חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אדום מקנאה

נושאים דעות, פוליטישוק ב 24.10.10 6:06

הני זובידה בטורו השבועי, מביט על המחאה בצרפת ושואל – מתי אצלנו?

וואללה לא מבין, לא מבין איך זה יכול לקרות שם ואצלנו כלום. מה פתאום הם עושים את מה שצריך לעשות, כאשר אצלנו כבר יותר משלשה עשורים אנו נטחנים, כולנו מלבד מיעוט קטנטן, בקלות כזו מפחידה, ואנחנו לא עושים דבר? מה אנחנו טיפשים? עיוורים? מטומטמים? מה הבעיה?

אני מדבר, כמובן, על מדינה קטנה בשם צרפת –  שם העובדים, האזרחים והסטודנטים, רחמנא ליצלן, עומדים על זכויותיהם. שם הם מתפרעים אם מגרשים מהגרים חוקיים ולא חוקיים, שם גם מהגרים מוסלמים יוצאים לאינתיפדה מקומית נגד המדינה עקב אפליה, העובדים משתקים את המדינה אם פוגעים בזכויותיהם הבסיסיות כמו העלאת גיל הפנסיה ואפילו מפגינים נגד קיום פסגת נאט"ו בצרפת!

מדוע אצלנו אי אפשר? בואו ונבין כמה נושאים, ראשית, בצרפת האיגודים המקצועיים הם אימפריה. הם מה שאולי היה לנו כאן פעם, אבל תחת החסות של מפלגת העבודה לגלגוליה, שם הם של העובדים! הם מאחדים את כולם, הם עוצמתיים והם לא עושים חשבון לאף אחד. נקודה שניה היא הסטודנטים, אני הייתי סטודנט שנים רבות, אני חייב לציין כי גרעין מאיתנו ניסה להילחם, איגדנו את הסטודנטים שעבדו כעוזרי הוראה, שינינו את הסטטוס שלהם מעובדי קבלן לעובדי אוניברסיטה ועוד, אבל לא הצלחנו אף פעם לצאת מגבולות האוניברסיטה, וגם לא הצלחנו לאחד את כל הסטודנטים בישראל. עברתי תהליך זהה לזה בארה"ב. שם הייתי חלק מהתאגדות הסטודנטים הראשונה באוניברסיטה פרטית בארה"ב, יצאנו נגד NYU  וקיבלנו מעמד של עובדים אך לצערי זה לא תפס, ומאוחר יותר הפסיקה שונתה. למה, אם כן, זה מצליח שם?

אולי זו ההיסטוריה, אולי זה דני האדום שלא קם אצלנו? לא בדיוק יודע… שלישית, האזרחים! אצלנו יש הפגנה וכולם, בראש ובראשונה התקשורת, מסבירים כמה זה פוגע ב"אנשים הפשוטים", אין מזוודות, לא יוצאים לחופשות מאחרים לעבודה ועוד שטויות כהנה וכהנה, למה זה הופך לעיקר הדיווח? לא יותר מעניינת העובדה ששבירת השביתה, או ההפגנה תפגע בעובדים בשני העשורים בקרובים? וכמובן לעגלה זו מצטרפים בשמחה עוברי אורח, אזרחים עובדים למיניהם שצועקים למצלמות/מקרופונים "נמאס לנו…כל שני וחמישי זה קורה די כבר…חסמו לנו את המדינה…" ועוד אמרי שפר כאלה ואחרים.

ואני אומר: די כבר! תראו את הצרפתים, נהגי המשאיות סוגרים את הכבישים כולם מצטרפים, ויש על מה, לא יתנו להעלות את מחירי הדלק, לא יסכימו להעלאת גיל הפרישה, לא גרוש בני הרומה וגם מצטרפים למחאה נגד האפליה, הגזענות והדיכוי כלפי המהגרים מאפריקה! אדום מקנאה כבר אמרתי?

