חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

צעירי קדימה: הזמנה ל"סוכה הרעיונית"

נושאים דעות, מידע על פעילויות ב 26.09.10 6:02

הסוכה הרעיונית של קדימה, אירוע אשר יתקיים השבוע, ביום שלישי ה-28 בספטמבר, בירושלים. הנכם מוזמנים לסוכה לשמוע, להשמיע ולהשפיע

דניאל גיגי, סוציאל- דמוקרט בנשמה. מאמין שכיום דווקא קדימה היא המפלגה, שבה אפשר לשנות ולהשפיע. הרעיון שלו הוא להקים בתוך קדימה קבוצה רעיונית סוציאל דמוקרטית, ולנסות לדחוף את התנועה לכיוון של מדיניות רווחה סוציאל דמוקרטית. כדי לעשות זאת , אומר דניאל, יש להכניס לקדימה מספר גדול של מתפקדים המאמינים בסדר-יום חברתי ומבינים כי רק מעמדה של כוח פוליטי ניתן להוביל שינוי חברתי. העבודה והליכוד למרבה הצער אינם אלטרנטיבה. התאחדות מחנה שמאל גדול בתוך קדימה יגרום לחברי הכנסת מקדימה, וכן למדיניות המפלגה להיות בדיוק מה שאנחנו רוצים שהיא תהיה, ואם קדימה תנצח בבחירות, המחנה החברתי יזכה בתמורה גדולה.

כיום יש בקבוצת צעירי קדימה מעל 20 איש שהם פעילים חברתיים סוציאל דמוקרטיים שהצטרפו לקדימה כדי לקדם סדר-יום חברתי סוציאל דמוקרטי.

מצורפת הזמנה לסוכה הרעיונית, שדניאל גיגי מפעיל – ביום שלישי ה-28 לחודש בירושלים.

הנושא הראשון שידון בסוכה הוא הנושא הכלכלי חברתי, אותו ינחה דניאל, בדיון יעלה נושא זכויות העובדים, במטרה לשמוע את עמדת קדימה בסוגיה זו. חברי כנסת שלקחו חלק בחקיקה הקשורה לנושא יביעו את עמדתם בדיון, ותנתן הזדמנות לאנשים לשאול שאלות ולהעלות הסתייגויות.

הנכם מוזמנים לסוכה


נערך על ידי גליה
תגיות: , , , ,

12 תגובות

 1. איתי :

  אני לא רואה את עצמי משתלב בקדימה, כל עוד אין כאן משטר דו-מפלגתי כמו בארה"ב שבו קדימה = השמאל (ולכן איגודי העובדים ונציגי מיעוטים פועלים במסגרת המפ' הדמוקרטית בארה"ב).

  עם זאת אני חושב שדניאל ראוי לכל השבחים על כך שבמקום להסתפק בגרסה המיליון לקינה על התרסקות השמאל או בהצעה המיליון ואחת על איך לשקם את השמאל בחר במסגרת מפלגתית שבה הוא רואה פוטנציאל ליצור תיקון – ועושה זאת.

  אם כל אחד מהמגיבים הסדרתיים פה (כולל אותי) היה עושה אותו הדבר (מי בחד"ש, מי בעבודה, מי במרצ, מי בירוקה מי במימד, ומי בשמאל הלאומי) מספר האצבעות בכנסת שיצביעו בעד הדרך שלנו היה גבוה בהרבה.

 2. ק. טוכולסקי :

  אחרי שראיתי את המודעה הזו, אני אשמח אם דניאל גיגי יפרסם כאן פוסט על הדיונים ומסקנותיהם.
  חג שמח ודיון פורה.

 3. אלעד הן :

  לא אכחיש, אני סקפטי. דניאל, אולי תעשה מאמץ שכנוע ותכתוב איזה מאמר על הפוטנציאל שאתה רואה בקדימה לסוציאל דמוקרטיה? האם יש שם שותפים בקרב הנבחרים לדעתך? האם יש דרכים לשנות ולדחוף אנשים חדשים לתוך המוסדות שם? כיצד?

 4. א. קוריאל :

  קדימה היא מפלגה שמייצגת את שלטון ההון. קשה לראות במפלגה, שעו"ד רם כספי ניהל עבורה מו"מ קואליציוני, בסיס לחוג סוציאל דמוקרטי. לכל היותר היא תאפשר קיומו של אגף "חברתי" שישמש עלה תאנה למדיניות ניאו-ליברלית.
  אשמח לראות סיכום של הדיונים ולהיווכח שטעיתי.

