חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אהוד ברק והנדל"ן של בית-ברל

נושאים דעות, פוליטי ב 11.05.10 6:05

sic transit gloria mundi – כך חולפת תהילת עולם, הוא המשפט המקדם את האפיפיור בטקס הכתרתו: אל יגבה לבך, גם ימי תהילתך ימלאו ויבואו אל קיצם.  כך רומזים לשר אהוד ברק שלושה טוענים לכתר היו"ר, חברי הכנסת אבישי ברוורמן, יצחק הרצוג ושלי יחימוביץ', במכתבם אודות אי התקינות בהליכי מכירת נכסי המפלגה
מאת: דקל דוד עוזר

יחימוביץ', ברוורמן ובוז'י עושים קולות של מתעוררים (ראו את מכתבם המצורף בסוף הטור) בזמן שאהוד ברק וויצמן ושירי ממשיכים לדהור; בקצב הזה נדמה שהם יתעוררו למציאות שונה.

שלי יחימוביץ', ברוורמן והרצוג – שלושה שרואים עצמם ראויים להנהיג את העבודה אך חסרים את האומץ הבסיסי לומר "אחרי" מנסים לשדר אותות מנהיגות והם שלחו מכתב שבו הם "מסבירים" לברק שהמהלכים להשתלטות על קרן בית ברל אינם ראויים בעת הזאת; כמו שזה נראה כרגע אלו הם אותות חלושים וחסרי ערך מול אהוד ברק, אדם שיכולתו לבצע תוך אפס התחשבות בדעת קהל, הגינות ומידות בסיסיות של מוסר.

החל מכניסתו לממשלת נתניהו החל השר ברק להכין תכנית הבראה למפלגת העבודה. בינתיים תכנית זו מייצרת החלאה ולא הבראה: ירידה דראסטית במספר המתפקדים, הצלחה די יפה בחיסול מותג העבודה כמותג אידיאולוגי, הוכחה לציבור שכמעט כל חברי הכנסת של העבודה הם אינטרסנטים נטולי קוים אדומים שמוכנים למכור את ערכיהם בתמורה לנזיד עדשים וג'וב בממשלה (את יחימוביץ ופרץ אני מזכה, את השאר לא)  האמת? נדמה שזו הייתה המטרה מלכתחילה.

תכנית ההחלאה כללה מספר שלבים:

שלב א': מינוי יועץ משפטי מטעמו למפלגה (עו"ד חיים כהן).

שלב ב': מינוי יו"ר ועדת חוקה מטעמו (פרופ' שמעון שטרית).

שלב ג': פיטורי איתן כבל (שעשה את העבודה קלה והתפטר בעצמו כי הוא לא "אסקופה נדרסת").

שלב ד': מינוי ויצמן שירי למנכ"ל מפלגה בעל סמכויות אין-סופיות.

שלב ה': כניסה לממשלת השוחד הפוליטי של נתניהו בתמורה לג'וב חלומי במשרד עסקאות הנשק, אה, סליחה, משרד הביטחון.

שלב ו': הוספה של 33% חברים נוספים לועידה (בעיקר בנים ובנות של) ועל ידי כך השתלטות על מרכז המפלגה.

שלב ז': תוך שימוש בועידה בהרכבה המעוות, שינוי תקנון המפלגה באופן המאפשר ליו"ר ולמנכ"ל לעשות מה שהם רוצים בלי לתת דין וחשבון לאף אחד.

שלב ח': מכירת חיסול של נכסי מפלגת העבודה אשר הוחזקו על ידי חברת בית ארלוזורוב (מישהו בדק מה מכרו, באיזה מחירים, למי, מי טיפל בעסקאות? כמה הוא קיבל? מי היו המתווכים?…. כמובן שלא).

שלב ט': חיסול סופי של המתנגדים במפלגה על ידי משחקי תקנון ובעיקר הדחת הנהגת המשמרת הצעירה (מעיין אמודאי וארז אבו) – הגוף היחידי במפלגה שהמשיך לתפקד במישור האידיאולוגי למרות שראשי הארגון מודרו ונאסר עליהם מלהיכנס למוסדות המפלגה.

שלב י': פיטורי הדירקטוריון בקרן בית ברל, החלפת היועץ המשפטי לעו"ד מטעמו ומינוי ויצמן שירי במקום הדירקטורים; כעת ויצמן שירי ייוותר דירקטור ומנכ"ל יחיד בקרן בית ברל, חברה "פרטית" בבעלות מפלגת העבודה שבה כל החברים אפתיים ואנמיים.

