ו"עדרת" פני זקן

בעקבות גל האלימות הקשה כנגד קשישים וקשישות, פונה הראל ליבוביץ', חבר עבודה שחורה, לחברי סיעת הגמלאים בכנסת, ומבקשם לפעול למען ציבור הגמלאים אותם התחייבו לשרת

לכבוד
חברי סיעת הגמלאים
משכן הכנסת

הנדון: תקיפת קשישים בישראל

שלום רב,

שמי הראל לייבוביץ', אני אזרח בן 19 מקריית ים.

בשנה החולפת אירעו מספר מקרים קשים בהם הותקפו קשישים ברחבי המדינה.

לאחרונה, אירעו שלוש תקיפות קשות ואכזריות במיוחד כנגד קשישים במטרה לשדוד את רכושם ואת כספם.

כנציגי ציבור הגמלאים בישראל, הייתי מצפה שתשמיעו קול זעקה עבור אותם קשישים, שמדי חודש הולכים לסניף הביטוח הלאומי כדי להוציא את כספי קצבת הזיקנה הדלה שלהם.

החברה הישראלית שכחה זה זמן את הנוהג של "והדרת פני זקן". ונראה כי במקום לקיימו היא מכה בפניו של הזקן.

דווקא במצב הזה, מן הראוי שסיעת הגמלאים, תעשה מעשה.

ח"כ נכבד/ה,

1. כיצד ניתן למגר את תופעת תקיפת קשישים בישראל?

2. כיצד מתכוונת סיעת הגמלאים לפעול כמענה למקרים המצערים והמצמררים שארעו בתקופה האחרונה בהם הותקפו קשישים?

אשמח לקבל מענה למכתבי,

תשובותייך יפורסמו ביחד עם מכתב זה באתר "עבודה שחורה" אשר מעודד את הקשר בין הבוחר לנבחר.

בברכה,
הראל לייבוביץ'

Tags: , , , , ,

12 Responses to “ו"עדרת" פני זקן”

 1. מפלגת הגמלאים אינה ראויה לשאת את הדגל של "זקני הכפר". השר רפי איתן המכונה המסריח (כפי שהוא מעיד על עצמו) שכח מיד עם הבחרו לכנסת מטעם מי הוא נבחר ומי הם שולחיו. בהנהגתו קוצצו קצבאות הזקנה, בוטלו פטורים לנכים וגימלאים,וניצולי השואה לא זכו לעדנה. הפניה אליו ואל מפלגתו כמי שיוביל את המהלך החשוב של אלימות נגד זקנים נדונה לכשלון חרוץ. אף אחד מחברי מפלגת הגמלאים מצא צורך להתבטא בפומבי נגד התופעה המחרידה של תקיפת זקנים חסרי ישע, או להעלות את הנושא בפני מליאת הכנסת או ועדותיה. חבל להשחית את הזמן בפניה אל חברי מפלגה אטומים ויהירים. כל מטרתם של ח"כי הגמלאים היא תועלתם האישית אשר משולה לדברי הנביא ישעיהו " אכול ושתה כי מחר נמות". אני בטוח שהציבור מבין את המצב ובבחירות הבאות תמחק מפלגה מסואבת זו מהזירה הפוליטית של מדינת ישראל.

 2. ניצן אביב הגיב:

  תגובה להראל לייבוביץ היקר,

  עם כל הכבוד וההערכה הרבה שאני חש למקרא מכתבך נמופנה אל סיעת הגימלאים בכנסת, חוששני שפנייתך, המעידה ללא צל ספק, על דאגתך הרבה, על אצילותך ורגישותך לגורלם ולבטחונם של הקשישים במדינה, תזכה ללא יותר מאשר למנוד ראש, הבעת צער והשתתפות בגורלם וקולך והזעקה המשתמעת ממנו – יאבדו ב"ערפל" הבעיות האחרות העומדות על סדר היום, יושכחו ויישכחו מלב ע"י אותם ח"כים, שהבטיחו במערכת הבחירות ו"חרטו" על דגלם את הדאגה לבטחונם ולרווחתם של הקשישים וע"י כך זכו לקולות רבים של צעירים כמוך.
  ספיקות אלה מועלים על-ידי מתוך צפייה בדרך התנהלותם המחפירה בכנסת ועל-ידי חבירתם והפיכתם למשת"פים של מימשל ההון=שלטון, הניאו-ליברלי והקפיטליסטי הרדיקלי, הדואג ל"רווחתם" של קבוצת משפחות עתירי-הון מקורבי שלטון, על פני רווחת הציבור כולו, שכבות המצוקה והשכבות המוחלשות בכלל ומיגזר הקשישים בפרט.
  אופתע מאד אם תקבל תשובה או התייחסות כלשהי על פנייתך זו ובמיוחד אם ישתנה מצבם של הקשישים, בטחונם ורווחתם בעתיד הנראה לעין, מעבר להצהרות ריקות של השתתפות בצער.
  הלוואי ואתבדה.

