חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מדריך-כיס לבחירות למוסדות מפלגת העבודה

נושאים פוליטי ב 21.01.08 6:00

בניסיון לגרום לחברי המפלגה להיות מעורבים יותר, שלח ערן שפרמן – פעיל במפלגת העבודה ועוזר פרלמנטרי בכיר לח"כ עמיר פרץ – לאתר עבודה שחורה מאמר קצר ומקיף המתאר את פעילות מוסדות המפלגה ואופן הבחירות למוסדות השונים

מדריך כיס מקוצר לבחירות למוסדות מפלגת העבודה
או
איך פעיל פוליטי זוטר משפיע על הפוליטיקאים שם למעלה בראש
מאת: ערן שפרמן, עוזר פרלמנטרי בכיר לח"כ עמיר פרץ

קהל היעד: חברי מפלגת העבודה חדשים, צעירות וצעירים, שהצטרפו בשנים האחרונות ועשו זאת מן הסיבות הנכונות

המטרה: אין זה מתפקידו של מאמר זה להוות מבוא תיאורטי לניתוח המפה הפוליטית במפלגת העבודה וגם לא לעסוק במחנות הפוליטיים השוכנים במפלגה ואפילו לא להוות מניפסט פרסונאלי או אידיאולוגי להצביע למועמד זה או אחר. פשוט מכך. תפקידו להוות מדריך כיס מקוצר לפעילים הזוטרים שכבר 'נפל להם האסימון' והבינו כי ההשפעה האפקטיבית ביותר מתבצעת דרך קרביה של המערכת הפוליטית, רצוי במפלגת המונים המתיימרת להיות סוציאל-דמוקרטית, ולכן בחרו להיות שותפים אקטיביים ב"העבודה".

התזמון הפוליטי: בחירות למוסדותיה של מפלגת העבודה: וועידה; מרכז; מועצות מחוזות וסניפים. הפעם האחרונה בה נבחרו חברי המוסדות הייתה בשנת 2002. מאז עברה מדינת ישראל תהפוכות רבות, ומפלגת העבודה עמה, אך אלו לא יכלו לבוא לידי ביטוי במוסדותיה. מסתובבים בקרבנו חברים רשומים שפעילים במפלגות קדימה ומרצ; ישנם רבים הרשומים במוסדות אך אינם מעורבים בפעילות בחיי המפלגה, ויש הרבה מפא"יניקים שפשוט נפטרו בשיבה טובה. לעומתם, ישנם חברים פעילים המקדישים מזמנם וממרצם לחיי המפלגה באופן שוטף, אך אינם זוכים למקום של השפעה במוסדותיה. משום כל אלו ראוי לערוך בחירות כלליות ומקיפות לכל המוסדות כמה שיותר מהר, על מנת לאפשר לדם חדש לזרום בעורקי המפלגה ולהביא לידי ביטוי את השינויים הפוליטיים שחלו בשש השנים האחרונות.

התזמון המשפטי: תקופת שירותם של המוסדות המייצגים הנ"ל לא תעלה על ארבע שנים. בהתחשב כי הפעם האחרונה בה נערכו בחירות למוסדות הייתה בשנת 2002, על פי כל אמת מידה משפטית מקובלת, יש לצפות כי בכל רגע ממש תערכנה בחירות מחודשות. ואכן, על פי החלטת המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה, שהוא הגוף המשפטי העליון במפלגה, פג תוקפם של כל המוסדות והחלטותיהם אינן קבילות משפטית, ואי לכך יש להיערך לבחירות לא יאוחר מחודש אפריל 2008. אלא שחוקת מפלגת העבודה היא מוצר גמיש לחלוטין, וכמובן אינטרסים פוליטיים מעורבים בעניין, ולכן אין כל וודאות באשר לתאריך הבחירות. מה שכן וודאי שהזמן דוחק ובסופו של יום הן ייערכו, מוקדם יותר מאשר מאוחר. ועל כן יש להיערך אליהן היטב.

