חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מוחמד ברכה: משרד הבריאות, טפלו מייד בתחלואה הכפולה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות, כלכלה ותקציב ב 13.01.10 5:06

בדיון המשך שערכה ועדת הכנסת למאבק בנגע הסמים הורה היו"ר, ח"כ מוחמד ברכה, למשרד הבריאות להיערך לטיפול אפקטיבי בתחלואה הכפולה (שימוש בסמים ביחד עם מחלת נפש) ולדווח לועדה בתוך שלושה חדשים
מאת:
יעקב לקס

בדיון שנערך אתמול (יום שלישי) בוועדה למאבק בנגע הסמים, דיון המשך לדיון בבעלי תחלואה כפולה שנערך בשבוע שעבר, העידו בפני הוועדה בכירים במערך בתי החולים הפסיכיאטריים בנוגע לטיפול הניתן בבתי החולים לבעלי תחלואה כפולה. בפני הוועדה הועלתה הבעיה שמבחינת הגדרות משרד הבריאות אין הגדרה ותקנים שנועדו לטיפול במכורים לסמים או משתמשים בסמים הסובלים מבעיות נפשיות. כתוצאה מכך הטיפול הניתן לאוכלוסייה זו לוקה בחסר. בפני הוועדה הועלתה בעיה נוספת, העדר הכשרה של רוב אנשי הצוותים הרפואיים הפסיכיאטריים בתחום ההתמכרויות והעדר הכשרה בנושא גם בקרב אנשי הצוותים הסיעודיים בבתי החולים.

במהלך הדיון נידונה גם בעיית חוסר הרצון של רופאים בתחום להתמודד עם הבעיה למרות שבשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת במספר מקרי התחלואה הכפולה. יו"ר הוועדה חבר הכנסת ברכה (חד"ש) קבע כי על משרד הבריאות לשפר במהירות את הטיפול בבעלי תחלואה כפולה.

בסיכום הדיון דרש חבר הכנסת מוחמד ברכה (חד"ש) ממשרד הבריאות להכין נוהל שיגדיר את התחלואה הכפולה ואת הדרכים לטפל בה וכן לתקנן את מערך בתי החולים הפסיכיאטריים באופן שיאפשר את שיפור הטיפול באוכלוסייה זו. חבר הכנסת ברכה הנחה את יו"ר הרשות למלחמה בסמים להקים צוות שיגיש נייר עמדה בנושא למשרד הבריאות. הצוות יכלול נציגים של הרשות, משרד הבריאות, מנהלי בתי החולים הפסיכיאטריים והמועצה לבריאות הנפש. יו"ר הוועדה הנחה את משרד הבריאות לתגבר את מערך ההדרכות לצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים הפסיכיאטריים ולפעול להכנסת לימודי תחום הטיפול במכורים להתמחות בפסיכיאטריה. יו"ר הוועדה חתם את הדיון בדרישה לקבל דיווח תוך שלושה חודשים מהגורמים המקצועיים בכדי לשפר את הטיפול באוכלוסייה חלשה זו והבטיח להאבק למען המרצת משרד הבריאות וגורמי הטיפול לתיקון המצב הקים ובמקרה הצורך גם להשגת התקציבים שיידרשו לצורך זה.

מסמך של מרכז המחקר והמידע של הכנסת

מצגת שערך דר’ יששכר הרמן מהמרכז לטיפול בנפגעי סמים – יפו – משרד הבריאות

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

  1. achso :

    מדהים לקרוא שאחרי 10 שנים של רפורמה בבריאות הנפש עדין צריך חבר כנסת נמרץ שידרוש ממשרד הבריאות לבצע את תפקידו.

  2. דן :

    כל הכבוד לברכה על העיסוק בנושא, מעניין איך הוא בכלל הגיע לנושא הזה, עוד לפני שבעלי התחלואה כפולה קבלו את גומה אגייר בתור סלבריטי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.