חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסתדרות המורים – קריאה להחלפת יוסי וסרמן

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 8.03.10 6:05

ענת שניידר פנתה במכתב למורי ההסתדרות לנקוט יוזמה ולפעול להחלפת יוסי ווסרמן בבחירות הפנימיות שיתקיימו בסיעתו אמ"י ב-16 במרץ. המזכ"ל יוסי ווסרמן הגיב

מאת: דליה בלומנפלד

סיעת "אחדות מורי ישראל" (אמ"י) בהסתדרות המורים תקיים בחירות פנימיות ב-16 במרץ , לראשונה בתולדות הסיעה. מדובר בסיעתו של יוסי ווסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים.

המידע על הבחירות הפנימיות לא התפרסם, אך הגיע לידיעתה של ענת שניידר.

ענת שניידר הייתה כזכור נציגת הסתדרות המורים שהתנגדה לחתימתו של ווסרמן על הסכם "אופק חדש", והקימה את אתר ההתנגדות "התעוררות", כדי לרכז את המאבק נגד "אופק חדש".

.ענת שניידר עברה לארגון המורים, ונבחרה למועצת ארגון המורים בבחירות המתנהלות בימים אלה. היא מתכוונת להגיש הצעה לשינוי תקנון הארגון בוועידה שתתקיים ב-18 במרץ. ההצעה מבקשת לצרף את הגננות ואת מורי בתי-הספר היסודיים לארגון המורים. אם ההצעה תאושר, גננות ומורים רבים, שאינם מרוצים מהכללתם בהסכם "אופק חדש", עלולים לעזוב את הסתדרות המורים ולהצטרף לארגון המורים.

לפי דברי ענת שניידר, נראה שווסרמן הבין שהאחריות למצב זה עלולה ליפול עליו, לאחר שחתם על הסכם אופק חדש, והואשם על ידי "מורות ישראל" בייצוג לא הולם. קרוב לוודאי שההחלטה לקיים בחירות פנימיות נועדה  לחזק את מעמדו של ווסרמן ולשמר את מעמדו כמזכ"ל לקראת הבחירות להסתדרות שעתידות להיערך בינואר 2011. זאת במקרה שמורים אכן יעזבו את ההסתדרות ויעברו אל הארגון.

ענת שניידר פנתה בהמלצה למורים החברים בהסתדרות להשפיע על נציגי אמ"י בעלי זכות בחירה לא לבחור בווסרמן כנציגם. לא להיות פאסיביים – כפי שהיו בעניין אופק חדש –  ולפעול כדי שווסרמן, שהייה אחראי על חתימת "אופק חדש" בניגוד לרצון המורים, לא ייבחר שנית לראשות הסיעה ולמזכ"ל  ההסתדרות. רק החלפתו של ווסרמן תוכל למנוע עזיבה של מורים מן ההסתדרות אל הארגון.

להלן ציטוט חלק מהמכתב שנשלח למורים חברי ההסתדרות:

"הזמן קצר, העבירו מייל זה לכל המורים בארץ

…………. בעוד שבועיים נערכת וועידת ארגון המורים,  הצירים שנבחרו בבתי הספר, כנראה יאשרו את השינוי בתקנון שאגיש ויפתחו את דלתות ארגון המורים למורי היסודיים ולגננות

וסרמן קרא את המפה. כנראה הבין שכשמורי היסודי והגננות יעזבו ויעברו לארגון המורים, האחריות תיפול עליו.

לכן בצעד חסר תקדים, החליט בפעם הראשונה בתולדות ההסתדרות לקיים פריימריס בסיעתו סיעת אמ"י.

בחירות מהירות לראשות הסיעה, בחירות לפני וועידת ארגון המורים רחוק מעיני המורים והתקשורת.

לצערם המידע דלף, והמורים יעשו הכול כדי להחליף את מי שכפה עליהם את האופל החדש.

מורים יקרים זו ההזדמנות שלכם.

יש הזדמנות פז להחליף את וסרמן. חשוב להחליפו רק במי שמתנגד לאופק החדש.

כל יו"ר הסניפים נציגי אמ"י בוחרים. יו"ר הסניפים צריכים אתכם.

יו"ר הסניפים צריכים לדעת שאם הם יאשרו את בחירתו של וסרמן לעמוד בראש אמ"י,

אתם בבחירות של הסתדרות המורים בינואר 2011 לא תבחרו במזכירי הסניפים האלה. תעמידו מתחרים

למזכירי הסניפים. מזכירי הסניפים צריכים את אמונכם בבחירות.

