חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנימין נתניהו מצדיק את הזלזול בו

נושאים מדיני-בטחוני, מועד ב' ב 28.03.10 5:58

בנימין נתניהו מנהל את יחסי החוץ של ישראל בדיוק כפי שהוא מנהל את ענייניה הפנימיים – על פי סדר עדיפויות לקוי. כולנו משלמים את המחיר

מאת: יהונתן קלינגר

bobama(Official White House Photo by Pete Souza)

הזלזול בבנימין נתניהו שהפגין ברק אובמה אינו רק מתבטא בלשים רגלים על השולחן בזמן שיחת הטלפון בינהם, אלא בכך שנתניהו החליט כי הוא לוקח את הסכסוך לעצמו ולא מוכן לדבר. לא סתם מינה נתניהו את אביגדור מדון ליברמן כשר החוץ שלו, אלא הוא עשה זאת כיוון שמדינית הוא אינו רחוק מליברמן, כאשר הוא מצהיר כי הוא ימשיך לבנות במזרח ירושלים ובמקביל מאפשר למשטרה לפגוע בחופש המחאה של מתנגדי המשטר שמהווים את הקול השפוי היחיד נגד מדיניות הבניה ההזויה שלו. נתניהו לא חולם בהקיץ, אלא בשנת שלטונו הצליח למוטט את יחסי החוץ של ישראל עם רוב מדינות העולם: החל ממאוריטניה דרך טורקיה, נורבגיה, מצרים, בריטניה, ירדן וכעת ארצות הברית. דומה ששר החוץ דה-פקטו, זה עם האנגלית הרהוטה וששאר מדינות העולם (שאינן מונהגות על ידי ולדימיר פוטין) ככל הנראה מעדיפות לדבר איתו על לשוחח עם העבריין שתקף קטין ליברמן, אינו המועמד העדיף על אומות העולם: גם הן רוצות כעת לסיים את יחסיהן עם ישראל.

ובסך הכל מדוע זועמים על נתניהו? הרי הוא מעדיף לבנות בירושלים על לבנות בנגב, מעדיף את טובת השטחים ולעשות דווקא על לקדם את טובתם של הקיצונים, המתנחלים, אותם אנשים שרצו אותו בשלטון; נתניהו מוכיח לכולם את מה שלפני עשור גרם לנפילתו: הוא לא יודע לנהל מדינה.

הבלוג של יהונתן קלינגר

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

4 תגובות

 1. אהרן לוינשטיין :

  נשיא ארצות הברית ברק אובמה מנסה להסיט את תשומת הלב הציבורית אל בנימין נתניהו ( הסורר)
  כל יום חוזרים חיילים אמריקנים בארונות מעירק ומאפגניסטן. הציבור באמריקה רוצה דין וחשבון על העלות העצומה של החזקת הכוחות הצבאיים במדינות אלו. כמו כן, מאות אלפי אמריקאיים פוטרו מעבודתם בשנת 2009 ועכשיו אין להם תעסוקה. הקונגרס לא ממש אישר את הרפורמה בבריאות ואפילו התומכים הנלהבים של אובמה לוחשים באוזנו שחייבים שינוי אמיתי.
  ולכן: ישראל היא מטרה קלה ולכאורה זמינה. אלא שהעם בישראל וממשלת נתניהו אינם מוכנים להסכים לכל גחמה של נשיא ארצות הברית של אמריקה. ולמרבה ההפתעה של העיתונאים והפרשנים: ביבי לא מקפל ואינו לחיץ. אז לא נותר אלא להשמיץ ולהכפיש ולזלזל. כנראה שגם זה לא יעזור ואפילו יעזור. כיוון שהגיע הזמן שמדינת ישראל ( למרות המחלוקות הפנימיות ומצב השחיתות) תוכיח שאינה רפובליקת בננות אלא מדינה שיש לה גם עקרונות בסיסיים שעליהם אינה מתפשרת.

