חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אורט מיטרני חולון – תלונות על אי סדרים

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 27.01.10 6:01

למערכת עבודה שחורה הגיע מידע רב ובו עדויות על בעיות התנהלות ותפקוד במרכז החינוך, התיכון הטכנולוגי אורט מיטרני בחולון. דליה בלומנפלד, חברת המערכת פנתה למשרד החינוך, מהמשרד נמסר כי החומר הועבר לממונה על המשמעת לבדיקתו המקיפה

לכבוד

מר פאר שאולי

לשכת הדוברות

משרד החינוך

ירושלים

הנדון:  תלונות על בי"ס אורט מיטרני בחולון –    תפקוד לקוי ואי עמידה במחויבויות

"עבודה שחורה" הוא בלוג-עיתון המופיע באינטרנט חמש פעמים בשבוע, ומתמקד בענייני חברה ובמתן בימה לאזרחים הפונים אל הנבחרים ואל הממסד לתיקון עוולות ציבוריות ופרטיות.

למערכת הגיע מידע ובו עדויות על בעיות בתפקודו של בי"ס אורט מיטרני בחולון, המהווה מרכז חינוך ותיכון טכנולוגי.

לפני פרסום המידע, אנו מעוניינים לקבל תגובה רשמית לשאלותינו בעניין.

לפי המידע שהגיע אלינו חלק מהתלמידים אינם לומדים את מלוא מקצועות הלימוד העיוניים והטכנולוגיים המתוקצבים להם ממשרד החינוך. האם בחנתם את הנושא והאם תוכלו לאשר או להכחיש זאת?

לפי מה שנודע לנו, למרות שביה"ס מקבל תקציבים לתגבור הלימודים של תלמידים מתקשים מטעם אגף הרווחה החינוכית במשרד החינוך (אגף שח"ר) וממקומות אחרים, אין מתקיימים בפועל תגבורים אלה. האם ידוע לכם על קיומם של שיעורי התגבור בביה"ס, האם בחנתם את התקצוב, והאם אתם מקבלים דיווח שוטף על הנושא?

לפי הנטען במידע שקיבלנו, לא מתקיימות בביה"ס תוכניות העשרה חברתיות, פדגוגיות ואחרות שהתקיימו בעבר. זאת חרף העובדה שמדובר באוכלוסיה קשה המוגדרת כאוכלוסיה בהדרה. האם משרד החינוך בחן את התקיימותן של אותן תכניות והאם הוא מבקר אחר שימוש בתקציבים?

לפי המידע שהגיע למערכת, מכתבים נשלחו לרשויות הנוגעות בדבר החל מ-05.12.2009, התקבלו גם תשובות, בעיקר לקוניות, אולם לא חל שינוי במדיניות בית הספר או משרד החינוך. האם קיבלתם פניה כלשהיא בנושא?

האם קיימת במשרד החינוך מחלקה לבקרה ואכיפה הדואגת שהתלמידים יקבלו את המגיע להם על פי התקציב המגיע לרשתות ולבתי-הספר? מהי המחלקה האמורה לטפל בבעיות כגון אלה?

מהי הכתובת שאליה יכולים לפנות הורים ומורים שיש להם תלונות על המתרחש בבתי הספר? לאן עליהם לפנות כדי שהתלונות יטופלו?

למערכת "עבודה שחורה" הגיעו עותקי מכתבים, מסמכים ומערכות לימוד של ביה"ס ושל תלמידים (שאין התאמה ביניהן), המעידים על המתרחש באורט מיטרני. מערכת עבודה שחורה מוכנה להעביר את המידע הזה לצורך בדיקה, אם יידרש.

מערכת עבודה שחורה תשמח לקבל תגובה בהקדם האפשרי.

מאת: דליה בלומנפלד – מערכת

העתק:

ראש מינהל החינוך בעיריית חולון – מר אבינועם גרנות

* * *

תשובתו של שאולי פאר דובר משרד החינוך :

דליה שלום רב,

ממשרד החינוך נמסר, כי החומר הועבר לממונה על המשמעת במשרד החינוך לבדיקתו המקיפה.

בברכה,

שאולי פאר

נערך על ידי גליה
תגיות: , , ,

24 תגובות

 1. דודו ע' :

  אורט? לא פלא!
  * אורט זה ביזנס! לבתי ספר אורט קונים הרבה ציוד מדעי וטכנולוגי מיותר במחירים עד לשמיים. המנהל למדע וטכנולוגיה אינו מבין במדעים בכלל! לעתים מסתובב עם יועצים. הכסף ברובו בא מתרומות (ספרא …). לאן הולך ההפרש?
  * האם מישהו יודע איך באורט מפטרים מורים, מנהלים?
  לצערי, תלונות לא נבדקות, כי הרשת אינה תלויה באף אחד! הם עושים מה שרותים ואיך שרוצים.

 2. מורה בביה"ס :

  ביקור סדיר
  בי"ס התיכון אורט מיטרני הוא מוסד בן 33 שנה. את ביה"ס הקים מר אמנון קמינסקי, ביה"ס נקרא אז אורט ספיבק.
  מאז ועד היום הוחלפו מנהלי ביה"ס בסדר הבא: דני קליין, יהודית בן אברהם ובשלוש השנים האחרונות אורנה איזנמן.

  במהלך השנים נבלע תיכון אורט תל גיבורים באורט ספיבק.

  מאז ועד היום ביה"ס מוגדר כמרכז חינוך וכתיכון טכנולוגי וככזה בין השאר הוא ניהל את נושא הביקור הסדיר באמצעות יומני כיתה שנשמרו בארכיונים.

  במהלך כל השנים אחוז הבוגרים שהיו זכאים לתעודת בגרות טכנולוגית ( 14 יח"ל ) עם אפשרות להמשך לימודים במכללות השונות לא ירד מ 70%.

  בשלוש שנים האחרונות תחת ניהולה של הגב' אורנה איזנמן נזרק והושמד כליל כל עברו המפואר של ביה"ס אורט ספיבק ואורט תל גיבורים וכן כל החומר הקשור בתקופה שקדמה לניהולה.
  הביקור הסדיר בביה"ס חדל להתנהל באמצעות יומני כיתה והביקור הסדיר הלקוי הקיים בפועל מסולף במערכת המנב"ס הבית ספרית.
  בוגרים רבים המגיעים לבקש תעודות או/ו מסמכים שונים נשלחים לביתם כלעומת שבאו.
  ביה"ס היום לא מסוגל להציג תעודות או מסמכים, תמונות או כל מסמך הקשור בעברו לרבות יומני כיתה שחובה על פי החוק לשמור.

  חמור מכך, בשלושת השנים האחרונות חלה נסיגה לוגריתמית במספר התלמידים הזכאים לתעודה טכנולוגית 14 יח"ל המקנה אפשרות להמשך לימודים במכללות השונות, נכון לסוף שנה"ל תשס"ט ניתן לספור אותם על כף יד אחת !!!

  1. האם משהו נותן את הדעת על כך ?
  2. האם למשהו ברור מדוע מנהל החינוך בעיריית חולון נותן יד לכך ?
  3. האם למשהו מובן / ברור מדוע אורט ישראל נגררת לעוולה ?
  4. האם אף אחד במשרד החינוך לא נתן את הדעת על כך?

