חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – המלצות קריאה לסוף השבוע

נושאים דעות, הדייג ב 18.06.10 5:59

המלצות קריאה לסוף השבוע –  יום שישי ה 18 ביוני 2010

שלי יחימוביץ': מיכל בירן שלנו ניצחה בבחירות ליו"ר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה. מיכל, עוזרת פרלמנטרית שלי, סטודנטית מצטיינת לקראת סיום תואר שני במדע המדינה, יוצאת תנועת הבוגרים של הנוע"ל, סוציאליסטית, ובחורה מבריקה עם כריזמה וכושר ארגון יוצאי דופן. הבחירה שלה, ברוב גדול מאוד ובשיעור השתתפות יוצא דופן של צעירי המפלגה, והעובדה שהביסה מועמדת שברק הריץ – היא בשורה מעודדת למפלגה שלנו שנמצאת בעיצומו של משבר קשה. בהצלחה.                                    מיכל כותבת ומודה לכל מי שעזרו לה, ראיון עם מיכל ב"הארץ", וגם ב"הכל דיבורים" עם פרשנות פוליטית של יואב קרקובסקי. גם הארץ מפרשן, ובן כספית היום במעריב מגלה מה היה כתוב באסמס ששיגרה העוזרת של פואד לפעילים אחרי שמיכל ניצחה.

בבלוג אבטלה סמויה / ליאור שפר תוהה: לו היה בג"צ מורה למדינה על בניית כביש גישה נוסף לירושלים, או מחלוף סיבוב מוצא, האם היה "מכון ירושלים לחקר שווקים" מנתח את התרומה הכלכלית למשק של החלטת בג"צ כתוצאה מהפחתת הפקקים בכניסה לעיר?"

ממחשבותיה של אפרת, שיצאה לפיצוציה הקרובה לקנות כריך לארוחת הבוקר ופגשה בילדים בני 13, 14, 15 שהיו עסוקים בהימורים. ילדים קטנים מהמרים .

מתי שמואלוף "המבוקש מס' 2" כותב על המאבק בטייקונים, "תארו לעצמכם משחק מונופול שבו שחקן אחד מקבל מראש 30 אחוז מההון בשעה ששאר השחקנים מתחילים מאפס. האם הייתם רוצים לשחק בכזה משחק, והאם בכלל היה לכם סיכוי להתמודד מול אותו שחקן מרכזי…."

נועה עובדת בקמפיין שנקרא פעולה אחת ביום, לחיבור כפר בשטח C למים ותשתיות. השבוע הם השיקו משחק קטן המדגים את המצוקה במגזר הערבי.

לורי שם טוב, המנהלת מאבק עיקש להחזרת ילדיה לחזקתה, שלחה אלינו את סיכום המפגש של השדולה למניעת הוצאת ילדים בכפיה בראשות חה"כ הד"ר מרינה סולודקין

מחשבות על רגולציה משפט וממשל : מחשבות על גז טבעי ממון והרבה אינטרסים

רועי פלד : לא בעמנואל נייסד את מדינת שלטון החוק. – לא ניתן להיות אדיש, שלא לומר מרוצה, כאשר ארבעים ושלושה זוגות הורים נקרעים מילדיהם ונשלחים לכלא לשבועיים כשלב ראשון. המחשבה שמאות ילדים, נאלצים בעל כורחם להיוותר ללא הוריהם, מסיבות שאין הם מבינים, חייבת לעורר היסוס. גם אם להחלטה יש בסיס מוסרי, התוצאה היא בלתי נסבלת, ואפילו בית המשפט העליון, לא פתור ממבחן התוצאה.

עוזר פרלמנטרי / עדי שורק : בית עכשיו ! – הכל התחיל ביום שבת אחד, כשישבנו ודיברנו על שוק הדיור בישראל. כל אחד העלה את התסכול האישי שלו מחוסר היכולת להגיע לדירה. אחרים את התסכול מהשכירות הבלתי אפשרית. כולנו הסכמנו עם המילים “אי אפשר לגור כאן”, תרתי משמע.

שבת שלום

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. יובל :

    הי. פרויקט יפה – ממש מגזין אלטרנטיבי לסוף השבוע…ותודה על ההפנייה לבלוג שלי. אשמח לשמוע תגובות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.