postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מגמה ירוקה ביום הפגנות ירוק וסוער

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מגמה ירוקה ביום הפגנות ירוק וסוער

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 16.06.10 6:02

אתמול, יום ג' ה 15 ביוני, קיימו פעילי מגמה ירוקה שתי הפגנות, האחת התקיימה ברמת גן בקריאה לשר עוזי לנדאו לבטל את תוכנית הקמת תחנת כוח פחמית באשקלון, והשניה בירושלים מול משרד הבריאות , בדרישה מסגן השר יעקב ליצמן לקדם את חוק מים אפורים


אתמול,יום ג' ה 15 ביוני, התקיימה הפגנה של פעילי מגמה ירוקה מחוץ לוועידת האנרגיה במגדלי הסיטי-טאואר ברמת גן, בה נאם שר התשתיות, עוזי לנדאו. פעילי מגמה ירוקה נפנפו במנגל וקראו לשר לנדאו להיות גלוי עם הציבור: קודם בטל לאלתר את התחנה הפחמית, אחר כך דבר עם הציבור על תחנת גז!


ההפגנה באה בעקבות מציאת מצבורי הגז הרבים מול חופי ישראל לאחרונה, וההתבטאויות האחרונות, כי חברת החשמל מתכוונת לבחון את הפיכת פרויקט די (התחנה הפחמית באשקלון)- לתחנה הפועלת על גז ומגובה בפחם. מגמה ירוקה רוצה לוודא שכוונותיו של לנדאו רציניות ושאין מדובר בזריית חול בעיני הציבור. על משרד התשתיות להיות אקטיבי ולדרוש מחברת החשמל לעבור לחלופות, ולא להסתפק במראית עין של "עשינו בדיקה וחיפשנו חלופות" מטעם חברת החשמל- ובפועל להמשיך עם התכנית ההרסנית של התחנה הפחמית.

* * *

ס. השר יעקב ליצמן: במקום קברים- דאג למים אפורים!

בירושלים, הפגינו פעילי מגמה ירוקה מול משרד הבריאות, בדרישה להפסיק לעכב את חוק מים אפורים, בגלל טענות מיושנות שהחוק מתוכנן לפתור. הפעילים סחטו מפת ארץ ישראל גדולה אל תוך אסלה, וקראו לסגן שר הבריאות ליצמן: ישראל נסחטת לאסלה- חוק מים אפורים הוא הפתרון! ח"כ ניצן הורוביץ (מר"צ), שיזם את החוק, הצטרף למפגינים, אשר פגשו את סגן השר ליצמן וקבלו בפניו על שמשרד הבריאות נוהג באטימות כלפי משבר המים ומתייחס אליו כבעיה של משרדים אחרים וכי הוא מעוניין שכך יישארו פני הדברים.

אנטונינה פולביקוב, פעילת מגמה ירוקה במכללת אורנים: "כשדיברנו עם סגן השר ליצמן, ניסינו להיכנס איתו לפרטים ברורים אך הוא העדיף לדבר בסיסמאות ובמנטרות ולא היה נראה שהוא באמת מבין למה הוא מתנגד. משרד הבריאות חסר מנהיגות! ליצמן חייב לקחת אחריות ולהסיר את התנגדותו מהחוק. פתרון משמעותי למשבר המים נמצא כעת בידיו והוא בוחר להתנגד בניגוד לכל הגיון בריא."

ח"כ ניצן הורוביץ: "כל יום שבו חוק מים אפורים לא עובר בכנסת, אנחנו ממשיכים לשפוך לאסלה אלפי ליטרים של מי שתייה יקרים. במקום להמשיך לגרור רגליים, על הממשלה לאמץ את החוק הזה במהירות ולנצל אותו לטובת חסכון אמיתי, יעיל ופשוט במים. הרגליים שהממשלה שמה לחוק הזה רק עולים לצרכן ולמשק המים כולו הון רב".

* * *

מגמה ירוקה- ארגון סטודנטים למען הסביבה. הארגון מבוסס על אלפי סטודנטים מתנדבים הפרוסים ביותר מעשרים קמפוסים ברחבי הארץ, מתל חי בצפון ועד אילת בדרום. מגמה ירוקה פועלת במגוון דרכים לקדם נושאים סביבתיים החל מפעילות ישירה והפגנות, דרך פעילות פרלמנטרית, ברמה הארצית והמוניציפלית, ועד לפיתוח מעורבות קהילתית וחינוך הדורות הבאים לערכים סביבתיים.

מגמה ירוקה הנה ארגון א-מפלגתי הנתמך ע"י תורמים בארץ ובחו"ל.

מגמה ירוקה, רח' השפלה 3 תל-אביב, טל: 077-2102003, פקס: 077-2102004

site: www.green.org.il email: megama@green.org.il

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.