חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גרילה תרבות – אירוע תרבות פוליטי

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 22.06.10 5:51

ביום רביעי, 23.6 יתקיים אירוע פוליטי-תרבותי המאחד גורמים רבים הנלחמים נגד עוולות חברתית. באירוע שפרטיו למטה, ייוצגו התארגניות עובדים וכן פעילים בשייח ג'ראח

שירת שיח ג'ראח: שמעון אינטרנשיונל

עוד ניתוח קוסמטי קטן וכבר לא תזהו אותה – זו היתה שיח ג'ראח, כפר פלסטיני ירושלמי, תושביו פליטים של 48 ומגדל המואזין מזדקר ליד תחנת הדלק. לפני גגות הרעפים ו-200 יחידות הדיור מבטון והחניון לנוחות מתפללי מתחם שמעון הצדיק. לפני שהיו בתיה לאפר והדמוקרטיה לשטיח ניגוב רגלים. לפני שהוכרזה קבל עם ועדה התנחלות "כבשת הרש" הקדושה לירושלים ולתפארת מדינת ישראל.

באישון לילה – השעה החביבה על החוק, הקיפו עשרות שוטרי מגב את בית משפחת אל-קורד ופינו את יושביו בכח רב אל הרחוב. בבוקר כבר הגיעו משחררי שיח ג'ראח לארגון "נחלת שמעון ('הצדיק') אינטרנשיונל" אל ביתם החדש. אך החוק לא הגיע מוקדם, הוא הגיע, יש לומר, באיחור ניכר. החוק החזיק בידו שטר קנין מיושן, אי משם, ועל חותמות עותומניות נישאו בגאון ובדיו חדש ונוצץ חתימות שופטי המחוזי והעליון וקבעו באופן חד משמעי – אדמות 48 יושבו לבעליהם החוקי (כלומר, רק אם הוא יהודי)!

וכך בסדר מופתי, בית אחר בית נופל בשבי אי שיוויון משפטי ואזרחי. כוחות משטרה עצומים מוקצים לא רק לפינוי אמהות וילדים, אלא לדיכוי אלים של תומכים ומפגינים. המאבק בשיח ג'ראח הפך זה מכבר לכר החבטות לא רק של כוחות הביטחון, אלא של כל גורם המבקש לקדם שנאה ופחד, להשתיק כל ביקורת ולהסית כנגד פעילי וארגוני זכויות אדם וכנגד האוכלוסיה הפלסטינית.

השלב האחרון והאלים ביותר בטיהור שיח ג'ראח מתושביה הפלסטינים (וכינון תסבוכת מתנחלית למהדרין בטבעת חנק על ירושלים) כבר החל, אך כל עוד נמשיך במאבק – הוא לא יהיה השלב הסופי. משמרת המחאה בשיח ג'ראח מוסיפה להתכנס שבוע אחר שבוע והיא הולכת וגדלה.

נשיר שירים ונעמוד זקופים עם תרבות שמסירה מעליה את העוול וחודרת לחזון חדש ובריא לחברה הישראלית והפלסטינית בחיים משותפים, צודקים ושווים. "אין קדושה בירושלים הכבושה" וכאן – אנו גרילה תרבות חוברים לתנועה המקסימה לשחרר שייח ג'ארח. לליצנים נביא שירה והומור, למתופפים נתופף מהפכת שירה, למגאפון נביא עוד מגאפון פואטי ונחבר בין המאבקים מירוחם, קרית גת, לרחובות, נפיל את מגדלי אקירוב ונבנה חברה מחדש .

משתתפים:

ü      אביה בן דויד

ü      אבנר עמית

ü      אהרון שבתאי

ü      אורי עגנון

ü      אורן ירמיה

ü      אליענה אלמוג

ü      אלמוג בהר

ü      אסנת סקובלינסקי

ü      בעז יניב

ü      דניאל עוז

ü      יהודה עתי

ü      יהושע סימון

ü      יובל בן עמי

ü      יובל עיברי

ü      יובל פז

ü      יונית נעמן

ü      יעל בירנבאום

ü      מי טל נדלר

ü      מרואן מחול

ü      מתי שמואלוף

ü      נטלי לוין

ü      נעמה גרשי

ü      עדי עסיס

ü      ערן הדס

ü      ערן צלגוב

ü      רועי צ'יקי ארד

ü      רוני הירש

ü      שי אריה מזרחי

ü      תאמר מסאלחה

ü תהל פרוש

ביום רביעי, ה-23 ביוני, נפגש לאירוע מיוחד בשיתוף פעולה בין תושבי שיח ג'ראח וגרילה תרבות – אירוע של מחאה משותפת, בעדויות, בשירה ובמוסיקה. נביע בקול גדול את תמיכתנו הבלתי מסויגת בתושבי שיח ג'ראח ומזרח ירושלים כנגד האיוולת של בתי המשפט וכוחות הביטחון, כנגד הבריונות היומיומית של הדיירים החדשים, וכנגד עוולות הכיבוש בירושלים, בעזה ובגדה והרדיפה אחר האזרחים הפלסטינים-ישראלים.

גרילה תרבות, ארגון-על של יוצרים וכתבי עת, שמטרתו להוציא את השירה ממגדל השן הצונן אל השטח הבוער ולהשתמש ביצירה בישראל כדי לסייע במאבקים חברתיים. אירועי גרילה קודמים:

http://www.gerila.co.il

http://www.justjlm.org/

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.