אז מה אצלנו, סיבות להפגנות יש למכביר והנה כמה לא בהכרח לפי סדר החשיבות:

 1. חוקים פשיסטיים שמאיימים על כולנו
 2. חשש לגורל הדמוקרטיה בישראל
 3. מעמד האישה הולך ומתדרדר בישראל
 4. הפערים בין מזרחים ואשכנזים לא נסגרים
 5. גונבים לנו את המשאבים הקולקטיביים ה – הגז וכמובן שוד הקרקעות הגדול
 6. והפריפריה עדיין תקועה מאחור, אך יש נסיונות לדוגמא מרד תשלומי מים בדימונה
 7. זכויות עובדים
 8. מהגרי עבודה וילדיהם

באמת הרשימה היא אינסופית, הבעיה, לדעתי הינה פוליטית, הקבוצות הותיקות לא מוכנות "למחול על כבודן" להודות בטעויות העבר ולצאת לדרך חדשה, האיגודים המקצועיים מסואבים, אני מעריך שיש אותן בעיות בצרפת, אך אינטרס העובדים קודם לפוליטקה פנימית שם, לצערי לא כך המקרה הוא בישראל. והסטודנטים הם ישנים מידי, הם שמרנים על סף הריאקציונריות, אני לא מאשים אותם – אחרי 12 שנות מערכת אינדוקטרינציה ואז עוד שלוש שנים של פקודות הם מקובעים.

אם יש את מי להאשים זה את המחנה הלוחם, יותר מידי פיצולים, יותר מידי מטרות, חוסר קישור בין המטרות השונות וסיבוך המציאות הקיימת מביאים אותנו למצב בו מרוב עצים לא ניתן לראות היער, והמצב רק הולך ומחמיר.

ואני, מה בסך הכול אני מבקש? לא רוצה מליונים אפילו לא מאות אלפים שיבואו רק 99,000 מפגינים למחות על נושא אחד, משם הכול כבר יתגלגל…

לבלוג של הני

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

26 תגובות

 1. שושי פולטין :

  הפעם אני מסכימה איתך, גם אני אכולת קנאה בצרפתים, גם במחשבתי עולה כל הזמן השאלה – למה אצלנו לא.
  נדמה שההפגנה הגדולה ביותר בתקופה האחרונה הייתה של המורים, 17 בדצמבר 2007 בכיכר, 100 אלף איש, אולם לצערי שום דבר לא הואיל. האם זו הסיבה שלאף אחד לא אכפת, שגם הפגנות גדולות לא מועילות?

 2. הראל לייבוביץ :

  אין ספק שאנחנו רחוקים מרחק רב מהיכולת ורמת ההפגנות של האירופאים, כדוגמת הצרפתים.

  כשבישראל מפגינים או פותחים בשביתה, הציבור לא רק אדיש לכך – הוא גם מקטר. מצד אחד הוא מקטר כמה לא טוב לו, ומצד שני הוא מקטר על אלה שעושים ורוצים להוביל לשינוי – שמפריעים לו.
  מפריעים לו כשמשביתים את בתי הספר, מפריעים לו ביצירת פקקי תנועה וכו'.
  אין הזדהות של הציבור עם מפגינים – וכך אין את ה"דלק" שיחזק ויניע אותם להמשיך במאבק כזה או אחר ולהיות עם היד על העליונה אל מול מקבלי ההחלטות.

 3. הני :

  שושי תודה אך נראה לי שלא

  קראת את התנאי המקדמי שלי….בעיקר ההכרה כולל נושא האליטה הקודמת והקבוצות המשויכות לה…
  לשם הדגשה:
  "באמת הרשימה היא אינסופית, הבעיה, לדעתי הינה פוליטית, הקבוצות הותיקות לא מוכנות "למחול על כבודן" להודות בטעויות העבר ולצאת לדרך חדשה…"
  בברכת שבוע משובח
  הני

 4. חירותניק ליברלי :

  אני מציע הסבר פשוט

  אולי אין מספיק אנשים שבאמת תומכים ברעיון שמאחורי ההפגנה. יכול להיות?

