חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התכנית הפומבית למלחמה בשחיתות

נושאים דעות, על עצמנו, פוליטי ב 14.02.10 5:06

איתמר – אופנן – כהן, בעל התכנית הסודית למלחמה בשחיתות משבח את קרן נויבך ואת איתי אשר על שעשו את תכניתו הסודית לתכנית פומבית
מאת: איתמר כהן

איתי אשר (חבר המערכת, ע.ש.)  שלח תגובה לתכנית "סדר יום" ברשת ב' – ובעקבותיו דיברה קרן נויבך על החשיבות של הפעילות ב"עבודה שחורה" – וברחל בתך הקטנה, גם על ההתפקדות למפלגות.

זה המקום להזכיר, שוב, את החשיבות העצומה של כתיבת תגובות ממוקדות לעיתונאים. לתכנית כמו "סדר יום" יש מאות אלפי מאזינים, ואזכורים כאלה מקדמים את המסר שאנחנו רוצים להפיץ. אנשים לא מתפקדים למפלגה בין לילה, ורק אזכורים חוזרים ונשנים של הרעיון מובילים לכך שבסוף המסר מחלחל, וחלק מהאנשים מתפקדים.

תודה לקרן נויבך על ההצטרפות למען השתתפות גדולה יותר של כולם בחיים הפוליטיים, לכך שנתנה במה לעניין וגם על השבחים ל"עבודה שחורה"

כל הכבוד לקרן ולאיתי! (וגם ל"עבודה שחורה")

להאזנה לחצו כאן

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

7 תגובות

 1. עודד גלעד :

  איתמר, קרן, איתי ולקסי
  הריני יורה בזאת 4 יריות תותח וירטואליות לכבודכם!

 2. עמית-ה :

  לא מצאתי כיפק היי אז הנה תחליף מהדמוקרטיה הכי גדולה בעולם – http://www.youtube.com/watch?v=b75cRSJY11M

 3. איתי :

  תודה,

  האמת שבימים אלה אני תוהה מה בדיוק אנחנו אמורים לעשות עם ההמלצה המובאת בהקלטה, בשל העובדה שאין שום מהלך להקמת מפלגה סוציאל-דמוקרטית חדשה, מפלגת ברק למעשה מתה (12000 חברים נותרו בה עפי סימה קדמון), מרצ בתרדמת ובחד"ש התפקדות ממילא אינה משנה הרבה.

  רעיון שאני מגלגל בראש הוא מהלך ציבורי של בעלי דעות שמאל מדיני וכלכלי שמתפקדים בהמוניהם (מונח קצת פאתטי בהקשר לשמאל…) לליכוד+קדימה+עבודה. במצב כזה שרים ממפלגות אלו יחששו לבצע מדיניות ימנית כי זה יעלה להם בכיסא.

  סיפור הקרן החדשה לישראל מוכיח כמה השיטה של מאבק פוליטי מחוץ לפוליטיקה היא שיטה עקרה. מאבקים נגד הביומטרי, נגד גירוש פליטים, בעד זכויות עובדים חלשים וכו' היו מצליחים יותר אילו היינו מאוגדים כחברי מפלגה במפלגות שיש בהן פריימריס. וחשוב לזכור שאין חובה חוקית להצביע למפלגה שהתפקדת אליה. בהיעדר מפלגה ס"ד ציונית, אני שוקל להתפקד לקדימה, ודי בטוח שאצביע בצער לחד"ש הלא ציונית, כי לפחות אדע שהתנהלותה בתחום הכלכלי תהיה בדיוק לרוחי.

 4. עודד גלעד :

  איתי, זו חשיבה מאוד מעניינת.
  ואולי כדי שהמהלך יצליח הוא צריך להיות כפול –
  א. קריאה להתפקד בהמונים
  ב. להקים קבוצות לחץ פנים מפלגתיות – "קדימה סוציאל-דמוקרטית", "קדימה הירוקה". קבוצות הלחץ הללו ינתחו את המפות הפוליטיות הפנים מפלגתיות ויתנו המלצות הצבעה, שבשאיפה יהיו להן שיניים מספקות.

 5. עמית-ה :

  כשחושבים על הצבעה למפלגות גדולות בכדי להשפיע, צריך גם להיות פרקטיים, כלומר האם באמת האצבעות שלנו מספיק גדולות וחזקות לסתום את האף ולהצביע קדימה/ליכוד/עבודה ?

 6. לעמית :

  לא אמרתי שצריך להצביע למפלגות הגדולות, נהפוך הוא. נתתי כדוגמה שאני שוקל באופן אישי – התפקדות לקדימה והצבעה לחד"ש.

  בתקשורת נהוג להגיד שמי שאשם במצב המדינה והפרלמנט הן המפלגות הקטנות (שני כינויים נפוצים – מגזריות, סחטנות).

  מי שעוקב בצורה רצינית אחרי מה שמתרחש בכנסת מגלה שהמפלגות הגדולות (או הגדולות לשעבר – העבודה) הן אלו שמפוררות על פי תור את מדינת הרווחה, וכוח הבלימה העיקרי הוא ברית שקטה של החרדים והערבים (שאינה מסוקרת, כי לשני הצדדים אין אינטרס). עוד על ההבל של "המפלגות הקטנות המסוכנות" ר' בסיקור מפגש הבלוגרים עם מלכיאור.

  מגזר אחד שהמפלגות עבודה-ליכוד-קדימה (על"ק) דואגות לו הוא מגזר בעלי ההון. בנוסף, מפלגת העבודה דואגת לאינטרסים של קבוצות מתפקדים גדולות בתוכה.

  טענתי היא שאם אתה רוצה לדאוג לשכר המורים – תדאג לכך ש-120000 מורים יתפקדו לליכוד-קדימה-עבודה, ועכשיו שכל מורה יצביע למי שהוא רוצה.

  זה בדיוק מה שעושים חברי אגד בקדימה ובעבודה או חברי תע"א בליכוד. הפטנטים שעובדים לעופר עיני ולח"כ חיים כ"ץ ולעובדים שאותם הם מנהיגים יכולים לעבוד לכל הציבור.

  במצב הנוכחי המלצתי היא חס וחלילה לא להצביע למפלגות על"ק, שמחריבות את מדינת הרווחה. לימנים (מדינית) אני ממליץ על הבית היהודי ולשמאלנים על חד"ש.

 7. עמית-ה :

  סאחתן, הבנתי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.