חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בלוג חדש: “הפורום להגנת ההשכלה הציבורית”

נושאים חינוך ותרבות ב 11.01.08 6:03

הבלוג של "הפורום להגנת ההשכלה הציבורית" מציע חדשות ומאמרים מחזית המאבק בהפרטת ההשכלה הגבוהה, ומאפשר להחליף רעיונות ועדכונים משלכם. סטודנטים ומרצים פעילי שטח – זו הבמה שלכם

הלינק לבלוג:
http://www.publiceducation.org.il/

מי אנחנו
אנחנו חברי סגל בכיר וזוטר, סטודנטים וסטודנטיות, ומורים ומורות מן החוץ מכל האוניברסיטאות והמכללות ציבוריות. הקמנו את "הפורום להגנת ההשכלה הציבורית" במהלך שביתת הסגל הבכיר, במטרה להרחיב את מאבק השכר הצודק של המרצים למהלך כולל ומשותף לבלימת החנק התקציבי והמשבר במערכת ההשכלה הגבוהה. על יעדינו ועל הרציונל שמאחורי פעולותינו ניתן ומומלץ לקרוא כאן.

אתם לא רק באינטרנט, נכון?
נכון. הפורום הארצי מעודד ומסייע להתארגנויות מקומיות של מרצים, מתרגלים וסטודנטים במסגרת של מטות מאבק מקומיים בכלקמפוס. נכון לינואר 2008, יש מטה מאבק מרשים ופעיל ביותר באוניברסיטת בן-גוריון (להצטרפות: [email protected]), מטה דומה מתארגן באוניברסיטת חיפה ([email protected]), ושמועות מבוססות היטב מספרות על מזימה נוספת שנרקמת בתל-אביב ([email protected]) ועוד אחת באוניברסיטה העברית ([email protected]).

הפורום מקיים כנסים, וחבריו התחלקו לצוותי עבודה וחשיבה, שפועלים בתיאום עם מטות המאבק השונים.לדוגמא, ראו אתהרצאת הפתיחה בכנס שבו הוכרז על הקמתו של הפורום:

אז למה בלוג?
בלוג מאפשר לנו ערוץ תקשורת נוסף, נוח ומיידי, שממלא תפקיד כפול: תקשורת פנימית בין חברי הפורום, מעדכונים ועד החלפת דעות, לצד פנייה לציבור הרחב. זה המקום לברר מה בעייתי בדו"ח שוחט, באיזו אוניברסיטה נאלץ מרצה לפיזיקה לקיים שעת קבלה בשירותי הבנות, איך אפשר לשחק עם סטטיסטיקות כדי להוליך שולל את הציבור כולו על 'חוסר היעילות' כביכול של האוניברסיטאות בארץ, על המשמעות של הפרטת האוניברסיטה, ועד כמה "נפלא" המודל האוסטרלי למימון האקדמיה. את הסוגיות שהתקשורת נוטה להשטיח, אנחנו מבקשים להאיר.

איפה עוד ניתן למצוא אתכם?
יש לנו קבוצת דיון ב-Goggle, הנה כאן. מדובר בקבוצה פתוחה שאת דיוניה יכול לקרוא כל גולש, אך מי שיירשם יזכה לקבל מדי יום במייל עדכון מרוכז של ההודעות שהתפרסמו בה.
יש לנו גם קבוצה ב-Facebook. לביקור ו/או הצטרפות, לחצו כאן.

מה עכשיו?
הפיצו את השמועה בקרב חבריכם בכל הדרגות, המוסדות והפקולטות.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.