 3. מורה בביה"ס :

  אורט מיטרני
  מרח שלום עליכם5 חולון – טוהר בחינות

  1. מאחד ממקצועות הבגרות נדרשים התלמידים להגיש פרויקט בכתב ואח"כ להבחן עליו. בשנה שעברה בהנחיית מנהלת בית הספר אורנה איזנמן, _____ הכינה עבור כל התלמידים את העבודות, מיותר לציין שכל התלמידים עברו את בחינת הבגרות (אם תבדקו בדיקה פשוטה תגלו שחלקם גם את ה A B C D… לא יודעים לצערי).

  ______ זו פוטרה בסוף השנה – "שהסוד" לא יתגלה…

  2. במהלך בחינת בגרות בשנה שעברה ב… מנהלת ביהס, אורנה איזנמן ביקשה מהבוחנים לצאת מהכיתה והכריחה את המורה להיכנס ולעזור לתלמידים. אותה מורה אולצה לחתום על מסמך המאשר שהתלמידים הגישו מבחן פנימי שלא היה ולא נברא – המורה חתמה מאונס.

  מורה זו פוטרה בסוף השנה– "שהסוד" לא יתגלה…

  3. במהלך בחינת הבגרות בגיאוגרפיה ברמת 5 יחל שהתקיימה בשנה שעברה לשלושה תלמידים שלמדו גיאוגרפיה חצי שנה בלבד – אפשר לבדוק – נכנס מורה ל______ לקח טופס בחינה פתר אותו בעזרת המורה ל______ חזר לכיתה והכניס את המבחן הפתור…
  בעזרתו כל שלושת התלמידים עברו את המבחן.

  מורה זו, פוטרה בסוף השנה – "שהסוד" לא יתגלה…

  4. במהלך בחינת בגרות באנגלית בשנה שעברה, בחינה בה מתבקשים התלמידים לשמוע קטע ואח"כ לענות על טופס שאלות, הבוחן היה שוב ______ שתרגם לתלמידים את הקטעים שהושמעו מיותר לציין שכל התלמידים עברו את המבחן (אם תבדקו בדיקה פשוטה תגלו שחלקם גם את ה A B C D… לא יודעים לצערי).

  _______קודם השנה לתפקיד בכיר בביה"ס. – "שהסוד" לא יתגלה…

  5. השנה במבחן הבגרות במתמטיקה מעטפת הבחינות הגיעה לכיתה פתוחה …! וללא קשר לכך ואולי עם קשר, התלמידים מספרים שהבוחנת פתרה להם את כל הבחינה…

  אני יכולה להמשיך… ולהמשיך לכתוב אך אתם תתעייפו וזו לא הכוונה.
  העברנו את התלונות… אומרים שיחקרו… בינתיים ראיתם איזה צוות חקירה / וועדת בדיקה / חוקר אחד קטן… אנחנו לא!
  ולא שזו בעיה גדולה לחקור שהרי מסרנו שמות ומועדים ואפילו שמות תלמידים שנבחנו … בדיקה פשוטה תציף את העוולה. רק שבינתיים לאף אחד לא ממש אכפת, כולם נהנים להתרווח לאחור על משענת הכסא ולגלגל את הבעיה הלאה או לטאטא אותה שלא יראו, שלא תעיק, שלא תמלא את סדר היום…… – ונקווה עבור כולנו שאני טועה…

 4. בעל של מורה מאורט מצפון לת-א :

  הדג מסריח מהראש… גם בבית הספר של אישתי קנו מיכשור באלפי שקלים… ואין שימוש, כי… אין לבורנט…
  רקוב שם למעלה.

 5. מורה בביה"ס :

  31 לינואר תש"ע

  עבור:
  לאה ניסן
  מנהלת אזור דן
  אורט ישראל

  הנדון: אורט מיטרני חולון – סמל מוסד 770750

  מתחילת חודש נובמבר אנו מתלוננים על התנהלות מנהלת ביה"ס אורט מיטרני הגב' אורנה איזנמן. עד כה בחרת להתעלם ממגוון התלונות שנתקבלו ע"י מורים רבים המלמדים בביה"ס ומורים שכבר לא עובדים בביה"ס, חלק מהתלונות בחרנו לצרף שוב – רצ"ב.

  את בעלת ניסיון וותק, אולי אפילו על סף פרישה, מתוקף כך ולאור העובדה שאנו מכירים אותך מקרוב כמפקחת ביה"ס אורט מיטרני שנים רבות אין לנו ספק שהאמת לא נסתרת ממך.

  נכון שלא תמיד הולכים אחר האמת, יש עוד דברים, עוד אינטרסים, עוד צדדים למטבע, במקרה שלנו יש את עיריית חולון שמאד רצתה את הגב' אורנה איזנמן כמנהלת ביה"ס זאת למרות ניסיונה הראשון הכושל בניהול ביה"ס בתיכון בעין גדי.

  עברו 3 שנים, אנו בחצי השנה הרביעית לכהונתה של איזנמן כמנהלת ביה"ס באורט במיטרני – האם לילד הזה פיללת?

  ביקרת לאחרונה פעמים רבות בביה"ס, רק היום ראינו אותך שוב. הבטת, בדקת, התרשמת.
  • האם את שלמה עם עצמך…?
  • האם מספר התלמידים הזעום שנוכחים בביה"ס עד השעה תשע ולאחר השעה 12 תקין לדעתך? האם שמת לב שהמורים היו בשעת הלימוד הראשונה בכיתות ללא תלמידים ?
  • האם העדר מקצועות הלימוד כנדרש בתיכון טכנולוגי כשיר לדעתך?
  • זה בסדר שאין בביה"ס טכנולוגי שעורי מחשב?
  • האם יחסי האנוש / יחסי העבודה בין מנהלת ביה"ס, אורנה לצוותה תקינים לדעתך?
  • האם המערכות האישיות נעדרות מקצועות הליבה תקינות בעינך?
  • האם העדר סדנאות ומעבדות בחשמל ואלקטרוניקה תקין?
  • האם החלפת המגמות כל חצי שנה.. שנה… תקין? היה ספרות ונגרות, היה קוסמטיקה, היה איפור, היה פדיקור ומניקו,ר היה תיאטרון, היה לבוש, היה אומנויות העיצוב ועיצוב השילוט ומה לא.. רק שכעת אין שום מגמה כתקן!

  לא נלאה אותך שוב בכל התלונות שלנו אך נזכיר לך נשכחות:

  • בביה"ס אורט מיטרני היו 70%~ מהתלמידים זכאים לתעודה טכנולוגית !
  • בביה"ס היו ארבע מגמות לימוד תקניות, מפוארות, עם סדנאות עם ציוד יקר ערך…! היום יש במיטרני מגמת לימוד אחת על פי התקן…? יש אחת…?
  • היום אורט מתמודד עם הקמת מעבדה/סדנה לחשמל שעולה הון רב… האם שאלת את עצמך היכן הציוד הרב? היה מחסנאי והיה מחסן ציוד, היה ציוד בחשמל ששווה הון ! מי אחראי לזריקת כל הציוד? האם את שלמה עם עצמך?
  • ביה"ס אורט מיטרני סיפק לאורט סינגל ובסקי מידי שנה 5-8 בוגרים להמשך לימודים לטכנאי אלקטרוניקה…! שאלת את עצמך מדוע נציגי אורט סינגל ובסקי כבר לא מגיעים בכלל להציג את עצמם בקרב תלמידי יב במיטרני?

