חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חיים אורון הציע תיקון בחוק הביטוח לאומי – המעסיקים התנגדו והממשלה הסירה

נושאים איכות השלטון, זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב, פוליטישוק ב 17.10.10 5:59

הראל ליבוביץ', חבר עבודה שחורה, פנה אל ח"כ שלי יחימוביץ' בהצעה לשנות נוהל לא ראוי בביטוח הלאומי ונענה שיחימוביץ' עסוקה מדי.  ח"כ חיים ג'ומס אורון הציע את התיקון לחוק שליבוביץ' יזם.  הממשלה החליטה להתנגד וסגנית שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד הציגה את עמדת הממשלה.  לובי המעסיקים שוב ניצח

מעורבות – כי אפשר גם להשפיע

בחרתי לנצל השבוע את הבמה בפינת פוליטישוק כדי לספר על אירוע מיוחד שקרה מבחינתי השבוע במליאת הכנסת, ולא למשל – על התפקדותי השבוע למפלגת קדימה

בחודש ינואר השנה, שלחתי מכתב לח"כ שלי יחימוביץ (העבודה) ובו הצעתי לערוך תיקון בחוק הביטוח הלאומי, כך כתבתי:

לבדיקות רפואיות רבות מזומן המטופל עם הנחייה מפורשת להגיע עם מלווה לבדיקה. ליווי בן משפחה לבדיקה רפואית, גוזל יום עבודה.

מבדיקה שערכתי בחוק הביטוח הלאומי, מגדיר סעיף 223 את המושג "פעולות יום-יום"  כ- לבישה, אכילה, שליטה בהפרשות, רחצה וניידות עצמית בבית. על-כן, כשמגיש המלווה הצהרת מחלת בן-זוג או בן משפחה למקום עבודתו, הוא אינו זכאי להחזר כספי על יום העבודה שהפסיד.

ליווי לבדיקה רפואית הינה פעולה יום יומית. בייחוד, כאשר בזימון הבדיקה נדרש המטופל להגיע עם מלווה. לדעתי יש מקום לבחון תיקון לחוק ולהוסיף להגדרת "פעולות יום-יום" בסעיף 223 — ליווי לבדיקה רפואית,  במידה וכך נדרש המטופל בזימון ע”י הגורם המטפל.

ח"כ יחימוביץ השיבה שהיא עסוקה מדי כדי לקדם הצעת חוק שכזו, ולכן פניתי עם ההצעה לחבר הכנסת חיים אורון (מרצ). לשמחתי, חבר הכנסת אורון הסכים להסיר את הכפפה ולקדם את הצעת החוק.

אל ח"כ אורון הצטרפו בהגשת הצעת החוק שיזמתי, חברי הכנסת אילן גילאון וניצן הורוביץ מסיעת מרצ. וכך נוסחו דבריי אל יצירת הצעת חוק רשמית – http://www.blacklabor.org/?p=20403

עם חזרתה של הכנסת מפגרת הקיץ, השבוע – הגיע רגע האמת של הצעת החוק שעמדה למבחן ההצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

הסיכויים היו נמוכים – יום לפני ההצבעה במליאה עודכנתי על ידי משרדו של חה"כ חיים אורון, על-כך שהממשלה החליטה להתנגד בהצבעה להצעת החוק.  בכל זאת הייתה בי שמץ של תקווה שמא חברי הכנסת יפעלו על פי השכל הישר ולא על פי האינטרסים של אותם גורמים שלחצו על הקואליציה להתנגד להצעה – אני מאמין שבעתיד התמימות הזאת, תחלוף ממני.
ביום רביעי השבוע, בעודי ביום חופש מהעבודה, התיישבתי לראשונה מזה זמן רב, מול מסך הטלוויזיה וצפיתי בערוץ 99 – ערוץ הכנסת. דיוני מליאת הכנסת היו בשיאם. כעבור זמן לא קצר, הכריז יו"ר הכנסת על הצעת החוק שלי – הצעת חוק דמי מחלה עבור מלווה לבדיקה רפואית (תיקוני חקיקה), התש"ע–2010 והזמין את ח"כ אורון אל הדוכן להציג אותה.

באולם המליאה נכחו כמחצית מחברי הכנסת, גם ראש הממשלה נתניהו נכח באולם. חיים אורון פתח את דבריו שהוא מתכוון לקצר בהם, מכיוון שחש שאינו זוכה להקשבה בלאו הכי בתוך אולם המליאה, שכן רוב חברי הכנסת הנוכחים היו עסוקים בשיחות חולין האחד עם השני – חלקם, עם הגב אל דוכן הנואמים – דבר שלא הוסיף לדימויו של בית הנבחרים שלנו.