אם שמות המוסדות הנ"ל נשמעים לכם ארכאיים ולקוחים מן הז'רגון הסובייטי של מהפכת 1917, אתם צודקים. אך ברשותכם, אדון במהות ולא בקוסמטיקה. מפלגת העבודה היא מפלגת 'המונים' הזקוקה למוסדות קבועים שינהלו את חייה השוטפים. אומנם מוסדות קיימים גם במפלגות אחרות, אך לא באותו ההיקף והמגוון. מוסדות אלו הם למעשה הפיגומים עליהם מתבססת מפלגה, הקונסטרוקציה הפוליטית. מי ששם לב מבחין כי הם מהווים מעין מיקרו-קוסמוס של החברה הישראלית, בו מיוצגים עירונים וקיבוצניקים; אשכנזים ומזרחיים; ערבים ודרוזים; עיירות פיתוח ומושבים; חילוניים ודתיים; צעירים ונשים. בשנים האחרונות, אנו עדים לשחיקה במעמדם הציבורי של חברי המוסדות, שהתרחשה לא מעט בשל התנהגותם הקלוקלת. זאת מכיוון שתפקידם אינו מתמצה בלדאוג לעצמם ולמקורביהם לג'ובּים, אלא דווקא להוות את המצפן האידיאולוגי של המפלגה. אותו הרכב ייחודי הוא הנותן את הלגיטימציה הציבורית לטעון כי החלטתם של חברי המוסדות אינה רק של קבוצת מיעוט בחברה הישראלית, אלא של סך כל מרכיביה. תפקיד חברי המוסדות חשוב שבעתיים בתקופות שפל פוליטי. אותו שלד פוליטי הפזור בכל הארץ מהווה את המנגנון שמחזיק את המפלגה ולא נותן לה להיעלם, כפי שקורה למפלגות ללא שלד פוליטי (שינוי, קדימה?).

פירוק המנגנון לגורמים – הסבר טכני קצר על מוסדותיה של המפלגה, מן הגדול אל הקטן:

א. חברי מפלגה: זהו הגוף הגדול ביותר אליו אתם משתייכים כרגע. כל מי ששילם דמי חבר רשאי להיקרא חבר (Comrade!)ולו הזכות לבחור את רשימת חברי המפלגה והיושב ראש בבחירות מקדימות, להלן: פריימריז. גודלו של גוף זה משתנה עם ההיערכות לבחירות, בייחוד לפריימריז. בתקופות 'רגיעה' יימצא גרעין קשה של כ-45,000 איש לערך הטורחים לשלם דמי חבר בכל שנה, ועם בוא ריח בחירות לאוויר לרוב הוא יגדל לאזור ה-100,000 בעקבות התפקדויות של חברים חדשים (על המפקד אפרט בהרחבה בהמשך).

ב. וועידה: כיום ישנם קרוב ל-4000 חברים במוסד זה, אם כי חציים אינם יודעים זאת. הוועידה אמורה להתכנס כאשר ישנן הכרעות אידיאולוגיות משמעותיות על הפרק ותפקידה להוות את המצפן האידיאולוגי ההמוני של המפלגה. בפועל כמעט ואינה מכונסת משום ההוצאה הכספית הרבה הכרוכה באופרציה ומשום שמתי בפעם האחרונה היה דיון אידיאולוגי רב משתתפים?

ג. מרכז: כיום ישנם קרוב ל-3000 איש החברים בו. זהו גוף המכונס באופן תכוף יותר מן הוועידה, והוא גוף שדן הרבה פעמים בהחלטות טכניות אך חשובות לא פחות: אשרור הסכמים קואליציוניים; בחירת ח"כים לשרים; אשרור תקנונים; אשרור צעדים בהם רוצים יו"ר המפלגה והח"כים לנקוט וכו'. בפועל, זהו הגוף המרכזי לניהולה השוטף של המפלגה.

ד. לשכה: כיום ישנם כ-200 חברים לערך בגוף זה. הלשכה היא מעין המזכירות של המרכז בה יכינו את החלטות למרכז לבוא, ובה ישנם דיונים תכופים ודחופים על עניינים שעל סדר יומה של המפלגה. בלשכה נמצאים גם בעלי תפקידים מוניציפאליים המשתייכים למפלגה (חברי מועצות ערים; מועצות אזוריות וכו').

