חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האחד-במאי 2010: תהלוכות בת"א, מסיבה בהרצליה

נושאים חדשות, מידע על פעילויות ב 2.05.10 6:04

קואליציית ה-1 במאי בתל אביב-יפו קיימה ביום שישי תהלוכות ברחבי תל אביב-יפו אשר הגיעו לשיאן בהתמזגות לתהלוכת ענק משוק הכרמל לאורך רחוב קינג ג'ורג'

עשרות ארגונים, מפלגות ותנועות נוער המרכיבים את קואליציית האחד-במאי צעדו שלשום בתהלוכה לכבוד יום-הפועלים. שלוש תהלוכות שיצאו משכונות העיר התאחדו לתהלוכה מרכזית אחת לאורך רחוב  קינג-ג'ורג'.

התהלוכה השנה המשיכה את הגידול המהיר של השנים האחרונות במספר המשתתפים, והארגונים השותפים לקואליציה. האירוע התקיים תחת הקריאה המשותפת: "די להפרטות! די לפיטורים! די לאפליה! די לקיצוצים! מתאחדים במאבק על חברה שיוויונית וצודקת".

הקואליציה בתל אביב-יפו מורכבת מפעילים חברתיים מעשרות ארגונים ומפלגות שונים הפועלים בשנים האחרונות להעצמת ערכי האחד במאי וחידוש מסורת התהלוכות העירוניות. קואליציות-פעולה דומות פעלו השנה גם בירושלים, בנצרת, בחיפה, בבאר שבע ובישובים נוספים.

בין הנואמות והנואמים היו חברי הכנסת ד"ר דב חנין (חד"ש), אילן גילאון וניצן הורוביץ(מרצ) וכן נציגי איגודים מקצועיים וארגוני עובדים.

בהרצליה ייערכו אירועי האחד-במאי היום. בשעה 19:30, עם סיום התהלוכה תתקיים במרכז העיר מסיבה המאורגנת ע"י חברי קבוצות הבחירה של המחנות העולים הפועלים בעיר. בהזמנה למסיבה כתבו המארגנים: "חג הפועלים היה בעבר (גם במדינת ישראל) חג לאומי שנלחם על בניית החברה. בעשרים השנים האחרונות איבד החג  ממעמדו וכיום רבים אינם יודעים מהו ומה משמעותו. ברצוננו, ביום חגנו, לא להתרפק על העבר כי אם להתבונן אל עבר העתיד.

* יש לכם סיקור או תמונות מאירועי האחד-במאי ברחבי הארץ – שילחו אותם אלינו ל[email protected] או שתפו בהם את  קבוצת הפייסבוק שלנו.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.