לאחר שהציג את הצעת החוק ומהותה, עלתה סגנית שר התמ"ת, אורית נוקד, להשיב בשם הממשלה. נוקד הסבירה את התנגדות הממשלה –

"… בדמי מחלה, דמי מחלה – היעדרות בשל מחלת הורה, ודמי מחלה – היעדרות בשל מחלת בן הזוג. התיקון המוצע מבקש להביא לשינוי המצב הקיים, כך שעובד יהיה רשאי לזקוף יום היעדרות על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו גם במקרים בהם ליווה בן זוג או הורה שלו או של בן זוגו לבדיקה רפואית אליה המטופל נדרש להגיע עם מלווה.

נכון להיום, העובד זכאי  לזקוף עד שישה ימי היעדרות על חשבון ימי המחלה הצבורים לו בגין מחלה של בן זוג או הורה וזאת כאשר מדובר על מחלה שבגינה הפך החולה להיות תלוי לחלוטין בעזרת הזולת בביצוע פעולות יום-יומיות. הצעת החוק מבקשת לנצל את הזכאות לששת הימים האמורים גם לצרכי ליווי ההורה או הבן זוג לבדיקה רפואית ולא רק במקרה של מחלה.

למרות מדיניות הממשלה ומשרד התמ"ת, שמבקש להביא לחיזוק מעמדם ושיפור רווחתם של העובדים, הממשלה החליטה לקבל בעניין זה את התנגדות המעסיקים נוכח העובדה כי הצעת החוק אינה מספקת פתרון למעבידים ואינה תואמת את האיזון הראוי בשלב הזה בין זכויות העובדים לצרכי המשק".

ניכר, שהמעסיקים עשו לובינג מוצלח להפלת הצעת החוק, שכן במשרד התמ"ת תמכו בהצעה על פי דבריה של סגנית השר. ראוי היה שהצעת החוק תעלה לדיון בוועדת הכלכלה על מנת ששם ייערך דיון מעמיק עם כל הנציגים הנוגעים לדבר וכך ניתן יהיה ליצור ממנה תיקון חקיקה ראוי וצודק.

בהצעת החוק תמכו 19 חברי כנסת, לעומתם התנגדו 41 ולא היו נמנעים. הצעת החוק שלי, לא צלחה את הקריאה הטרומית ונפלה.

לסיום, רציתי להראות לכם איך אפשר ממכתב פשוט לחבר כנסת, להוציא לדרך תהליך חקיקתי מעניין, גם אם מעט ארוך, ובכך לקחת חלק בעיצוב סדר יומה של כנסת ישראל. כמובן, שהתוצאה מאכזבת – אך זו הייתה חוויה מאוד ייחודית לצפות במליאת הכנסת, ולראות את ח"כ אורון מדבר, כשאני יודע ומבין על מה הוא מדבר ומה הוא הולך בדיוק להגיד. אני מלא הערכה לפועלו של ח"כ חיים אורון בנושא ובמיוחד שלקח על עצמו להוביל את הצעתי בתהליך החקיקה.

לעיתים עלינו לגבור על הציניות, הביקורתיות והאדישות שבקלות גוברת על מחשבותינו, וכן להציע, ליזום ולפעול אל מול נבחרי הציבור שלנו. האמינו בעצמכם, בדרך שלכם ובעיקר במעורבות שלכם.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

23 תגובות

 1. ארטור- :

  יש לי שלל נתונים ובטן מלאה על מה לשנות בחוקי ביטוח לאומי .
  אם היתי משקיע מאמץ כדי לשנות משהוא בגדול זה את ההגדרה מיהוא נכה .

  לידיעתכם :במדינת ישראל אדם שמעל גיל 67 כי יעבור תאונה ויהפך להיות נכה על כיסא גלגלים אינו זכאי ,לרכב ללא מיסים,אינו זכאי לגמלת נידות ואינו זכאי לקצבת נכות .
  מבחינת חוקי המדינה אדם שבגיל מעל הפנסיה הינו לא בן אדם יותר וכל העזרה והתמיכה לה זקוק נכה לא ישולם ע"י המדינה .
  הזכות היחידה שנפתחת בפניו הינה לקבל גמלת סיעוד בלבד והיא תלויה בעמידה בקריטריונים קשים .

