חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עינת וילף, למה להסיר את תמונת רבין? ולמה עכשו

נושאים מכתבים, פוליטי ב 21.10.10 5:55

יואב לוי – חבר "עבודה שחורה" – שואל במכתב את ח"כ עינת וילף לפשר הצעתה להסיר את תמונתו של ראה"מ שנרצח, יצחק רבין מחדר הסיעה בכנסת

ח"כ וילף שלום,

שמי יואב לוי, ורשמית אני עדיין חבר מרכז המפלגה. (לא, אין לי הסבר הגיוני לכך שאני עדיין חבר במפלגה)

ביקשת להסיר את תמונתו של רבין מחדר סיעת העבודה, ולהציב במקומה את תמונתו של בן גוריון. רבין, לטענתך, מסמל לציבור פספוס ותקוות שנגוזו. ערב יום הזכרון ה-15 להירצחו של יצחק רבין, בזמן שחברי כנסת ושרים מתבטאים בשבחה של מרגלית הר-שפי ומנסים לזכותה רטרואקטיבית, ובזמן שקמות להן התארגנויות של מאות אנשים שקוראות לשחרר את יגאל עמיר, ובזמן שנשמעות קריאות לבטל את העצרת המרכזית ובעיריית מודיעין (עיר ואם בישראל) כלל לא מקיימים טקס זכרון ממלכתי – החלטת לצאת ביוזמה משלך – חברת כנסת מטעם סיעת העבודה – כדי להוריד את תמונתו של רבין מחדר הישיבות של הסיעה.

מדוע לא עשית זאת לפני חצי שנה? למה היום, בערב יום הזכרון? הייתכן כי עשייתך הפרלמנטרית לא סיפקה לך מספיק כותרות ואת צמאה להן?

באף תמונה של אף אדם אין קדושה, אבל האם זה נושא שראוי להעלותו בפני התקשורת ולהתראיין על כך בערוץ 2? זה מה שבוער בעצמותייך בזמן שיו"ר המפלגה שלך עוקף את נתניהו מימין ומנסה לגדל זקן כמו של ליברמן?

את משחקת לידיהם של אלה המנסים להשכיח מה שקרה כאן לפני 15 שנים בלבד. של אלה המנסים להטמיע בקרב הציבור כי רצח רבין קרה בכלל למען העם, למען הדמוקרטיה. למען תקווה לעם ישראל. (הרי רבין הוא פספוס וחלום שנגוז)

איתמר בן-גביר כבר מכין את הפלייר הבא של תנועת "חזית הרעיון" ובו תככבי את, ח"כ וילף. הנזק שייגרם למפלגה ולזכר רבין (לא שזה משנה לך כנראה) גדול הרבה יותר מהתועלת שתצמח לך, גם אם תצליחי בפרוייקט הכה-חשוב הזה של הזזת התמונה של רבין מחדר הישיבות של הסיעה.

את ומרבית חברייך לסיעה, כלל לא ראויים לכך שתמונתו של יצחק רבין תהיה תלויה בגאון מעליכם בזמן שאתם מפטפטים עצמכם לדעת .

אולי כדאי בכל זאת שתסירו את התמונה – רבין הוא גיבור ישראל, ואתם? אתם תקווה שנגוזה כבר מזמן.

ד"ש לליברמן.

יואב לוי

העתק:  מערכת "עבודה שחורה"

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

9 תגובות

 1. הראל לייבוביץ :

  וילף אמרה שהתמונה של רבין מעוררת בה תחושה של פספוס.
  היותה של עינת וילף חברת כנסת – מעוררת בי תחושה של פספוס וגועל.

 2. ק. טוכולסקי :

  יואב הרשה לי לחסוך לך את התשובה של וילף. וילף מחפשת כותרות, מה ייתן לה כותרת ביום רבין יותר מאשר הטחת בוץ בתמונתו. מסופר על אחד מנכדיו של טימורלאנק שמונה בידי אביו למושל מחוז בטראנסאוכסניה כי הנכד רצה להתחרות בבניית מבני פאר אולם לאחר שראה את המבנים של בוכרה החליט להרוס אותם שכן הוא הבין שלא יוכל לבנות מבני פאר שכאלו ורצה להנציח את עצמו בהריסתם. אותו עצרו בזמן, את וילף תעצור רק הקדמה של הבחירות.

 3. רביב נאוה :

  אין לי שום כוונה להגן על וילף – ברוב העמדות אני לא מסכים אתה ובנושא האחרון היא עשתה טעויות של טירונים.

  אבל לדעתי, יואב, אתה מפספס פה בגדול: השטות האחרונה של וילף לא עובדת לטובת הליברמנים והבן-גבירים. העיסוק התקשורתי נתן במה בעיקר לכל מיני גופים שמינו עצמם לממשיכי מורשת רבין, ובראשם "השמאל הלאומי". לא סתם החבר'ה של אלדד יניב היו אלה שמיהרו לשלוח לגב' וילף טופס התפקדות לליכוד. כל כך זול, כל-כך דמגוגי – וזה מגיע ממי שהמניפסט שלו יוצר "שמאל" שכולו בנוי על הדרת מי שלא כמוהו: נגד מתנחלים, נגד "משתמטים", נגד חרדים ונגד כל מי שלא נאמן מספיק, ברטוריקה שמציבה אותם ברחוב ישראל ביתנו פינת "אם תרצו" והכי רחוק שאפשר מרוחו ורעיונותיו של יצחק רבין.