  לא חבל ?

  אין מנוס משינוי. ביה"ס לא ישנה את סדריו בניהולה של המנהלת הנוכחית.

  בביה"ס 14-5 מורים ועובדים. 34 פוטרו / נקלטו ופוטרו זה כשלעצמו מאיר כבר את כל התמונה, בעיות בניהול, בארגון, בעבודת צוות, בביזור תפקידים, באמון והערכה הדדית, בשקט נפשי קשוב וערכי. לאחר שהסתכלת מקרוב על התנהלותה של מנהלת ביה"ס הגב' איזנמן בביקוריך הרבים והתכופים השנה בביה"ס אנא הפעילי שוב שיקול דעת.

  הגב' לאה ניסן, מנהלת אזור דן באורט ישראל, המפקחת על ביה"ס התיכון הטכנולוגי, מרכז החינוך אורט מיטרני, אנו מבקשים ממך בכל לשון של בקשה לשקול למנות מנהלת אחרת עד שתסתיים הבדיקה המקיפה בנושא ביה"ס אצל הממונה על המשמעת במשרד החינוך.

  חבל על כל יום שעובר, סוף סמסטר א מסתיים, (תציצי בתעודות שיונפקו עוד כמה ימים, ראי כמה תלמידים לא לומדים מקצועות ליבה או/ו מקצועות טכנולוגים המוגדרים כחובה, ראי את סיכומי הביקור הסדיר המעוותים עד כדי גיחוך, בחני את הציונים עצמם, האם התקיימו בחינות?, האם יש בכלל לוח בחינות במיטרני? האם יש ניהול פדגוגי מינימאלי? ).
  חבל על כל יום שעובר, ביה"ס מתפורר מבפנים על חשבון התלמידים – חבל.

  • האם תוכלו להתמודד בתבונה ובעוז עם הגיבוי התמוה שמנהלת ביה"ס מקבלת ממנהל החינוך בחולון… במכרז לניהול ביה"ס שהתקיים אך לפני מספר חודשים לא יכולתם ללחץ מנהל החינוך בעירייה למנות אותה למנהלת ביה"ס – תפתחי את תיק המכרז ותופתעי ממה שנאמר, ממה שנחשף, וממה שנותר מתועד בתיק?
  • האם תתמקדו בתפל – המתלוננים האנונימיים ותניחו לעיקר – התנהלות מנהלת ביה"ס…? טובת תלמידי ביה"ס ?
  • האם ההחלטה אליה תגיעו תהא על טהרת טובת התלמידים…?

  ימים יגידו.

  נ.ב.
  לכם, המכותבים הרבים למכתב זה, כולכם מאורט ישראל, מוסד מכובד, ותיק ורציני שאנו גאים היינו להיות חלק ממנו וחלקנו עודנו חלק ממנו, רובכם אם לא כולכם יודעים במה מדובר, יודעים במי מדובר, מכירים את האישה מאחורי תאר מנהלת ביה"ס אורט מיטרני בחולון, נתקלתם בה, עבדתם מולה. אנא למען המוסד בו אתם עובדים למען התלמידים אותם אתם משרתים היו ישרים עם עצמכם ותפעלו בהתאם ליושר מצפונכם.

  מורים נגד עוולה

  העתקים:
  ראש מינהל חינוך ותפעול ד"ר שמריהו רוזנר
  המחלקה לחינוך ערכי ד"ר אבי צפרוני
  על חינוך חברתי וספורט חנן בסיס
  מנהלת היחידה ליחסי ציבור וקשרי חוץ ד"ר שרונה קלדרון
  מנהל המחלקה לארגון וכספים עמוס עצמוני
  ראש מדור ארגון אילן אהרון
  ראש מדור כספים אבלין גולדמינץ
  מנהל המחלקה לעובדי הוראה דן שקד
  ראש מינהל רכש ונכסים זאב לאור
  מנהל מחלקת רכש משה פורת
  מדור ציוד וסביבה לימודית ראש מדור מלאי וביקורת גידי נוי
  ראש מדור שירותים ואחזקה ג'רי פלד
  ראש תחום תיאום ובקרה ליאורה שטיין
  מנהל מחלקת נכסים ויקטור שוורצמן
  ראש מדור תכנון מיכה שטוייר
  ראש מינהל כספים רו"ח סטוארט בן שושן

 6. מורה בביה"ס :

  עבור:
  אגף הבחינות
  שבטי ישראל 29 ירושלים.
  02-5602489/585
  פקס: 02-5602129
  דאר אלקטרוני:
  [email protected]

  הנדון: העדר טוהר בחינות מאורגן מתוזמן ועקבי
  בביה"ס התיכון אורט מיטרני בחולון.

  מדובר בביה"ס עם אוכלוסיה קשה ויש לנו כמורים אחריות עודפת, אך יש גבול, יש לנו גם אחריות לחינוך ערכי ומוסרי.

  בשנים האחרונות בניהולה של המנהלת החדשה גב' איזנמן יש החמרה מוסרית וערכית הגובלת בביזיון שלנו המורים, אפשר לשמוע מתלמידים משפטים כמו: "בשביל מה ללמוד במילא נעבור…, המורה אל תדאגי…" – התלמידים הם עם חכם שלומד מהר…

  "השיפור" בתוצאות בחינות הבגרות מתקבל ע"י מגוון דרכים:

  א. מורה מוסר ציוני מגן רק בשיחה בארבע עיניים עם מנהלת ביה"ס – המורה מתבקש להעלות ציוני מגן באופן לא צודק לתלמידים שנעדרו / לא השקיעו מאמץ וללא צדק. מתקיים לחץ לא סביר ולא צודק בלווי "מקל וגזר" – תלך לקראתי ואלך לקראתך… לעיתים הציונים עוברים שיפוצים ע"י מנהלת ביה"ס גם במהלך המבחן "בהתאם למצב" וללא התייעצות עם המורה המלמד.

  ב. מתקיים מאמץ שעוקף את הדרכים הנכונות להשיג הקלות לתלמידים בעלי אבחון. תוך מתן דגש להשיג התאמת ברמה 3 – כל תלמיד שזוכה לכך נבחן ע"י בוחנת פנימית, מורה בביה"ס, והוא כמובן עובר לא משנה מה… למה.. וכמה…

  ג. הבוחנים מגיעים מחברת כוח אדם, מטרתם לגמור את העבודה כמה שיותר מהר ובלי בעיות… בהנחיית מנהלת ביה"ס דרך המזכירה האישית שלה מתודרכים הבוחנים טרם הבחינות, לא בוחן אחד ולא שתיים פותרים לתלמידים את הבחינות, מאפשרים לתלמידים להשתמש בחומר עזר. לפני שנתיים הייתה בוחנת אחת רצינית, מורה בפנסיה, היא אכן ביצעה את עבודתה כבוחנת ולא נתנה יד לחגיגה, פסלה תלמיד אחד העירה לכמה אחרים – בוחנת זו זכתה לנזיפה ותלונה למעסיקה ע"י מנהלת ביה"ס ולא הופיעה יותר לעומתה יש בוחנת אחת שמופיעה הרבה, אהובה יוספוביץ – עובדת חברת כוח האדם תגבור, בוחנת זו מוזמנת לרוב מבחני הבגרות המתקיימים בביה"ס בשנתיים האחרונות, אהובה יוספוביץ היא הנדסאית אלקטרוניקה המאפשרת להעתיק / לצאת במהלך המבחן / להוציא חומר עזר, היא גם ממש פותרת לתלמידים את הבחינות כל זאת בידיעת וודאית מנהלת ביה"ס שכן מורים רבים התלוננו על כך.