אם לא תבחרו בהם הם יפסיקו את תפקידם. תבהירו להם כבר עכשיו שכך יהיה.

באמ"י בחירות הפריימריס ב- 16 למרץ , וועידת הארגון שתחליט על פתיחת השורות מתכנסת ב- 18 למרץ!

יומיים לאחר הפריימריס. לכן חשוב היה להם לעשות את הפריימריס עכשיו מהר לפני הוועידה הגורלית ביותר לקיומה של ההסתדרות. בבן סרוק יודעים שלאחר וועידת ארגון המורים ינהרו מורי היסודיים והגננות לארגון המורים.

כל מורה צריך לעשות ככל יכולתו להשפיע על כל נציגי אמ"י לא לבחור בווסרמן, חייבים לבחור במי שהעז לצאת בגלוי נגד האופק החדש. אופק חדש יצא לדרך בגלל וסרמן והמורים היו פסיביים. הפעם המורים כבר יודעים שאסור להישאר פסיביים."  זה אפשרי רק אם כל מורי ההסתדרות יתגייסו למשימה. תעבירו את המידע לכל המורים חברי ההסתדרות בארץ. כל מורה יחפש את בעלי זכות הבחירה באמ"י וישפיע."

תגובת מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי ווסרמן

בתגובה למכתבה של ענת שניידר, הגיב יוסי ווסרמן והסביר, שהסתדרות המורים הקפידה לא להתערב בענייני הארגון, וההנחיה שהעביר לחברי ההסתדרות הורתה לא להתערב בענייני ארגון המורים. ארגון עובדים אחד לא יתערב בענייני הארגון של חברו.

לדברי ווסרמן, התנהלותה של ענת שניידר מהווה התערבות בענייני ההסתדרות. היא אמנם הורחקה למשך שנה מהסתדרות המורים, ואמורה הייתה לחזור לשורותיה ב-15 ביולי 2009, במקום זאת העדיפה לנטוש את ההסתדרות ולהצטרף לארגון המורים. ומשורות הארגון היא ממשיכה ועוסקת בעניינם של מורי ההסתדרות.

סיעת אמ"י בהסתדרות מקיימת הליך פנימי שאינו אמור להיות עניינה של ענת שניידר. הסיעה נערכת לבחירות שיהיו ב-2011, וזה אינו עניינה של שניידר, אלא של הסיעה בלבד.

ווסרמן הוסיף ואמר שענת שניידר מצאה לנכון בהזדמנות זו לתקוף אותו באופן אישי. היא רואה בו אויב ראשי. התנהלותה נגדו נובעת מאינטרסים אישיים שלה. יכולה הייתה לחזור להסתדרות ולהמשיך להיות פעילה בה, אך היא העדיפה לחבור אל ארגון המורים.

לדברי ווסרמן, רפורמת אופק חדש יצאה לדרך. אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה. מספר המורים המצטרף לרפורמה עלה מ-40 אלף מורים ל-50 אלף מורים. אין דרך חזרה. אם רן ארז יביא רפורמה טובה יותר, הוא, ווסרמן, יחבור אליו.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

38 תגובות

 1. אלישבע :

  לא ברור מדוע ענת שניידר שכיום בעלת תפקיד בארגון המורים בוחרת להתעסק בהסתדרות המורים.
  ענת נבחרת לייצג את חברי ארגון המורים.ואם כבר אז…וסרמן כנראה חכם מכולם – הוא שמר לעצמו את האפשרות להצטרף לכל רפורמה אם תהיה טובה משלו…קלף מנצח ! אולי כדאי היה ללמוד ממנו.

 2. יאיר מלכיאור :

  ענת שניידר, לא היתה מאלה שהתלוננו קשות נגד רוח חדשה על התערבות מבחוץ?

 3. איציק :

  שניידר בחרת בארגון המורים תפעלי למען מורי הארגון.
  לא בחרנו בך לייצג את מורי היסודי.

 4. ארטור :

  יפה מאד-כבר ומיד יש לנו טוקבקיסטים בשכר ואני לא מעריך שהעובדה נעלמת מעיני קוראי האתר .

  אני אנסה בכל זאת להגיב לגופו של עניין .

  לאלישבע -וסרמן היה יכול לצאת חכם אבל רק בתנאי שלא היה מוריד את המורים לבור מלא בוץ .

