חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הצבעות אי אמון – בנושאים הבולטים שעל סדר היום הציבורי

נושאים דעות, פוליטישוק ב 7.02.10 6:04

בכוחן של הצבעות אי אמון מטעם האופוזיציה לעורר אמון  בקרב האזרחים, אם משתמשים בהן  בנושאים הקשורים לסדר היום הציבורי. הסיבה להצבעת אי האמון הקרובה של מפלגת קדימה אינה מהסוג הזה

מאת: הראל לייבוביץ


לא כך מפילים ממשלה / הראל לייבוביץ

אחד הכלים המובהקים של האופוזיציה בניסיון להפיל את הממשלה המכהנת היא הצעת האי אמון בממשלה.

בעבר הצעות אי אמון בממשלה היו דבר שלא מן השגרה. הזילות שנוצרה בכלי הזה הביאה למצב שכיום, מידי יום שני מגישות סיעות האופוזיציה בכנסת הצעות אי אמון תוך שימוש בנושאים בולטים שעל סדר היום הציבורי, בניסיון להפיל את הממשלה או נכון יותר לומר – להביך את הממשלה, שכן בדרך כלל ידוע מראש כי הצעות אלו לא יעברו ברוב הנחוץ של 61 חברי כנסת כדי שהממשלה אכן תיפול.

מבט חטוף באתר הכנסת מגלה שביום שני הקרוב תעלה סיעת קדימה, היא הסיעה הגדולה המציירת עצמה כאלטרנטיבה שלטונית, הצעת אי אמון בממשלה מהסיבה –

"ממשלת ישראל מעודדת שתיית אלכוהול ע"י הורדת המיסים על משקאות אלכוהוליים מיובאים" (המועמדת להרכיב את הממשלה הינה חברת-הכנסת ציפי לבני)

אין ספק שנגע האלכוהול בחברה הישראלית הינו נגע רע שיש לפעול למיגורו בעיקר בקרב בני נוער. אך יחד עם זאת אני תוהה – האם לא היה לסיעת קדימה נושא יותר רציני, רוצה לומר "כבד" וענייני שגם אם ידוע שההצעה לא תזכה לרוב הדרוש, לפחות ייווצר דיון פורה, ענייני וחשוב?

בשבוע שבו שר החוץ של מדינת ישראל כמעט ומחרחר מלחמה עם שכנותינו מצפון, ראוי היה להציג לציבור את הסכנה הטמונה בהמשך תפקודו של אביגדור ליברמן כשר החוץ שלנו, ולהציג אלטרנטיבה מדינית אחרת, מפויסת יותר. דיפלומטית יותר.

בשבוע שבו מתפרסמות ידיעות על מעורבותה של אשת ראש הממשלה בקבלת החלטות על איוש תפקיד דיפלומטי בעניינו של אלון פנקס, ניתן היה להעלות את זה כסיבה לאי אמון בממשלה.

מי הועמד לבחירה ביום הבחירות – ביבי או שרה? מי קיבל את המנדט מנשיא המדינה להוביל את המדינה – ביבי או שרה?

בשבוע שבו מסתבר ששר התיירות מעביר את נסיעותיו במסגרת תפקידו לבילויי פנאי יותר מאשר להיות נוכח בפגישות עבודה עם גורמים הקשורים לעבודתו, זו סיבה להביע אי אמון בממשלה.

ממשלת נתניהו היא ממשלה גרועה, בזבזנית שעלולה לגרום לנזק ארוך-טווח למדינת ישראל,

והקושי האמיתי הוא שרוב הציבור עדיין לא רואה זאת בבהירות.

לא בעזרת נושאים כגון "הממשלה מעודדת שתיית אלכוהול ע"י הורדת מיסים על משקאות אלכוהוליים מיובאים", תצליח קדימה והעומדת בראשה, ציפי לבני, לצבור אמון בקרב הציבור.

לא כך מתנגחים בממשלה. לא כך מביכים אותה. לא כך מפילים אותה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.