חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מגדל אור: דיווח מההפגנה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 2.11.10 6:08

הפגנה של כמאות מפגינים התקיימה היום בירושלים,מול הכנסת. על המדרכה שמפרידה בין בניין משרד האוצר לבין משרד הרווחה.

מאת: מירה זעפרני, חברת חברת ועד מורות השיקום


נכחו במקום בעיקר אנשים עיוורים, מקלות, וכלבי נחייה. גם אנשים
רואים, בהם מורים שיקומיים, משפחות של כבדי ראייה ועיוורים, והרבה עוברי אורח שראו,הזדעזעו וביקשו שלט. להפגין נוכחות. והזדהות.

הרבה אנשים דיברו .על כך שללא הדרכה שיקומית הם לא יכולים ללמוד מסלול הליכה חדש. על כך שללא הדרכה שיקומית אין להם סיכוי לעצמאות.

אבא של ילד כבד ראייה אמר שללא המורה לילד אין עתיד ורוד, רק שחור – בלי מורה שתקדם אותו, שתתן רעיונות לגננת איך להמחיש לו את העולם. מורה שתעודד את ההורים להתיחס אליו כילד כמעט רגיל, שתתן לו אופק.

ריגשה את כולם אשה שבאה בשם בת דודתה, שהתעוורה לאחרונה. היא עדיין לא הספיקה ללמוד איך מתניידים עם מקל, ועכשיו תקועה בבית כי אין מורה. לא יכולה להכין לעצמה אפילו קפה. אדם מבוגר צעק בדמעות, ואיחל לבוז'י שלא יגיע למקומו. הרי כולם יכולים להתעוור חס וחלילה.

כולם הביעו את הזדהותם עם המורות השיקומיות. מה בסך הכל הן רוצות? החזר חובות כתוצאה מ-6 שנים גרירת חובות וחלקי משכורות, תשלומים לקרנות הפנסיה ופיצויים שנפגעו. סך הכל כ 2.5000,000 שקל. וכן, הן רוצות גם להמשיך לעבוד – בתנאים שהיו להן פעם,לפני 6 שנים. קצת מעל שכר מינימום. אפילו העלאת משכורת הן לא מבקשות, רק שיכבדו את ההסכם איתן.

והאנשים העיוורים כיבדו אותם. והגיעו מכל קצוות הארץ. לידיעתכם—הפיקחים: אם תיפסק עבודת המורות נפגוש כולנו את האנשים הללו בפינות הרחוב שבו הם גרים. הם לא יוכלו ללמוד להגיע עד לרחוב הראשי כדי לקבץ נדבות. לא יוכלו ללמוד להשתמש במחשב נגיש להם, לא יוכלו להכין קפה. ילד עיוור ישאר בביתו, או במוסד לילדים עיוורים, שאינו קיים היום – כי אין צורך. כשלא יהיו מורות שיקומיות, הצורך יחזור.

והשלטים המחישו את העיקר:

מדינת רווחה למי? לשרים ולעובדי המשרדים הממשלתיים?

וגם

לפני עיוור לא תשים מכשול.

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.