  טוב מאד שכאילו יש לו הרבה אופציות אך כולן על העץ.

  התשלום ששילם עבור אופציה לציפורים מהעץ היתה החלפת התרנגולת השמנה שהיתה בידיו עבור יונה רזה וזקנה .

  יאיר מלכיאור אינו כותב בתשלום ,הגם שאיני מעלה בדעתי מי היה משלם לו .
  ענת שנידר היא איתך יאיר ,לא נגדך .הבחירות הסתימו .אני יכול להבטיח לך שביום שוסרמן יפסיק להיות מזכ"ל ההסתדרות ענת שנידר לא תכתוב אפילו מילה אחת בענינו .

  במשפט תגובה בודד אתה חושף את רדידות ההשואה שאתה עורך כדי לקבוע עמדה .
  האם ארגון המורים הקצה כספים כדי לשנות סדרי עולם אצל נועם לניר?

  האם ארז שם חבילת כסף שתשנה ענינים בחברתו של פרומצקו?

  אבל הסתדרות המורים בהוראתו של ראשה,ביקשה להכנס כצד בדיון בבית הדין לעבודה בעניין אי עמידת המדינה בהסכם עם הארגון שקבע שמורי הארגון יועסקו על פי הסכמי הארגון בלבד .
  ההסתדרות נכנסה כצד לעניין שלכאורה ממש לא אמור להיות ענינה ודרשה שמורי הארגון למרות התנגדותם האישית ולמרות התנגדות הארגון ולמרות ההסכם בין המדינה לאירגון -דרשה שיוכנסו לאופק .

  אלפי מורים חברי אירגון עובדים באופק נגד רצונם נגד הסכמי הארגון .

  אם לא הבנת יאיר מבחינת ההסתדרות הארגון מיותר כבר 60 שנים .והצעדים האחרונים שמבטלים את יצוגיות הארגון ,מטרתם ליתר את הארגון בעיני חבריו .

  מכיוון שבנתיים הפסיקה של בית המשפט הינה שההסתדרות הינה הגורם היציג גם בחטיבות הביניים וחברי הארגון כפופים לחתימתה על האופק ,יוצא שענת ממש לא מתערבת מבחוץ .ענת בפנים באמצע של הבפנים .

 5. מורה :

  שלום לכולם

  אנו מורות שהוכנסנו בכפייה לאופק,טוענות שנלך אחרי מי שיקל
  עלינו.לא שכחנו את מאבקה של ענת מתחילת הדרך

  יישר כוח
  חזקי ואמצי

 6. חביבה :

  מורים ומורות יקרים

  אנו זוג מורים ממרכז הארץ. שמי חביבה ואני מלמדת בבית ספר יסודי וחברה בהסתדרות המורים ובעלי ( יעקב) מלמד בבית ספר על יסודי וחבר בארגון המורים. החלטנו לשבור שתיקה ולעצור את נשף המסכות של ענת שניידר.

  האמת על ענת שניידר הוא שהיא היתה חברה בהנהלת הסתדרות המורים ושמשה כאופוזיציה לוסרמן. מהר מאוד הבינו בסיעתה כי היא לא מחפשת את טובת המורים אלא את רעתו של וסרמן וסילקו אותה מסיעתה. ענת שניידר לא בזבזה זמן וחברה לרן ארז ותחת מסכה של מלחמה נגד "אופק חדש" נלחמה בוסרמן. למען השקיפות אציין כי בית הספר בו אני עובדת משתייך לאופק חדש ומשכורתי שופרה ב- 1854 ₪ נטו מידי חודש וזאת עוד בטרם הועלתי בדרגה שמזכה את משכורתי בתוספת של 7.5%. לעומתי בעלי יעקב ממשיך לקבל משכורת רעב ואילו אני הפכתי להיות המפרנסת העיקרית שמחזיקה את הבית והילדים.

