חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 4

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 5.11.10 23:41

מבחר תכנים שהתפרסמו בשבוע החולף ועשויים לעניין את קוראי עבודה-שחורה. ליקט וערך נגה תדמור

בחיפוש האין סופי אחר רווח גבוה יותר, רוצות חברות התשתית לקבוע כי מי שישלם יותר יזכה לגישה מהירה יותר ברשת לתכניו. קל לראות כי וויכוח זה על תחרות וניטרליות של הרשת (Net Neutrality), הוא וויכוח על העתיד של האינטרנט כמדיום פתוח וחופשי, כלומר שמירה על אופי הרשת כמכשיר דמוקרטי להמונים. ובאותו מישור על מצבו הקשה של הערוץ הציבורי ברשימה על האנומליה של הערוץ הציבורי,  ובכלל, ההון השתלט על המדיה הטלוויזיונית עד כדי השתקתה.

המצב החברתי הגרוע והדשדוש במערכת הפוליטית, יוצרים חלל ריק המתמלא בצורות שונות ומשונות. ממטרותיה של קרן רוטשילד קיסריה ,קריאת האומה למען אחדות העם וחברת עתיד של אחווה ונתינה ועד מנשר השמאל הציוני של המכון לאסטרטגיה ציונית, אביו הרוחני של "אם תרצו". ואפשר, באמצעות רעיונות אמריקנים מתנועת מסיבת התה, להסית כי המערכת הציבורית היא האיום האמיתי על ישראל. העוד שהסכנות לדמוקרטיה אורבות לנו במקום אחר- האוצר נגד בג"צ בנושאי תקציב.

בארץ עיוורון ביחס לאוצרות טבע במכתשים אגן, בה בעת, מתנהל  מאבק קנדי. הממשלה המקומית בססקצ'וון  מאיימת לתבוע את הממשלה המרכזית בשל אובדן הכנסות ממיסים ומקומות עבודה רבים, אם היא תסכים להצעת השתלטות עוינת על ענקית הדשנים הקנדית פוטאש .ואצלנו הוויכוח נמשך, בקריאה 20 I 80 –  מלכיאור: אל תיתנו לחברות חיפושי הגז לבלבל אתכם. ואופנן, איתמר כהן מצטרף, בראיון על תמלוגי הגז והשקפה רחבה על ייעודם של אוצרות הטבע בכלל. וגם, החשבון המדהים של תמלוגי הגז.

מנחם רבוי על הסכם השכר החדש בשירות הציבורי, ומאידך בקורת של אורי היטנר על דחיית ההצעה להעלות שכר רק למשכורות נמוכות, ומכיוון אחר דיון של העוקץ, המדגיש את תעלולי מערכת המס כפגיעה באפשרות הפיתוח של מדינת הרווחה.

ואגב כך, בסאגה הבלתי נגמרת של השכירים תזכורת לבעיות כואבות: אתר, שסיסמתו "לעבודה ולתמורת עבודה ראויה", יוצא נגד גזל עובדי שמירה ואבטחה בחסות החוק, שחויבו לשלם מכיסם עבור הכשרה מקצועית. ועד עיון בדוח הממונה על השכר מגלה התעלמות מהשפעת העסקה דרך קבלני משנה ועל העסקת נשים בפרט.  ויש גם מילה של עידוד: המסר של עובדי 'קרן קרב' עבור כולנו – הבה נתארגן !

פנטזיה וגישות סותרות בטיפול בפריפריה. מנכ"ל משרד ראש הממשלה: אין סיבה לשלם על דירה יקרה במרכז. למה? כי "בעוד 20 שנה אנחנו רוצים לראות ישראל אחת בה המרחק הגיאוגרפי וההשכלתי בין הגליל למרכז הוא אפס". ושמא זה יעזור:  היי-טק, אום אל פחם במקום הודו, וגם תכנית קריירה לתיכונים הערביים.

פוסט של עזרא דלומי בשבחה של גישה צרכנית אחרת וכלכלה שלא תהיה בידי ממשלת טייקונים.

תלמידים יעסקו בשאלת שוויון הזדמנויות כשאלה חברתית כלכלית, או – איך גישת השוויון הפכה על הדרך לשוויון בהזדמנויות. האם דור העתיד יבין על מה אנחנו מדברים?

וגם, בבלוג כאן מובאים דבריו של אדם רז על דמוקרטיה ופיננסים. בדיון המקצועי טענה מאוד יסודית, תקנות שמירת הון עצמי בבנקים הנובעות מלקחי המשבר הפיננסי האחרון גורמות למחנק אשראי שהוא ההיפך ממה שדרוש למשק היום.

—  אין שכל נשמע כמו עוד כותרת בנאלית, הצרה היא שהיא מדויקת להפליא – מדינת חלם ותעלוליה.

—  נתאי ונדב פרץ במבט מחכים על להטי הסטטיסטיקה: האומנם קיימת אפליית נשים רק במגזר החרדי והערבי?

—  הצעה לגישת העדפה מתקנת של ארגון הכל חינוך הוגשה לועדת החינוך של הכנסת, ונשאל כמה תקציב יש כיום להעדפה מתקנת.

—  שוקי גלילי מפנה תשומת הלב לבעיה כאובה: התנהגות המוסד לביטוח לאומי בבואו לקבוע זכאות של קשישים, נכים, מובטלים, וחולים במחלות קשות. ומספר על המרכז למימוש זכויות רפואיות העוזר לאנשים אלה, אבל כמובן עבור תשלום מתאים. ועוד על קשישים: באתר משפט זקנה וצדק, סרטון על הגילנות. מונח מוזר לציון גישות של דעה קדומה על זקנים, בעיקר בהקשר של אפליה מטעמי גיל בעבודה. מבוסס על סרט של הרשות האירית לשוויון בתעסוקה.

ומה מציע משרד הרווחה לנערים שהופנו לשירות המבחן והוריהם כטיפול במצב המשפחתי.  קוסמטיקה או תכנית ראויה?

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.