חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת ששינסקי – תגובת פורום פעולה אזרחית להמלצות

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 10.11.10 20:59

הרב מיכאל מלכיאור, יו"ר פורום פעולה אזרחית, המוביל את המאבק הציבורי להעלאת חלקו של הציבור ברווחים מהגז ומאוצרות הטבע בכלל, בתגובה ראשונה להמלצות ועדת ששינסקי:

.."גם החלטת ממשלה מאד פרוגרסיבית בנושא, של ממשלת שרון בשנת 2002, נרמסה וחוסלה על-ידי לובי חברות הגז. הפעם הציבור יהיה מעורב באופן פעיל ויחסום את התאגידים. הימים של ברוני גז שעושים בכנסת כבתוך שלהם חלפו מן העולם"

בתגובתו לפרסום הראשוני של ממצאי המלצות הביניים של ועדת ששינסקי, אמר הערב מייסד פורום פעולה אזרחית, הרב מיכאל מלכיאור, המוביל את המאבק הציבורי להעלאת חלקו של הציבורמההכנסות הגז:

"לאחר חודשים ארוכים של מאבק ציבורי למען העלאת חלקה של המדינה ברווחים מהגז הטבעי- אנו שמחים על הכוון הכללי החיובי של דו"ח ששינסקי, מברכים את ראש הוועדה ושר האוצר, אבל מסתייגים מהתחשבות יתר בחברות הגז. עלינו לבחון היטב את פרק הזמן הארוך שמציעה הוועדה – עד לרגע שבו המדינה תוכל להנות מתשלום המיסים. בימים הבאים נלמד היטב את ממצאי הדו"ח ונגיב בפירוט בפני הוועדה.
אבל הערב אנו מבקשים להזכיר עניין חשוב שדומה כי יותר מידי אנשים שכחו:

בשנת 2002 קבלה ממשלת ישראל בראשות הליכוד ושרון החלטה מאד פרוגרסיבית בנושא. הייתה זו החלטת ממשלה שמעמדה חזק הרבה יותר מהמלצות של ועדה מייעצת. ולמרות זאת – חברות הגז רמסו את ההחלטה בכנסת וחיסלו אותה – באמצעות מסע לחצים אגרסיבי, רצוף שקרים ואיומים.

ממש ברגעים אלה נרקמים בחדרי חדרים של משרדי חברות הגז, הלובי, יחסי הציבור, ועורכי הדין שלהם – המזימות והתככים לשבועות הבאים. מטרתם: חיסול המלצות ועדת ששינסקי. ממש ברגעים אלה מאיימים עורכי הדין של חברות האנרגיה באחד מערוצי הטלויזיה על הליכה לבג"צ. אדרבא – אנחנו נחכה להם שם בראש ציבור גדול מאוד.

הפעם הציבור יהיה שם – בלב ליבו של המאבק. אזרחי ישראל יהיו מעורבים באופן פעיל ויחסמו את התאגידים. הימים של ברוני גז שעושים בכנסת כבתוך שלהם חלפו מן העולם".

אם עוד לא חתמתם לחצו בבקשה כאן, חיתמו והעבירו את הקישור הלאה למכריכם

עוד דרכים לעזור בכמה דקות או בקצת יותר מזה כאן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

4 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  המאבק רק מתחיל עכשיו באמת צריך להמשיך ולהלחם על 80% תמלוגים. חוץ מזה מס חברות וביטול פטורים ממס והטבות לחברות המחצבים והמשאבים ביום ובארץ.

 2. א. קוריאל :

  המלצות ועדת ששינסקי הן התחלה טובה, רק שיש חשש שכאשר מתחילים מו"מ ב- 66% – יגמרו אותו על 51% וברוני הגז ימשיכו לצחוק כל הדרך אל הבנק.
  חייבים להיאבק על 80%, וצריך להרחיב את המאבק לשאר אוצרות הטבע של המדינה: לא רק ביטול פטורים והנחות, אלא העברת החלק הארי של הרווחים לקרן ייעודית.

 3. שוקי :

  זה גם לא באמת 66%. זה 0 אחוז עד שיחזירו 150 אחוז מההשקעה שלהם, ואז במדרגות שמתחילות מ-20 ונגמרות ב-60.

  בגדול, המלצות ששינסקי מגדילות את חלקו של הציבור בהכנסות מרבע לשליש פחות או יותר. בכיוון הנכון אבל לא מספיק.