  ענת שניידר שעבדה אצל רן ארז בתחילה בסמוי ואחר כך בגלוי קיבלה ממנו משכורת שמנה ותנאים נלווים והיתה שותפה לשחיתות הבלתי נסבלת של הבחירות בארגון המורים שהיה ברור מעל כל ספק שכולם רוצים להדיח את רן ארז ולתת לדודי פרידמן להוביל את מחנה המורים , אך השחיתות כל כך גדולה בארגון שענת "זכתה" בבחירות בסניף השרון בארגון המורים ולא דודי פרידמן הראוי. וכך לאחר שזכתה לא מעניין אותה טובת במורים בארגון אלא שוב חזרה לעסוק בתפקיד האמיתי שלשמו רן ארז קיבל אותה לשורותיו והוא להשמיץ את וסרמן ואת עשייתו הברוכה עבור ציבור המורים.
  ענת שניידר היא לא אחרת מאשר רן ארז שכל עניינם זה להשמיץ ולריב עם כולם , להיות שנואים וכמובן להביא למורים בארגון אפס הישגים!!!!!
  ענת, את ורן נמאסת על ציבור המורים , וסרמן הוביל את המערכת לשינוי גדול ועל כך מגיעות לו תשואות ואם אכן יש בהסתדרות המורים בחירות הוא היחיד שראוי לעמוד בראש הסתדרות המורים ולהצעיד את המערכת קדימה. אנו המורים עומדים מאחוריו ומבקשים ממך להפסיק להעלות את השטויות שלך על הכתב. כי זה לא מעניין אף אחד מלבד אותך ואת רן ארז!!! תתביישו!!!

 7. ארטור-לעצור את נשף המסכות? :

  נו במקום לשלם 12.90 + מע"מ לטוקבק של שורה נראה שיש ריכוז מאמץ של כל המוחות כדי לכתוב כאילו מאמר בשם המורה חביבה ובעלה הנעשק יעקב .
  בנתיים חביבה ובעלה תחת מסכות .ללא תלושי שכר להוכחה ,ללא שום פרטי השינויים בשעות העבודה ,כבר סופרת למשכורתה עליה עתידית בדרגה ,ושוכחת שתוספת הותק ירדה לפחות ב 50% למורים עם ותק שפחות מ25 שנות עבודה .הפגיעה בפנסיה של חביבה אינה קימת כי היא כלל אינה רואה אותה וגם אם כן ,אז אין לה מושג ירוק מה קורה שם .
  נדמה לי שאף אחד לא היה מתלהב ש"המורה חביבה" היתה מחנכת את ילדיו .
  אני מתביש עבור המורים שמדביקים להם פיגורה שכותבת כך .

  מיותר להגיד שלו המכתב היה נכתב ע"י מורה אמיתית שכזו לא היה סיכוי בעולם שהיא תדע לנטב אותו בדיוק לאתר עבודה שחורה

 8. אלישבע :

  ארטור הרי ברור שכל מי שאינו כותב את דעתך הוא בתשלום.
  אז תתפלא יש הרבה מורים שמרגישים כך בקרב חברי ארגון המורים ובעיקר לאור הפסדו של דודי בבחירות "הדמוקרטיות".
  בשורה התחתונה ארז לא השיג דבר למורים בשנים האחרונות למרות כל ההבטחות ואחרי השביתה הגדולה…

 9. אמה :

  אופק נכפה על המורים אנחנו שם לא מבחירה.

 10. מיכאל לינדנבאום :

  אלישבע,
  ארטור מכיר היטב כל סעיף באופק(ל) חדש.
  פשוט אין לך תשובות ענייניות.מה שמרגישים חברי הארגון מחטיבות הביניים זה שווסרמן דפק אותם עם האופק הגזלני ,ועוד נכנס כצד בבית-הדין לעבודה,כדי לכפות על חברי הארגון את מה שהוא כפה על חברי ההסתדרות.
  בעניין השביתה אין לך בכלל זכות לדבר כי ווסרמן שיתף פעולה עם האוצר ושבר הסולידריות עם כלל המורים.
  כל זמן זמן שלא תביאי נימוקים,מספרים ,עובדות ,אינך יכולה להיחשב אלא ככותבת בשכר של ווסרמן ולא כמורה.

 11. ליאיר :

  מעניין לעניין – באותו עניין

  1. מתוך תגובתו של ארטור (4)"אם לא הבנת יאיר מבחינת ההסתדרות הארגון מיותר כבר 60 שנים .והצעדים האחרונים שמבטלים את יצוגיות הארגון ,מטרתם ליתר את הארגון בעיני חבריו".

  2. "ארגון כוח לעובדים הקים ועד חוקי במפעל אקרשטיין ירוחם – הסדר שאף אושר על ידי בית המשפט. ההסתדרות עשתה מהלך משלה יחד עם ההנהלה, מהלך שחוקיותו תועמד למבחן על ידי בית המשפט היום, 8.3. זהו רגע חשוב להתארגנויות העובדים בארץ. פרטים נוספים כאן"
  http://www.blacklabor.org/?p=17415
  וכאן
  http://www.blacklabor.org/?p=17423
  "עופר עיני – תמוך בהתארגנות במפעל אקרשטין".