  ד. מורים מאולצים ע"י מנהלת ביה"ס לעלות לכיתה על מנת לבדוק "מה קורה", "לראות אם משהו לא ברור", התלמידים מבקשים עזרה, דורשים מהבוחנים לקרוא למורה, המנהלת מאלצת מורים לעלות ו"לראות מה הבעיה". מורה שלא עושה כדבר המנהלת "מטופל" בהתאם. מורה שלא משתף פעולה מוחלף במורה אחר "טוב" יותר (לראיה 34 מורים פוטרו במשך שלוש שנים חלקן הגדול סרבו למלא הוראה בלתי חוקית בעליל).
  מנהלת ביה"ס מבקשת מהבוחנים לאפשר לתלמידים הנבחנים לצאת לשירותים ללא ליווי בטענה שהיא ומזכירתה יפקחו על כך…

  דוגמאות קונקרטיות:

  1. בבחינת הבגרות באנגלית מועד חורף שנה"ל תשס"ט נדרשו התלמידים להגיש פרויקט בכתב ואח"כ להבחן עליו. בהנחיית מנהלת בית הספר אולצה אחת המורות להכין לכל התלמידים את העבודות. מורה זו פוטרה בסוף השנה – "שהסוד" לא יתגלה…

  2. במהלך בחינות בגרות באנגלית בשנה"ל תשס"ט מנהלת ביה"ס ביקשה מהבוחנים לצאת מהכיתה ואילצה את המורה להיכנס ולעזור לתלמידים. אותה מורה אולצה לחתום על מסמך המאשר שהתלמידים הגישו מבחן פנימי שלא היה ולא נברא – המורה חתמה מאונס. מורה זו פוטרה בסוף השנה– "שהסוד" לא יתגלה…

  3. בבחינת הבגרות בגיאוגרפיה מועד קיץ, ברמת 5 יחל בשנה"ל תשס"ט, בחינה שנערכה לשלושה תלמידים שלמדו גיאוגרפיה חצי שנה בלבד, במהלך הבחינה נשלח לכיתה מורה ( מר X ) ע"י מנהלת ביה"ס, הוא לקח טופס בחינה, פתר אותו בעזרת המורה לגיאוגרפיה, חזר לכיתה והכניס את המבחן הפתור… בעזרתו ובזכות המורה לגיאוגרפיה, כל שלושת התלמידים עברו את המבחן. המורה לגיאוגרפיה פוטרה בסוף תשס"ט "שהסוד" לא יתגלה…

  4. במהלך בחינת בגרות באנגלית בשנה"ל תשס"ט, בחינה בה מתבקשים התלמידים לשמוע קטע ואח"כ לענות על טופס שאלות, לבחינה זו נשלח שוב אותו מר X להיות אחראי על ציוד האודיו, במהלך הבחינה המושמעת הוא תרגם לתלמידים את הקטעים שהושמעו, מיותר לציין שכל התלמידים עברו את המבחן. מר X שהיה בתשס"ט מורה בהיקף שליש משרה מונה השנה למנהל פדגוגי בבית הספר והפך גם למורה לגיאוגרפיה– "שהסוד" לא יתגלה…

  5. השנה (תש"ע) במועד חורף, בבחינת הבגרות במתמטיקה תלמידים יצאו מהבחינה לאחר 15-30 דק' בצהלות. מסתבר שמעטפת הבחינות הגיעה פתוחה לכיתה ! טופס אחד הוציאו ומסרו למנהלת ביה"ס שהיא גם המורה למתמטיקה בביה"ס, הבוחנת הייתה אותה אהובה יוסופוביץ הבוחנת המועדפת וההמשך ברור…..
  מנהלת ביה"ס אורנה איזנמן מנהלת את ביה"ס כבר 3 שנים במהלכם היא החליפה 3 מזכירות אישיות (מזכירתה האישית היא גם האחראית על בחינות הבגרות בביה"ס). המזכירה החדשה, הנוכחית, היא תלמידה לשעבר של מנהלת ביה"ס הגב' אורנה איזנמן ועושה דברה בהכנעה…

  לסיכום
  הדוגמאות הן רבות ומגוונות, עדויות המורים מזעזעות. מורים ועובדים נדרשים לעבור על החוק, מורים ועובדים פוטרו או קודמו בהתאם… התלמידים מאושרים – עוברים בחינות בלי ללמוד, מנהלת ביה"ס מתהדרת בהישגים, עיריית חולון מציגה הישגים ולא מתייחסת לתלונות העולות מהשטח, את חברות כוח האדם אף אחד לא בודק או מבקר, אגף הביקורת באגף הבחינות במשרד החינוך מונה צוות של 4-5 בודקים שאחראיים על כל העולם ואשתו אז מה הפלא…..

  רמת הלימודים, המוטיבציה ללמידה, חובת הנוכחות בשיעורים – כל אלה נדחקו לפינה וירדו לשפל שלא היה כמותו.

  ביה"ס הוא מוסד ערכי ומוסרי, תופעה חמורה זו תחת אחריותה, בניהולה ובעידודה הישיר והעקיף של מנהלת ביה"ס הגב' אורנה איזנמן , תופעה הקוראת למורים ולבוחנים לאפשר העדר טוהר בחינות על מנת להציג תוצאות "יפות יותר" ולהתהדר בהצלחת ביה"ס היא תופעה פסולה שיש לעקור מהשורש.

  הגשנו תלונה מסודרת לגורמים רבים, צירפנו שמות מורים ומספרי טלפון העברנו שמות תלמידים וזמני בחינות, עד כה לא נעשה דבר מה משמעותי למיגור התופעה וחבל !
  מר ידידיה בן שמחון, סגן מנהלת אגף הבחינות במשרד החינוך, טוען כי מניסיונו מקור רוב התלונות הוא ניסיונות לחיסול חשבונות פנימיים… – אנו מזמינים את האדון לחקור ולא להעלות השערות תמוהות

  במסגרת התלונה לאי סדרים בביה"ס נשאלה מנהלת ביה"ס על התופעות האמורות, תגובתה הייתה היתממות ודחיית כל הטענות ובנוסף הציעה מנהלת ביה"ס לספק למבררים הצהרות מורים בנושא…

  אנא עזרתכם

  מורי ביה"ס
  העתקים:
  • סגן מנהל אגף הבחינות מר ידידיה בן שמחון
  • מנהלת האגף לחינוך על יסודי הגב' יפה פס
  • מנהלת מחוז תל אביב – הגב' דלית שטאובר
  • דובר מחוז ת"א משרד החינוך מר אבי קצובר
  • אריאלה קידר מפקחת על ביה"ס מטעם משרד החינוך
  • מבקר המדינה – נציבות תלונות הציבור – מס' אסמכתא: 62524473090-2/2/2010
  • מבקר המדינה – מספר אסמכתא: 62524472688-2/2/2010

 7. מורה בביה"ס :

  04.11.09

  עבור
  מר אביזוב
  מנהל סניף הסתדרות המורים בחולון

  הנדון: ועד מורים בביה"ס התיכון אורט מיטרני בחולון

  בביה"ס אורט מיטרני כל המורים חברי הסתדרות המורים למעט מנהלת ביה"ס ו2 מורים נוספים.