 3. יעקב לקס הגיב:

  תודה להראל על הדאגה.
  וכזקן שפניו (טרם?) נעדרו אני מצטרף לשני קודמי בגינוי "מפלגת הזקנים". הם אינם ראויים לכל התייחסות חיובית, גם כשאחד מהם ניסה להיות נאמן למצעם, הם מיהרו לסתום את פיו.

 4. הגר שקד הגיב:

  הקשר בין ההבטחות ערב הבחירות ובין העשייה הפך רופף ביותר, ולא רק אצל הגמלאים. וזו בדיוק הסיבה שחייבים "להציף" את נבחרי הציבור במכתבים, ולהזכיר להם שהציבור שנתן והוא גם הציבור שייקח.

 5. שושי הגיב:

  יתכן שחבריה של סיעת הגימלאים – רפי איתן, יעקב בן יזרי, אלחנן גלזר, יצחק גלנטי, יצחק זיו,
  שרה מרום-שלו ומשה שרוני – אינם רוצים לעמוד שוב לבחירה.
  אולי הם אינם מביאים בחשבון כיצד יצטיירו בעיני נכדיהם וניניהם שיכינו עבודות שורשים ויקראו על חוסר אמינותם.

 6. יעקב לקס הגיב:

  פעם היה כאן פרק שנקרא: "הבטחתם לקיים הבטחות"…

 7. הגר שקד הגיב:

  כל המכתבים כאן הם במסגרת "הבטחתם לקיים הבטחות".

 8. […] (גיל), משרד לענייני גימלאים, קשישים, שרה מרום שלובהמשך למכתבו של הראל ליבוביץ’ לחברי סיעת הגימלאים על האלימות […]

 9. […] לענייני גימלאים, קשישיםמתשובתו של ח”כ משה שרוני למכתבו של הראל ליבוביץ’ עולה ביקורת על סיעת הגימלאים שבה […]

 10. […] אלימות, גימלאים, מפלגת הגימלאים (גיל), קשישיםבהמשך למכתבו של הראל ליבוביץ’ על האלימות נגד קשישים, חוזר ח”כ […]

 11. אבי הגיב:

  שלום רב שמי אבי בעל חברת C-OUT-המשווקת מוצר יחודי שפונה לקהל הקשישים בישראל ולמעשה לכל שכבות האוכלוסיה בימים כתיקונם שמישטרת ישראל לא מספקת הגנה כמו שצריך לשכבות החלשות חברת C-OUT-מצאה צורך לשווק את עינית הביטחון מספר אחת בעולם-C-OUT הנה עינית ביטחון שתספק לכם ביטחון שלא הכרתם עד עתה פיתוח אופטי המאפשר צפייה בזווית רחבה במיוחד על המיתרחש מעברה השני של הדלת ופועל כמו מסך טלוויזיה קטן כך שניתן להביט דרך העינית ממרחק של עד 3 מטר מבלי להתקרב אל הדלת אך אין כל אפשרות להביט מחוץ לדלת פנימה אינה צורכת חשמל ואינה דורשת אחזקה שוטפת מתאימה לכל סוגי הדלתות אז אני חושב שלעניות דעתי קודם כל צריך לדאוג לביטחונם של הקשישים בבתיהם הפרטיים לאור כל מה שקורה היום במדינת ישראל ולצערי וזה רק הולך ומחמיר אז תחשבו על זה בקרו באתרנו לחצו בקישור 0525033682
  http://WWW.2ALL.CO.IL/WEB/SITES/C-OUT

 12. […] לענייני גימלאים בראשות עונה להראל ליבוביץ’ על מכתבו בנוגע לתקיפת קשישים […]

Leave a Reply