חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

היטל משטרה בכרמיאל – תגובת העירייה

נושאים מכתבים, שיכון ושלטון מקומי ב 15.09.10 5:55

דוברת עיריית כרמיאל משיבה לטענות תושב העיר שפורסמו כאן לפני ימים אחדים.  הפשיעה בכרמיאל ירדה במחצית עם הנהגת סידורי האבטחה שהתאפשרו בעזרת גביית הטל אבטחה עירוני בסך 18.80 ₪ לחודש

שלום רב

לצערי כותב המכתב אינו מדייק בפרטים. להלן העובדות:

מועצת עיריית כרמיאל המייצגת את כל תושבי כרמיאל, קיבלה לפני כשנתיים החלטה על הקמת מערך אבטחה להגברת הבטחון האישי של התושבים ולמניעת מעשי פח"ע (מעילות חבלנית עויינת) שכן אנו נמצאים בלב הגליל.

לצורך קיומו של מערך האבטחה , הוכן חוק עזר עירוני שאושר על ידי משרד הפנים. על פי החוק , מחוייבים התושבים בתשלום של 18.80 ש"ח (שמונה עשר שקלים ושמונים א"ג) לחודש, לצורך הפעלת מערך האבטחה, המשרת את כל תושבי העיר, לאורך כל ימי השנה.

עיריית כרמיאל מפעילה שלוש סיירות , שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה בשכונות העיר, במסגרת זו הוצבו מצלמות אבטחה ברחבי העיר ומתקיים שיתוף פעולה הדוק עם המשטרה.

על פי נתוני המשטרה מאז החלה עבודת מערך האבטחה, ירדו בכ- 50%, אחוזי הפשיעה בכרמיאל.

בכל יום ראשון אחר הצהריים יש בעיריית כרמיאל קבלת קהל, ביום זה כל תושב המעוניין בכך, יכול להגיע אל כל מנהל ואל ראש העיר, כך שדבריו של התושב פשוט אינם נכונים.

אשמח להיפגש עם התושב ולשוחח עימו על כל נושא שהוא מעוניין בו.

בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה
לביאה שלו-פישר
דוברת עיריית כרמיאל

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

10 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  בקיצור הפריטו את המשטרה בכרמיאל, אין ספק בטווח הקצר המוני הזעיר בורגנים יהיו מרוצים, בטווח הארוך ימשיכו לקצץ בתקציב המשטרה ויחליפו שוטרים שגם כך שכרם לא משהו בעבדי קבלן בתפקיד מאבטחים.

  זה התחליף הראוי של עדי אלדר, מפאיניק רב זכויות בעברו ואיש קדימה בהווה למאבק למען תקציב משטרה ראוי, ותקינה ראויה של כוחות משטרה.

 2. דקל-דוד עוזר :

  למה דמגוגיה?

  רוב הסיכויים שהעירייה צודקת במקרה הזה.

 3. דליה :

  לדקל עוזר
  אני לא מבינה את ההשקפה העומדת מאחורי הערתך. האם אתה חושב שעל האזרח לממן את תקציב המשטרה בעירו?
  האם אתה מסכים לחוק המשטרות העירוניות המופיע בחוק ההסדרים הנוכחי? אשמח לשמוע הסבר.

 4. איתי :

  דקל,

  חלק בסיסי בטיעון של העיריה הוא שהמדינה נותנת שירות לא מספיק ולכן תוספת הוצאה פרטית נותנת שילוב שירותים שהאפקט שלו חזק יותר.

  זה בדיוק מה שקורה במערכת הבריאות ומערכת החינוך – ההוצאה הממשלתית אינה מספיקה ולכן יש שר"פ, ביטוחי בריאות פרטיים, תוכניות לימוד אקסטרה במימון ההורים.

  קודם כל זה די טריויאלי שאם יהיו בסה"כ יותר ניידות ושוטרים אכיפת החוק תשתפר. זה לא יכול להיות טיעון לטובת השיטה. הרי די ברור שאדם עם ביטוח בריאות רגיל פלוס ביטוח פרטי אקסטרה בתשלום יקבל טיפול רפואי יותר טוב, וברור שתלמיד שמקבל עוד שעות בבי"ס או לומד בכיתה קטנה יותר בזכות תשלומי הורים יתקדם יותר בלימודים ממי שמקבל חבילת בסיס עלובה וחבוטה.

