חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המטרה: לחדש רשיון נהיגה בלי להיכנס למאגר ביומטרי

נושאים זכויות אדם, מכתבים, עלו ברשת, תחבורה ב 17.01.10 5:51

הבלוגר עירא אברמוב, ממובילי המאבק נגד החוק הביומטרי, צריך לחדש בקרוב את רשיון הנהיגה, והתברר לו שהדבר כרוך בהכללת תמונתו במאגר ביומטרי. מסע בנבכי הבירוקרטיה מתחיל במכתב

עירא כותב לדובר משרד התחבורה "נדרשתי להצטלם כדי לחדש את רשיוני. כשביררתי בדרגים נמוכים יותר במשרד, גיליתי לאכזבתי כי בניגוד ללשון חוק הכללת אמצעים ביומטריים החדש, משרד הרישוי עדיין דורש ממני צילום למאגר הביומטרי של משרד התחבורה/הפנים."

המשך המכתב ו(בע"ה) תשובת משרד התחבורה – בבלוג המשובח של עירא.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. עירא :

  רק תיקון – זה לא ממש מתחיל ממכתב, זה התחיל משאילתות בועדת הכנסת, המשיך בנסיונו העגום של חבר למאבק, דרך שאלות עיקשות בסניף משרד הרישוי בנתניה וממשיך במכתבים האלו.

  הבעיה היא שחיכיתי קצת יותר מדי זמן. הרשיון יפוג בעוד 4 ימים, והמערכת השרירנית והשרירותית הזו מאלצת אותי לבצע החלטה כואבת.

  לבסוף, אני חייב לסגור במילה וחצי על רצונם הטוב של הפקידים לעשות את מה שנכון – בניגוד למה שכתב לקסי, אין לזה שום קשר לעזרת אף "שם".

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  קיים מאבק נגד חוק המאגר הביומטרי של משרד הפנים-למה מתעלמים ממאגר התמונות הביומטריות שבמשרד הרישוי ??
  נהגים חדשים/וותיקים נגשים לצילום מתוך מחשבה שמדובר על תמונה רגילה ולא עולה בדעתם שמודדים תווי פנים ושומרים תמונה ביומטרית לצד שם הנהג ופרטים אישיים אחרים (מאוד זהה למאגר הביומטרי של משרד הפנים)
  לאגודה לזכויות האזרח וגורמים אחרים המנהלים את המאבק נגד חוק המאגר הביומטרי יש ידע,כח אדם ואמצעים לפעול ביחד לביטול הדרישה לצילום ביומטרי ( אולי בגצ של נהגים ) חייבים לפעול במהירות בעניין המאגר של משרד הרישוי: שימחקו ויבטלו את מאגר התמונות הביומטריות של נהגים שהצטלמו ללא ידיעה והבנה שמדובר על צילום ביומטרי , שיבטלו את הכפיה- דרישה בצילום ביומטרי אם יצליחו לפעול לביטול צילום ביומטרי במשרד הרישוי זה יהיה הישג לקראת ביטול המאגר הביומטרי העתידי של משרד הפנים.

 3. עירא :

  אלמונימי יקר – הבעיה ידועה ומטפלים בה במעט הפנאי והיכולת שיש לנו. אם אתה רוצה לתרום זמן ומאמץ אתה מוזמן. המאבק הוא לא רק של העמותה וגם לא מונהג על ידם (ומזל שכך, כי אין להם יותר משאבים לטפל בכל הרעות החולות שנופלות עלינו בשנה האחרונה).

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.