  ועד המורים
  בתחילת שנת הלימודים הנוכחית התקיימו בחירות לוועד המורים של ביה"ס. ניהול וארגון הבחירות בוצע באגרסיביות ע"י מנהלת ביה"ס, אורנה איזנמן.

  מנהלת ביה"ס החליטה שלכל מורה ועובד זכות הצבעה. עניין הקביעות בעבודה או / היקף המשרה אינו רלוונטי מבחינתה לנושא הבחירות.
  לא עזרו זעקות המורים או בקשותיהן שיתקיים הליך חוקי.

  כל מורה ועובד בביה"ס הכניס שני פתקים לתוך קלפי מקרטון.
  הקלפי עוכבה במשך שבועיים בחזקת מנהלת ביה"ס ולאף אחד לא הייתה גישה לקלפי זולתה.

  לאחר שבועיים נמסרה הקלפי לספירה לאחת המזכירות.
  תוצאות הספירה לא הוצגו באופן רשמי לציבור המורים והעובדים.
  יום לאחר ספירת הקולות ריכזה מנהלת ביה"ס בחדרה את ישיבת הועד הראשונה.
  לישיבה הוזמנו (על פי מספר הקולות שקיבל כל מועמד/ת – מהגבוה לנמוך):
  אסנת – שזכתה לטענת מנהלת ביה"ס ברוב הקולות (אסנת היא מזכירה שאינה קבועה, את אסנת קיבלה מנהלת ביה"ס לעבודה בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, אסנת היא תלמידה של מנהלת בביה"ס בביה"ס ק"ש בחולון שם היא עבדה לפני מספר שנים)
  זהבה – זהבה היא קרובה משפחה רחוקה של מנהלת ביה"ס, אורנה איזנמן, זהבה היא מורה ללא רישיון הוראה, ללא קביעות)
  אלדד – אלדד הוא מורה לספורט, מורה לא קבוע, גם אלדד הוא תלמידה לשעבר של מנהלת ביה"ס בביה"ס ק"ש בחולון)
  אורלי – אורלי מורה שנקלטה ע"י מנהלת ביה"ס לפני כ שלוש שנים, בעלת רישיון הוראה .
  רבקה – מורה ותיקה בעלת קביעות ורישיון הוראה.

  לדעתנו הבחירות זויפו והועד נבחר שלא בהליך הוגן ראוי וחוקי.
  לאחר פניה שלנו אליך על פי מיטב הבנתנו ביקשת הבהרות ממנהלת ביה"ס בכתב ובתגובתה אליך בכתב נכתבו דברי סלף וכזב.

  נכון להיום
  • הועד לא התכנס פעם נוספת.
  • לכל מורה יורדים 25 ₪ עבור ועד מורים.
  • חשבון ועד המורים נמצא עדיין בבעלות מורים שפוטרו.
  • אין אפשרות למשוך כסף מהחשבון
  • מנהלת ביה"ס אורנה איזנמן אוסרת על המורים לבטל את הוראת הקבע באורט ישראל.
  • אין ועד שמייצב את המורים בשעה קשה זו.

  כמציג הסתדרות המורים אנו חושבים שזוהי חובתך להביא מזור למורים חברי הסתדרות המורים המלמדים בביה"ס זה.

  אנו מודים לך מראש
  מורים מביה"ס התיכון אורט מיטרני חולון

  העתקים:
  מר יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים

 8. מורה בביה"ס :

  ביקור סדיר
  בי"ס התיכון אורט מיטרני הוא מוסד בן 33 שנה. את ביה"ס הקים מר אמנון קמינסקי, ביה"ס נקרא אז אורט ספיבק.
  מאז ועד היום הוחלפו מנהלי ביה"ס בסדר הבא: דני קליין, יהודית בן אברהם ובשלוש השנים האחרונות אורנה איזנמן.

  במהלך השנים נבלע תיכון אורט תל גיבורים באורט ספיבק.

  מאז ועד היום ביה"ס מוגדר כמרכז חינוך וכתיכון טכנולוגי וככזה בין השאר הוא ניהל את נושא הביקור הסדיר באמצעות יומני כיתה שנשמרו בארכיונים.

  במהלך כל השנים אחוז הבוגרים שהיו זכאים לתעודת בגרות טכנולוגית ( 14 יח"ל ) עם אפשרות להמשך לימודים במכללות השונות לא ירד מ 70%.

  בשלוש שנים האחרונות תחת ניהולה של הגב' אורנה איזנמן נזרק והושמד כליל כל עברו המפואר של ביה"ס אורט ספיבק ואורט תל גיבורים וכן כל החומר הקשור בתקופה שקדמה לניהולה.
  הביקור הסדיר בביה"ס חדל להתנהל באמצעות יומני כיתה והביקור הסדיר הלקוי הקיים בפועל מסולף במערכת המנב"ס הבית ספרית.
  בוגרים רבים המגיעים לבקש תעודות או/ו מסמכים שונים נשלחים לביתם כלעומת שבאו.
  ביה"ס היום לא מסוגל להציג תעודות או מסמכים, תמונות או כל מסמך הקשור בעברו לרבות יומני כיתה שחובה על פי החוק לשמור.

  חמור מכך, בשלושת השנים האחרונות חלה נסיגה לוגריתמית במספר התלמידים הזכאים לתעודה טכנולוגית 14 יח"ל המקנה אפשרות להמשך לימודים במכללות השונות, נכון לסוף שנה"ל תשס"ט ניתן לספור אותם על כף יד אחת !!!

  1. האם משהו נותן את הדעת על כך ?
  2. האם למשהו ברור מדוע מנהל החינוך בעיריית חולון נותן יד לכך ?
  3. האם למשהו מובן / ברור מדוע אורט ישראל נגררת לעוולה ?
  4. האם אף אחד במשרד החינוך לא נתן את הדעת על כך?

  מורים נגד עוולה

 9. אחד שמבין :

  תגישו תלונה במשטרה נגד המנהלת שלכם.
  טוהר בחינות זו עבירה פלילית
  בהצלחה לכם

 10. רן :

  המנהלת א' (מאורט במרכז הארץ) דרסה מורים, שיקרה, שינתה ציוני מגן: זייפה או דרשה לשנות… בסוף קבלה פרס של מנהלת הצטיינת. בטקס דיברו דמגוגים שמנים…
  ואז כעבור זמן קצר "ברחה" לנהל ברשת אחרת.