ה. סיעה: נכון להיום חברים בה 19 ח"כים, והם נבחרי מפלגת העבודה לכנסת ה-17.

מרחבים וסקטורים:

עוד לא סיימנו עם הפרטים הטכניים הכה-חשובים להכרת המנגנון (על זה יעיד החבר לב טרוצקי שהניח למזכיר הסניף בגרוזיה, אחד בשם יוסף סטאלין, להיות הביורוקרט הראשי של המפלגה הקומוניסטית…)
מפלגת העבודה פרוסה לאורכה ולרוחבה של המדינה ונטועה בכל מיני סקטורים, ברוך השם. משום כך, נוצר המבנה הטכני של המפלגה על פי קריטריונים אלו. ישנם המרחבים הגיאוגרפיים: צפון, חיפה, שרון-שומרון, מרכז, דן, ת"א, ירושלים, דרום ונגב. תחתיהם ישנם סניפים גיאוגרפיים של ערים ויישובים השייכים למרחב: סניף אשקלון (דרום), סניף בת ים (מרכז), סניף חצור הגלילית (צפון) וכו'. במקרים המיוחדים של שלוש הערים הגדולות ירושלים, ת"א, חיפה ישנם גם תתי סניפים. לדוגמא: למחוז ירושלים (הכולל את העיר ירושלים וסביבותיה) ישנם תתי סניפים ברחביה, בגילה ושכונות אחרות. לכל מרחב ישנו מעין מרכז משלו מועצת המחוז. אך מה באשר לחלוקה הדמוגראפית? גם כאן נתהווה ראי פוליטי של החברה הישראלית: נוצרו מרחבים סקטוריאליים: קיבוצים (תק"מ), ערבים, דרוזים ומושבים. אך חכו, זה עוד לא הכול. עם הזמן נוצרו קונסטלציות פוליטיות שהולידו סקטורים כגון: נשים, עולים, שכונות, דתיים, צעירים, גמלאים, ועוד היד נטויה.

הקשר בין המרחבים והסקטורים למוסדות:

לכל מרחב וסקטור מוקצית מכסה (Quota) של מספר חברים אותם הוא יכול למלא בשורות המוסדות. המכסה תהה פרופורציונאלית למספר המתפקדים במרחב/סקטור בשנת בחירות. לדוגמא: נניח באופן תיאורטי כי ערביי ישראל לפתע ראו במפלגת העבודה את משאת ליבם הפוליטית, והם מתפקדים בהמוניהם לקראת הבחירות למוסדות ומצביעים כחוק ביום הבוחר. פועל יוצא הוא כי חלקם היחסי בעוגה יגדל ולכן חלקם בכל המוסדות יגדל אף הוא. ישנם מקרים בהם משריינים משבצות ומכסות עבור פלח אוכלוסיה בכל מוסד, ללא קשר למספר החברים. לדוגמא: נשים וצעירים מקבלים משבצות החל ברשימה לכנסת וכלה במקומות בוועידה. עתה, כל חברה וחבר יודעים לאן הם משתייכים בפנקס הבוחרים, וטוב שכך כי כאן מתחילה לקיחת האחריות האישית הפוליטית.