כעת הגענו לשלב האחרון שבו משתלט ויצמן שירי על נכסי בית ברל, ממשכן אותן ומקבל הלוואות (יקראו לזה "מוכר אג"ח) ומשתמש בכספים כדי לפתח את הקרקעות, לשכור שירותי יחצנות, תיווך וכו' (שוב פעם לא יישאלו מה מוכרים, באיזה מחירים, למי וכו').

כמובן שעל מנת להמשיך להחזיק בויצמן שירי, ש"ריפא" את קרן בית ברל (מינוח שמשמעותו בישראל: "לקח הלוואות בלי סוף") כמנהל, על קרן בית ברל יהיה לשלם לה שכר שהולם מנהל בישראל, לפחות 1,000,000 ₪ בחודש + אופציות + מניות + קרקעות + לקנות אג"ח זבל של תשואה 10 החברה של ויצמן שירי.

הצחיקו אותי בוז'י, שלי ואבישי – מכתבים לאהוד ברק… לא ראוי… חה חה חה… נאיביות שכזאת לא נראתה במחוזותינו מאז ששמעון פרס היה ראש ממשלה וניהל משא ומתן בזמן שאוטובוסים מתפוצצים.

למעוניינים בהזדמנויות עסקיות אני ממליץ על אג"ח חברת תשואה 10, החברה של ויצמן שירי, אשר נסחר כיום בערכים של אג"ח זבל (תשואה של מעל 50%); הנה ההימור שלי: החברה "תבריא"; אני כבר קניתי.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , , ,

14 תגובות

 1. אלי סתוי :

  ברוך הבא כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ,המצטרף למאבק המאוחד
  כנגד קשרי הון ושלטון, הסרטן הלאומי המאיים על קיומה של מדינת ישראל.
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100511_1168237

  האם הישועה תגיע באופן מפתיע , דווקא מראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שכנראה סימן וברצינות גמורה, מאבק ממוקד בריכוזיות ההרסנית למדינת ישראל שמקורה בקשרי הון שלטון.

 2. ק. טוכולסקי :

  מפלגת העבודה אינה ברת הצלה, לפחות לא כמפלגה ס"ד. משחקי הכבוד והכוח של ברוורמן, הרצוג ויחימוביץ על ירושת ברק, מעוררים סימפטיה ורחמים, לא יותר.
  אלי, מי שמאמין שנתניהו ילחם בשלטון ההון, שיבושם לו. בין הצהרותיו הפומפוזיות למעשיו אין הרבה קשר.

 3. אלי סתוי :

  לטוכולסקי היקר
  קורים המון דברים בעת האחרונה,המאששים את השערתי(כולל התשדיר של מיקי רוזנטל בערוץ 10 וכולל הקמפיין המתוקשר של העיתון דה מרקר נגד מחדל הריכוזיות, הצהרות הנגיד בנושא הריכוזיות וכדומה עוד ועוד)
  שמבשרת ללוחם בקשר מזה שנים רבות כמוני
  שאכן נפל לנתניהו סוף כל סוף האסימון,ומה שמוכיח שאכן הוא נאבק אמיתי בקשר הסרטני והמסוכן ביותר לעתידה של מדינת ישראל ,היא העובדה
  שאמצעי התקשורת המסחריים מנהלים נגדו קמפיין תקשורתי מאוחד ומתוזמן היטב כסיקול ממוקד.

 4. עמית-ה :

  אהוד ברק מתנקש בתנועת העבודה כפי שהתנקש בתהליך השלום.
  בהיישבות העובדת קראו לאדם כזה "סימזין" (ריסוס נגד נביטה)- איפה שהוא עובר אפילו יבלית לא תצמח.

 5. אלון :

  הרצוג תתעורר אם ברצונך להוביל את מפלגת העבודה. עוד דקה לא ישאר על מה להאבק !