  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100914_1189154

  ההיגיון של "מי שרוצה מוצר יותר טוב שישלם יותר" מתאים למוצרים. לדוגמה מכשיר סלולרי – יש פשוט ויש מתוחכם וברור לגמרי שאין לדרוש מהממשלה לספק אותם לאזרח בחינם או שכולם יעלו אותו הדבר.

  ההיגיון הזה אינו מתאים לשירותים שאינם מצרכים אלא זכויות, וזה כולל ביטחון, חינוך ובריאות (ועוד הרבה דברים).

  תאר לך שממשלת ישראל היתה מודיעה לתושבי עוטף עזה שאין לה כסף למגן נגד קסאמים, ולכן מיגון הבתים ומוסדות הציבור ייעשה בתשלום מוזל של 19.90 שח לחודש בלבד למשפחה ב-36 תשלומים! (ואפשר מיגון אקסטרה חזק בחמישים שקל לחודש!!!). זה נראה לך הגיוני?

  אידיאולוגית ימין כלכלי אינה מבדילה בין זכויות למצרכים, מבחינתה כמעט הכל זה מצרך. וכפי שאין בתקציב הממשלה סעיף לרכישת מכשירי סלולר לאזרחים, בהדרגה מקטינים את הפלח של הוצאה ממשלתית מתוך עוגת ההוצאה הלאומית על בריאות, חינוך, רווחה וכו'. את החלק שנגרע נדרש הציבור לשלם (הוצאה פרטית, כמו ביטוח בריאות משלים). ואז – מי שיש לו קונה שירות טוב יותר ומי שאין לו נותר עם שירות מחורבן. בכרמיאל יהיו הרבה ניידות, אבל בכפר השכן לא יהיו מספיק ניידות. כך נוצרת לה מדינת עולם שלישי.

 5. דקל-דוד עוזר :

  לא מדובר בעניין לשיקול הגיוני

  מדובר בשאלת חוק.
  מותר לעירייה לגבות אגרת שמירה (לא היטל/אגרת משטרה).

  לגבי השאלה האם שינוי מערכת המיסוי בישראל ממערכת ישירה למערכת עקיפה הוא שינוי נכון, התשובה היא לא.
  מדובר בשיטה דמגוגית של ביבי שמטרתה להגדיל את גביית המס מעניים ובמקביל להציג חזות וירטואלית של "צמחיה".
  אם הצמחיה נמדדת במדד המחירים לצרכן, ואתה מגדיל את המיסוי על המוצרים המרכיבים את מדד המחירים לצרכן, אז מדד המחירים לצרכן עולה.
  התוצאה היא אינפלציה מבוקרת (המכונה בשפת הדמגוגיה "צמיחה").

  בנוסף, השיטה הזאת מאפשר להפחית את המיסוי הישיר שזה מצד אחד טוב כי זה מגביר מוביליות, אך מצד שני, כאשר אין מדרגות גבוהות אז זה בעצם מתנה לעשירים על חשבון העניים.

  כל הדברים הללו הם שיקולים פוליטיים (פוליטקה=שיקול אשר מכיל את כל המרכיבים האפשריים לרבות מוסר, תועלת כלכלית, חוק וכו').
  אחרי שיש חוק – השיקולים מצטמצמים לשיקולים חוקיים.

  עיריית כרמיאל, ערד או הוד השרון לא קבעו את חוק המדינה ולכן אין להאשים אותם אלא את הכנסת וכל חץ המופנה לעיריות או לראשיהם שמתנהלים כמו ראשי כפר, פגומה בעיני.

