חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דליה איציק: "כנס הרצליה" מחזק את השיח הציבורי

נושאים איכות השלטון, מכתבים ב 31.01.08 6:00

בהמשך לפנייתם של חברי עבודה שחורה ליו"ר הכנסת, ח"כ דליה איציק, מסביר עוזר מזכיר הכנסת את הסיבות להחלטה לקיים את כנס הרצליה במשכן, וטוען כי הכנסת פותחת את שעריה בפני עשרות אירועים וכנסים בנושאים שונים, כמקובל במדינות דמוקרטיות בעולם כולו

ירושלים, ‏‏כ"א בשבט התשס"ח
28 בינואר 2008

לכבוד
איתי אשר

שלום רב,

הנדון: פנייתך ליושבת ראש הכנסת בעניין כנס הרצליה

פנייתך ליושבת ראש הכנסת בנושא שבנדון הועברה לטיפולי ואני מתכבד להשיבך כדלקמן:

במרוצת השנים האחרונות פתחה הכנסת את שעריה בפני עשרות אירועים וכנסים בנושאים שונים בשיתוף עם גופים וארגונים המייצגים את העניינים הנמצאים על סדר היום הציבורי בישראל, זאת בניסיון לבסס את הכנסת כמוסד הפתוח לשדרות מגוונות של הציבור בישראל. בין הגופים שערכו אירועים בכנסת ניתן למנות את מרכז אדווה, ג'וינט ישראל, הדסה, הבונדס הישראלי ועוד רבים אחרים. אגב, אירועים וכנסים מסוג זה מקובלים גם ביתר המדינות הדמוקרטיות בעולם.

החלטתה של יושבת ראש הכנסת, חה"כ דליה איציק, לאפשר את קיומו של יום הדיונים הראשון של כנס הרצליה במשכן הכנסת נתקבלה מתוך שיקול דעת ואחריות למען חיזוק מעמדה של הכנסת כבמה המרכזית בשיח הציבורי בישראל.

הטענה בדבר חיבור לכאורה בין הון לשלטון מחמיצה את המטרות הנכונות והאמיתיות שעמדו מאחורי ההחלטה האמורה, מה גם שטענה זו אינה מתיישבת עם המציאות הנוהגת בישראל שהרי ידוע לכל כי כמעט כל הארגונים ההתנדבותיים, המוסדות האקדמיים או העמותות נסמכים, לעתים לחלוטין, על תרומות של בעלי הון. על פי טענה זו עוד עלול להיווצר הרושם שעל הכנסת להימנע מלשתף פעולה עם מי מהגופים האזרחיים, לרבות גופים אקדמיים, מצב דברים שאינו סביר כלל ועיקר.

לבסוף נבקש להדגיש כי נשיאות הכנסת, המורכבת מסגני יושבת ראש הכנסת ממרבית הסיעות בכנסת, הביעה תמיכה מלאה ללא כל סייג בהחלטתה של יושבת ראש הכנסת.

בברכה,

דן מרזוק, עו"ד
עוזר למזכיר הכנסת

קובץ המכתב המלא
————————————–

מכתבו של הראל לייבוביץ' לח"כ דליה איציק
מכתבו של ד"ר אורי אמיתי לח"כ דליה איציק

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. nati :

    איך מתמודדים עם הטענה שגם מרכז אדוה זכה לאירוח בכנסת? טיעוני עוזר המזכיר נשמעים הגיוניים במידה לא מועטה.

    אם ישנה הסתייגות – ואת זה לא בדקתי, אבל נראה לי שהניחוש שלי לא פרוע כלל – היא צריכה להיות על מידת ההיענות של ח"כים לאירועים מסוגים שונים.

    אולי צריך לשאול מה אומרת לנו העובדה שבשביל נוכחות בכנס הרצליה מוכנים הח"כים לעשות הרבה, בעוד שמהכנס של אדוה נעדרו מן הסתם רבים מהם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.