 11. מיכל :

  רן אתה מדבר על עין גדי?

 12. מורה בעבר שפוטרה :

  5.10.2010

  עבור
  מר אבינועם גרנות
  ראש מנהל החינוך
  עיריית חולון

  א.נ.

  הנדון: אורנה איזנמן מנהלת תיכון אורט מיטרני

  ההיסטוריה מכתיבה את ההווה לפיכך ברשותך נפתח במעט היסטוריה:
  גב' איזנמן הייתה עובדת עיריית חולון ותפקדה כאחת מהסגניות בתיכון קריית שרת בחולון. גב' איזנמן החליטה לנסות את יכולותיה כמנהלת ביה"ס בחטיבה בעין גדי ולפיכך היא יצאה לחל"ת.
  לאחר שנתיים חזרה איזנמן לחולון מסיבות שלא נפרט כאן וביקשה מעיריית חולון תעסוקה, במקביל מנהלת ביה"ס אורט מיטרני הגב' בן אברהם נאלצה לצאת לשנת שבתון עקב מחלת בעלה. רשת אורט נענתה לכם והסכימה לקלוט לשנת ניסיון את הגב' איזנמן שהמשיכה את החל"ת מעיריית חולון לשנה שלישית והפכה לעובדת אורט.

  בתום שנת השבתון של הגב' בן אברהם הטלתם וטו על חזרתה לנהל את ביה"ס אורט מיטרני ועמדתם על כך שהגב' איזנמן תמשיך לנהל את ביה"ס, לא נפרט כאן את דברי הסנגוריה שהעלתם ולא נפרט את המניעים הכספיים שעמדו מאחוריהם.
  גב' איזנמן המשיכה לנהל את ביה"ס לבקשתכם עוד שנתיים תוך שהיא מאריכה את החל"ת מעיריית חולון לשנתיים נוספות ובכך היא הגיעה למכסימום המותר – 5 שנים. גב' בן אברהם הגיעה להסכם עם אורט, ועיריית חולון כבר לא חייבת דבר לגב' איזנמן ומבחינתכם נחסך כסף רב.

  בתום שלוש שנות ניהול במיטרני התקיים בסוף שנה"ל תשס"ט מכרז לניהול בית הספר. המכרז התנהל בראשותך שלצידך
  • מר רוני יוסף – מנהל החינוך העל יסודי בעיריית חולון
  • מר אביגדור גונן – מפקח משרד החינוך
  • מר דן שקד – מנהל המחלקה לעובדי הוראה באורט
  • שני נציגי ארגוני המורים.
  לא נפרט כאן מדוע נדחה המכרז פעם… ופעמיים אבל נזכיר ששני נציגי ארגון המורים התנגדו בתוקף למינוי של הגב' איזנמן ונציג אורט אולץ על ידכם לקבל את החלטתכם למנות את גב' איזנמן למנהלת בית הספר ( 4/2 ) לא נפרט כאן את האולטימאטום שהצבתם לנציג אורט.

  האם עצם העובדה שעמדתם מאחוריה מונעת מכם היום להיות כנים לעצמכם ולציבור אותו אשר אתם מייצגים ולהאות לבצע ולו בדיקה יסודית לטענותינו ?

  האם חזרה בך מדברים שאמרת בשבחו אל אדם הם איוולת?

  האם לדעתך שלוחך ביצעו בדיקה יסודית ומקפת נטולת מניעים אישיים של כלל הטענות שהועלו או לפחות החמורות בהם מבחינתך?

  אנו מעריכים את יושרך האישי ואת פועלך בתחום החינוך כאן בעיר ובכלל, אין לנו ספק שכבודך אדם רציני, נבון ומפוקח, ככזה האם יש לך תשובה מדוע מספר ימים לאחר שדחיתם את הטענות בדבר העדר מקצועות לימוד בביה"ס פורסמו מודעות דרושים מורים לביה"ס ?

  להלן ציטוט הטענה אותה דחה בביטול מר רוני יוסף נציגך בשימוע במשרד החינוך ב 25.1.2010:

  "…..לפי המידע שהגיע אלינו חלק מהתלמידים אינם לומדים את מלוא מקצועות הלימוד העיוניים והטכנולוגיים המתוקצבים להם ממשרד החינוך…."

  להלן המודעות שהתפרסמו באינטרנט יומיים לאחר השימוע 27.1.2010:

  למרכז חינוך בחולון דרוש /ה מורה למקצועות החשמל. התמחות הספק, פיקוד ובקרה. עם ניסיון לבגרות במקצועות מערכות חשמל ובקרה.

  למרכז לחינוך אורט מיטרני חולון דרוש מורה למחשבים במרכז לחינוך בחולון לשש שעות שבועיות לתלמידים לפני נשירה

  מדוע נציגך בשימוע דחה את הטענות? האם רק כעת, לאחר שלוש שנים בו גב' איזנמן מנהלת את בית הספר, לאחר שהועלו טענות, רק בשנה הרביעית לניהול ביה"ס בסוף סמסטר א היא מחליטה לחפש מורה למחשבים, מורה למקצועות החשמל, למערכות הספק, פיקוד ובקרה. עם ניסיון לבגרות במקצועות מערכות חשמל ובקרה.

  האם כך מתנהל בית ספר ? האם לזה פיללת? האם לא טעית? האם חזרה בך מדברים שאמרת בשבחו אל אדם הם איוולת? האם זו התנהלות נאותה לדעתך ? ככה מנהלים בי"ס ?

  אולי אנחנו צודקים? אולי באמת יש אי סדר ואולי יותר מאי סדר ?

  לאחר פרסום הכתבה במקומן חולון בתים בדבר השחיתות בביה"ס בעניינה של הגב' גאולה מרקו טרחתם לכתבת צבע בתגובה , על אותו משקל אנו מקווים, שלא תבחרו בגב איזנמן כמנהלת מצטיינת לפחות לא לפני שתתבצע בדיקת טענתנו.

  המפתחות אצלך, אורט לא משמעותיים מבחינתך, זו רק החלטה שלך, זה לא קל לקבל החלטה בניגוד למה שאמרת יומיים קודם, יחד עם זאת אם תבדוק את המתנהל בביה"ס ותגלה שהטענות לאי סדרים מוצדקות לפחות ברובם שכן אז החלטה בניגוד למה שאמרת לפני יומיים היא החלטה ראויה.

  בימים הקרובים יחולקו לתלמידים תעודות סוף סמסטר א תמונת ביה"ס תשתקף עליהן.
  אנו ממליצים לך לבדוק את הצד הפדגוגי:
  • מדוע אין לוח מבחנים לקראת סוף סמסטר…
  • מדוע אין יומני כיתה….
  • בדיקת קבוצות הלימוד בביה"ס, המערכות האישיות…
  • כיצד בדיוק מתבצע מעקב ביקור הסדיר בביה"ס ובדיקת תוצאות סיכום הביקור הסדיר שיכתבו בתעודות…
  • העדר מקצועות לימוד המוגדרים כמקצועות ליבה ומקצועות טכנולוגים מתעודות התלמידים….

