חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסתדרות הגמלאים דורשת להגדיל קצבאות הזקנה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 20.11.07 6:02

הסדרות הגמלאים בישראל התכנסה בשדרות ויצאה בדרישה להגדיל את קצבאות הזיקנה. בישיבה הוחלט שחברי כנסת שיפגעו בגימלאים לא יקבלו בעתיד תמיכה מהם. הודעת גדעון בן ישראל, יו"ר הסתדרות הגמלאים

  גזל כספי הגמלאים

שר הגמלאים, רפי איתן, גרורה של אולמרט, הדיח את ח"כ שרוני מראשות ועדת העבודה, על שיזם חוק להעלאת קצבאות הזיקנה ל 20% מהשכר הממוצע במשק והצמדתן לשכר זה.

הצעות הממשלה לדחות לשנים את כל החקיקה והטיפול ברווחת הגימלאים הינן הצעות פוגעות ורשעות לשמה.

לגמלאים אין זמן לחכות, אנו דורשים מענה מיידי!
אנו תובעים להגדיל מיד את קיצבאות הזיקנה והצמדתן לשכר הממוצע במשק.

מרכז הסתדרות הגימלאים בישיבתו בשדרות החליט:
חברי הכנסת שיתמכו בהצעות הפוגעות בגימלאים לא יקבלו בעתיד תמיכה מהגימלאים.

שר הרווחה יצחק הרצוג, בהשראתם של אולמרט ורפי איתן, מציע חקיקה אשר תהפוך את הגימלאים שאינם נזקקים לאזרחים סוג ב', ע"י שלילת זכותם לקבלת קצבת זיקנה נאותה לפי החוק. שר הרווחה וחבריו דוגלים בהנהגת מבחני הכנסה לצורך קביעת הזכאות לקיצבת זיקנה, תוך ריסוק עקרון האוניברסליות של הקצבאות.

גדעון בן ישראל,
יו"ר הסתדרות הגמלאים

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

8 תגובות

 1. שושי :

  אותם ח"כ שלא יבנו על תמיכה מרשימת ההמתנה.

 2. אהרן לוינשטיין :

  הזכות לחיות בכבוד אמורה להיות מאושיותיה של מדינת ישראל. לדבוננו ממשלות ישראל האחרונות החל מביבי כשר אוצר דרדרו את הגמלאים לשולי החברה. מפלגת הגמלאים שנבחרה לכנסת בזכותם אינה עושה למענם דברץ רפי איתן דואג אך ורק לאינטרסים האישיים שלו שאין בינם לבין רווחת הגמלאים מאומה. הפתרון הוא בעתירות מרובות בנוגע להפרת הזכות לחיות בכבוד לבג"צ נגד המדינה וכן תביעות אישיות כנגד רפי איתן השם ללעג ולקלס את ציבור בוחריו האומלללים.

 3. ניצן אביב :

  אכן, חייהם של הגימלאים הקשישים ובעיקר אלו בינינו, הנמנים על השכבה המוחלשת והמצויים במצוקה כלכלית קשה וחיים בתנאי חיים קשים, מצביעים במפורש על הפרה בוטה וגסה של הזכות לחיות בכבוד – ע"י ממשלת הכשלון הנוכחית.
  מפלגת הגימלאים שזכתה מן ההפקר, למרבה הצער, בקולותיהם של גימלאים וצעירים תמימים, בבחירות האחרונות, מפרה ברגל גסה ובזדון את הבטחותיה לציבור בוחריה, אינה מגנה על זכויותיהם והפכה לאבן-נגף וריחיים על צווארם של הגימלאים הקשישים – מפלגה זו, שהפכה למפלגת לוויין ל"קדימה" אינה ראויה לתוארה כמייצגת גימלאים והיא צריכה וחייבת להיעלם מאופק חיינו ויפה שעה אחת קודם!!!

 4. איתי :

  ניצן הדבר המדהים הוא שמי שקרא בין השורות הבין שמפלגת הגמלאים לא הפכה למפלגת לוין של קדימה לפני הבחירות אלא היתה כזו עוד לפניהן. היוזמה לקחת חבר של אריק שרון לשים אותו בראש מפלגת מדף ולשווק זאת בתור "מפלגה א-פוליטית חברתית" היה של ראובן אדלר.