 2. יהונתן קלינגר | ממשלת מדון | כולם אנטישמיים ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] [פורסם במקור בעבודה שחורה] […]

 3. ל רפי :

  אדון קלינגר,
  מלבד העובדה שנחנת בהשקפת עולם גלותית וחסרת עמוד שדרה, אני (כלא פסיכולוג), מזהה אצלך שנאה עצמית לאומית ובוז לכל מי שאינו חושב כמו קלינגר. ניתן היה לשער, שכל מה שחשב קלינגר בעבר, וכל מה שדגל בו היה אמת, נכון ומוצלח ללא עוררין – האם זה אגו מנופח, או התנשאות בעייתית?!
  אובמה התנהג כבריון שכונתי אל מי שרק זמן קצר קודם לכן כומנה על ידו וע"י בכירים בממשלו "בן ברית"; והכל משום שבן הברית לא הסכים לקבל במלואם את תכתיביו. שום הסבר אחר אינו מצדיק את התנהגותו של אובמה. אפשר שיהיו חילוקי דעות, אבל אין צורך שהפסדה התרבותית כביכול של הממשל תהפוך להתנהלות מזרח תיכונית מופגנת…
  נתניהו לא חידש דבר כאשר דיבר על בניה נמשכת בירושלים כולה. הוא מעולם לא הבטיח משהו אחר. לכן, גם אם הדבר אינו מוצא חן בעיטני קלינגר, לא נתניהו הוא הבעיה – קלינגר ותגובותיו הן הבעיה.קלינגר הדמוקרט לתפארת המליצה, אינו מכיר בזכותו של העם היהודי בא"י לקבוע את גורלו. הוא יכיר בכך רק אם העם היהודי יקבל את דעתו של קלינגר. לא מזמן נערכו בחירות בישראל, והעם הכריע בהן נגד דעתו של קלינגר. מה עושה קלינגר הדמוקרט? – הוא מסתמך על ידידנו שמעבר לים, אלה שמנסים כבר שנים לגמד את ישראל ולהביאה לעמדה "חסרת משמעות" שממנה ניתן יהיה להמשיך לדרדר אותה לעבר חידלון. ולדעת קלינגר ירום הודו, חייבת ישראל ליישר קו עם מלעיזים מבית ועם אויבים מבחוץ, ובלבד שתזכה בעוד כמה שבחים בעיתונות העולמית ו/ או הערבית העויינת.
  אמת ונכון, לא סתם מינה נתניהו את ליברמן לשר החוץ. בראש וראשונה עשה זאת משום ש"קדימה" הציונית החליטה לחכות מחוץ לקואליציה עד שאובמה הפריץ החדש "ימנה" אותה לממשל חלופי לנתניהו. בעיני קלינגר זו דמוקרטיה במיטבה ולא התערבות חצופה בעינייניה הפנימיים של ישראל, שהרי זה משרת את קלינגר.
  מן הראויל הזכיר לקלינגר, בעל הזכרון הסלקטיבי, שליברמן קיבל יותר מנדטים בישראל משקבלה מפלגת העבודה. אם יש מישהו שצריך להיות בממשלה עפ"י רצון הציבור, ליברמן קודם לברק, למשל.
  הזיכרון הסלקטיבי של קלינגר עובד שעות נוספות: הוא שכח את הטענות העומדות נגד ברק, שכח את אולמרט, שכח את שרון, שכח את רמון, שכח את הירשון, ושכח עוד כמה וכמה דוגמאות מאלפות מאותו סוג השייכות למחנה "הנבחרים" שלו. כמה מהימנה ורצינית יכולה להיות גישה סלקטיבית כזו?!
  ואת מאמרו ה"כביר" מסיים קלינגר ב- "Statement" אופייני, שאין לו שום הנמקה ושום צידוק בכל מה שטען קודם לכן, ובוודאי לא במציאות היומיומית שלנו: "…הוא לא יודע לנהל מדינה".
  מי יודע?! ברק יודע? אולמרט יודע? ליבני יודעת?
  אדון קלינגר, אם אחזור על כך שנית, אולי, בכל זאת תצליח להפנים את מהותו של התהליך הדמוקרטי: נתניהו נבחר כדי לנהל מדיניות שונה מזו שעליה אתה ממליץ, והוא עושה זאת. הוא יכול לעשות זאת טוב יותר. הוא אינו יכול ואינו צריך לבצע מדיניות אחרת, וכל מי שדורש זאת ממנו הוא צבוע ומאחז עיניים.

 4. דקל עוזר :

  אני לא חושב שהביקורת של "לרפי" על אישותו של יונתן קלינגר נכונה, ובכלל שיטת התגובה של "תומכי בוגרי סיירת מטכל" היא עולב לאינטלגנציה,
  אבל…

  אני מסכים שצריך לכבד את הבוחר ולנהל מדיניות ימנית, המחשבה שרק מדיניות שמאלנית היא נכונה נובעת מחוסר ענווה, גורמת לפגיעה בגרף הלמידה והיא בעוכרינו.

  אני מסייג את דבריי בעובדה שמכיוון שאין בישראל הפרדה בין הרשות המחוקקת למבצעת אז נוצר כאן דיקטטורה של הרוב וצריך לשנות את השיטה בעניין זה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.