חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ברוך זלץ, יו"ר ההסתדרות בחיפה, מחה נגד ממשלת ההתייקרויות

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 11.01.10 5:06

אליעזר הברמן, נציג מר"צ במרחב חיפה של ההסתדרות, פונה אל יו"ר המרחב – ברוך זלץ – בדרישה להעלות לדיון במרחב את ההתייקרויות שהממשלה כופה עלינו

לכבוד– יו"ר ההסתדרות מרחב חיפה

מר ברוך זלץ

אודה לך אם מוסדות ההסתדרות הנבחרים יכונסו לדון בהתייקרויות של העלאת תעריפי התחבורה הציבורית החשמל והמים במשק אשר ייכנסו לתוקף החל מ-1.1.2010.

הדבר ממש מרגיז כי זה ממש התעללות בשכבות המוחלשות באוכלוסיה, התעמרות לשמה, באו להרע עוד יותר את מצבן של השכבות החלשות. החלטה זו מגלה אטימות ציבורית ותפגע קשות בלי אבחנה בכל בית אב בישראל אך בעיקר באלה שאין להם. הרי המים הם צורך קיומי, החשמל זה צורך בסיסי ומי הם משתמשי התחבורה הציבורית כיום? אנשים קשי יום אשר אין בידם להחזיק רכב.

בהחלטה הזאת יש גם חוסר רגישות. הפיכת אספקת המים מזכות בסיסית, המגיעה לכל אזרח, לסחורה חמה בשוק הקפיטליסטי. על חשבון העניים מעבירה הממשלה את הטיפול בנושא המים לידי בעלי ההון ואלה מקימים מערכות התפלה.

כאשר הממשלה מחליטה להעלות את מחיר הנסיעה בתחבורה הציבורית ומייקרת את המים והחשמל היא מקבלת החלטה שיש לה משמעות סמלית, משמעות סמלית כבדה.

יש בהחלטה הזאת מסר לציבור הישראלי: אוזנינו אטומות לשמוע את המסר של הבוחרים שהצביעו עבור המדיניות החברתית של ביבי נתניהו. אזנינו אטומות לשמוע…

יש לציין כי העלאת מחיר המים, החשמל והתחבורה הציבורית לא תפתור כל בעיה למשק הישראלי. בלי חשיבה ותכנון ארוך טווח זוהי ממש הכרזת מלחמה בעניים במקום בעוני, פגיעה קשה מאוד בשכבות החלשות ובחסרי היכולת בקשישים, בסטודנטים ובעקרות בית.

הנני מביע מחאה ושאט נפש עמוקה לנוכח הכוונה ועצם המחשבה בזמן הזה דווקא לפגוע עוד ועוד בנצרכים החלשים.

אין לנו ממשלה חברתית כלל, ביבי נתניהו ושטייניץ ממשיכים מדיניות של חוסר חמלה שבה החלו עוד בשנת 2003. מדיניות של איוולת ושל אטימות חברתית, שאינה שמה ושאינה קשובה לרחשי לב הצבור. דבר אחד ברור – שהקורבנות של התייקרויות אלה הם קורבנות ידועים מראש. אלה קורבנות קבועים, הדפוקים בינינו שלא שפר מזלם. זו פגיעה קשה מאוד באוכלוסיה חלשה, פגיעה מטעמה של ממשלה אנטי חברתית וללא לב, של ממשלה שאינה רגישה לרחשי לב הציבור הרחב. זו ממשלה עם אוריינטציה חברתית? מכה על ראשי החלשים חדשות לבקרים.

ממש בושה וחרפה. יש בישראל בעיה אמיתית של חלוקת ההכנסות. כל ממשלות ישראל בתקופה האחרונה הובילו מדיניות של קיצוץ דרסטי בקצבאות וביטול כל הסבסודים למיניהם – מתוך השקפת עולם כלכלית תאצ'ריסטית קיצונית, ואת המחיר ראינו בסטטיסטיקות שהתפרסמו – שאנחנו במקום הראשון בעולם בעוני ובפערים חברתיים.

על ההסתדרות הכללית בחיפה מוטלת החובה המוסרית להרים את נס המרד ולמחות נגד התייקרויות אלה ונגד הפגיעות בשכבות החלשות הרי לזה נבחרנו להגן על האדם החלש ולהיות לו לפה.

אודה באם הנושא יועלה בישיבה הקרובה של המזכירות.

אליעזר הברמן – יור מרצ בהסתדרות –מרחב חיפה

.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. הראל לייבוביץ :

    הישועה לא תגיע מכיוונו של ברוך זלץ, איש אמונו של פואד בן אליעזר.

  2. מיכאל לינדנבאום :

    זלץ,הוא לא רק "של פואד".הוא יכול להתפאר שהוא תלה על חגורתו את קרקפתם של עובדי "פז" הוותיקים בחיפה.הוא עמד בשורה הראשונה של מלחמת ההשמד הכלכלית נגדינו—-כל זאת בתור ראש מועצת פועלי חיפה!!!!!!
    אז אתה ,הברמן,מצפה שהבריון המפריטן הזה יעשה משהו עבור הציבור?.מורגש שאתה צעיר וכלל לא מכיר את מעשה הנבלה שנעשה לעבודה המאורגנת בחברת "פז" ברחוב הגפן 4 בחיפה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.