 2. ק. טוכולסקי :

  אם באמת השבוע התפקדת לקדימ וזאת לא הייתה סתם הערה צינית יש לי כמה שאלות:
  האם לא מצאת חבר כנסת בקדימה שיקדם את הצעת החוק שלך?
  אם חבר כנסת ממרצ לא ראוי לכך שתהיה חבר במפלגתו ותפעל למען הבחרותו לכנסת אלא רק נמצא שם בכדי לעבוד למענך?

  אני פשוט מקווה עדיין שמה שקראתי למעלה היא הערה צינית כי אחרת אני חושב שהדגמת את האסון של השמאל, מרצ שם בשביל לעבוד, קדימה שם בשביל להבחר, רק אחרי שמרצ תעלם ותודות לים בוחרי קדימה את כסאותיהם האחרונים של פרלמנטרים שמאלנים חשובים יתפסו אלי אפללו, רונית תירוש ודומיהם, הבוחר יתפכח או שגם אז לא?

 3. הראל לייבוביץ :

  ק. שלום,

  אינני רואה שום מניעה מלשתף פעולה עם חברי כנסת שנמנים ממפלגות שאינני מצביע עבורן בקלפי.

  אם תיווכח לעבודת הכנסת, אתה תמצא חברי כנסת מסיעות שונות ומנוגדות שלעיתים בנושאים כמו: איכות סביבה, רווחה, כלכלה וכו' משתפים פעולה יחדיו בהליכי חקיקה.

  חיים אורון הוא פרלמנטר מצוין ומוערך, כמו שאר חברי סיעת מרצ בכנסת הנוכחית – אילן גילאון וניצן הורוביץ.
  ואכן פועלה של סיעת מרצ במגוון נושאים – גורמים לי להזדהות , אך יחד עם זאת – ישנם גם תחומים בהם דעתי חלוקה על דרכה של מרצ – בייחוד בנושאי צבא וביטחון, ולכן אינני מרגיש שלם להצביע עבורם בבחירות.

 4. דליה :

  הראל לייבוביץ
  פנייתך לח"כים ממרצ, והעובדה שהם טרחו והעלו הצעה שלך לדיון בכנסת, אמורים היו להוביל לתמיכה שלך במרצ ולא לתמיכה בקדימה. התנהלותך משקפת התנהלות של אזרחים רבים, שמעריכים מאוד את מרצ, אך לא מצביעים לה בבחירות.
  ולגבי קדימה. בשבוע שעבר ראיתי את ח"כ יואל חסון, עם ח"כים מהימין נכנסים לבית יהונתן בירושלים. רגמו עליהם אבנים. בתי המשפט הורו לראש עיריית ירושלים לפנות את בית יהונתן, והוא מפר את החוק, ואינו מפנה. ציפי לבני מדברת על קיום החוק והמשפט במדינה, אך ח"כ ממפלגתה מחזק את מפרי החוק בכניסתו לבית יהונתן ובתמיכתו בהתנחלויות בלב אוכלוסיה ערבית. האם הראל, אתה תומך בכך?
  התנהלות שלך ושל חברים אחרים, כמו גם דניאל גיגי, שכותב מאמרים יפים, אך לא ברורה לי תמיכתו בקדימה, מחזקת את הצד הימני במפה הפוליטית.

 5. שושי :

  הראל, אם וכאשר תיבחר לכנסת מטעם קדימה, האם היית ממליץ לפנות אליך אז בנושאים כאלה או שעדיף יהיה להמנע מלהטריד את חבריה של מפלגה זו (28 היום) ולהמשיך לפנות למרצ?

 6. מיכאל לינדנבאום :

  להראל,
  אם אני מבין אותך,אז "צבא ובטחון" גובר אצלך על הבטחון הכלכלי והאישי שלך,ואולי גם על נושא "ויסקונסין" על זוועותיו כפי שתוארו על ידך.

  מתסכל.

 7. דנדו דוד :

  הראל המאמר הזה מלמד על בורות פוליטית:
  א. מה שנאמר לך על קדימה – בסלע. ההתנהגות שלך היא ילדותיות לשמה.
  ב. אתה כותב שמשרד התמ""ת תמך בכך – למה? כי אורית נוקד אמרה? ממתי מה שהיא אומרת נופל על אוזניים קשובות? היא סתם קשקשנית.
  במשרד התמת יושב פואד, שמלבד קומבינות ומתן "הטבות ותמריצים" מתוכם חבריו גוזרים קופונים, העובדים מעניינים לו את קצה ה*)#.