 12. בגידה במורים :

  שילך לעזה

 13. מורה שאוהבת ללמד :

  תודה לענת על העבודה והשליחות שהיא מבצעת עבור כולנו!!

  מה זאת אומרת 50 אלף מורים הצטרפו?
  יש כאן כשל לוגי- לשוני!
  המורים צורפו בעל כורחם,
  אף אחד לא שאל אותם אלא ההסכם נכפה הר כגיגית,
  עם שלל מגרועותיו:
  פגיעה אנושה בפנסיה, הקטנת השכר לשעה, דרישות לא-סבירות בסגנון הק.ג.ב. (דיווח מיידי על המקום והשעה בה החלה שעה פרטנית ועוד)

  עבודה הוראה הפכה לעבדוּת!
  המורים הפכו לאסקופה הנדרכת!

  והסתדרות המורים גאה במהלך

  אוי מה היה לנו………….

 14. אופק חדש - הלל לעקמת :

  בכל הדיון הזה על דברת- אופק חדש,
  איש לא טרח להתייעץ עם אנשי מקצוע – אורטופדים, קלינאי תקשורת, מומחי אא"ג, לגבי שאלות מקצועיות כגון – כמה יכול מורה לדבר ביום בשיעורים פרונטליים, האם יש למורים הכשרה בפיתוח קול?
  בעיות במיתרי הקול ובעיות קשורות בצוואר הן מחלות מוכרות של מורים.

  וכמובן – כמה יכול תלמיד לשבת, ומהם התנאים בהם מושיבים אותו ואיך זה משפיע על תהליך התפתחות השלד של ילדים.
  למרות שגם בבית ילדים יושבים הרבה מול מחשב, טלוויזיה, לא עלה בכלל על הדעת להוסיף שיעורים מקצועיים ע"י מורים מקצועיים לתנועה.
  ולכן אפשר לקרוא לאופק חדש – ריפורמת הבטטות, והלל לעקמת.

  עצם העובדה שלא היתה התייעצות עם המומחים לדבר (בדקתי), מוכיחה כמה
  "רצינית" היא הריפורמה הזאת.

 15. ענת אנחנו איתך תודה לך! :

  לא הצטרפנו לאופק, אלא צורפנו בעל כורחנו.
  זה סיוט!!!
  לא רוצה עוד משכורת, רוצה לחזור הביתה שפויה ולתפד גם כאמא,
  ולא לחזור שפוכה וממוטטת ולהמשיך לעבוד גם בבית!!!!

 16. אתי :

  לגבי נהלי הבחירות הפנימיות בהסתדרות. בעבר נהגו לשלוח מכתב לכל חבר סיעה על הבחירות הפנימיות. במכתב נקבע התאריך עד אליו אפשר להגיש מועמדות להיבחר בהן. הנוהל הפעם היה שונה. הועברה הודעה טלפונית לחברים. השאלה המתעוררת היא האם וסרמן הוא המועמד היחיד בבחירות אלה?
  נהוג לבחור את המועמדים בבחירות גלויות. אם 10% מחברי הסיעה מבקשים בחירות חשאיות, צריך לנהל בחירות חשאיות. השאלה המתעוררת היא האם הצבעה גלויה מתאימה לבחירות דמוקרטיות?
  במצב של מועמד יחיד ובחירות גלויות – המשחק מכור מראש.