  היינו יכולים להמשיך ולהמשיך כמו לדוגמא הצד החברתי או ייעוצי טוהר בחינות הבגרות, או האופן בו ביה"ס משיג הקלות והתאמות לתלמידים לקויי למידה ללא תוכניות התערבות על פי הנדרש בחוזר מנכ"ל וכו"ל אך די לנו בכך למסמך זה.

  מר אבינועם גרנות, ראש מנהל החינוך בחולון, אנו מורים בעבר ובהווה בביה"ס מבקשים בזאת את בדיקת תלונתנו לאי סדרים בביה"ס התיכון, מרכז חינוך אורט מיטרני בחולון.
  גם אם תלונה זו היא אנונימית טובת התלמידים קודמת ! אנא עזרתך.

  מורים נגד עוולה

  העתקים:
  • מנהלת מחוז תל אביב – הגב' דלית שטאובר
  • מנהלת האגף לחינוך על יסודי הגב' יפה פס
  • אריאלה קידר מפקחת על ביה"ס מטעם משרד החינוך
  • סגן מנהל אגף הבחינות מר ידידיה בן שמחון
  • דובר מחוז ת"א משרד החינוך מר אבי קצובר
  • ראש מינהל חינוך ותפעול ד"ר שמריהו רוזנר
  • המחלקה לחינוך ערכי ד"ר אבי צפרוני
  • על חינוך חברתי וספורט חנן בסיס
  • מבקר המדינה – נציבות תלונות הציבור –
  • מבקר המדינה – מספר אסמכתא:

 13. מורה בעבר שפוטרה :

  6 לפברואר תש"ע

  עבור:
  הגב' לאה ניסן מנהלת אזור דן – אורט ישראל
  ועבור:
  מר דן שקד ומר חנן בסיס
  המינהל לחינוך ולתפעול – אורט ישראל

  הנדון שאילתא בנושא העסקת עובדת

  השנה נקלטה עובדת חדשה בשם אסנת ר. המועסקת בביה"ס אורט מיטרני:
  1. כמזכירתה האישית של מנהלת ביה"ס אורט מיטרני בחולון .
  2. כאחראית מחסני ציוד אור קולי וציוד משרדי .
  3. אחראית על בחינות הבגרות בביה"ס.
  4. מתפקדת כראש וועד המורים הנבחר בביה"ס (ראה רצ"ב). .
  5. כאחראית מנב"ס בביה"ס (מורים מוסרים לה על בסיס שעת לימוד סיכומי ביקור סדיר בכיתות והיא מכניסה את הנתונים למחשב ומנפיקה גיליונות הערכה ותעודות….).
  6. ועוד…

  מר חנן בסיס, כאחראי, האם אדוני יודע שלמזכירה החדשה אין שום תעודה בשום תחום.

  האם אדוני יודע שאסנת היא תלמידה לשעבר של מנהלת ביה"ס הגב' אורנה איזנמן ושעיסוקה האחרון היה מאבטחת בקניון בחולון.
  אסנת בחורה נחמדה, חביבה, נבונה ופקחית אך אין ברשותה כל תעודות המעידות על הסמכה כלשהיא !

  מר חנן בסיס, אחראי על עובדי המנהל ברשת אורט, האם זה תקין ?

  ולמר דן שקד ראש מינהל לחינוך ולתפעול והגב לאה ניסן מנהלת אזור דן באורט ישראל:

  בביה"ס אורט מיטרני מועסקת זהבה ש. אחות גיסתה של מנהלת ביה"ס. למרות, כידוע לכם אין לה רישיון הוראה ואין לה תעודת הסמכה כלשהיא זולת תעודות של השתלמויות בקורסי העשרה בנושאי אומנות של משרד החינוך בלבד וללא כל תעודה טכנולוגית.

  אין לנו שום דבר נגד זהבה ש. שהיא אישה חביבה נבונה וחייכנית אך לדעתנו הדבר נעשה בניגוד לחוזר מנכ"ל שבפירוש אוסר זאת !

  הגב זהבה ש. עובדת בביה"ס אורט מיטרני נכון להיום כמחנכת שתי כיתות, כרכזת מגמת אומנויות , וכמורה המגישה לבגרות בקוסמטיקה ובתולדות האומנות (ראה רצ"ב )
  בנוסף מלמדת זהבה את קבוצות הלימוד הבאות:

  שם המקצוע תלמידים מכיתות: מס תלמידים שם המורה
  סדנת אומנות י/3, יא/3, ט/1 13 זהבה שלום
  סדנת אומנות י/2, י/3, י/1 9 זהבה שלום
  סדנת אומנות י/3, יא/1,י/2, י/1 12 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/2, יא/3, יב/3, יא/1 16 זהבה שלום
  סדנת אומנות י/2, י/3 12 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/3, יא/2, יב/3, י/3,יא/1, יב/2, י/2, י/1 31 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/3, יב/2, יב/1, יב/3, יא/2, י/1 16 זהבה שלום
  סדנת אומנות ט/1 11 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/1, יב/3 3 זהבה שלום
  סדנת אומנות יב/3, יא/2, יא/3, יב/2, יב/1, יא/1, י/1 12 זהבה שלום
  סדנת אומנות יב/2, יב/1, יב/3, יא/2,יא/3, יא/1, י/1 14 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/3, יב/2, יב/3, יא/2 11 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/2, יא/3 20 זהבה שלום
  סדנת אומנות י/1, י/3 10 זהבה שלום
  סדנת אומנות יא/3, יב/2, יב/1, יב/3, יא/2, יא/1, י/3 30 זהבה שלום

  הגב' לאה ניסן, מנהלת מחוז דן באורט ישראל
  ומר דן שקד, מנהל המחלקה לעובדי הוראה

  עד כמה שזכור לנו לא התפרסמה מודעה בעיתון או ברשת שדרושה מורה לאומנות לביה"ס אורט מיטרני בחולון, יחד עם זאת מינוי הגב' זהבה ש. אושר על ידכם אף ללא הצגת רישיון הוראה זמני ממשרד החינוך,

  האם המינוי סביר, ראוי, נכון ותקין ?

  בברכה
  מורים נגד עוולה בביה"ס
  אורט מיטרני בחולון
  העתקים:
  • מנהלת מחוז תל אביב – הגב' דלית שטאובר
  • מנהלת האגף לחינוך על יסודי הגב' יפה פס
  • אריאלה קידר מפקחת על ביה"ס מטעם משרד החינוך
  • סגן מנהל אגף הבחינות מר ידידיה בן שמחון
  • דובר מחוז ת"א משרד החינוך מר אבי קצובר
  • ראש מינהל חינוך ותפעול ד"ר שמריהו רוזנר
  • המחלקה לחינוך ערכי ד"ר אבי צפרוני
  • מנהל המחלקה לעובדי הוראה מר דן שקד
  • הגב לאה ניסן מנהלת אזור דן באורט ישראל
  • מר אבינועם גרנות, ראש מנהל החינוך בעיריית חולון
  • מר רוני יוסף ראש מנהל החינוך העל יסודי בחולון
  • מבקר המדינה – נציבות תלונות הציבור –
  • הלשכה לפניות עובדים ולפניות הציבור

 14. מיכאל לינדנבאום :

  יש ברדק,יש מורים נגד עוולה.ממש מכל טוב.
  והסיבה,אם כי לא היחידה כי מעורבים גם העיריה ואורט,אבל קריטית מבחינת המורים:
  "בביה"ס אורט מיטרני כל המורים חברי הסתדרות המורים למעט מנהלת ביה"ס".
  כלומר המשת"פ והרודן וסרמן בשטח.
  כל מנפצי אנדרטאות הסטלינים למיניהם וחובבי רוח חדשה,פתאום נאלמו דום.
  חומר למחשבה לקוראי ע"ש.