  והזכרת את יחימוביץ, כאילו באופן שלילי – לא ברור למה, היא עשתה את המעשה ההגון ואמרה לך את האמת. חברי הכנסת בקדימה היו אומרים לך: "כן כן אתה צודק", מוציאים הודעה לתקשורת ולא עושים כלום.

  ומה המסקנה שלך מכל הדברים האלו?
  להתפקד לקדימה…
  נסתרות הם…

 8. הראל לייבוביץ :

  דליה,
  כשם שרוב תומכי ומצביעי מפלגת העבודה אינם תמכו למשל בהצבעתו של אהוד ברק בעד הצעת חוק הנאמנות, ופועלו בנושא, או למשל בהצבעתם של ברוורמן והרצוג בעד גירוש ילדי העובדים הזרים, כך גם אני לא תומך בכל מעשה של חבר כנסת, גם הוא משויך למפלגה בה אני תומך.
  אני תומך בדרך, במצע ולא בכל חבר כנסת. כשם שהשבוע הבעתי את מחאתי והתנגדותי להתנהלותו של ח"כ עתניאל שנלר מקדימה, סביב סוגיית מחיקת הרשעתה של מרגלית הר שפי.

  שושי – באם אהיה חבר כנסת, הציבור יהיה מוזמן לפנות אליי בכל בעיה ובכל נושא, ואעשה כל שביכולתי על מנת לתת מענה.

  דנדו,
  לא מבין במה התנהגותי ילדותית. מכיוון שהתפקדתי למפלגה שאינה תומך בה?
  באשר לאיזכור של יחימוביץ – הפוסט בא לספר את התגלגותו של המכתב עד להפיכתו להצעת חוק ודרכה בתהליך החקיקה.
  אינני בחרתי בכותרת שמופיעה באתר בתצורתה הנוכחית… הדבר באחריות עורך האתר. הכותרת שלי היתה –
  "מעורבות – כי אפשר גם להשפיע", זה המסר של הפוסט ועיקרו , ולא ההתעסקות שלכם בהצטרפותי לקדימה.

 9. דליה :

  הראל
  אשמח להבין מה במצע של קדימה מושך אותך?
  אשמח גם לשמוע אודות המבנה הפנימי של המפלגה. האם מבנה זה מאפשר לך להיות פעיל אפקטיבי במפלגה?

 10. ק. טוכולסקי :

  תודה על ההבהרה הראל.
  זאת הבעיה של השמאל, אני זוכר את הלשכה של רן כהן, ממש לשכת סעד, דרי דיור ציבורי, נכים, מקבלי קצבאות, כולם באו ללשכתו ואף אחד מהם לא הצביע בשבילו. לשכה לידו שקט, חבר כנסת מש"ס שאת שמו לא אזכיר. איש לא נכנס לשם, מבין בוחרי שס הרבים שפקדו את לשכתו של רן כהן.
  מרצ תעלם, היום לא רחוק, הספינה כבר טבעה ושקיעתה הסופית הולכת וקרבה ואז כל חלכאי ונדכאי העולם וגם בעלי הצעות החקיקה למיניהם יעמדו מול דלתות סגורות. אולי אז הם יבינו שיש מחיר לכך שהם מצביעים למפלגה אחת ומצפים ממפלגה אחרת לעבוד בשבילם. אולי גם זה לא יקרה.

  שלי יחימוביץ היא פרלמנטרית עמוסה מאוד ולמרות חריצותה הרבה אין היא מסוגלת לעשות הכל. גם כאן לצערי הסוליזם שלה גובה מחיר.
  בקדימה היית יכול לפנות לאורית זוארץ, אולי היא הייתה עוזרת לך, כל השאר אנשי ימין כלכלי וחברתי היו דוחים אותך בקלילות ושבים לשרת את קידומם האישי ושלטון ההון.

 11. הראל לייבוביץ :

  ק.,

  אני לא חושב שנכון להגביל אזרחים לפנות לחברי כנסת שרק אליהם הם מצביעים.