האמצעי: מִ פְ קַ ד

על פי מילון אבן-שושן אחד מן הפירושים למילה פָּקַד: ספר, מנה, ערך מפקד
"וַיַּשְׁכֵּם יְהוֹשֻעַ בַּבּקֶר וַיִפְקד אֶת הָעָם" (יהושע ח' י'); "תִּפְקְדוּ אתָם לְצִבְאתָם" (במדבר א' ג').
כבר אבותינו הבינו כי לפעולת ההתפקדות משמעות שלטונית.
ברצוני להרחיב על סוגיה חשובה זו: המפקד הוא שם המשחק בפוליטיקה המפלגתית. על מנת לצבור כוח פוליטי שישפיע על נבחרינו לאורך כל הקדנציה שלהם ולא רק בפריימריז, עלינו להשפיע על ההרכב האנושי של המוסדות המנהלים את המפלגה ומשפיעים על החלטות טכניות ואידיאולוגיות שמתקבלות באופן שוטף. כך נוכל לבקר את נבחרנו ולתגמל ולהעניש אותם בהתאם למעשיהם. כאן אתם נכנסים לתמונה. משום שאין זה מספיק להיות פעיל בתקופת בחירות ולשים חולצה זולה עליה רשומה סיסמא ולצעוק אותה ברחובות. לא. עליכם מוטלת האחריות לשנות מבפנים, ולשם כך עליכם להפנים כי הבחירות למוסדות היא שעתם הגדולה של המוני פעילים קטנים יותר להשפיע על התמונה הגדולה. ככל שתִפקדו יותר אנשים למערכת, כך תגדל היכולת שלכם ושל חבריכם לדרך האידיאולוגית להשפיע וכך תמלאו את המוסדות באנשים ראויים הרואים בעצמם שליחי ציבור בראש ובראשונה. לכן, מספרים הם שם המשחק!

חברות וחברים!
בחירות למוסדות יש פעם בארבע שנים, במקרה הטוב. זו הזדמנות להשפיע באמת, הזדמנות שלא תחזור עד שנת 2012, אבל אז כבר יהיה מאוחר מדי. הכו בברזל בעודו חם!

אם כן, מה עושים…

שלב א': מה מתאים לי?
לכל חבר מתאימה פעילות פוליטית שונה. אחד מוכן להשקיע יותר בפוליטיקה וירצה להיות חבר מרכז, שם יכולת ההשפעה והיכולת להתערבב במנגנון הפוליטי רבה יותר, ואילו האחרת תסתפק בלהיות חברת מועצת מחוז בלבד. כל אחד רשאי לבחור את מה שמתאים לו בנקודת הזמן בחייו האישיים, אבל אף אחד לא רשאי לשבת מן הצד ולא לעשות דבר בשעת כושר שכזו.

שלב ב': כיצד ייראו הבחירות למוסדות?
האמת, נכון להיום רק הקב"ה יודע. אבל מה שבטוח הוא שהבחירות לוועידה, למרכז ולמחוז ייערכו באותו היום, על מנת לחסוך למפלגה עלויות כספיות רבות. שנית, כמות האנשים החדשים שכל אחד פקד, יחדיו עם עסקאות פוליטיות (ע"ע דילים, קומבינות) הם שייקבעו את התוצאות. עוד עובדה חשובה: בגלל המבנה הגיאוגרפי המפלגתי (מרחבים/סקטורים) הסבירות הגדולה היא כי ייערכו בחירות מקומיות בכל סניף, שייקבעו את הרכב מועצת הסניף, שייקבעו את הרכב מועצת המחוז, שייקבעו את הרכב החברים לוועידה ולמרכז בהמשך, על פי נוסחאות אלו ואחרות. אמשיל זאת ע"י החברה אורטל:
החברה אורטל מן היישוב קריית פנינים רצה בבחירות למוסדות מפלגת העבודה.
אורטל גרה ביישוב המקסים קריית פנינים, בו יש (עדיין) סניף של מפלגת העבודה אותו מנהל מזכיר הסניף יחדיו עם מועצת הסניף. קריית פנינים שייכת למחוז מערב במפלגת העבודה. אורטל, אשה צעירה וחרוצה, מבינה כי עליה לִפקוד (ע"ע לגייס חברי מפלגה חדשים) כמה שיותר אנשים שבתעודת הזהות שלהם ממשרד הפנים רשום כי הם גרים בקריית פנינים, על מנת שאלו יוכלו להצביע לה ביום הבוחר, זאת משום שיש לזכור כלל חשוב בדמוקרטיה מפלגתית: ניתן להצביע אך ורק בסניף במקום מגוריך, אך אתה רשאי להציג את מועמדותך בכל מקום שתחפוץ בו. ככל שיצביעו יותר אנשים לאורטל בקריית פנינים, כך עולים סיכוייה להיבחר למועצת הסניף ומשם למועצת המחוז, ומשם כנציגת קריית פנינים במרכז מפלגת העבודה מטעם מחוז מערב. אורטל אומנם פוקדת את רוב האנשים מן השכונה שלה, אך אינה פוסחת על ידידים ומשפחה גם ממקומות אחרים בארץ, על מנת שתוכל לבצע עסקה עם מועמדים אחרים השותפים לדרכה ולהשקפת עולמה בסניפים אחרים במדינה. אנשיה יצביעו עבור מועמד הנראה לאורטל, ואילו היא תקבל קולות נוספים מחברים המזוהים עם מועמדים אחרים. יישר כוח החברה אורטל!