 5. הני :

  חירותניק ליברל

  גם ה יכול מאוד להיות. כן, יש המון אנשים שלא מסכימים שהם צריכים להרויח שכר הוגן פר שעה. יש המון אנשים שרוצים שפערי העושר יתרחבו לרעתם במדינה. יש המון אנשים שרוצים לתת לתשובה ומריעיו את רווחי הגז במקום לנצל אותם לשיפור רמת החינוך בישראל או ארמת חייהם. המון נשים מסכימות, סליחה שמחות!!!, כי מצבן התדרדר עוד יותר בשנה האחרונה למקום ה-52 בעולם מבחינת שיווין לגברים. העובדים ככלל מרוצים משבירת התארגנויותהם, והירידה המתמדת בתנאיהם.

  אכן, כן, תודה על שהבאת מעט הגיון לעולמו ההזוי.
  הני

 6. רביב נאוה :

  מחאה עצמה אינה ערך

  עם כל ההתפעלות מהמחאה הצרפתית, את העלאת גיל הפנסיה היא לא הצליחה למנוע. אני לא בקיא במיוחד בפרטים, אבל אם יש איזשהו הישג, איזושהי תוצאה שמאפשרת לא להגדיר את ההפגנות האלה ככישלון מוחלט, אני אשמח לדעת עליו.

  להתגאות באלימות זה טפשי ,וזה מה שעושים כמה "גיבורי מאבקים חברתיים" אצלנו. נשק השביתה וההפגנה הוא חשוב, והוא יעיל לעתים. בזכותו השיגו בצרפת שבוע עבודה של 35 שעות ופנסיה בגיל 60. גם בזכותו. אבל הוא חייב לבוא במקביל לפעילות פוליטית יעילה באותה מידה. במקרה הזה, הוא לא עבד וצריך להודות בזה.

 7. הני :

  תודה על שמות התואר...

  אכן זו טיפשות להתגאות באלימות, בעיקר כזו שהיא מכוונת מדינה!

  אבל זו אוילות לא לראות את ההשפעות ארוכות הטווח של הפגנה מסוג זה, גם אם הם לא הצליחו במאבק זה להגיע לתןוצאה המיוחלת הועבר מסר – לא מתעסקים עם העבודה בצרפת! והאמיני לי שמהכרות עם המערכת הצרפתית הפוליטיקאים שהצביעו בעד ישלמו מחיר בבחירות הקרובות שלא כמו האידיוטים אצלנו, נבחרים ובוחרים כאחד….

  וכמובן, אני לא יכול ללא השאלה המתבקשת מאליה, האם ראית הישג עובדים אחד שהונע על ידי פוליטיקאים בלבד? זה נראה לי קצת מוזר לדבר על אלימות המחאה והצורך בפעילות פוליטית כאשר האחד מוביל בד"כ לשני…

 8. חירותניק ליברלי :

  הני, היצמד לעובדות

  העובדות הן שאזרחי מדינת ישראל, רובם ככולם לא מוכנים לצאת לרחובות ולהפגין על הנושאים הללו, חשובים ככל שיהיו בעיניך.

  אתה יכול לקנא, לכעוס, לתמוה ולהתכחש למציאות, אבל כל אלה לא ישנו את העובדות.

 9. הני :

  חירותניק ליברל (מה זה בכלל?)

