חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יורם מרציאנו מחזיר את שלטי החוצות לאיילון

נושאים איכות השלטון ב 17.01.08 6:04

שמחתו של קים שר, כשגילה שהשלטים לאורך נתיבי איילון כוסו, לא ארכה זמן רב. ועדת הכלכלה נכנעה ללחצי המפרסמים הגדולים ואישרה את הצעת החוק של ח"כ יורם מרציאנו

היום נסעתי בנתיבי איילון ונדהמתי לגלות את שלטי החוצות הענקיים מכוסים ביריעות שחורות – מסתירים מעיני הנהגים את הפרסומות המתועבות, את הדוגמניות שמסיחות את הדעת מהכביש. העיניים יכולות לחזור לכביש. המוח יכול חושב על עניינים בעלי משמעות שאינה צרכנית גרידא.
"יופי", חשבתי לעצמי, "המאבק של הירוקים והאמנים הצליח. מורידים את שלטי החוצות".

אך אוי לאופטימיים, לתמימים, לאלו שיש בהם תקווה – פותח בהגיעי הביתה את העיתון "ידיעות אחרונות", מרפרף כמנהגי על הכותרות, עיני נתקלות בידיעה הבאה: "השלטים חוזרים לאיילון".

המפרסמים הגדולים ניצחו. שלטי הענק לאורך נתיבי איילון עומדים לחזור למקומותיהם, לאחר שוועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת החוק בעניין הזה של ח"כ יורם מרציאנו (עבודה).

הצעת החוק של ח"כ מרציאנו אושרה למרות התנגדותם של משרדי הפנים, המשפטים והגנת הסביבה, ואף בניגוד לעמדתה של משטרת התנועה. זו גורסת כי "שלטי החוצות מסיחים את דעת הנהגים ועלולה לגרום לתאונות דרכים".

לא יאמן. איך ביום אחד ניצחון היה לתבוסה.

אז ראשית, כיצד אפשר לומר לח"כ יורם מרציאנו שמקומו במפלגת קדימה או בליכוד, או השם יודע איפה – רק לא במפלגת העבודה, שאנשים כה רבים מנסים להחזיר לה ובה את האמונה והאידיאולוגיה. ושנית, איך עוצרים את החוק המתועב הזה, חסר ההיגיון, שכולו כלי בידי ח"כ יורם מרציאנו לקבל תמיכה מכמה בעלי הון.

ראיתי את ח"כ מרציאנו מדבר אל המצלמה בכתבה שנעשתה באולפן שישי לפני מספר חודשים, ומודיע כי הוא נלחם למען אזרחי ישראל, נלחם למען קידום החוק הנ"ל מתוך אמונה שלמה כי זה לטובת הציבור. אני ראיתי את הכתבה וכל דאגותיי היו נתונות לכך שיזכירו בטלויזיה שהאיש הזה מכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה. פשוט בושה וחרפה.

הציבור ימשיך לנסוע בנתיבי איילון ולהיות מוסח מהכביש בשל דוגמניות בגודל של עשרות מטרים. הציבור ימשיך להרגיש חוסר ביטחון בכבישים. הציבור ימשיך להיות צרכן שעיניו רואות פרסומות מטומטמות. והציבור ימשיך להצביע עבור חברי כנסת לא פחות מטומטמים שמקדמים על חשבון ביטחונם את הקריירה הפוליטית שלהם.

וכך צוטט מנכ"ל עמותת "פעולה ירוקה", אבי לוי: "עצוב לראות איך פוליטיקאים מתקפלים בפני בעלי ההון ומפקירים את הציבור ואת בטחונו. זו הצעה שאמורה להכניס כסף לכיס של מספר מצוצמם של אנשים ולפגוע בציבור".

נסיעה טובה.

קים שר

————————————-

קריאה נוספת:
לא להכשיר שלטי חוצות באיילון
עזרו להוריד את שלטי החוצות
לשון החוק ולשון הח"כ – איתי בן-אליעזר (נענע10)

קריאה מומלצת:
שילוט ושליטה במרחב הציבורי – דניאל מישורי

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. מִלָּה » הצביעות שבחוק איסור שליחת דואר זבל :

    […] לחה”כ המיותר שבוגדבתפקידו ובבוחריו, יורם מרציאנו, להחזיר את שלטי הפרסום לאיילון, ולפני שהתחלנו לעסוק בנסיונות החוזרים ונשנים של חברות […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.