חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת מרכזי המתדון – המאבק החל

נושאים זכויות אדם, עלו ברשת ב 8.03.10 6:00

מרכזי המתאדון (או מתדון) הם מרכזים העוזרים למכורים לסמים קשים להיגמל. גם את החלקה הזו רוצים להפריט. עובדי המרכזים התאגדו והם מתריעים בפני הסכנות שייגרמו לציבור בעקבות ההפרטה

שי כהן מתאר בבלוג שלו את הנושא, ואת הנזקים. מתוך הפוסט המקורי:

מדוע אנחנו מתנגדים להפרטה?

1. מרכזי המתדון יופעלו על ידי גופים פרטיים שמטרתם רווח כספי. יש כאן ניגוד אינטרסים מסוכן, מכיוון שבאופן הזה משרד הבריאות נותן אישור לגופים פרטיים לעשות רווח ממכירה של סמים!

2. ביטחון הציבור יימצא בסכנה – במידה והטיפול בנפגעי הסמים יתערער, והם יחזרו לשימוש בסמי רחוב אחוז העבריינות יעלה באופן שישפיע על הציבור הרחב.

3. ההפרטה תפגע בצורה קשה בעובדי מרכזי המתדון, עד כדי פיטורין. חלק גדול מהעובדים עובד שנים רבות במרכזים ותרם לפיתוח מקצועי של התחום.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  למעט מרכזי המתדון ביפו, המרכזים כבר מופרטים ממזמן ומופעלים ברובם בידי האגודה לבריאות הציבור, נושא מעניין אפשר לקבל פירוט ותגובה?

 2. אלעד הן :

  טוכולסקי,
  הנה פירוט על העניין:
  http://methadone.workers.org.il/

  המרכזים אכן מופרטים, אך מופעלים ע"י מלכ"ר. כעת יש רצון לפתוח אותם במכרז לחברות למטרות רווח.

 3. אלי.. :

  סוף לשקט הנפשי שהיה עד עכשיו למטופלים במתדון באחריות משרד הבריאות.שוב פעם המדינה מתנערת מחולים.כל רעיון ההפרטה הוא לעביר את המטופלים אל מחוץ למסגרת המדינה ולתת לידיים פרטיות יכולת לסחור בסמים ברישיון.אני משתייך לועד מטופלים במתדון בגפן חיפה פה ועכשיו אני מודיע עניין ההפרטה יהפוך לאסון גדול יותר משהיה לפני שאנשים אלו החלו לקבל טיפול. לא ישאר להם טיפונת של אימון בשום גורם.כל תהליך השיקום מורכב הרבה יותר ממה שחושבים או רואים על פני השטח.תחשבו לרגע מה קורה לאדם אשר שיקם עצמו במשך שנים בנה אמון במרכז השיקומי במטפלים רופאים עובדים סוציאליים צוותי חלוקה.ברגע אחד הורסים לו את כל אשר בנה במשך שנים.כל עולמו הופך לחורבן עליו ועל הסובבים אותו.לכל הנוגעים בעניין ההפרטה אתם עומדים לעשות מהלך שתיתחרטו ותיצטערו עליו מאוד. מי יודע אם יהיה אפשר לתקן לאחר החורבן…

 4. אפי :

  תגובה לאלי מחיפה: אלי יקר, אל תאמין למה שמספרים לך מנהלי ועובדי המרכז זה נכון שהם כנראה יפגעו, פרנסתם תפגע ויורעו תנאיהם, אבל אל תשכח איך התעללו בך אותם מנהלים ועובדים, אנו מטופלי אשדוד, רבים מאיתנו תומכים לגמרי בהפרטה, כי השינוי יההי כל כך מבורך וטוב למטופלים שאתם לא תאמינו, כל שינוי מפחיד, אבל תאמין לי שהטיפול עצמו לא יפגע, אולי המחיר יעלה קצת, אבל חוץ מזה, אתה תבוא כמו לבית מרקחת, תקח ת'טיפול שלך וגמרנו, לא יעלעלו אותך בבדיקות שתן, לא יעשו לך ת'מוות ויכריחו אותך להגיע בבוקר כשהם יודעים שאתה עובד, נגמרו המשחקים, עד היום הם אלו ששיחקו לנו בטיפול ובתרופה, מהיום משרד הבריאות קיבל החלטה הגיונית ואמיצה שהייתה צריכה להתקבל ממזמן…. נדבר אחרי ההפרטה בעזרת השם. ותאמין לי שאתה גם תראה שהשינוי יהיה רק לטובה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.