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ללא ספק בשונה ממנהיגי עובדים אחרים במגזר הציבורי פעל ווסרמן בנגוד גמור לאינטרסים הבסיסיים של המורים וכפה עליהם באופן בוטה וכוחני הסכם עלוב והזוי שקיבע אותם במעמד נחיתות מובהק הרחק ממגזרים אחרים . השגו כביכל של ווסרמן להעלות את שכר המורה המתחיל שהיה מתחת לשכר המינימום ולהעלות אותו לרף שהוא קצת מעל שכר המינימום יש בו אך כוונת הטעיה באופן בו הוצג וגם מן הטעם הפשוט שזה היה בראש ובראשונה אינטרס של המדינה ללא צורך בקרדיט מיותר לווסרמן או להסתדרות המורים . ווסרמן יחד עם עמיתיו דאגו להציג שינוי מיניאטורי זה שהוחל רק על קבוצה קטנה של מורים מתחילים כהשג כביר והיסטורי לטובת כלל המורים ואין זה כך .
  מצבם של המורים הוותיקים או של הגימלאים לא שופר . אדרבא הוא הורע והמורים קופחו ללא אופצית התנגדות , כפועל יוצא ומתוך כוונה תחילה . שכרם של כלל המורים לא עלה אבל זכויותיהם נפגעו . באופן תמוה ומוזר וללא מאבק אמיתי בניגוד למיגזרים אחרים ניתק ווסרמן תוך השלמה אפטית את הגימלאים התקציביים משכר המורים הפעילים ושמט מידם השג בר עשרות שנים ללא תמורה אמיתית והוגנת .
  המורים הוותיקים והגימלאים חשים בצדק תחושת כאב , עלבון ואולי אף בגידה ודחיפה משמעותית בכוונה תחילה לכוון מעגל העוני .

 18. משחק מכור מראש :

  כיוון שההצבעה גלויה, אין מועמדים נוספים מלבד וסרמן. בהצבעה גלויה כולם פה אחד יצביעו עבור וסרמן, יש להם מה להפסיד אם יצביעו בגלוי נגדו.
  התרעומת באמ"י גדולה אך אין מי שיקום וידבר. אלה הם נציגי המורים, הם גם לא התנגדו לאופק החדש, כשלא ניתן להם ההסכם, כיון שההצבעה היתה גלויה.

 19. ארטור- :

  ל 18
  אולי ניתן להבין מי הם "חברי מפלגת אמי" ?
  האם ישנם מאות בודדות שיכונסו לאולם כדי להצביע ?
  והאם רוב המצביעים הינם מקבלי שכר בההסתדרות ושלוחותיה ,או שמקבלי השכר הינם רק חלק קטן ?

  אשמח להבהרות באם ישנן ,כי זה יכול אכן להסביר, האם אכן יש למצביעים נגד וסרמן מה להפסיד .

 20. מיכאל לינדנבאום :

  מעניין שפה ,כל התקשורת וכל מהומה הציבורית על ארז "הדיקטטור בנוסח סטלין" כל ההסתה המרושעת של "חסידי הדמוקרטייה" נעלמה פתאום.
  למה ווסרמן הוא אתרוג נדיר ו"יקיר הציבור".
  פשוט מאד הוא משת"פ של ביבי והאוצר ומצטיין בהרס החיים של חברי הסתדרות המורים באמצעות אופק חדש הגזלני.

 21. למיכאל :

  התקשורת לא מתעניינת בענינים סגורים. וסרמן הוא כבר לא סיפור.
  הסתדרות המורים כבר לא סיפור. היא וויתרה אפילו על היכולת להגן על חבריה מפני פיטורים שרירותיים, בגלל הכוח שאופק חדש נותן למנהלים.

 22. מיכאל לינדנבאום :

  ווסרמן הוא לא סיפור כי הוא ממלא "שליחותו" הבוגדנית.
  גם 2 מיליון עובדי קבלן הנאנקים תחת הטירור התעסוקתי,הם גם לא סיפור.
  הסיפור הוא מי שנלחם בחרפה הזאת,ארגון המורים וכל הוועדים ששרדו מנחשול ההפרטה ששוטף ארצנו מאז 1985.

 23. חברי מפלגת אמ"י ביומן המורה :

  שמות חברי מפלגת אמ"י הזכאים להצביע ב- 16 למרץ נמצאים ביומן המורה של הסתדרות המורה.
  אלה חברי מרכז המורים מטעם אמי, וחברי מועצת ההסתדרות מטעם אמי. ישנם כאלה החברים גם במועצה וגם במרכז. לא רבים אך לכולם יש אינטרס אישי לא לקלקל את היחסים עם וסרמן…

 24. ארטור- :

  ממש עכשיו הקפיצו לי יומן מורה .
  האם רק הרשומים כחברי מרכז המורים וחברי מועצת הסתדרות המורים רשאים להצביע?
  ספרתי .יש שם סך הכל כ 90 רשומים !
  בהמשך ראיתי חלק גדול מאד מרשימת ה 90 שהינם נושאי תפקידים בהסתדרות שנחזים להיות תפקידים חשובים על פי תאורם ותוארם ,ויש להניח שהנושאים בנטל התפקיד מקבלים משכורת עבורו .
  האם ניתן לראות בהצבעה הגלויה ,הצבעה של שכירים בעד או נגד האיש עם השליטה על משרתם ?