  אתה יודע אתה אומר לא מוכן לצאת אני אומר לא יכול בשל כובד המעמסה.
  מעבר לכך, כבר הצהרתי ריש גלי שאני מקנא — קרא שוב את הכותרת…

  אך, מה אומר, הבה ונתעלם מכל שהעובדות שהעלתי בתשובה לשאלתך, וניצמד לעיקר, כלכלת שוק חופשי שכה מצליחה, והעובדה שהפערים בישראל הם הגבוהים בעולם, שנשים מרוויחות הכי פחות מבין מדינות ה-OECD ועוד…
  רק שמועות טובות

 10. מיכאל לינדנבאום :

  להני,
  מה משמעות "הקבוצות הותיקות לא מוכנות "למחול על כבודן" להודות בטעויות העבר ולצאת לדרך חדשה.
  כל מה שכתבת נכון,גם אני אדום מקנאה,אבל למה אתה מצפה מאנשים שמתפרנסים מבגידתם בעובדים בישראל?.
  שיהפכו עורם?.
  הם נבלות!!

 11. הני :

  מיכאל

  הם בגדו בכולן מלבד קרוביהם ודומיהם!
  או שיתנצלו ואז יתנו לנו את הגושפנקא להעיף אותם לכל הרוחות או שלא יתנצלו וימשיכו להתעלל בכולם….מלכוד 22 עבורנו עבורם התשובה ברורה…אני בסך הכול מנסה להסיר את הדוק המכסה את עיני הציבור…
  ולגבי מה שכתבת כל מילה בסלע!

 12. דקל-דוד עוזר :

  להחזיר את האחריות לפוליטיקאים

  הני, הבעיה אצלנו אינה דווקא ההפגנות.
  יש לנו מדינה שבה:
  א. לפוליטיקאים אין אחריות ולא משנה מה הם יעשו הם לא ישלמו על זה בקלפי.
  ב. יש פה עם פראייר שאם אומרים לו סליחה הוא סולח גם אם הפוליטיקאים אנסו את אחותו.
  ג. למעט המגזר הערבי, החרדי, הדתי ועולי ברית המועצות (כלומר החילונים) – אין פה תרבות דמוקרטית ואנשים רבים לא מנצלים את זכותם להשפיע – לא מצביעים ולא מתפקדים.

  כמו שאמר מישהו חכם: כדי שהרשע ינצח כל מה שצריך שהטובים לא יעשו דבר.

 13. דקל-דוד עוזר :

  הייתי עושה חוק חובת התפקדות

 14. הני :

  עוזר בחייך אז במה אתה שונה מאחרים

  שרוצים לכפות דרך חוקים? אולי נחייב כל אזרח לצאת לשלוש הפגנות בשנה? עזוב אותך מחובות וכאלו, בוא נחשוב מבלי לחייב אחרים ולתת להם תחושה של האח הגדול.

  לגבי הנושא של אחריות אישית ראה אני מסכים עם חלק וכותב על הנושא וזה "אי התשלום" על טעויות בקלפי, וזה "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם" אנחנו מטומטמים והפוליטיקאים מנצלים את המצב. כאן יש את נושא החינוך הפורמלי או הלא פורמלי…לעבודה!

  שים לב שהחלקים האחרים של תשובתך שוב חוזרים לנושא החינוך, והשליטה של הפוליטיקאים עליה הופכיםפ את הנושא לחלק אליו צריך המגזר השלישי לחדור, אתה יודע מה אולי זו הדרך חינוך לדמוקרטיה וערכי דמוקרטיה…אבל עזוב אותך מחיובים והתפקדויות…

 15. חירותניק ליברלי :

  יש לי רעיון

  להחליף את העם 🙂

 16. הני :

  חשבתי על זה

  לא עובד בשבילי, בתור מישהו שאיבד משפחה בשביל המקום הזה והיגר לכאן פעמיים מרצון — לא כל כך עובדת עבורי הלוגיקה הזו, למרות שיש רבים שישמחו אם לפחות אני לא אהיה חלק ממנו 🙂
  אבל הומור זה טוב ולא משנה מה….