  מפלגת הגמלאים בוודאי תיעלם ותיטמע אך כל עוד בתקשורת ובציבור לא נעשה חשבון נפש "איך הצליחו לעבוד עלינו" לא מן הנמנע שהתופעה שוב תחזור על עצמה באדרת אחרת, כגון "מפלגת סל הבריאות", "מפלגת עוז לנשים" או "מפלגת קידום החינוך" …

  במידה מסומית גם "צדק חברתי" היא מפלגה כזו: א-פוליטית כאילו, חברתית כאילו ובעצם לויין של ביבי.

 5. ניצן אביב :

  לאיתי,
  אני מודה לך, מסכים ומזדהה עם תגובתך.
  מה שמדהים אותי בתגובתו של גדעון בן-ישראל, יו"ר הסתדרות הגמלאים הוא, שהוא טוען, בצדק רב, שלגמלאים אין זמן לחכות וכי הסתדרות הגמלאים תובעקיצבאות הזיקנה והצמדתן לשכר הממוצע במשק. מילים כדורבנות. אבל… פרט למילים אלו – האם נעשה דבר כלשהו?
  האם ארגנה הסתדרות הגמלאים את ציבור הגמלאים הגדול בארץ וקראה ליציאה ךהפגנות רבתי ולעצרות ברחובות הערים ובכיכרות, או למצער, פנייה לשר הרווחה, השר הרצוג, [יש להזכיר , כי הוא חבר מפלגת העבודה שהסתדרות הגמלאים מזדהה עמה] להעלות את הנושא בדחיפות לדיון בממשלה? נאדה! מילים מילים ותו לא! וכך נקבר הנושא בשולי החדשות, למרבה הצער, הבושה והעלבון.
  אולי תבוא הישועה מאותם צעירים רבים שהתביעו בבחירות האחרונות והעלו את מפלגת הגמלאים "גיל" הכושלת, ןיהיו אלו הם שייזמו הפגנות ועצרות בתמיכה בגמלאים הנאנקים בקשיי המחייה? נקוה מאד שבסיועם של הצעירים יעלה הנושא שוב על סדר היום הציבורי.

 6. יוסף לוי :

  למר רפי איתן ואחרים מדוע רק גימלאים מגיל 70 קיבלו את ההעלאת הקיצבה מהביטוח לאומי האחרונה וגימלאים מגיל 67-69 לא קיבלו כלום מדוע אתם עושים איפה ואיפה האם גימלאים בגילי 68 לא מגיע להם אותה העלאה שקיבלו בני 70 ומעלה איפה השוויון פה? אם לא אקבל תשובה מניחה את הדעת אני לא מתכוון להצביע למפלגת הגימלאים בבחירות עכשו ב2009

 7. אבישר חיים :

  אל : מר גדעון בן ישראל

  פניתי אליך לפני הבחירות בדבר העיוות המשווע הקיים היום שזקן כמוני בן 74 מקופח ואינו יכול לקבל קיצבת זיקנה מפאת הכנסתי החודשית מפנסיה וביטוח לאומי מגיעה לסכום של כ-4500 ש"ח
  הובטח לי בתשובתך שהנושא יועלה שוב לדיון אחרי הבחירות האם כבודו חושב שסוף סןף ממשלת ישראל תקבל החלטה צודקת ותשים סוף לקיפוח שאלמנות מקבלות קיצבות זיקנה בלי להתחשב בגובה הכנסתן ??

  תודתי נתונה לך מראש עבור טיפולך ותשובתך
  שלך ברגשי כבוד

  חיים אבישר

 8. טולדנו יהודית :

  שמי יהודית בעלת אזרחות כפולה=ישראלית וקנדית כיום אני גרה בוונקובר קנדה אני גימלאית של משרד החנוך אני בת 65 ושואלת מה עלי לעשות בכדי לקבל את קצבת הזיקנה כמוכן אני דור שני לניצולי שואה נולדתי בספטמבר 1944 בבודפסט

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.