  אז נכון, לא מדובר בדברים חמורים כמו הצעה להזיז תמונה, אבל בכל זאת, אם יש משהו מדאיג ב"יום רבין" האחרון זה לא הקריאות לחנינה להר-שפי ולשחרור יגאל עמיר (אליהן כבר התרגלנו) וגם לא ההתבטאות של וילף, שהיתה אומללה בעיקר בגלל העיתוי שלה, פחות בגלל התוכן, אלא ניסיונות הניכוס של "מורשת רבין" ע"י גופים שבינם לבין המורשת הזו אין שום דבר.

  *ועוד הערה: הכל היה שווה בשביל לקרוא את התגובה הנזעמת של רני רהב לוילף במעריב. לאיש יש חשבון פתוח עם חברת הכנסת בגלל המאבק שלה ב"ריכוזיות". תקראו, אני מבטיח לכם שתתגלגלו מצחוק.

 4. משה נאור :

  למה תמונתו של רבין מוצגת ושל בן-גוריון הוסרה?

  שאלה פשוטה מתבקשת למה תמונתו של רבין מתנוססת בכל מקום ואילו תמונותיהם של ראשי ממשלה אחרים לא? האם רק בגלל העובדה שנירצח? גם ג'ון קנדי נרצח, ו ויליאם מקינלי, הנשיא העשרים וחמישה של ארצות הברית נרצח האם הרצח יצר קדימויות לדמותם? האם בן גוריון, שרת, אשכול ראשי ממשלה ענקים בזכות עצמם היו צריכים להירצח כדי שתמונתם תזכה לקבל במקום טוב באמצע? זה נשמע הגיוני? אז יש קונצנזוס בעם לדמותו של דוד בן גוריון שיסד את המדינה וקבע את גבולותיה הראשונים של הארץ הזאת… האם העובדה שמת מוות טבעי מנשלת אותו מהישגיו ו"ממקום טוב באמצע לתמונתו"? נא לפתוח דיון ענייני איזו דמות היא מרכזית יותר או פחות ומי הוביל להישגים ברי משמעות שהשפיעו הכי הרבה על דמותה של המדינה ולא היכן יש לשים את דיוקנם (אם בכלל)…
  אני מציע לרדת מידית מעניין השמצות אישיות נגד אלו שמעלים שאלות וסוגיות לדיון, ולטפל בשאלות הנוקבות עניינית ולא במי ששואל אותן…

 5. ק. טוכולסקי :

  משה, קנדי היה נשיא מחורבן, שזכור בגלל שהוא היה נער פוסטר ובגלל שהוא נרצח. רצח לא תמיד מספיק להנצחה ראה ערך מקקינלי אבל הוא בהחלט תורם במקרים מסוימים ליצירת נרטיב וסמליות סביב אדם מסוים. הוא נתפס כמרטיר כמי שהקריב עצמו או הוקרב על מזבח האמונה.

 6. דקל עוזר :

  העיתוי אכן גרוע.
  האמירה ראויה.
  זכר רבין הפך להיות כלי לפוליטיקה צינית, ורבין הפך בעל כורחו לסמל של דבר שהוא עצמו לא ייצג.
  במאמר זה http://www.labor.org.il/מורשת-רבין-7-מורשות-מחייו.html הצגתי 7 מורשות מחייו, שאינן "שלום בכל מחיר" ממש לא.

  אם רוצים לדבר על חוצפה, אז שברק אומר שהוא מר ביטחון כמו שהיה רבין, תוך שהוא מתעלם מהעובדה שרבין ייחס למילה ביטחון משמעוית רחבות הרבה יותר, או מעז לדרוש את יישום חזונו של רבין http://news.walla.co.il/?w=/1/1746031, ושברוורמן אומר שהוא היורש של בן גוריון ורבין.

 7. יוני :

  נראה לי שזה עיסוק חסר טעם,גם מצד ח"כ וולף וגם מצד המתנגדים.

  האם זה הדבר שיצור שינוי מהותי ההוא התמונה בחדר הסיעה?

  היהי צריך לסגור את זה בדיון פנימי,5 דקות שיחה בישיבת סיעה וזהו.

 8. ארז צ. :

  שלום רב,
  מעשיה ודבריה המטופשים של עינת ווילף הם עוד הוכחה כי,
  מפלגת האבודה (העבודה) אבדה את דרכה,
  היא הפכה למפלגת לווין לליכוד.

  הישיבה בממשלה אחת עם ליברמן שעושה נזקים אסטרטגיים לישראל היא ממש חסרת אחריות.

  הגיע העת לפרוש מהממשלה לתת לברק להצטרף לליכוד שם ביתו.
  להצביע בעד שלי יחימוביץ או בוורמן שישקמו את המפלגה ויחזירו מאות אלפי מצביעים.

  בברכה, ארז

 9. עינת וילף: לא פגעתי בזכרו של רבין :

  […] עינת וילף משיבה למכתבו של יואב לוי בו תקף אותה על קריאתה להסיר את תמונתו של יצחק רבין […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.