 17. ס"ד מזרחי :

  קינת האשכנזים שירדו מגדולתם (והמבין יבין)

  מעניין כמה מהאשכנזים המזדקנים ששלטו במדינה, בהסתדרות, ובמקומות העבודה המאורגנים במשך עשרות שנים טרחו או בכלל העלו על דעתם להפגין למען הדפוקים האימתיים שהיו, ועדיין, הם המזרחים.
  פתאום, אחרי שהפריטו את הצורה לחלקם ועוד – שומו שמיים – על ידי בעל הון מזרחי, הם נזכרים לפתע באחוות פועלי צרפת. זה אפילו לא מגוכח.
  כל הכבוד הני שאתה לא משתנכז וממשיך לכתוב את הדברים החשובים.

 18. איציק יאפ :

  כל ההתנצחות הזו אשכנזים לספרדים מזכיר לי ויכוח שעשו כמה חברים שלי על תרומתו של זהר ארגוב לתרבות הישראלית. אז חלקם אמרו שזהר השפיע בצורה עצומה וחלקם אמרו שזהר בסך הכל זמר עם קול טוב. ומשם זה גלש ל"אשכנזים מתנשאים אתם לא יודעים כלום מהחיים שלכם" ו"תפסיקו להרגיש מקופחים".
  לעזאזל הזמנים השתנו.

  חוץ מזה, את גדולתו חייב זהר לעיבודים האולטימטיבים של ננסי ברנדס ולדחיפה של מולי שפירא וחבריו…

 19. דקל-דוד עוזר :

  הני הפתרון, ללא שום ספק, נמצא בחינוך לתפיסת עולם

  נכון למועד זה, לעמדה שאני ואתה מציעים, כביכול, אין תפיסת עולם כוללת, ולכן אנחנו מפסידים בקרב התרבותי, שגורר הפסדים פוליטיים.
  נאמר בעבר שלשמאל יש שכל אבל אין לב, והגיע הזמן להחזיר את הלב.
  יש לבנות תפיסות עולם כוללות שיכולות להחזיק קהילות, אשר יהפכו להיות גושי הצבעה, בדומה לחרדים, לעולי ברית המועצות ועוד.

  בלי לבנות תפיסת עולם, לעמדה החילונית הרציונלית (ובעניין זה אנחנו באותה הסירה עם העמדה החילונית הדמגוגית) אין שום סיכוי להמשיך לשלוט כאן. בוודאי לא לנצח בבחירות.

 20. הני :

  ס"ד מזרחי, שששששש שלא ישמעו...

  זה מרגיז אנשים, ראה את טוכולסקי ואת יאפ…זה לא עובר בקלות, הרי עזוב את זה כלום לא קרה, כולה קצת הפלו או דיכאו או מה שתרצה נגד מזרחים. עזוב כעת מלדבר על זה, יותר חשוב מטרות כלליות, נעלה עוד כמה חברה למעלה רק שלא יהיו מזרחים ואחרי ששנצח נתחשבן (שזה בעצם אומר נמשיך לשלוט ולא יעזור לכם כלום).

  הרי ראה, זה לא שזוהר היה מצליח (ראה את גיספן רועה וחבריהם), את הקול שלו עשו ברנדס ושפירא, הסהיבים הטובים שראו באיכויות המזרחים משהו שניתן לתרבת ולהתאים לאוזן הנכונה….

  איציק, לצערי הזמנים לא השתנו וככול שתמשיכו להתעלם, להסתגר ולא לראות את האחר, כך ישאר מחנה השמאל מנותק וללא תקנה או תקומה! לפני הכול חייבים לפנות למזרחים לתת להם שיוויון מוחלט בייצוג וכוח ורק אז יקרה משהו, האמן לי האפליה והדיכוי חיים וקיימים וכמו תמיד אם תרצה צספרים או מאמרים בנושא אשמח לספק במייל הפרטי.

  עוזר, נשמה אתה מבלבל אותי לאללה! אז מה יותר חשוב חקיקה או חינוך? אם חינוך אז יאללה תפאדל יקירי אנחנו ביחד. תפיסת עולם כוללת יכולים להביא רק אלו שמבינים את האחר וכעת זה לא המצב בשמאל. הימין משקר הוא מתחזה, וזה עובד להם יופי. מה שהכי מרגיז אותי!