  צריך להבין את ההיגיון הפשוט שבדבר: חברות הגז לא ייצרו את הגז – הן שואבות ומוכרות אותו. הגז היה שם גם לפני שבאו והוא שייך למדינת ישראל. זה שהמדינה התירה להם לשאוב ולמכור לא הופך אותם זכאים לרוב ההכנסות על דבר שמלכתחילה הוא של כולנו.

 4. נועה :

  ראשית אני רואה שאתם חושדים בנו שאנחנו לא אנשים אמיתיים אז אני מבקשת שתתקשרו אלינו - 0548425879, חוצמזה שתכנסו אלינו לפורום: http://www.gevahot.com/forum חוצמזה שתחפשו בגוגל ששינסקי גבעות עולם ותראו שהיו עלינו מלא כתבות, כמו: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000601686 חוצמזה תכנסו לעצומה שהעלנו: http://www.atzuma.co.il/shishinski/ ודבר אחרון וזה העיקר אנחנו דורשים פגישה עם המנהיגים שלכם ועם הרב מלכיאור!!!, במצב הנוכחי שששינסקי יצר עיקר הפגיעה תיפול על המשקיעים הקטנים, זה דבר לא הגיוני ונפשע שאנחנו בטוחים שגם אתם לא רוצים, אנחנו מבקשים פגישה דחופה זה שתשמעו אותנו זה באמת לא נראה לי יותר מדי בהתחשב בזה שאתם פוגעים בנו ובמשפחותנו בצורה קשה!!! בבקשה תתקשרו אלינו ותקבעו פגישה. אין קשר בין תשובה לגבעות עולם, אצלנו השותפות שייכת 95% למשקיעים קטנים שהשקיעו בה מאות מליונים משנת 93 ואין אצלנו טייקונים. אנחנו קודחים ביבשה (שם הסיכונים גדולים בהרבה , מבים), ולא הגיוני להחיל את אותו מיסוי כמו בים, מה גם שלפי ששינסקי השותפות שלנו תפגע הכי הרבה המס הרצחני יגיע לשיעורו המקסימלי תוך שנה ואנחנו משקיעי גבעות נהיה הנפגעים הגדולים ביותר ונאבד ונקבל כ10% בלבד החזר על השקעתנו. יש אצלנו עשרות אלפי משפחות שהשקיעו את החסכונות שלהם. לא יתכן שמישהו שהתמלוג זה הפנסיה שלו ישלם יותר מס מתשובה, נכון? בואו תדברו אתנו אל תדרסו אותנו. בואו תפגשו אתנו

  ראשית אני רואה שאתם חושדים בנו שאנחנו לא אנשים אמיתיים אז אני מבקשת שתתקשרו אלינו – 0548425879, חוצמזה שתכנסו אלינו לפורום: http://www.gevahot.com/forum
  חוצמזה שתחפשו בגוגל ששינסקי גבעות עולם ותראו שהיו עלינו מלא כתבות, כמו: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000601686
  חוצמזה תכנסו לעצומה שהעלנו: http://www.atzuma.co.il/shishinski/
  ודבר אחרון וזה העיקר אנחנו דורשים פגישה עם המנהיגים שלכם ועם הרב מלכיאור!!!, במצב הנוכחי שששינסקי יצר עיקר הפגיעה תיפול על המשקיעים הקטנים, זה דבר לא הגיוני ונפשע שאנחנו בטוחים שגם אתם לא רוצים, אנחנו מבקשים פגישה דחופה זה שתשמעו אותנו זה באמת לא נראה לי יותר מדי בהתחשב בזה שאתם פוגעים בנו ובמשפחותנו בצורה קשה!!! בבקשה תתקשרו אלינו ותקבעו פגישה. אין קשר בין תשובה לגבעות עולם, אצלנו השותפות שייכת 95% למשקיעים קטנים שהשקיעו בה מאות מליונים משנת 93 ואין אצלנו טייקונים. אנחנו קודחים ביבשה (שם הסיכונים גדולים בהרבה , מבים), ולא הגיוני להחיל את אותו מיסוי כמו בים, מה גם שלפי ששינסקי השותפות שלנו תפגע הכי הרבה המס הרצחני יגיע לשיעורו המקסימלי תוך שנה ואנחנו משקיעי גבעות נהיה הנפגעים הגדולים ביותר ונאבד ונקבל כ10% בלבד החזר על השקעתנו. יש אצלנו עשרות אלפי משפחות שהשקיעו את החסכונות שלהם. לא יתכן שמישהו שהתמלוג זה הפנסיה שלו ישלם יותר מס מתשובה, נכון? בואו תדברו אתנו אל תדרסו אותנו. בואו תפגשו אתנו

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.