חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אבידר יפסיקו לעבוד באוניברסיטה – העובדים שוב ייפגעו

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 7.03.10 6:04

עובדי חברת הקבלן אבידר יפסיקו לעבוד באוניברסיטת תל אביב ויועברו למקומות אחרים ללא פיצוי. הוועד שהוקם שם כבר זכה לאיומים. ביום שלישי, 9.3 בשעה 14:00 תיערך צעדה מבנין מיטשל למשרדי ההנהלה כהזדהות עם העובדים. פרטים נוספים על הפרשה כאן

חברת "אבידר" מעסיקה בקמפוס כ-70 עובדים בשירותי ניקיון. שירותי הניקיון ניתנים על ידה מעל ל-6 שנים. במהלך כל אותם שנים חברת אבידר הפרה באופן שיטתי את זכויות העובדים כפי שהם קבועים בחוק ובהסכם וצו הרחבה בענף ניקיון ואחזקה. על פי בד'יקה שנעשתה על ידי רו"ח הפרות השכר מגיעים לסכומים של עשרות אלפי שקלים.

בנוסף ייתכן כי ב-1.4.10 תופסק פעילות חברת אבידר בקמפוס. חברת אבידר הודיעה לעובדים כי במקרה ותופסק פעילות החברה בקמפוס הם יועברו לעבוד במקום עבודה חלופי, ולא יהיו זכאים לטעון כי מדובר בהרעת תנאי העסקה ואי לכך לא יהיו זכאים העובדים לפיצויי פיטורין על פי חוק. רוב עובדי חברת אבידר מועסקים למעלה מ-4 שנים באוניברסיטת תל-אביב. העברת העובדים למקום עבודה אחר מהווה הפרה חמורה של זכויות העובדים ולכן נדרשת התערבות מהירה.

לפני כחודש הוקם ועד עובדים אשר בו חברים כל עובדי הניקיון של חברת אבידר, מרגע הקמת הועד, יו"ר הוועד הייתה נתונה ללחצים ואיומים גלויים וחסויים מגורמים מתוך האוניברסיטה ומחוץ לאוניברסיטה. איומים אלה מהווים עבירות חמורות על החוק ולא ראוי שיתקיימו במוסד מכובד כמו אוניברסיטת תל-אביב.

העובדים דורשים :

1.הבטחת רצף תעסוקתי בקמפוס.
2. תשלום פיצויי פיטורים על פי חוק לכל העובדים על ידי חברת אבידר.
3. שזכויותיהן הסוציאליות לרבות תוספת ותק אשר לא שולמו להן, ישולמו על פי חוק, וכן יובטח להם שבמקרה של חילופי קבלן זכויותיהן יישמרו.

יש אירוע פייסבוק להפגנה

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    האוניברסיטאות כמו המדינה גונבות כבר שנים את העובדים בנקיון ואבטחה, זה לא ישתנה עד שהאוניברסיטאות לא יהיו המעסיקות הישירות של עובדים חלשים אלו. עוד כשהייתי סטודנט הקמתי ועד שומרים בעברית, קיבלנו קצת עזרה מההסתדרות בסוף האוניברסיטה זרקה את החברה והביאה חברה אחרת, הועד איבד את מעמדו כי באה חברה אחרת אבל הבעיות נמשכו. גם היום העברית ממשיכה להעלים עין ממה שקורא בתוככי מגדל השן.
    אני מאחל המון בהצלחה למאבק העובדים בצל אביב אבל עד שהחוק לא ישתנה ולא תנתן הגנה מלאה לעובדים ולא יקבע במפורש כיצד מעסיקים, כלום לא הולך להשתנות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.