 12. ק. טוכולסקי :

  הראל
  אתה לא פנית לחברי הכנסת אליהם אתה קורא לכולנו להצביע בעצם הצטרפותך לקדימה.
  לא עשית את זה כנראה כי ידעת מה תהיה התשובה.
  אתה לא סתם אדם לא פוליטי או בלתי תלוי, אתה חבר במפלגה אז שהמפלגה תדאג לך אחרת למה אתה מצטרף? או שאתה מצטרף בשביל להצביע לירוקה מימד או העבודה או מען, להיות חבר בקדימה ולקבל יצוג לעמדותיך מחברי כנסת של מפלגה שלישית…

 13. הראל לייבוביץ :

  ק,
  אני הצטרפתי רק השבוע לקדימה.
  בעוד הפנייה בוצעה בינואר 2010…

  בכל מקרה, אני לא מסכים עם הגישה שלך, שאדם צריך לפנות רק לאנשי מפלגתו.

 14. ק. טוכולסקי :

  הראל אתה לא פנית אפילו למפלגה שאליה בחרת להצטרף, פנית ליחימוביץ וגו'מס, לכן אל תציג את זה כרק, אלא אם כן אתה מתכוון לומר אני מצטרף רק למפלגה שלא עזרה לי או אני מצטרף רק למפלגות שאליהן אני לא פונה עם חקיקה שמתאימה לי אידיאולוגית.
  בהצלחה בקדימה, ואני אומר זאת בלי ציניות, הלוואי שאני אתבדה ולא אתה, וקדימה תהיה מפלגה ס"ד למופת.

 15. איתי :

  הראל, אל תירא מהמתקפה ואל תיגרר להתגוננות.

  אני לא מתכוון להתפקד לקדימה. אבל אני מכבד את החלטתך שלא לשבת על הגדר ולצפות לנס, ולהתחיל לפעול בתוך מפלגת שלטון, על הקשיים הכרוכים בכך.

  יש נושאים קונקרטיים שלגביהם אני חושב שבהם אתה טועה טעות מרה ושאין שום קשר בינם ובין סוציאל דמוקרטיה (למשל הצעתך לשכר על פי הישג למורים). אבל בהקשר של בית מפלגתי, לאף אחד פה אין מונופול על החוכמה, ואין באופק שום אופציה שנראית בחירה טובה. בוודאי שלחברי העבודה אין שום יכולת לזרוק עליך אבנים כי הם גרים בבית מזכוכית, במפלגה שמקדמת הפרטות והדמוקרטיה הפנימית שלה מתה.

  אם המטרה היא העלאת שכר מינימום, התפקדות המונית לקדימה יכולה להיות אפקטיבית הרבה יותר מניסיון כושל לשכנע מקבלי שכר מינ' להצביע לחד"ש או מרצ. זו הסיבה שעמיר פרץ בעצמו מנסה לקחת את "הרביעיה" לקדימה.

 16. יואב לוי :

  הראל, כל הכבוד על היוזמה. זו דוגמה למעורבות אזרחית חיובית שמחזקת את הדמוקרטיה הרעועה שלנו. ישר כח!

 17. עמנואל :

  אם גם מי שמרים את הדגל של הסוציאל דמוקרטיה, משליך אותו לטובת הדגלים המדיניים, מה יגידו אזובי הקיר?

  כשמישהו שפעיל במקום כמו "עבודה שחורה" מתפקד למפלגה שהוא אפילו לא העלה בדעתו לפנות לאף אחד מ 29 חברי הכנסת שלה בנושא הזה, כי עם המפלגה שכן לקחה את היוזמה שלו וניסתה לקדם אותה יש לו אי הסכמה בנושאים המדיניים/בטחוניים, זה מסביר להמ אין סיכוי בעתיד הקרוב לסוציאל דמוקרטיה בארץ. כי תמיד המצביעים (ואפיל והפעילים) יתיישרו קודם כל לפי נושאים מדיניים. כפי שהראתה שלי יחימוביץ', שאמרה שלא יכול להיות ראש עיר לא ציוני שלא שר את התקווה (דב חנין).

 18. אסף :

  מדהים

  רק בישראל מסוגלים אזרחים "חברתיים" להתפקד למפלגות אנטי-חברתיות מובהקות כמו הליכוד וקדימה (וכיום גם העבודה).

  במה שונה עמדתה של מרצ מעמדתה של קדימה בנושאי "צבא וביטחון", מלבד העובדה שהם לא מתלהמים כמו כל שאר ה"פטריוטים" נגד הערבים.
  במקום לחזק את המחנה החברתי ולהתפקד למרצ אתה מתפקד למפלגה שלא נושאת אף דגל מלבד דגל האופורטוניזם (שמתנפנף בהתאם לרחשי הציבור). לא מרצ תקבע אם יהיה כאן שלום או אם יוחזרו שטחים, אבל מרצ כן תוכל לקדם ולתמוך בחוקים חברתיים שאף ח"כ מקדימה לא יתקרב אליהם.

