כפר דהמש ברמלה – מחאה נגד אפליה

גרילה תרבות קוראת לכל מי שמאס באפליה הפושעת, המבדילה בין אזרח לאזרח, למי שמוכן לתרום מקולו למחאה ולסולידריות עם תושבי דהמש ברמלה להצטרף ביום חמישי ה 13 במאי למשמרת באוהל המחאה


גרילה רמלה לוד – בין קפקא לכבשת הרש

דרך עפר בודדת מובילה מרמלה אל הכפר דהמש, שכל 600 תושביו גרים באותה הכתובת: רחוב החשמונאים 6, רמלה. הכפר אינו מוכר כחלק מן העיר ורק בג"ץ נאות לאפשר הסעה לילדי הכפר, על מנת שיוכלו להגיע לבית הספר. כשכונה רמלאית שאינה נספרת, אין בכפר כביש סלול, אין פינוי זבל, אין ביוב מסודר או חשמל. גם אין שירותי בריאות ורווחה. העיריה אינה מוכנה אפילו לגבות את תשלומי הארנונה. על מנת למנוע מהתושבים לפתח את שטחיהם, הוכרז האזור שטח חקלאי – אבל מים לא נותנים.

תושבי דהמש הם אזרחי מדינת ישראל, השטחים עליהם קם הכפר הם שטחים בבעלות פרטית. במקרים רבים אלו אדמות שניתנו כפיצוי לפליטי 1948. במקום להעניק להם את זכויותיהם ולשלב את דהמש במערך העירוני המתפתח בקצב מואץ מכל עבר (כן, כן, עסקאות נדל"ן על חשבון קרקע חקלאית, לפעמים חוקיות, לרוב לא), הבולדוזרים וצווי העיריה מבהירים שוב ושוב – אינכם רצויים כאן. שכונות חדשות אינן אוהבות שכנים ותיקים.

לאחר שכל מאמצי התושבים לזכות בהכרה לכפר, בהסדרת מעמדו החוקי כביתם של עשרות משפחות ובהפנית משאבים לפיתוחו עלו בתוהו, לאחר שגם הוראות בית המשפט לאפשר הכרה כזו התענו בסחבת, זלזול וביטול, לא נותר אלא למחות נגד העוול. מחאה בשם השוויון בין אזרח לאזרח, השוויון מול החוק, השוויון בחלוקת משאבים, השוויון החשוב מכולם – שוויון בהכרה. מחאה בשם זכויותיו הבסיסיות של כל אדם לחיות בכבוד, בבטחה וברווחה בביתו. זכותו הכפולה והמכופלת של מי שנדחק פעם אחת מביתו, ואיש לא אפשר לו להקים את ביתו מחדש. זכותם של מי שהצליחו להקים מחדש את חייהם, וכעת, בהנף צו עירוני אחד, עלולים לאבד את הכל.

העיריה כבר אמרה את דברה והניפה דין כרת על הכפר. על דרך העפר הבודדת, כבר אושר פרוייקט בנייה. עלינו להשמיע את קול הנגד, בדחיפות הגדולה ביותר.

גרילה תרבות קוראת לכל מי שלא מסוגל עוד לכאוב לנוכח גירוש שרירותי ובלתי חוקי של אנשים מבתיהם, לכל מי שמאס באפליה הפושעת, המבדילה בין אזרח לאזרח, ולכל מי שמוכן לתרום מקולו למחאה ולסולידריות עם אחינו ואחיותינו מדהמש להצטרף אלינו ביום חמישי, 13-5-2010 בשעה 18 מול תחנת האוטובוס תל-אביב רמלה (אפשרי גם נסיעה ברכבת) ומשם יאספו אותנו, ולהצטרף למשמרת באוהל המחאה. המופע יתחיל בשמונה בערב

משתתפות לפי א-ב:

אוסנת סקובלינסקי

אורן ווילקינס ירמיה

איתן קלינסקי

אלמוג בהר

בועז יניב

דניאל עוז

הדס גלעד

יהושע סימון

יובל בן עמי

יונתן קונדה (סיסטם עאלי)

ינאי ישראלי

יעל בירנבאום

לילך ובר

מי-טל נדלר

מתי שמואלוף

נטע אחיטוב

עאבד נאטור

ערן צלגוב

ראג'י בטחיש

רוני הירש

רועי צ'יקי ארד

שי אריה מזרחי

תאמר מסאלחה

מוזיקה: יובל בן עמי

מנחה: יהושע סימון


גרילה תרבות

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

One Response to “כפר דהמש ברמלה – מחאה נגד אפליה”

  1. אודי מנור הגיב:

    מה התקדם מה התכניות מה קורה. תודה.
    udimanor@gmail.com

Leave a Reply