חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מורי היל"ה מתאגדים – דורשים הסכם קיבוצי

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 24.10.10 6:05

מורי תכנית היל"ה מתארגנים במסגרת "כוח לעובדים". הוועד החדש התחיל בצירוף מורים להתארגנות החדשה

מאת מערכת עבודה שחורה

מורים בתכנית היל"ה החליטו לאחרונה להקים ועד עובדים ולהתאגד במסגרת ארגון "כוח לעובדים". זאת, על-מנת לפתוח במו"מ עם המעסיקה, החברה למתנ"סים, על הסכם קיבוצי ושיפור תנאי ההעסקה.

תכנית היל"ה (השלמת יסוד ולימודי השכלה) מיועדת לבני נוער שנשרו ממסגרות חינוך אחרות. הלמידה מתנהלת במספר מצומצם של מקצועות ובקבוצות לימוד קטנות במטרה לאפשר לתלמידים השגת תעודת גמר (9, 10 או 12 שנות לימוד) ולעתים גם עמידה בחלק מבחינות הבגרות. התכנית פועלת ביחידות לקידום נוער ברשויות המקומיות ברחבי הארץ ובמוסדות חסות הנוער. כיום לומדים בתכנית היל"ה כ-5000 תלמידים ועובדים בה כ- 1,500 מורים.

בניגוד למורים בבתי-ספר תיכוניים רגילים המועסקים לרוב ע"י הרשות המקומית או ע"י הבעלות של ביה"ס, המעסיקה בתכנית היל"ה היא החברה למתנ"סים, המפעילה את התכנית לאחר שזכתה במכרז של משרד החינוך. מורי תכנית היל"ה מועסקים כיום בחוזים אישיים ושכרם משולם ע"פ "שעות אפקטיביות". רבים מהם מפוטרים לאחר 9 חודשי עבודה. יצוין כי למרות שהתכנית נותנת מענה לבני נוער שאין להם מסגרת לימודית אחרת ופועלת בשעות הלימודים הרגילות –משרד החינוך מתייחס אליה כאל "פרוייקט" ולא כחלק מהחינוך הפורמלי, ותנאי העובדים הם בהתאם.

עיקרי הדרישות של הוועד החדש שהקימו מורי היל"ה הן:

  • העסקה רציפה במשך כל חודשי השנה.
  • מעבר מתשלום לפי שעה לתשלום בהתאם לאחוזי משרה (צורת העסקה שתמנע את אי התשלום על שיעורים מבוטלים)
  • קביעת היקף העסקה למשך חצי שנה לפחות.
  • קרן השתלמות
  • הסדר פנסיה מכובד

בוועד מורי היל"ה אמרו כי מטרתם בשלב הראשון היא לצרף להתארגנות החדשה 500 עובדים על-מנת לאלץ את החברה למתנ"סים להכיר בהם כארגון יציג ולפתוח במשא-ומתן. לדברי הוועד אין מניעה כי מורים החברים כבר באחד מארגוני-המורים (ארגון המורים העל-יסודיים או הסתדרות המורים) יצטרפו גם לארגון כוח-לעובדים משום שמדובר במקומות עבודה שונים.

במכתב ששיגר הוועד למורים נאמר: "זכויותינו – תשלום על שעורים שבוטלו, תשלום ריאלי על הוצאות נסיעה ותגמול על השתלמויות, הן דרישות בסיסיות ביותר ואנו נאבק להסדירן באופן הוגן במסגרת הסכם קיבוצי".

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.