 5. דנדו דוד :

  בוא נבחן את פעילות קדימה בראשות לבני:

  כישלון בהרכבת קואליציה אשר הוביל לעליית הליכוד(באופן צפוי לחלוטין) – V

  היעדר מוחלט של שיח פנימי במפלגה – V

  היעדר מוחלט של דמוקרטיה במפלגה – V

  ביקורת לא עניינית על הממשלה תוך חוסר יכולת להציג אלטרנטיבות אמיתיות – V

  שום דבר מלבד דמגוגיה מוחלטת – V

  ללכת לקדימה, מפלגה שכל מטרתה בעולם היה להעלות את אריק שרון לראשות הממשלה ולרסק את הליכוד, כאשר היא כישלון קולוסלי בכל קנה מידה בכל מה שהיא עשתה זה פשוט מוזר.

  חבל, כי מהמאמרים של דניאל גיגי לא חשבתי שמדובר בוותרן שנכנע לפתרונות של ייאוש.

 6. מיכאל לינדנבאום :

  לדנדו,
  לדבריך קדימה מתאפיינת על ידי "היעדר מוחלט של דמוקרטייה ושיח פנימי במפלגה"
  בתנאים אלה הצטרפותו של דניאל גיגי באמת חסרת פשר.
  מקומו איתנו בעבודה למען מחנה של"י.

 7. דנדו דוד :

  מיכאל אתה צודק והלוואי

  לפי המאמרים, דניאל גיגי הוא אדם סופר רציני שיכול לקנות מקום של כבוד.
  דניאל אני קורא לך להצטרף למקום שבו האמונה שלך היא דבר טבעי.
  למקום שבו אתה לא צריך להצטדק על כך שאתה פעיל.
  למקום שבו תומכים באנשים כמוך ונותנים להם גב.
  אני קורא לך לתפוס את מקום של כבוד בבית האמיתי שלך, במקום לנסות לבנות בית ב- no mans land שם, שלא במפתיע, יש בעיקר שודדים ופליטים.
  בוא עם כל החבורה שלך לעשות מהפיכה אמיתית.

 8. עמית-ה :

  קדימה זה כמו טופו (סויה מותססת), אין לה טעם וצורה משלה, היא מקבלת אותם מהתוספות.
  אם דניאל ישתלב בקדימה הוא ייתן לה טעם וצורה, הבעיה היא שבסופו של דבר זה עדיין טופו, טְטְפוּ.

 9. איתי :

  מי שגר בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים.

  בעוד שלתנועת העבודה יש עבר מפואר, שנותיה האחרונות וההווה שלה הופכות אותה לחסרת חוט שדרה בדיוק כמו קדימה אם לא יותר מכך. הדמוקרטיה הפנימית בה – בדיחה. שיח פנימי – אפס. פעילות סניפים – פחות מקדימה.
  חברי קדימה הצביעו פה אחד נגד הפרטת הקרקעות, מה שאי אפשר לומר על רוב האצבעות שהכניסו לכנסת מצביעי אמת. ולבסוף, אי אפשר לבקר את קדימה על כשלונה בהרכבת קואליציה, כאשר מפלגת העבודה רצה כאחוזת אמוק אל כורסאות השרים בממשלת ימין. אז אם קדימה משולה לטופו, את העבודה אפשר להמשיל לבשר שנרקב. עשרות האלפים שנטשו אותה (ובהם הרבה חברי וועדים שהתפקדו לקדימה) איבדו אמון ביכולת להסיר את הרקמה הנגועה כך שהשאר ישגשג ויבריא.

  הנבואה ניתנה לשוטים, ואף אחד מאיתנו לא יכול להגיד האם הניסיון לבנות מאפס (או כמעט מאפס http://www.blacklabor.org/?p=3092) מחנה מיעוט ס"ד בתוך קדימה יעלה יותר הצלחה* מהניסיון לשקם את מחנה המיעוט הס"ד בתוך העבודה (או כנל במרצ). בשלושת המקרים מדובר במחנות מיעוט. מסגרת שבה ס"ד מהווים רוב היא אולי החלופה הרצויה של רובנו, אך אינה מסתמנת באופק (ולאף אחד פה אין כסף זמן וכישורים לבנות אותה במו ידיו).

  אי לכך אני חוזר על הצעתי שכל אחד פה יתעסק בבניית המסגרת שבחר במקום בהשמצת המסגרות האחרות. מי שרוצה לפעול בעבודה – נאחל לו בהצלחה, מי שרוצה לפעול בקדימה – גם נאחל לו בהצלחה, כנל בחד"ש, במרצ וכו'.

  * איך מודדים הצלחה כאשר בשלב הראשון בכל מקרה מדובר בבנייה של מחנה שהוא מיעוט בתוך מפלגה?

