עוצמת התאגידים: הזמנה להרצאה של פרופ' גורדון לייפר

ביום רביעי ה-1.9 בשעה 18:30, יתקיים ערב ייחודי, ביוזמת המכללה החברתית כלכלית וסינמטק ירושלים. בתוכנית הרצאה של פרופ' גורדון לייפר על תאגידים, עוצמתם וכיצד להתמודד עימם, ובשעה 20:20 יוקרן הסרט McLibel (בריטניה, 2005), שביימו פארני ארמסטרונג, קן לואץ'

"לא בחרנו אותם אך הם מנהלים את חיינו"

הרצאה חד פעמית של פרופ' גורדון לייפר, יועץ מדיניות בכיר לוועדת החינוך והעבודה של בית הנבחרים האמריקאי

שמחים להזמינכם לערב ייחודי ביום רביעי ה-1.9 בשעה 18:30 שבו ירצה פרופ' גורדון לייפר על תאגידים, עוצמתם וכיצד להתמודד עימם בהרצאה הנושאת את השם: "לא בחרנו אותם אך הם מנהלים את חיינו". הערב הוא פרי שיתוף פעולה של המכללה החברתית כלכלית וסינמטק ירושלים. בשעה 19:45 יוקרן הסרט McLibel (בריטניה, 2005), שביימו פארני ארמסטרונג, קן לואץ'.

ההרצאה תתאר כיצד מאחורי הקלעים ובהיחבא, משכתבים פקידים ועורכי דין של תאגידים בינלאומיים חוקים השולטים בכולנו – מי יהיה מאושר ומי אומלל, מי יחיה בביתו ומי יוגלה, ילדיו של מי ילמדו במוסדות חינוך מעולים ושל מי ילכו לעבוד, איזה מקום יראה כשייך למאה ה-21 ואיזה למאה ה-19. חוקים אלו לא נועדו לסייע למדינה כלשהי. חוקים אלו נועדו לסייע לתאגידים גדולים על חשבון העובדים בכל מקום. כותבי החוקים הללו מקווים כי איש לא ישים לב למעשיהם עד לגמר המשא והמתן וחתימת ההסכמים.

פרופ' גורדון לייפר הוא חבר  במרכז לחינוך ולמחקר ביחסי עבודה באוניברסיטה של אורגון.  ב-20  השנים האחרונות סייע לארגוני עובדים לתכנן מאבקים. כיום  הוא משמש כיועץ מדיניות בכיר לוועדת החינוך והעבודה של בית הנבחרים האמריקאי, שם הוא מעורב במאמצים להגן על זכויות עובדים בהסכמי סחר בינלאומיים.

ההרצאה  באנגלית עם תרגום סימולטני לעברית  על גבי המסך .האירוע הוא מבוא לסדרת הרצאות וסרטים "שינוי חברתי חוצה גבולות" שתיפתח בחודש הבא והיא פרי שיתוף פעולה של המכללה החברתית כלכלית וסינמטק ירושלים.

האירוע יתקיים בסינמטק ירושלים. עלות: למנויים- חינם.  כרטיס – 36 ₪.  כרטיסי הנחה בסך 20 ₪ יש להזמין עד יום ג', 31.8    בכתובת: Sea.yam.ac@gmail.com

לפרטים נוספים: לילך יפת 0524207885

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply