חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנה של עובדי מרכזי המתדון נגד הפרטת המרכזים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 14.07.10 6:02

עובדי מרכזי המתדון והסבוטקסט הפגינו אתמול מול משרד הבריאות בירושלים בדרישה לעצור את המכרז להעברת הטיפול במכורים לידי קבלנים

מאת: מערכת עבודה שחורה

עובדי מרכזי המתדון והסבוטקסט אשר מטפלים באלפי נפגעי סמים ב-12 מרכזי טיפול ברחבי ישראל,  נמצאים בסכסוך עבודה כנגד משרד הבריאות בשל כוונתו להעביר את הפעלת מרכזי הטיפול בהתמכרויות לקבלנים עם כוונות רווח.

הפגנת עובדי מרכזי המתדון, אתמול בירושלים. צילומים: עדו כהן

לטענת ארגון "כוח לעובדים" המאגד את עובדי המרכזים, בתנאי המכרז אין שום הבטחה לשמירה על המשך ההעסקה ותנאי ההעסקה של העובדים במרכזים, חלקם בעלי וותק של עשרות שנים כך שהמכרז עלול לגרום לפיטוריהם של עובדי המרכזים ולכן לפגיעה באיכות וביציבות הטיפול הניתן למטופלים. תנאי המכרז יפגעו במטופלים ובאיכות הטיפול בשל תקצוב חסר ושינויים דראסטיים בהיקף ותמהיל הטיפול. הפגיעה תחשוף אותם חזרה לחזרה לסמי רחוב, לעבריינות, ולחשיפתם לסיכוני בריאות וחיים.

נועם כץ, חבר וועד עובדי מרכזי הטיפול בהתמכרויות אמר בהפגנה: "אנו העובדים, מבקשים את הזכות להמשיך ולעבוד למען האוכלוסייה הפגיעה של מכורים לסמים, לשמר שנים של ניסיון, מחשבה ומחויבות- אנו דורשים הבטחה של ביטחון תעסוקתי כיום ובעתיד. אנו דורשים להבטיח את מלוא הזכויות הסוציאליות שלנו לרבות במעבר למפעיל אחר"

צילום: עדו כהן

שי כהן , חבר הנהגת כוח לעובדים: "ההפרטה היא לא רק כר פורה לשחיתות ולהעברת כספי ציבור לקבלנים מקורבים, אלה גם הסתלקות של המדינה מהאחריות הבסיסית ביותר שלה- במקרה שלפנינו- המחויבות לבריאות ולשלום הציבור, אנו רואים בין המציעים ערב רב של גופים שבאו לעשות רווח על גב המכורים והעובדים, ביניהם חברת שירותים רפואיים מחו"ל ואפילו מכורים לשעבר – העובדים המטופלים והארגון שמאחוריהם לא יתנו לזה לעבור בשקט"

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.