מכללת ספיר – הסטודנטים מתייצבים לצד המרצים

תא 'קמפוס לכולנו' יוצא נגד עמדת ראשי אגודת הסטודנטים במכללת ספיר, ומתייצב לצד המרצים – חתמו על עצומת התמיכה

מאת: תמי זנדברג

בסוף השבוע שעבר קיבלו הסטודנטים במכללת ספיר את הניוזלטר הזה מאגודת הסטודנטים. הניוזלטר רומז כי מאבק המרצים – מאבק של ועד יציג לתנאי העסקה בלתי פוגעניים ולקיום הסכם חתום – מתנהל "על גבם" של הסטודנטים. עוד טוענת האגודה כי היא נמנעת מתמיכה במאבק המרצים מכיוון שלא הוצגו בפניה "מסמכים משפטיים" הנוגעים לדרישות ארגון הסגל.

יש לציין כי נושא המאבק כרגע הוא הסכם רשמי וחתום, שנחתם בין יו"ר ארגון הסגל האקדמי רו"ח עמיעד גורביץ ובין נשיא המכללה, פרופ' זאב צחור. ההסכם, המופיע לעיני כל באתר הארגון, פורסם לכלל ציבור המרצים והסטודנטים ב-5 באפריל 2010.

שלא לציטוט, הביעו מרצים רבים תמיהה ופליאה מעמדתה של אגודת הסטודנטים. היו שהאשימו אותה בהתייצבות אוטומטית לטובת ההנהלה ונגד המרצים, פרשנות שקיבלה משנה תוקף לאור העובדה שיו"ר אגודת הסטודנטים, איתי אביטן, הוא בנו של זוהר אביטן, מנהל המכינות בספיר וחבר הוועד המנהל.

מרצים אחרים ציינו כי ארגון הסגל לא ביקש לראות שום מסמך משפטי כאשר התייצב לצידם של מאבקי סטודנטים בעבר, לאות סולידריות וללא שום תנאי או דרישה, כולל במאבק האחרון נגד סגירת המכינות אליו הצטרפה אגודת הסטודנטים בכל הכוח.

יש לציין כי עמדה זו של האגודה אינה משקפת את עמדת כלל ציבור הסטודנטים בספיר. אלה התארגנו באופן עצמאי, פתחו עצומה לתמיכה במרצים ואף פרסמו את התגובה הבאה, בתגובה לניוזלטר המדובר:

אנו סטודנטים התומכים במאבק סגל המרצים.

אגודת הסטודנטים, במי אתם תומכים ?

תגובת תא קמפוס לכולנו להודעת ראשי אגודת הסטודנטים בדבר אי תמיכה במאבק המרצים

תמוהה עמדתה הלא ברורה של אגודת הסטודנטים בדבר מאבק סגל המרצים .

אנו מאמינים שסטודנטים צריכים להיות סולידריים למאבקים של השותפים שלנו בקמפוס מכללת  ספיר : עובדי כוח אדם (שרובם סטודנטים) , מנקות ובמקרה הנדון, המרצים שלנו .

מחר אנו נסיים את התואר הראשון, גם אנחנו נרצה  להתפרנס בכבוד, בדיוק כמו המרצים, אשר למדו שנים רבות כדי להגיע למעמדם. הזכות לעבודה קבועה (ולא פיטורים אחרי כל שלושה חודשים) היא זכות יסוד בדמוקרטיה .

אגודות סטודנטים אחרות בחרו לתמוך במאבקים של מרצים באוניברסיטאות.

מדוע אתם יושבים על הגדר ?

סטודנטים יקרים, האם נראה לכם שאחרי עשרות מפגשים אישיים בין המרצים לוועד האגודה,פרסומים, ואסיפות פומביות מישהו לא יודע, לא ראה ולא שמע את  הדרישות הברורות של המרצים?!

לאור התגובה הלא ברורה של אגודת הסטודנטים לגבי מאבק המרצים, אנו פונים אליכם להבהיר את עמדתכם העקרונית לגבי המאבק  בצורה גלויה – תומכים או לא תומכים ומדוע ?

אתם תומכים בהנהלה או במאבק הסגל ?

אנו קוראים לאגודת הסטודנטים ליזום מפגש- פאנל שבו המרצים וההנהלה יציגו בפני הסטודנטים את  עמדתם הברורה.

המפגש יהווה במה לשקיפות המידע ולדרישות המוצדקות של סגל המרצים.

* תמכו בחברותינו המרצות/ים במאבקן הצודק  !

* הזכות לעבוד  בכבוד היא זכות יסוד !

קמפוס לכולנו הינה מסגרת חברתית  סטודנטיאלית עצמאית אשר החליטה לקדם תהליך שינוי עמוק במכללת ספיר ובפוליטיקה הסטודנטיאלית הרדומה. אנו פעילים חברתיים-  נשים וגברים, יהודים וערבים מזרחיים ואשכנזים, עובדים ומובטלים  אשר החליטו לעשות מעשה ולהחזיר את הדמוקרטיה לקמפוס למען כל הסטודנטים ולמען החברה בה אנו חיים.


לפרטים :

ניר אלאל  0549004702 – מטה הסולידריות עם המרצים

ליאור קיי אבישי  0506521650  .

תמי זנדברג היא מרצה מן החוץ במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר


Tags: , , , , , , ,

8 Responses to “מכללת ספיר – הסטודנטים מתייצבים לצד המרצים”

 1. אברהם לוי, מרצה בתקשורת הגיב:

  מהכתבה הבנתי שאגודת הסטודנטים אינה תומכת במרצים ואף יצאה נגדם, כיצד זה שהכותרת מבליטה מסר הפוך? איזה מין דיווחים אלה? אתם לא רציניים.

 2. ע. פעיל באגודה הגיב:

  חשוב שתדעו – ליאור קיי אבישי המציג עצמו כראש תא פעילים תמים אינו אלא ראש תא רק"ח של המפלגה הקומניסטית במכללה. אמת בפרסום.

 3. עמדת אגודת הסטודנטים אינה ברורה, אבל מציבור הסטודנטים יוצא גל תמיכה ספונטני שמאופיין בין היתר ביוזמה של העצומה הנ"ל וסולידריות עם המאבק.

 4. יונתן הגיב:

  הארגון המייצג של הסטודנטים מתנגד,התארגנות עצמאית תומכת,זה לא בדיוק תמיכת הסטודנטים.

  אגב האשמות נגד יו"ר האגודה נראות מכוערות במיוחד.

  בד"כ הפוליטיקה של אגודות סטודנטים לא מעניינות את רובם המוחלט של הסטודנטים.

 5. […] This post was mentioned on Twitter by עבודה שחורה . עבודה שחורה said: http://bit.ly/9aVJqP מאבק המרצים במכללת ספיר מתחמם. תמי זנדברג נכנסת לעובי הקורה. (cc: @tamarzandberg) […]

 6. […] עבודה שחורה ממשיך לעדכן על מאבק ארגון הסגל האקדמי בספיר – והפעם – התארגנות ספונטנית של סטודנטים לתמיכה, שגם יזמו […]

 7. itay kander הגיב:

  solidarity from campus lekulano in jerusalem 🙂

 8. […] עבודה שחורה ממשיך לעדכן על מאבק ארגון הסגל האקדמי בספיר – והפעם – התארגנות ספונטנית של סטודנטים לתמיכה, שגם […]

Leave a Reply