 6. דליה :

  לא נראה שמדובר פה על אגרת שמירה, אלא על היטל משטרה. האם זה חוקי? לפי מידע שקיבלתי, תושבי שתי ערים אחרות שעירייתן הטילה היטל משטרה, הגישו בג"צ וזכו בו. אם בג"צ הביא לביטול ההיטל, נראה שהוא אינו חוקי.
  עניין נוסף. בחוק ההסדרים מופיע עניין המשטרות העירוניות. לפי מה שלמדתי בתחומים אחרים, עוד לפני כניסת חוק לתוקף, מפעילים את ציוויו. בחינוך, למשל, קודם הקימו רשות למדידה והערכה, ולאחר פרק זמן מחוקקים חוק המסדיר את מעמד הרשות, ומנסים להעבירו בחוק ההסדרים. אולי עניין היטל המשטרה משקף אותה תופעה? במסגרת חוק המשטרות העירוניות אולי מתאפשר היטל משטרה, אך הכנסת עדיין לא הצביעה על חוק ההסדרים. אם אכן, זה המקרה, נראה שלא צריך לתת לתופעה זו לקרות, ומן הראוי שאזרחים ייאבקו נגד היטל המשטרה.

 7. לקסי :

  המשטרה היא עכשו אחד מיעדי ההפרטה

  בתקופה שהשתתפתי במשמר האזרחי ראיתי כמה וכמה תופעות "ייעול" שפגמו בתפקוד.
  אינני יודע אם אני רשאי לחשוף כאן את העובדות.
  בהסתכלות על המכלול ברורה הכוונה.

 8. לקסי :

  עוד סיבה חצי סמויה לדיכוי השלטון המקומי

  השלטון המקומי מצמיח מנהיגויות חזקות המסכנות את בעלי השררה הלאומית. יש דוגמה מעירי…

  חלק מטעם הקיום של הדיכוי (תקציבים סמכויות) הוא שלא יצמחו מנהיגים שיאיימו על שלטונם של הנמצאים בהנהגה הלאומית.

  דוגמה לדיכוי אידיוטי בסמכויות.
  לרשות המקומית אין סמכות להציב תמרורים, זו שמורה למשרד התחבורה.

 9. דקל-דוד עוזר :

  דיוקם

  דליה שני הארות:
  א. כאן מדובר באגרת שמירה.
  ב. לדעתי שני ה"בגצים" (עתירה למחוזי ובג"צ) הם יותר משניים, ושניהם נוגעים לאגרת שמירה שנועדה לממן הגנה מפני פח"ע בלבד אך העירייה משתמשת בזה למימון סיירים שמרביצים לילדים שעושים רעש, שותים ומעשנים נרגילות בגנים ציבוריים בשעות הלילה.
  האשמה כמובן היא של המדינה.

  הסיבה שרשויות מקומיות מטילות כל מיני "מס שקר כלשהו" היא שמדובר באוסף שרבים ממנו כושלים בני כושלים חסרי יכולות ניהול ובזבזני כספים כרוניים שאין לתת בהם שום אמון, אבל הם לא יכולים להעלות את הארנונה כרצונם בשל מגבלות בחוק ההסדרים וצורך באישורים חורגים (שלא ניתנים), אז הם מטילים מסים אחרים כדי לכסות על הארנונה. מאחר וארנונה למגורים אינה מספיקה לכיסוי עלויות, וארנונה למסחר/תעשייה גבוהה בהרבה מהעליות, אז בונים מגדלים וגובים היטלים (הרבה פעמים בניגוד לחוק), באמצעות ההיטלים מנסים לפתח אזורי תעשייה/מסחר/קניונים כדי לקבל ארנונה נורמלית.

  לגבי "דיכוי הסמכויות" – אם כבר לרשות המקומית יש עודף סמכויות. מדובר ברשות הריכוזית ביותר בעולם. ראש העיר מוסמך לעשות מה שב#$! שלו בעיר , ואם הוא שומר על תקציב שוטף ללא גרעון אז גם מה שב#[email protected] של אשתו (סליחה על הביטוי, אבל באמת מדובר במשטר מלוכני).
  מנגנוני הפיקוח על השלטון המקומי בפשיטת רגל מוחלטת.
  הסדרי תנועה נקבעים בוועדת תמרורים שה"קול" המכריע בה הוא של ראש העיר ומהנדסת התחבורה שלו (שלעיתים חסרת השכלה מתאימה, אבל יש לה יכולת בלתי רגילה לציית לראש העיר ולכן היא נשכרת לעבודה).

 10. הראל לייבוביץ :

  מסכים עם עמדתו של איתי.
  המשטרה והרשות המקומית צריכים לספק ביטחון לתושבים מבלי שהתושב יצטרך להיפגע בכיסו לצורך העניין.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.