 15. מורה שפוטרה מביהס :

  אורט מיטרני – בקול ישראל – רשת ב

  מחר יום שלישי 9 לפברואר 2010 ביומן הבוקר שיפתח בשעה 06:00
  וביומן הבוקר – חדשות – בשעה 07:00 בבוקר נושא אורט מיטרני ידון בשידור

  יומני החדשות שיפתחו בשעה 6 בבוקר ו 7 בבוקר יעסקו בין היתר באורט מיטרני חולון – תלונות על אי סדרים ובנושא העדר טוהר הבחינות בביה"ס כמו כן יתקיים דיון בנושא: אורט מיטרני – טחנות הצדק טוחנות לאט

  אל תחמיצו!

  מנהלת ביה"ס אורנה איזנמן ניסתה למנוע את השידור באמצעי לא ראוי:
  בשנים האחרונות אחד המורים הותיקים והמבוגרים בביה"ס הפליא במכותיו תלמידים בשלושה מקרים שונים בשעת התפרצויות זעם רגעיות לא נשלטות. מנהלת ביה"ס דאגה להשתיק את האירועים… ההתלמידים המוכים ובני משפחותיהם הוזמנו לשיחות והמורה התנצל בפניהם… אולם מורה זה נותר בן ערובה. בימים אלה הוא אולץ לכתוב מכתב רווי שקרים וטיעונים הבאים לפאר את שמה של מנהלת ביה"ס הגב' אורנה איזנמן כל זאת על מנת למנוע את השידור או להצטרף אליו כסנגור…
  למזלנו אותו מורה התלונן בכתב להסתדרות המורים אך לפני שנה כנגד מנהלת ביה"ס אורנה איזנמן , במכתב התלונה מורה זה תוקף ללא רחם ומשמיץ את אותה מנהלת שהוא טרח מאונס להאדיר בכתב היום….

  מורים נגד עוולה

 16. מיכאל לינדנבאום :

  שאלה שאלתית למורה שפוטרה.האם הסתדרות המורים עשתה משהו?

 17. מורה שפוטרה :

  לא עשו מאומה !!!!

 18. רן :

  המורים שהתנגדו לקניות מיותרות, שהתנגדו לזיופים פנו לארגון… למורים זרקו כמה "עצמות". בקיצור השתיקו את העניין. ובזה נגמר.
  לפי דעתי, כעת אין מקום ל"מכולת" בשם אורט. בשביל מה כפילות בפיקוח? פקידים? (כן, למפקחים באורט קוראים אחרת: מנהל).

 19. מורים נגד עוולה :

  זה המכתב האחרון שנשלח – מהיום והלאה נאפשר לטחנות הצדק להגיע לאמת.

  לא נכתוב יותר לאף גורם, לא מייל ולא פקס, לא בלוג ולא תקשורת.

  זה המקום לבקש סליחה אם הטרדנו מישהו בנושא לא לו או/ו אם פגענו במישהו.
  כל מטרתנו היא טובת התלמידים שלדעתנו לא מקבלים את המגיע להם על פי חוק!

  טרם כתבנו את מכתבי התלונות לאי סדרים בביה"ס התמודדנו עם שאלת גבולות ההגנה על שמו הטוב של האדם, זוהי שאלה עתיקת יומין, שוודאי שלא החלה בעידן האינטרנט.

  בספר ויקרא (יט, טז) נאמר: "לֹא תֵלֵךְ רָכִיל בְּעַמֶּיךָ". חז"ל הזהירו מאוד מפני לשון הרע, ואף ראו בה כשקולה כנגד עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים".

  לאור החשש לאי סדרים מנהלתיים /פדגוגיים וחשש מבוסס להעדר טוהר בחינות לא יכולנו להחריש והחלטנו לכתוב תוך נצירת לשוננו מרע ושפתינו מדבֵר מרמה – טובת התלמידים גברה.

  אנו לא דורשים דבר לעצמנו, אנו רק מבקשים שתתקיים בדיקה נאותה ואם תמצאו לנכון לתקן את דרכי מנהלת ביה"ס נודה לכם בשם תלמידי ביה"ס.

  ראוי לסיים את מכתבי התלונות בפסוק, אשר היווה את המקור לשם ספרו של הרב ישראל מאיר הכהן מראדין, שהינו ספר יסוד, העוסק כולו בהלכות לשון הרע:

  "מי האיש החפץ חיים אוהב ימים לראות טוב, נצור לשונך מרע ושפתיך מדבֵר מרמה " (תהלים לד, יג-יד).

 20. מורה מבית ספר קודם :

  כמורה חוויתי את אֵימֵי השנתיים שבהן אורנה ניהלה לכאורה את בית הספר שלנו, לפני שעברה, לשמחתנו, לבית ספר אחר. למרות ההופעה הכאילו תרבותית השליטה אורנה טרור בקרב מורי בית הספר. המורים לא קיבלו גיבוי מהמנהלת בעימותי המשמעת הרבים שהלכו והתרבו בינם לבין התלמידים. התלמידים חשו שאורנה לצידם, לא משנה מה יעשו, והדבר הוביל, כמובן, גם לעימותים בין הורים לבין המורים.
  מסתבר שלהרוס אווירת אמון וביטחון – קל מאד, וזה מתרחש תוך זמן קצר. לבנות את האמון מחדש – לוקח יותר זמן.

 21. מורה מביה"ס :

  למורה מבית ספר קודם

  שמענו מעט על מקום עבודתה הקודם של אורנה אבל השמועות טפטפו…

  אנא ממך אם תוכלי להרחיב מעט אודות התנהלותה בחטיבה בעין גדי זה יעזור לנו מאד במאבק..

  אם לא נוח לך לכתוב על פלטפורמה זו אנא כתבי לי לאמייל:
  [email protected]

 22. אחד המורים הנפגעים :

  למורה מבית הספר הקודם

  באמת הרווחתם שהגברת עברה לעשות נזק בבית ספר שלנו !! מתי היא כבר תעבור למקום אחר??? כל מה שתארת נכון ואפילו גרוע יותר!

 23. ה' ישמור :

  יש עוד מקומות אחרים המשותף להם אותה בעלות עם תקציב עתק- אותו "טוהר בחינות", אותה שחיתות בוועד המורים והעובדים. אותה אלימות ויותר מכל ה"גזענות" האתיופים אשמים בכל כך טוענים המנהלת, המורים, שכשלו ואחוז הבגרויות מהירודים ביותר בגבולות העולם השלישי.

 24. מורה נפגעת אורנה :

  "צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים" תודה לכל מורי בית הספר אשר סוף סוף קיבלו אומץ וכתבו על תפקודה הלקוי של "המנהלת" אורנה איזנמן.