שלב ג': המפקד – עבורכם בלבד
מטרתכם היא לצבור כמה שיותר אנשים חדשים שבבוא היום יטו את הכף לטובת בחירת האנשים הנכונים, לפי השקפתכם. כל פעיל זוטר יכול במאמץ קטן להביא עוד 20 חברים חדשים למפלגה. זו לא משימה בלתי אפשרית. לכולנו יש הורים; סבים; אחים; אחיות; דודים; בני דודים; חברים; מכרים; שכנים וכו'. הללו מתבקשים לסייע לכם, לא למועמד זה או אחר. חשוב לזכור כי גם אם האנשים אותם אתם מגייסים אינם מסכימים עמכם במאת האחוזים, למענכם הם יסכימו להתפקד, אך ורק למענכם. לדוגמא: "סבתא היקרה, אני מבקשת ממך כטובה אישית עבור נכדתך האהובה, גם אם את לא בעניין של פוליטיקה, וגם אם את לא מעריכה את המועמד XX, אנא, את מתפקדת עבורי, לא עבור אף אחד אחר". מסע השכנוע צריך להיות אישי ולא מחנאי. האמינו בעצמכם כי כך אתם מביאים לשינוי ושדרו אמונה זו לסביבתכם.

שלב ד': המפקד האישי שלי
ראשית, אין מה להתנפל על אנשים עם טופסולוגיה מכיוון שרק תצליחו להשניא את עצמכם ואת העניין עבורו אתם טורחים על סביבתכם. העבודה האמיתית מתבצעת על ידי שיחות אישיות ומסע שכנוע עדין, לכן רצוי כי תערכו מבעוד מועד רשימה של מכרים שאתם מעוניינים לגשת אליהם בניחותא, בזמן המתאים לשניכם. רק עם היוודע תאריך הבחירות, יש לפקוד את האנשים מן הבחינה הטכנית, קרי לדאוג שימלאו את פרטי הטפסים באופן מדויק. שימו ידיכם על טפסי התפקדות (הורדה מאתרי אינטרנט בפורמט PDF או "ממפקד חברים במפלגת העבודה" במספר 03-6899411). מחיר ההתפקדות היום הוא 50₪ לכל אדם, ללא יוצא דופן. זאת אומרת, כי הדרישה הכספית הכבדה מנשוא מחברכם מסתכמת ב4.167₪ לחודש! עיינו בטופס ולמדו אותו היטב. שלוש הדרכים לפקוד חברים חדשים הן: המחאה בנקאית; כרטיס אשראי; הוראת קבע בבנק.

שלב ה': הארגז האישי שלי
עתה, יש בידכם טפסים מלאים עם פרטים מדויקים של אנשיכם, כולל אמצעי תשלום: צ'קים, מס' כרטיס אשראי או הוראת קבע בנקאית. חשוב ביותר לצלם העתק של הטפסים ואמצעי התשלום בטרם תפקידו אותם בבית מפלגת העבודה, למען יהיה בידכם אמצעי מעקב ואף יהיה בידכם את היכולת להוכיח ניהול תקין, במידה ופוסלים לכם טפסים. את ההפקדה עצמה של הטפסים בצעו לקראת היום האחרון בו מותר לפקוד, אך הקפידו שלא לפספס אותו. תם ולא נשלם.

