חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ישראל כץ מקדם חקיקה דורסנית

נושאים זכויות אדם, משפט ופלילים, פוליטישוק, תחבורה ב 23.05.10 5:30

שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ מקדם חקיקה להגדלת הקנס על נהגים שיורשעו בעבירות ברירת קנס, אם יבחרו להישפט.  זו חקיקה אנטי דמוקרטית ולא זו הדרך להקטנת העומס מבתי הדין לתעבורה
מאת: הראל ליבוביץ

אם תממש את זכותך – ננקום בך

אפתח בסיפור אישי.

השבוע לבטח שמעתם על התאונה הקשה שאירעה באיזור הקריות, שבה נהגת, שרישיון הנהיגה שלה נפסל, חצתה צומת באור אדום ודרסה למוות 2 הולכות רגל בשנות ה-60 לחייהן.

במקרה עברתי בזירת התאונה דקות אחדות אחרי שקרתה, כשעוד גופותיהן של השתיים מוטלות באמצע הרחוב. מחזה מזעזע שממחיש לך את מכת המדינה הזו לא עוד מבעד למסך הטלוויזיה או באמצעות כתבת חדשות מסקרנת, אלא לנגד העיניים ממש אתה לומד כיצד תאונות הדרכים, פשוט קוטעות חיים של אנשים ככה סתם, ב-10 בבוקר.

המלחמה בתאונות הדרכים היא משימה לאומית, והנחישות של כולנו להילחם במספרים הנוראיים האלה, היא גבוהה.

שר התחבורה, ישראל כץ, גם הוא נחוש להראות פעילות ענפה בכהונתו במשרד וכך ראינו בתחילת השבוע פרסומים אודות מצלמות המהירות החדשות והרבות שיתווספו באוגוסט לכבישי הארץ, במטרה לתפוס כל נהג שייסע מעל המהירות המותרת.

נהג שומר חוק אני. וככזה אני גם רושם את הדברים האלו – שכן, למרות שאני מאוד תומך בכל פעולה מחמירה כנגד נהגים סוררים, צריך גם להיות הגונים מספיק כדי להרים דגל אדום כשנחצים קווים אדומים – בעיקר, כשנחצים קווים דמוקרטיים באופן כה גס.

שר התחבורה, ישראל כץ, מקדם בימים אלה יוזמת חקיקה בממשלה לפיה, נהג שיקבל דו"ח, שיממש את זכותו הדמוקרטית וידרוש להישפט על הדו"ח בבית משפט – באם יורשע, ייקנס פי 4 מגובה הקנס המקורי אותו היה צריך לשלם, אם היה מוַתר על המאבק ומשלם אותו מיידית.

מדובר ביוזמת חקיקה הנוגדת באופן בוטה את הדמוקרטיה שבה אנו חיים.

איפה נשמע דבר כזה שמערכת המשפט או המדינה למעשה, תנקום באזרח שלה רק כי ביקש לממש זכות אלמנטארית בסיסית בחיי היומיום? האם כל דו"ח שמחלק שוטר הוא מוצדק?

ואם אני כנהג, חולק על השוטר וחושב שהצדק עימי, באופן תמים למדי, ומעוניין ששופט יכריע במחלוקת הזו – גם אם אצא טועה, מדוע עליי לשלם יותר כעת על העבירה שביצעתי?

עם כל הכבוד לשר התחבורה, דריסה מכוונת של זכויותיהם של אזרחי המדינה, היא לא בהכרח הפתרון להקטנת העומס מבתי המשפט.

היום מתנקמים בנהג שביקש להישפט בבית משפט על דו"ח שקיבל – מחר יעלה ראש העיר את הארנונה לתושב שהגיש תלונה, שהתבררה כלא מוצדקת, נגד העירייה.

חשוב מאוד שיוזמת החקיקה הזו של שר התחבורה, ישראל כץ, לא תצא אל הפועל. היא תהווה פגיעה חמורה בעקרונות הדמוקרטיה הישראלית. גם אם אנו מאוד רוצים לראות החמרה בענישתם של נהגים עבריינים, הדבר לא צריך להיות על חשבון שמירה על זכויות בסיסיות לנהגים במערכת היחסים המורכבת שבין הנהג לשוטר התנועה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. ישראל כ"ץ, לך ללמוד אזרחות :

    […] אילן ליזרוביץ, יועץ התקשורת של שר התחבורה, ח"כ ישראל כ"ץ,  משיב להראל ליבוביץ, מאשים את השופטים בלב רך מדי ומצדיק את המהלך נוגד הזכויות של השר […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.