  מדד הגיוני אחד (לא היחיד) הוא מס' הח"כים. יש לזכור שבסיעת העבודה יש עכשיו 2 ס"ד ובמרצ 1, מצב העבודה בסקרים על הפנים, ועמיר פרץ איבד את רוב גייסותיו. לא מן הנמנע שהמשימה להכניס 3 ח"כים ס"ד לכנסת הבאה דרך קדימה הבאה היא בעצם משימה קלה יותר מלהכניס 3 ח"כים ס"ד דרך עבודה ומרצ ביחד.

 10. ק. טוכולסקי :

  עצוב לי אפילו להגיד את זה כי זה מעיד על מצבו של השמאל אבל הביקרות של איתי כאן מוצדקת. אם בקדימה יהיה חבר כנסת ס"ד רציני אחד הוא כבר יהיה המקבילה של יחימוביץ וזה יכול לקרות. ראו את אורית זוארץ, ליבראלית בסגון מרצ שגם מחליפה כיום את זהבה גלאון ברשות וועדת המשנה למאבק בסחר בבני אדם.

  כאן גם הבעיה בדיוק כמו שיחימוביץ בסגנונה הסוליסטי לא תהפוך את העבודה לס"ד גם הצלחה בהכנסת חבר כנסת חסרתי ו/או ס"ד בקדימה לא תהפוך את המפלגה הזו למפלגה ס"ד וכך גם אם היוזמה תצליח להערכתי במקרה הטוב התוצאה תהיה עוד חבר כנסת סוליסט עם הרבה כותרות ומעט השפעה בתכלס.

  כל עוד אין השמאל מסוגל להתאחד, שתהיה לדניאל גיגי המון הצלחה בקדימה, מי יתן והוא יוכיח שאני טועה, ישתלט עם חבריו על המפלגה ויהפוך אותה למשהו ראוי ולא למפלצת הרקובה שהיא ברובה המוחלט היום.

 11. איתי :

  נקודת החולשה של "אופציית יחימוביץ'" לא קשורה לאישיות שלה.

  ניסיון העבר מראה שהבוחר הישראלי דווקא אוהב "אנשי ברזל" (ונשות ברזל) הנתפסים כביצועיסטים מוצלחים, מאנשים נעימי הליכות הידועים ביכולת עבודת הצוות שלהם או בעומק האידיאולוגי שלהם.

  לדוגמה, לבני בגין מיכאל מלכיאור ולאילן גילאון יש עומק אידיאולוגי ואין אגו מנופח. הציבור לא קנה. פרץ לעומת זאת, שהוא סוליסט לא פחות מיחימוביץ', הצליח לקבל הרבה תמיכה.

  הבעיה של "אופציית יחימוביץ'" היא פשוטה – התדמית של מפלגת העבודה.

  מתוך מאות אלפי האנשים שרואים בה (בצדק) ח"כית מצטיינת ותומכים חד משמעית במדיניות שהיא מנסה לקדם, נראה שרק מעטים ייאותו להתפקד למפלגה שבה היא פועלת.

  מצב עגום זה כופה עליה בריתות עם מי שבסיטואציה אחרת היו יריבים פוליטיים שלה (בעבר ברק, כיום הרצוג), וכמובן מעקר את יכולתה לתקן את המפלגה באמת. זהו מעגל קסמים שאני לא רואה איך אפשר לצאת ממנו.

  המבחן הגדול של יחימוביץ' הוא המפקד. אם יהיו לה תוך כמה חודשים 5000 איש בארגז, חבל על הזמן. אם יהיו לה 50000 – היא יכולה לעשות מהפך.

 12. דקל-דוד עוזר :

  איתי אני מסכים לכל מילה

  הכל נכון.
  בעיקר הניתוח לגבי יחימוביץ.
  רק דבר אחד: אתה אוהב את תפקיד העיתונאי (בדומה לאהוד ברק), אבל זה פשוט תפקיד קל מדי. מה העמדה שלך בסוגיה, או ש"לא יודע" זו עמדה לדעתך?
  דבר נוסף – חלק מבניית מחנה הוא תחרות, וחלק מהתחרות הוא הצגת היתרונות שלך על פני החסרונות של היריב (במילים אחרות ופחות מכובסות השמצת המתחרים (-:), אז למה אתה כל כך נגד הביקורת על קדימה?

  ואתה צודק גם בהשוואה, מפלגת העבודה היא מקרר בשר, שבתוכו יש בשר רקוב. אבל היא מקרר בשר, אז אפשר להחליף את הרקוב בחדש.
  קדימה היא ארון של טופו. אפשר לשים שם במבה, ביסלי, לא בשר. בשר יירקב שם.
  (אני יודע שעיוותתי את הדימוי שלך, אבל לא צריך לתת לעובדות לעמוד בפני טענה יפה…)

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.