שלוש הערות חשובות לסיום:
א. בימים אלו ישנה מחשבה על שינוי חוקת מפלגת העבודה לפיה הוועידה והמרכז יהיו לגוף אחד וחלק מן המרחבים והסקטורים יבוטלו. יהיה אשר יהיה, זה לא ישנה את העובדה כי המפתח להצלחה ולבחירת אנשים ראויים למוסדות, כמותכם, יהיה במפקד רציני של כל אחד מאיתנו. לכן, אל תקשיבו לעצות אחיתופל על כך שאין לעשות כלום עד קבלת החוקה החדשה.

ב. אולי יהיו בחירות בשנת 2008 ואולי יהיו בחירות בשנת 2009. אין זה משנה את הכתוב במאמר. הבחירות למוסדות המפלגה ייערכו מתי שהוא בזמן הקרוב, ולכן חשוב לפעול כבר ממחר בבוקר. ככל שתתחילו מוקדם יותר בפעילות, כך תוכלו להקדיש מדי שבוע זמן לא רב לפוליטיקה וייתכן שאף תגלו שאתם נהנים מן העניין, וכן תהיו מוכנים טוב יותר ביום פקודה.

ג. אין זה מתפקידו של מדריך כיס מקוצר זה להסביר את הכול. חקרו עוד בתחום, הרימו טלפונים לאנשי מפלגה שאתם סומכים עליהם ובררו עוד אינפורמציה נחוצה לתהליך.

פועלי כל העולם, התאחדו!

לשאלות והבהרות – ערן שפרמן: [email protected]

—————————————–
טופס התפקדות מעודכן למפלגת העבודה (קובץ pdf)

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

13 תגובות

 1. נדב פרץ :

  חשוב מאוד, עוזר קצת להבין איפה ימין ואיפה שמאל.

 2. יהושע בן משה :

  http://www.labor.org.il/forum/viewtopic.php?t=27
  במקום הזה אפשר למצוא תמצית החוקה הקיימת אשר משום מה מנסים להסתיק אותה ולהשקיח אותה מציבור החברים.
  כל הכבוד לערן !על חיבור מדריך הכיס.

 3. מערכת האתר :

  יהושע, ערן ונדב – אם מישהו יכול להשיג את החוקה (הישנה) המלאה כך שנעלה אותה לרשת זה יהיה מעולה לצורך השוואה בין הטיוטה החדשה
  http://www.blacklabor.org/?p=2007
  ובין המצב הקיים

 4. יהושע בן משה :

  זו בדיוק הבעיה!
  יש חוקה ישנה אם כל התיקונים והשינויים שהתוספו במשך הזמן,בכתב ידו של דודו פדות,מנהל הבחירות במפלגה, אבל הוא לא מוכן לשחרר אותה ללא אישור של י"ור ועדת החוקה, ע"וד משה שחל,ניסיתי לקבל אישור כזה ללא הצלחה.
  הטלפון במשרדו 03/5666886
  לכן התמצית אשר נמצאת באתר של הבמה הרעיונית הוא חשוב,והוא נכתב בידי אותו דודו פדות.

 5. הגר שקד :

  יוני שלח אלינו את החוקה. צרפתי לתחתית הפוסט.

 6. יוני :

  נמרוד מיסו"ד מצא את החוקה באתר המפלגה – לא להאמין! -הנה:
  http://www.archavoda.org.il/avodaarch/hokatMiflaga/pdf/hokat_miflaga.pdf
  -אם החוקה נעלמת פתאום מהאתר באופן מסתורי -אנא ידעו אותנו כאן ונקים כולנו יחד קול צעקה גדול!
  -ממליץ לכולם לערוך מחקר השוואתי ולפרסם אותו ולשלוח קישור אלינו של הפרסום, או לשלוח לנו את המחקר -ונפרסם משהו שמסכם, וגם בשביל להבין את שדה המערכה בו מתמודדים.
  מאמר מעולה – גם מוסר את הידע הבסיסי שבנאדם צריך בשביל לתכנן איך להתמודד, וגם מעביר את המסר – המוטיבציה לכתיבת המאמר – שנקום מהספה וניקח שליטה על עתידנו.
  כל אחד יכול לפקוד 50 איש במקום מגוריו, ועוד 50 ברחבי הארץ (200 ו-200 לחלק מהאנשים עם רשת קשרים מפותחת במידה יותר קיצונית) – בואו נכבוש חזרה את הדמוקרטיה המפלגתית, שאמורה לספק לנו שליטה בנבחרים שלנו.
  מספיק להתייחס לפוליטיקה כצופים, ולתת לאחרים להכריע בנוגע ל- ולנהל את- חיינו.

