חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמי איילון נאבק בהפרטות החברתיות

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה ב 3.02.08 6:02

ועדת השרים לביקורת המדינה, בראשותו של השר עמי איילון, קיבלה החלטה לעצור את הפרטת השירותים החברתיים למשך חצי שנה. ההישג הזמני למעונות החוסים ולשירותים החברתיים יהפוך ממשי אם יגבו שרי העבודה את איילון

מאת: נדב פרץ

כידוע לרבים מכם, איני תומך של עמי איילון, ובעבר אף פרסמתי – כאן ובמקומות אחרים – ביקורת נוקבת על דרכו. יתר על כן, חשבתי שאיילון עשה טעות חמורה כאשר קיבל את הצעתו של אהוד ברק והצטרף לממשלה בתור שר ללא תיק.
עם זאת, כפי שמציינת אורית נוקד, חשוב לדעת לציין גם את מעשיהם החיוביים של הח"כים והשרים. והפעם מגיע לשר איילון שנציין הישג גדול שלו, שהושג דווקא בזכות חברותו בממשלה.

הארץ מדווח על החלטה שקיבלה ועדת השרים לביקורת המדינה, בראשותו של איילון, העוצרת את העברת השירותים החברתיים למשך חצי שנה – עד יוני. המשמעות היא שהפרטתם של שני מעונות לחוסים, שנדונה כאן באתר בהרחבה, תיעצר. כמו כן, שירותים חברתיים אחרים לא יועברו למיקור חוץ (או בלשון העם, יופרטו). זאת בעקבות הביקורת של מבקר המדינה על אמצעי הבקרה שמפעילה המדינה כלפי מפעילי מיקור החוץ.

ההישג הוא זמני ומוגבל – ההחלטה התקבלה בישיבה שבה נכח רק איילון, ושר האוצר רוני בראון נעדר ממנה. משרד האוצר הגיש ערר על ההחלטה, והמשמעות היא שהיא תגיע לדיון נוסף במליאת הממשלה. האם חברי מפלגת העבודה בממשלה יצליחו לשמור על ההישג של איילון? האם הם ינסו?

אתם מוזמנים לכתוב לשרי העבודה ולדרוש את תמיכתם בהמשך התהליך.

—————————————-

הבלוג של נדב פרץ

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , , , , ,

7 תגובות

 1. נמרוד ברנע :

  כל הכבוד כפול.
  אחד לעמי איילון והשני לנדב שיודע לפרגן כשצריך.
  אני גם כן צריך לאמץ את המנהג לזה, לדוגמא חשבתי לשלוח דוא"ל לגלעד ארדן שכל הכבוד לו על החקיקה נגד הטרדות העישון בפומבי.

 2. דורון גרינשטיין :

  את המחמאות צריך לשמור לעוד חצי שנה ולראות אם הגנרל איילון לא יהפוך את עורו. ככלות הכל מדובר באותו אדם שלפני כשנתיים סרב להצטרף לממשלה.

 3. נדב פרץ :

  אני לא מקבל את הגישה שאומרת שמרגע שפוליטיקאי עשה דבר שאנחנו לא מסכימים איתו, הוא 'שרוף'. זו דרך צדקנית שמובילה ליאוש מהפוליטיקה, ולא להשתתפות פוליטית אמיתית.

  כשעמי איילון עשה טעויות, צעקתי את זה מעל כל במה אפשרית. כשעמי איילון עושה דברים טובים, צריך להגיד את זה. ביום פקודה – בפריימריז – נשקול את הדברים הטובים והרעים שעשה, ונחליט האם הם ממקמים אותו במקום טוב מספיק כדי לזכות בקולנו.

 4. איתי :

  אני עם נדב
  אולי כדאי שנפרסם בכוחות משותפים "מאזן ביניים" לכל ח"כ עם נקודות לחיוב ולשלילה

 5. תמכו בעמי איילון ועצרו הפרטת השירותים החברתיים :

  […] חבר מפלגת העבודה מערד. קראתי ב”עבודה שחורה” וב”הארץ“, כי ועדת השרים לביקורת המדינה, […]

 6. ירדן :

  איתי – זה יכול להיות מצויין. מספיק אפילו לעשות עמוד לכל אדם שיש אליו התייחסות פה (מאין וויקיפדיה של עבודה שחורה) ומי שירצה יוסיף סיכום קטן של הדברים.

 7. איתי :

  ירדן הנושא הזה מועלה בכל פעם מחדש, אבל הוא לא פרויקט לאדם אחד, ובוודאי שלמי שמתעסק בעריכה היומיומית אין זמן לזה. לכן לא קורה כלום. האם תהיה מוכן לרכז את הפרויקט?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.