  לא חייבים להיות חילוניים, אפשר גם דתיים גם מסורתיים (70% מכלל אזרחי ישראל), כולם יבואו ויכנסו בצל קורתי, אני אוהב ומקבל את כולם, אני לא בטוח שזה כך בין כל באי הסוציאליסטיים בישראל, וחבל.

 21. דקל-דוד עוזר :

  החינוך הוא הבסיס

  תראה, עלינו לעמוד במבחן קשה שבו עלינו להצליח לצבור כח ואז לוותר על הכח לטובת תיקון החברה והעולם.

  כדי שנעשה זאת מוטל עלינו, בעיקר על המשכילים מביננו, לייצר תפיסת עולם כוללת – מיום הלידה ועד יום המוות.
  משפחתיות\ מי הוא חלק מהתרבות שלנו ועוד.
  אם דת היא תפסית עולם כוללת – עלינו לייצר דת המבוססת על הענווה, הסקרנות והכבוד לאמת.

 22. איציק יאפ :

  תראה, זה לא נכון שפה לא יודעים לצאת לרחובות.
  לפי זכרוני, כשהחבר'ה שלך יצאו לרחובות, הם הביאו לנו את בגין והליכוד שעשה עוד יותר כדי לדפוק אותם כלכלית.
  ועד עכשיו החבר'ה שלך (המדוכאים והמקופחים, ולא אנחנו האשכנזים המתנשאים) מרימים על הנס שלהם את ש"ס, הליכוד וקובי פרץ.
  אולי כדאי לך לרכז את החבר'ה שלך ולהסביר להם (לאט ובמילים פשוטות) מהי סוציאל דמוקרטיה, ולמה הקצבאות של ש"ס רק מנציחות את המצב הזה ולמה המדיניות של ביבי שמקבל את כוחו מתחושת הקיפוח של החבר'ה שלך ומזריעת פחד לא רציונאלי דווקא היא זו שדופקת אותם יותר.

  אולי כדאי גם להוציא שוב את החבר'ה שלך לרחובות ולצעוק לחם עבודה ולהפוך שוב את המדיניות של ישראל מהפרטה ועבודות קבלן לשיוויון וסוציאל דמוקרטיה. כי אולי כדאי שבמקום לבכות שהשמאל המתנשא ייתן להם מוצצים, הם בעצמם יביאו את השינוי.
  כי אנחנו השמאל המתנשא המנותק ללא תקנה, משכילים ומצליחים להתקדם בעבודות שוות, ואילו החבר'ה שלך, הם אלו שיהיו עובדי הקבלן שינקו לנו את המשרדים ויבקשו… יתחננו.. יצעקו ויבכו שאנחנו המתנשאים מהשמאל, עם המשרדים הנקיים (בזכותכם) והנעליים המצוחצחות, ניתן להם… אה… אתה ניסחת את זה טוב ממני: "שיוויון מוחלט בייצוג וכוח"

  במקום פשוט לפעול פוליטית, אבל בצורה נכונה…

  ג'קי אדרי עשה את זה יופי במפעלי ים המלח. עמיר פרץ הגיע די רחוק מתוך המעוז של האשכנזים המתנשאים. ויש עוד…
  עכשיו במקום לבכות, אפשר פשוט להתאחד.
  ולא לפסול אשכנזים רק בגלל שהם כאלו. אחרי הכל זה החבר המרוקאי שלי שאמר "נדפקתם, חיכינו שתקימו את המדינה, ואז באנו!"

  עיצבנתי אותך, נכון?

 23. הני :

  ואללה איציק

  עכשיו יש החבר'ה שלי ושלך! גדול, אין כמו סוציאליסט גזען!!!! אז הנה על אותו משקל, ולא על מנת לעצבן אלא על מנת לחשוב….

  זה מצוין האמירות הללו, לא אתה לא מעצבן אותי, אני מכיר את דרך החשיבה ויודע בדיוק מי אתה פנימה והחוצה, אתה גיגי פרס וכל החבר'ע (לא אין טעות כתיב) שלך. אתם שזרקם אותנו למעברות שמהם לא יצאנו עד היום. אתם שהפכתם את ביאליק למשורר הלאומי למרות שאין לנו ולו כלום. אתם שמחקתם את התרבות וההיסטוריה המפוארת שלנו, כי יותר חשוב ללמוד עליכם.

  אתה יודע מה הכי "מגניב"?! שאתה והחבר'ע שלך תמשיכו להתבכיין בזמן ושאני וחבר'ה שלי נמשיך לבעוט לכם בתחת פוליטית, תרבותית ובכל דרך אפשרית עד שתעוררו, עד שתכו על חטא ותבואו לבקש סליחה. פלנג'ות קראתם לנו, אך שחטנו לכם את המפלגה. בבושת פני זרקתם אותנו מהעבודה אז מוטטנו אתכם אלקטורלית. העדפתם אג'נדה הומו-לסבית ירוקה על חברתית אז אתם עומדים להיות מוצג מוזיאוני בשם מר"צ. אם תבינו תבקשו סליחה אמיתית ותתנו לנו ליישר הדורים תפדלו, ואם לא אז סלמאת וכל טוב…אנחנו הרוב ואנחנו החלטנו שמאסנו בכם….

  מעניין, לא? האמן לי שאני לא רוצה לעצבן אותך, רק לתת לך טעימה מהמציאות…איגודי העובדים בצרפת נשענים כיום על חבריהם המהגרים הזרים כשווים….מעניין מתי אתה והחבר'ע שלך תעוררו, מתי תבינו שהשינו כבר כאן! אולי כשיהיה מאוחר מידי….וחבל.

  אל תתעצבן, תחשוב!

 24. איציק יאפ :

  מעניין מתי אתה והחבר'ע שלך תעוררו

  מעניין מתי אתה והחברה שלך תעוררו?!

 25. ס"ד אמיתי :

  משום מה היללן האשכנזי הקבוע באתר נאלם דום

  כנראה שמה שהכי כאב לו זה שמי שהפריט לו את הצורה הוא בעל הון מזרחי.
  כיצד הם מעיזים השוורצעחייה האלו ?

 26. הני :

  הי איציק

  בחייך, אל תעלב, ואל תיקח אישית מתווכחים ואם שומרים על פורמה הכול בסדר.

  אני חושב שאנחנו ערים, ולי לצערי אין לא חבר'ה ולא חבר'ע (נראה לי שאהבת את הקופי רייטינג שלי רק אל תשכח לתת קרדיט). אך, אני אומר מה שבא לי ולא מתנצל לא בפניך ולא בפני אף אחד, ואתה ומריעך תריכים ללמוד להכיל גם אותי, זה מה יש. אני כאן, ואני כאן להישאר, תרצו תאכלו לא תרצו לא תאכלו.

  רק שיהיה לך ברור, הדרך שאתה מציע, ועוד כמה מהחבר'ע 🙂 שלך מציעים אבד עליה הקלח. אין לי שום בעיה אני אמשיך לכתוב מה שאני כותב ואתם תתבוססו במי אפסים…חבל!

  עשה עימי חסד, הבט פנימה וחשוב, מה יותר מרכזי, ותן מבט בתמונה סביבי אם תיגעל כמוני ותראה את הפערים האפליה והדיכוי, אולי יש תקווה אם לא, לעולם לא נוכל לשלב ידים…לפחות לא אני ואתה, ולא עוד מודעות ומודעים כמוני…וחבל!

  ולסיום זכור לתת קרדיט על החבר'ע…זה נחמד לא?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.