חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גדעון סער – מוביל ריאקציה בחינוך?

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 31.01.10 6:02

במאמר נוקב באתר העוקץ מנפץ יוסי דהאן את התדמית הנקיה של שר החינוך גדעון סער, ומזכיר לנו שהוא בעצמו מתנגד לתפיסות ליברליות

מתוך המאמר המקורי:

ככל שחולף הזמן, מסתבר שבמשרד החינוך יושב אחד השרים השמרניים והאנטי חברתיים ביותר שפקדו את המשרד. המראה הצעיר והנקי, הדיבור המהוקצע והעובדה שבניגוד לפוליטיקאים רבים, גדעון סער, מסוגל לחבר שלשה משפטים באופן אינטליגנטי, והעובדה שהתקשורת אוהבת את השר סער יוצרים רושם מוטעה.

סער עצמו מגדיר את תפיסתו החינוכית ככזו המתנגדת בתוקף למה שהוא מכנה חינוך ליברלי, כך בראיון " בהרבה מדינות ויתרו על התיאוריות הליברליות (המדגישות את מרכזיות התלמיד בתהליך החינוכי – א.ק), שרק מובילות להרס מערכת החינוך". על האלטרנטיבה של סער לחינוך הליברלי אפשר ללמוד ממבול יוזמתיו המכוננות את מה שהוא מכנה "חינוך ערכי".

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

5 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  סער,נושא כליו של ביבי בממשלה אנטי-חברתית בשרות הטייקונים.
  מי שמצביע ימין ,מקבל ימין!אלמנטרי,מיסטר ווטסון!

 2. ק. טוכולסקי :

  יוסי דהאן לא אמור להיות כל כך תמים. מה ההבדל בין קפיטליסט לאומן ניאו ליבראלי צעיר וזקן? האם קפיטליסט לאומן ניאוליבראל לא יכול היות צעיר ורהוט? האם התקשורת לא אוהבת קפיטליסטים לאומנים ניאו ליבראלים? אני לא מבין את כל המאמר המיותר הזה. הבחירה היא בין שלטון ימין ששריו צעירים וזקנים, רהוטים ועלגים, ישרים ומושחתים, כולם כאחד ישרתו את שלטון ההון לבין בחירה בשמאל ההולך ומתכלה.

 3. דקל עוזר :

  עמדותיו של גדעון סער ענייניות והוא למד שכדי להצליח בתקשורת צריך לעשות דבר פשוט: לעשות מה שאתה רוצה ולדאוג שיהיה שקט.

  ולמען האמת אני חושב שחינוך לערכי העבודה (שילוב מקצועי) וחינוך ערכי לערכי הציונות (אהבת ארץ ישראל וערכים ברוח סיפורי התנך) אינם עניינים ניו-ליבראלים אלא ציונות נוסח תנועת העבודה ההסטורית.

  אם גדעון סער היה מקדם הפרטה המונית במערכת החינוך הייתי מבין את הביקורת, אבל אלו תוכניות טובות שהיינו מצפים ממנהיג שמאל להוביל, אז אני לא מסכים לביקורת האוטומטית כנגד גדעון סער בנושא משרד החינוך.

 4. ק. טוכולסקי :

  ג אני חושב שחינוך מקצועי זה דבר ראוי, אבל הפרטת המכינות באופן שפוגע מובהק ביכולת של מגזרים חלשים לגשת למכינות ופגיעה בזכויות התלמיד מתוך ניסיון די פטטי להשיב את סמכות המורה הן רק חלק מהרעות החולות שהניאוליבראל הצעיר יביא אלינו.

 5. ק. טוכולסקי :

  משרד החינוך מציע להגדיל את שעות ההשרה שההורים מממנים. זאת הסללה אמיתית. איפה שההורים לא יכולים לממן בדרך כלל גם הרשות חלשה. ואז אפשר לקצץ את השעות שניתנות בידי המדינה. מישהו עדיין חושב שסער ענייני ?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.