 6. אלי סתוי :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3887805,00.html
  מינוי מבקר פנימי לצהל ,הוא צעד גאוני של הרמטכ"ל גבי אשכנזי ,
  שימנע קרוב לודאי בעתיד, כל מעשה שחיתות ציבורית במערכת הבטחון בישראל,
  גם שהשומר הראוי על האינטרס הלאומי גבי אשכנזי , יסולק מתפקידו.

  http://www.facebook.com/pages/qryh-lhryk-t-khwntw-sl-hrmtkl-rl-gby-sknzy/116790955001344?ref=ts

 7. ק. טוכולסקי :

  רכוזיות ההון ב-20 משפחות או חלוקתו ל-100 משפחות או העברת הריכוז למשקיעים זרים, הכל אותו דבר כל עוד אין רגולציה ומיסוי ומדיניות צמצום פערים. מי שרוצה לראות בדברי נתניהו פעמי משיח שיהיה לו לבריאות, אני לא רואה שם כלום.

 8. דקל :

  אף אחד לא מגיב על המלצת הקניה של אג"ח תשואה 10?

 9. דקל :

  ולאלון: תתעורר, הרצוג אינו ראוי. מעולם לא היה, לא עמד על דעתו בשום דבר

 10. אלון :

  במקום לכתוב בואו נפגש באקירוב בשישי ב12 ונדרוש את התפטרותו של ברק !
  הגיע זמן לעשות !
  הראו נוכחות והובילו לשינוי.
  עדיין יש סיכוי לשקם את המפלגה.

 11. דליה :

  דקל
  לא הבנתי מה זה אג"ח תשואה 10. אתה יכול להסביר?

 12. דליה :

  דקל
  זה בסדר. הבנתי.

  הדברים הנאמרים פה על המתרחש בתוככי מפלגת העבודה חמורים מאוד. השאלה מה עושים עם המידע הזה? רק מתלוננים? אין לכם רעיונות אופרטיביים לטיפול בבעיות, אם לא בכולן, לפחות בחלקן?
  יו"ר המפלגה עושה במפלגה כבתוך שלו ואין פוצה פה ומצפצף? חברי המפלגה שניסחו את המכתב ראויים לכל הכבוד וההערכה על כך. השאלה היא מה עושים הלאה.שאלה נוספת היא מה חברי המפלגה ואזרחים מן השורה יכולים לעשות כדי לעזור למגר מעשים הרחוקים מלהדיף ריח דמוקרטי.

 13. דקל :

  לדליה,
  לא מדובר בשלושה תינוקות, אלא בחברי כנסת ושרים שחושבים שהם יכולים להנהיג אי פעם בעתיד מדינה.
  עוד נתון: בוז'י הרצוג, בעיקרון, אמור להיות קשור לאיזה משרד עורכי הדין (אומרים שהוא הגדול בארץ).
  ברוורמן היה נשיא אוניברסיטה, עבד בבנק העולמי ועוד.
  שלי יחימוביץ הייתה כתבת ועיתונאית בכירה.
  אם שלושת הכוכבים האלו לא מבינים את זכויותיהם, לא יודעים להפעיל הליכים משפטיים ושלושתם נותנים גב לאהוד ברק – אדם שייכנס לדפי ההסטוריה כשרלטן שהגיע למשרות הבכירות ביותר בישראל – אז יש בעיה.
  מה עושים עם זה? שאלה טובה.
  באופן אישי אני חושב שהתקווה היחידה היא שלי יחימוביץ שעדיין משדרת סימנים בכיוון הנכון, אך חסרה אומץ לב ולכן לדעתי צריך לעמוד מאחוריה ללא סייגים ולקוות שהיא תוכיח את עצמה.

 14. הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה :

  חברים,

  הפעם ולשם שינוי – ויצמן וברק דווקא צודקים … אפשר אפילו לציין את מהלך החזרת השליטה על קרן-ברל התחיל בכלל איתן כבל (כמו גם את הסדר ומחיקת החובות …) ולא ממש שירי וייצמן.

  לעצם העניין, ישבה שם חבורת אנשים שהיו לכאורה נציגי מפלגת העבודה בדריקטוריון, קיבלו כסף על פועלם ולמעשה לא היו אפילו חברי מפלגה ובפרט סירבו להדבר עם המפלגה על אופי הקצאת הכספים של הקרן.

  הדוגמא הטובה ביותר, היא כמובן בתו של פרס שהפסיקה זה מזמן את חברותה במפלגה אבל לא טרחה להחזיר את המינוי שלה ואפילו נשארה כחברה בזמן שאושרה תמיכה לאביה שמעון פרס …

  … אז בסה"כ ניקו שם את האורוות והגיע הזמן!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.