  חבל שאתה לא מצליח לראות את זה.

 19. ק. טוכולסקי :

  גם בי העסק מעורר רתיעה אבל איתי צודק, אוי לא מהסיבות שאני חושב שהוא צודק ועדיין. השמאל הישראלי מרוסק ומפוצל ולא מראה סימנים של הליכה לאיחוד למרות הכתתובת המאוד ברורה על הקיר. הליכה היום לקדימה וניסיון לעשות משם משהו כמה שאני מוצא אותה ממש רעה, לא טובה יותר או פחות מהתפקדות לירוקה מימד או מרצ ששתיהן כנראה לא יעברו את אחוז החסימה או נהיה אחר משיחי שקר מהסוג של השמאל הלאומי עמי איילון או אברום בורג והתנועות שלהם. ותכלס גם הצטרפות לחד"ש כל עוד זו מקדשת טהרנות רדיקלית לא ממש תשפיע, אז מה זה כבר משנה?

 20. הראל לייבוביץ :

  אסכם בקצרה אחת ולתמיד את עניין החלטתי להצטרף למפלגת קדימה, ואין לי כל כוונה להמשיך את הויכוח שאני חש מתנהל בצורה מתלהמת מדי…

  באפריל 2009 פרשתי ממפלגת העבודה לאחר שהייתי חבר בה כ-4 שנים.
  פרישתי נבעה מהחלטתו של אהוד ברק לצרף את המפלגה לממשלתו של בנימין נתניהו.
  במשך שנה וחצי המתנתי בדריכות ובסבלנות רבה, לצעד אמיץ מצד קבוצת "המורדים" החברתיים בתוך המפלגה – שיעשו מעשה אמיץ ויעזבו את המפלגה או יצליחו להוציא אותה מן הממשלה. שנה וחצי – דבר לא קרה.
  יכולתי להמשיך ולשבת ולהמתין למהלך כזה, אך אין כזה באופק.
  מה עוד, שלא מצאתי תועלת בהמתנה הממושכת הזאת.

  לאחר קריאת המפה הפוליטית, בחרתי להצטרף למסגרת פוליטית – מפלגת קדימה. שהיא כיום, המסגרת שראיתי בה הנכונה ביותר מבין שאר האופציות הפוליטיות הקיימות.

  אני מעדיף להיות בתוך מסגרת, שבה אוכל לנסות ולקדם את רעיונותיי, את דרכי ואת עקרונותיי, ובנוסף לצבור את הזמן הנדרש על מנת שאוכל להיות בר-השפעה במערכת בחירות, לכשיגיע המועד.

 21. ק. טוכולסקי :

  הראל אין לך מה להתנצל בחרת בחירה הגיונית וסבירה שאני לא הייתי עושה אבל שוב בלי ציניות אני מקווה שתצליח במאבקך להשיג בקדימה השפעה פוליטית ס"ד.

 22. איתי :

  במצב העגום הנוכחי אופציה חוקית לגמרי ששווה לשקול היא להתפקד לקדימה ואפילו לליכוד, כדי להפעיל מנוף לחץ על חכים ושרים, אבל להצביע למרצ/חד"ש בבחירות לכנסת.

  כך לא נכניס לכנסת בקולנו אנשי ימין כלכלי ומדיני, והחכים שכן נכניס יצביעו כפי שהיינו מצביעים אנחנו בשאלות כלכליות.

 23. הניוזלטר של מרצ » ארכיון הבלוג » 15 שנה לרצח רבין, התקציב, חוק האברכים, ועוד :

  […] הראל ליבוביץ’ מספר באתר “עבודה שחורה” על הצעת החוק שהוא יזם ושג’ומס אימץ למען הענקת דמי מחלה למי שמלווים קרובים לבדיקות רפואיות, ועל מה שעלה בגורלה בלחץ המעסיקים. כדאי לקרוא גם את התגובות שחלקן מתייחס לכך שלמרות שג’ומס ושאר חברי סיעת מרצ היו היחידים שהרימו את הכפפה, הוא בחר להתפקד דווקא למפלגה אחרת. חיים אורון הציע תיקון בחוק הביטוח לאומי – המעסיקים התנ… […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.