  אני מבקש תגובה מלשכתו של וסרמן שתסביר האם המציאות שעולה מהנתונים שנמסרו בתגובה 23 הינה נכונה ,ואם כן אז מה ההגיון לרצות לקים הליך דמוקרטי אך לא לעשות הצבעה חשאית ?

  מיותר לציין שאם זו הסיטואציה ,אז גם אם יזכה וסרמן בבחירות, התהליך ויוזמו יעמדו באור מגוחך .

 25. מיכאל לינדנבאום :

  מקבלי המשכורות מווסרמן נדרשים להצביע עבורו בהצבעה גלוייה כדי לראות אם הם באמת ראויים למשכורתם…
  באופן פלא "אותו פטנט" עובד בהסתדרות של עופר עיני.
  איפןא כל "הדמוקרטים" שתקפו את הדיקטטורה של ארז?

 26. מורה :

  אני לא באופק חדש ואני מתחלחלת מהמחשבה על היום בו יכרחו אותי להצטרף… זה לא רחוק כנראה שכבר בשנת הלימודים הבאה זה יקרה. אני שוקלת ברצינות רבה לעזוב את ההוראה, אך מי יתן לי? אני מורה
  ,רק" 26 שנהואני מכירה מורות רבות שמאוד רוצות לצאת מהמערכת, אך לא נותנים להם כי מי יבוא במקומינו? בימים אלו שמדברים על יציאה מעבדות לחירות, כולי תקווה שוסרמן יוחלף והאופל יהפוך לאור.

 27. מיכאל לינדנבאום :

  למורה,
  אחרי 26 שנה מותר לך "להצביע ברגליים" נגד האופק הגזלני.את רשאית לצאת לפנסייה מוקדמת כבר אחרי 12 שנות וותק.אל תשכחו זאת קורבנות האופק הגזלני!!.

 28. חייבים להחליף את וסרמן :

  אתם אדישים יש בשטח אנשים רצינים שרוצים להביא לשינוי עד כמה תסייעו עד כמה יהיה לכן את האומץ לצאת בגלוי ולתמוך ץ

  עכשיו המטרה להחליף את וסרמן

 29. מורה :

  מיכאל לינדנבאום אשמח אם תוכל לומר לי איך עושים זאת. בבית הספר בו אני מלמדת רוב המורות בנות גילי ויותר. אנחנו לא רוצות את האופל ולא כל-כך מהר נותנים פנסיה…

 30. מורה :

  מדוע אתר חשוב זה בו מורים גם ובעיקר חברי הסתדרות המורים מגיבים , שופכים את לבם ומספרים על מצוקותיהם אינו מופיע באופן קבוע באתר ארגון המורים ?

 31. מיכאל לינדנבאום :

  רעיון טוב!

 32. ארטור-הולך לעשות עבודה שחורה :

  למורה מתגובה 29
  גדלתי בבית חצי דתי אך שהשתדל לתת לי חינוך דתי בבית וכן דרך בית הספר הדתי שלמדתי בו .מכיון שרק אימי היתה דתיה ,היתה עלי השפעה חילונית איטית ששיאה היה בגיל 16 שאז הורדתי את הכיפה ,התחלתי לנסוע בשבתות המשך בביטול הנחת תפילין והסיום באכילת אוכל טרף .
  ההבנה שהדת מיותרת מבחינתי היתה כבר בגיל 12-13 ,אך סוף התהליך היה שנות העשרים המוקדמות .
  אני זוכר כמה קשה היה להסתובב ללא כיפה ,ואיזו הרגשה גרועה היתה בנסיעותי הראשונות בשבת,ולאכול נקניק מהבשר האחר חשבתי שכבר לא אצליח בזה .
  ממבט של היום אני חושב שאם היה לי מאמן אישי בגיל 12 אז תוך כמה שבועות היתי עובר את כל התהליך ולא נזקק ל10 שנים .במקרה שלי התמשכות התהליך לא הפריע משמעותית על אורח חיי .

