חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עיצרו את הרס המכינות הקדם צבאיות

נושאים חינוך ותרבות, מדיני-בטחוני, מכתבים ב 5.03.08 6:05

ראש מכללת סמינר הקיבוצים וראש מכללת "אורנים" מבקשים מראשי התנועה הקיבוצית לבטל את הקיצוצים בתקציב המכינות הקדם-צבאיות, בעקבות החלטה של משרד החינוך. העתקים נשלחו לראש הממשלה, שרים וחברי כנסת רבים


2.3.2008
‏כ"ה אדר א תשס"ח

לכבוד
מר זאב (וולוולה) שור
מר גברי ברגיל
מזכירי התנועה הקיבוצית

שלום רב,

הנדון: עתיד המכינות הקדם צבאיות

תרומתן הייחודית והמשובחת של המכינות הקדם- צבאיות שוב בסכנה.
המכינות הקדם- צבאיות, דתיות כחילוניות, מגדלות ומצמיחות את שדרת הפיקוד של צה"ל, ואת דור המנהיגות העתידי של החברה הישראלית.

עד השנה עמד תקציבן על 20 מיליון ₪ ואף ממשלה לא פגעה בתקציב זה, מתוך הכרת החשיבות והתרומה של המכינות הקדם צבאיות. משרד החינוך, תחת לחצי תקציב, הוריד בתחילת השנה את התקציב ל- 15 מיליון ₪ והמשבר שפרץ נבלם במאמץ גדול. והנה לתקציב שנה זו מיועד כבר סכום של 12 מיליון ₪, והמשבר חוזר במלוא עוזו.

חברינו היקרים, בעוד מדינת ישראל מדברת על חשיבות הגיוס ומניעת ההשתמטות, היא פועלת בנחישות לפגוע בגרעין הקשה של ההתגייסות והמחויבות – פוסט ציונות במיטבה. יחד עם רעמי התותחים בעזה נשמעים רעמי הקיצוץ התקציבי, ויד ימין שוב פועלת במנותק מיד שמאל.

אנו פונים אליכם ולמכותבים הרבים לבלום את "הריסת המכינות הקדם- צבאיות" ולהסדיר תקציב בגובה 30 מיליון ₪ לפעולתם באופן קבוע, ובמידת הצורך לעגן זאת בחקיקה.

בכבוד רב,

ד"ר יוסי אסף, ראש מכללת סמינר הקיבוצים
פרופ' יאיר קארו, ראש אורנים

העתקים:
חה"כ אהוד אולמרט- ראש הממשלה
חה"כ רוני בר-און- שר האוצר
מר אהוד ברק- שר הביטחון
חה"כ פרופ' יולי תמיר- שרת החינוך
חה"כ עמי איילון- שר בלי תיק
חה"כ מתן וילנאי- סגן שר הביטחון
חה"כ סטס מיסזניקוב– יו"ר ועדת הכספים
חה"כ מיכאל מלכיאור- יו"ר ועדת החינוך
חה"כ אבשלום וילן
חה"כ אורית נוקד
חה"כ לימור לבנת
חה"כ שלי יחימוביץ'
חה"כ אבישי ברוורמן
חה"כ אפרים סנה
חה"כ זבולון אורלב
חה"כ ניסן סלומיאנסקי
חה"כ אפי איתם
חה"כ אביגדור ליברמן
חה"כ ראובן ריבלין
חה"כ יובל שטייניץ
חה"כ פרופ' אריה אלדד
מר חגי מירום- גזבר הסוכנות היהודית.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , ,

4 תגובות

 1. איתי :

  רשימת הנמענים בעיני סמלית מאוד: במקום שראשי המכללות יפנו אל שרת החינוך ואולי גם לראש הממשלה ולשר האוצר, הם פונים לשני עסקנים פוליטיים מגזריים כמתווכים. אלא מה, שלמתווכים יש שיקולים וסדרי עדיפויות משלהם. האם עדיף להילחם על המכינות או על מכסת עובדים זרים? על עבודתם של המורים במכינה או על הפשרת קרקעות לעוד קניון? שחיתות אין כאן, אך נזק לדמוקרטיה יש ויש. http://www.blacklabor.org/?p=2122

  אילו הייתי במקום המכותבים בהעתקים לידיעה הייתי רואה בכך כישלון.

 2. חגי הכהן :

  אני בוגר מכינה קדם צבאית בקיבוץ מיצר בדרום רמת הגולן והדבר לא הזיק לי כלל. חלק מחבריי עושים היום דברים אחרים אבל לא פגשתי יותר מקומץ של אנשים , ואני פגשתי הרבה מכיניסטים לשעבר, שהתחרטו על הבחירה שעשו ויש הרבה, הרבה יותר שהשנה הזו היתה מאוד משמעותית לגביהם. המכינות אינן מושלמות, לא נביא הקים אותן אלא (בין השאר) ארז אשל הזכור ממרד הסטודנטים הלפני אחרון. והם גם לא הצמיחו דור של רמטכ"לים, רק אחד מהמחזור שלי נשאר בצבא. וזה בסדר גמור, ישראל אינה קסקרטין ואינה ספרטה והמכינות אינן מחנות לגידול רחבעם זאבים קטנים שיגדלו ויאלפו נמרים בצבא.

  המכינות נותנות לאנשים צעירים לפני גיוס את האפשרות לעוד שנה של עשייה ולימוד והתפתחות לפני שהם רצים קדימה אל המכונה הצבאית ושלל המכשולים שאחריה. יש כאלו שזה מה שהחזיק אותם ברגעים הקשים בצבא ויש כאלו שאחרי זה לא מגיעים לצבא אלא עושים משהו אחר. טוב מאוד. הקיצוץ בתקציב המכינות ימנע את התהליכים החיוביים האלו. משרד חינוך שמקצץ בתקציב האולפנים שלימדו עברית את העולים החדשים מזה שנים ובהצלחה גדולה מאוד למה שיעזור לפרוייקט כל כך חדש ובוסרי? הם, ראשי המכינות, פונים למי שהם יכולים, מה הכישלון בזה? אתה מעדיף שגיידאמק יקנה אותם? אולי זה רעיון טוב, יעשו הנערים והנערות שנת שירות בבית החולים שלו בירושלים.

  הבחירה היא לא או אוויר נקי או כלכלה חזקה, והיא אינה בין מכינות וזכויות לפליטים סודאניים – תן למי שרוצה במכינות לעשות את שלו ועשה למען מה שחשוב לך.

  בברכה:

  חגי הכהן

 3. פרופ' יולי תמיר, תני לנו להיות חלק ממהפכת הביוטכנולוגיה! :

  […] הקיצוץ הדרסטי באולפנים לעולים, אחרי הקיצוץ במכינות הקדם צבאיות (המחנכות את חניכיהן למנהיגות, תרומה לקהילה, מעורבות […]

 4. מקצצים במכינות הקדם צבאיות? :

  לפחות משהו טוב יוצא מההפרטה הזאת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.