 7. אביעד סיני :

  כל הכבוד לערן. כל אחד מאיתנו צריך לפקוד כמה שיותר חברים על מנת להביא לשינוי אמיתי ורציני דרך מוסדות המפלגה במפלגה ובמדינה כולה. אני מתכוון להפיץ את המאמר – כולם מוזמנים לעשות כמוני….

 8. הפרולטר :

  שלום לכולם,

  הקמנו בבמה הרעיונית של מפלגת העבודה, עמוד חוקת מפלגת העבודה (http://www.labor.org.il/huka.shtml) שבו ניתן למצוא:
  > חוקת מפלגת העבודה המלאה, כולל תיקונים של דוד פדות.
  > טיוטת הצעת החוקה החדשה.

  כך או אחרת, אצלנו זה יהיה זמין תמיד.

 9. יניב :

  מדוע לא ניתן להתפקד באינטרנט?

 10. איתי :

  תשאל את המזכל.

 11. פדות דוד :

  את המדריך המופיע כאן ביתר פירוט כתבתי לפני מספר שנים והוא פורסם וניתן לכל דורש ונמצא באתר ארכיון העבודה בית ברל, כך שאין בכך שום חידוש.
  באשר למוסדות המפלגה לכאורה ה"ארכיים" הייתי מציע לכותב לקרוא את חוק המפלגות התשנ"ב המחייב את כל המפלגות בישראל, אולי יהיו לו עתירות לגבי מפלגות אחרות.
  באשר להתפקדות, חייבים חתימה אישית של המתפקד ולכן עוד לא מצאנו אנחנו ומםלגות אחרות איך עושים זאת על פי כל דין באינטרנט.
  למי שכבר התפקד בעבר יכול לחדש את חברותו בטנטרנט, או בפקס ובצנאי שיצרף את פרטי כרטיס האשראי, אם רצונו לחדש חברותו בשיק ברור שניתן לעשות זאת רק באופן אישי או, משלוח בדואר.
  את החוקה הקימת ניתן לראות באתר ארכיון העבודה בית ברל, ואילו חוקה חדשה אין ולא הובאה מעולם לאשור שום מוסד מפלגתי, יש טיוטות כל חבר מפלגה רשאי להכין טיוטות כרצונו, בבוא המועד אם וכאש יובא הנושא לאישור ועידת/מרכז המפלגה כל אחד מחברי המפלגה יהיה רשאי להגיש את הצעותיו או הסתיגיויותו.
  עלע לציין כי על פי מחקר שעשיתי החוקה הקימת מתבססת על שלטון מפאי/מערך משנות החמישים המאוחרות, מאז חלו שינויים רבים, ההסתרות ירדה מכוחה, הסוכנות היהודית כנ"ל, מקומות עבודה גדולים רובם הופרטו, ועוד ועוד זו כבר סיבה טובה לעדכן את החוקה , לא חייבים לעשות מהפכים.
  דוד פדות.

 12. לכו להיות פוליטיקאים :

  […] מה לעשות? אנחנו מפנים אתכם למדריך הכיס לבחירות למוסדות המפלגה שפרסם כאן בעבר ערן פרלמן, עוזר בכיר לח”כ עמיר פרץ, […]

 13. גיא גלין :

  צר לי שנתקלתי במאמר זה רק עכשיו. אך בהיותי חייל בצהל , אני בספק אם הייתה ביכולתי להתעסק מספיק בפעילות הכלכך ראויה הזאת. ברצוני לדעת עם נערכו בסוף בחירות למוסדות המפלגה ומתי? ומתי יערכו הבחירות הפנימיות הבאות למוסדות המפלגה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.