  עכשיו לעניני המורים : המורות מאומנות החל מ3-4 שנותהן בסמינר המשך בהשתלמויות מוסדיות ושאינן מוסדיות ועד לצאתן לגמלאות לתת מעצמן ככל הנדרש כדי לזכות בסיפוק שנובע מההוראה ..שום דבר אינו בעל משמעות. לא גובה התלוש לא שעות העבודה לא שעות העבודה בבית לא הטלפונים ואפילו לא הילדים הפרטיים .הדבר היחידי הקדוש הינו לקיים את שגרת החינוך והלימודים בבית הספר על פי הגדרת המנהלת ומערכת השעות .המורות צריכות טפיחה על השכם ,תודה בטלפון או במכתב מההורים,מתנה זעירה מילד אוהב ,או איזכור של תודה בעיתון בית הספר .
  את שואלת( מגיבה 29) מה אני מבלבל את המוח ? אז זה הולך ככה

  כל מורה ש"מסתובב" לה הראש ומתחילה לספור שעות בבית הספר ,חותכת בשעות העבודה בבית ,שומרת על ילדיה החולים (כי משרתו של בעלה שווה פי כמה ) ושוכבת במיטה כאשר היא חולה ,היא מורה שמועמדת לפרישה .
  פרישה לוקחים -לא נותנים .
  אף אחד לא ימליץ להפריש מורות איכפתיות שכמעט גרות בבית הספר .
  אני מודיע לכן שגם אם מורה שכזו תהיה מאד חולה אך תתפקד מלא ,יהיה לה מאד קשה לקבל פרישה מוקדמת .

  יש כל מיני אפשרויות פרישה החל מעזיבה חד צדדית תוך הפסד אדיר של הזכויות הסוציאליות ,המשך בהקפאת זכויות ,המשך ביציאה לפנסיה מוקדמת ,ואפשר גם תוך כדי חשיפת מצב רפואי/ נפשי שיכלול פנסיה מוקדמת שתלווה בתשלומי נכות .
  ישנן מספר חברות שיכולות להסביר לכל מורה מה המשמעויות של כל דרך פרישה כמו גם עורכי דין שמומחים לעניני עבודה .מי מהמורות שרוצות לפרוש שלא תדע לשלם ליעוץ ספציפי בעניין, עלולה להפגע בבחירת דרך לא נכונה לפרישה .
  לפני הכל צריך את היסוד הנפשי שיגיד- המערכת והאיגוד המקצועי גרמו לי לפגיעה אנושה בגלל שינוי דרסטי בתנאי התעסוקה ומכיוון שלא הציעו שום דרך פרישה לאף אחד מהנפגעים ,זה יהיה לגיטימי לעשות סוויץ בראש בהתיחסות למערכת ולגרום גם למערכת לרצות להתנתק .

  לעניין 12 שנות ותק שמיכאל בתגובתו הזכיר -חוק הגמלאות לעובדי המדינה קובע שאם יפוטר מורה שיש לו ותק מעל 10 שנות עבודה וגילו מעל 42 אזי במקום לקבל פיצויים ,המדינה תשלם לו פנסיה שמבוססת על זכויות הפנסיה שנצברו לזכותו החל מיום פיטוריו ועד מותו .

 33. דליה :

  לתגובה 30
  באתר ארגון המורים מופיע קישור לאתר זה. הוא מופיע בדף הבית של ארגון המורים בצד ימין. כמו כן מופיע בספרייה של האתר.

 34. חייבים להחליף את וסרמן :

  חייבים ינואר 2011 להחליף .

 35. חייבים להחליף את וסרמן :

  מורים קדימה מספיק לשמוע אותו באילת ולראות את הזלזול בנו ..הוא צריך ללכת הביתה הוא וחבריו העצלנים שדאגת המורים רחוקה מהם

 36. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  יוסי וסרמן: "שילמתי אחרי שהתחילו לשאול" http://news.walla.co.il/?w=/10/1679856
  יוסי וסרמן מסביר על נסיעותיו המרובות לחו"ל. הכל במסגרת משפטי הדיבה שהגיש נגד ענת שניידר.

 37. zvr :

  וסרמן
  לא נראה לי, לשמחתי, שתוכל לעבור לרפורמה אחרת יחד עם ארגון המורים מסיבה פשוטה: שפשוט לא תהיה בה יותר.
  את הטעות שלך עשית וכנראה גם תשלם עליה.

 38. שושי מגדרה :

  ראשי הסניפים של הסתדרות המורים כמו עדר

  ראשי הסניפים מפחדים , מאויימים. הדיקטטור לא מאפשר הצבעה חשאית שמא מישהו ימרוד בו. הסניפים לא יודעים להסביר את אופק חדש ונאנסים ע"י יוסף וסרמן וגד דיעי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.