רפורמה בעל-יסודיים: דעה של מורה על הצעות האוצר

במסגרת המו"מ על רפורמה מציעים פקידי האוצר תוספת שכר למורים תמורת תוספת שעות הוראה וביטול הגמולים שצברו המורים והמעוגנים בהסכם קיבוצי. שושי פולטין, מורה בבי"ס על-יסודי מחווה דעתה על הצעות האוצר

זה פינוק שאני מרשה לעצמי שנים רבות – להעסיק עוזרת.

אני משתדלת להתייחס אליה בכבוד, משלמת לה שכר הוגן לטעמי , משלמת ביטוח לאומי, נותנת לה את החופשה השנתית המגיעה לה וגם דמי הבראה.

לאחרונה שמתי לב שפניה לא כתמול  שלשום, התברר שהיא רוצה תוספת שכר.

"כולם משתכרים הרבה יותר ממני, בבית כועסים עלי  שאני עובדת בשכר נמוך כל כך"

בררתי, בדקתי, "טוב, נכון , את צודקת"  אמרתי, "השכר באמת נשחק.

אתן לך תוספת של 26% ליום עבודה, אבל,  בשכר החדש תכלל תוספת שעתיים וחצי שעות עבודה, בנוסף ל 5 השעות הנוכחיות, כדי שתספיקי גם לבשל, לגהץ, להכניס את הכביסה למכונה, לתלות אותה, ו…."

הרגשתי שהצעתי  נדיבה. אלא שזו הפסיקה אותי  – "את באמת חושבת שזו העלאת שכר? זו תוספת עבודה. זהו.  לכי תחפשי מישהי אחרת" הניחה את המפתחות ועזבה.

***

טוב, אתם מבינים שאני לא רצינית, אני אמנם מעסיקה עוזרת אבל כל היתר בדיוני. לא הייתי מעלה על דעתי להעלות  בפניה הצעה כזו,  אני גם יודעת שהיא לא פראיירית וגם לא טיפשה כדי לקבל אותה.

הבאתי את ה'סיפור' כדי להדגים את המצב עם ציבור אחר, ציבור המורים , אותו כן חושבים לפראייר/טיפש, תחליטו:

בימים אלו מתקיים משא ומתן בין ארגון  המורים ומשרד החינוך בנושאים פדגוגיים ובמקביל עם משרד האוצר בנושא השכר (כפי שהוסכם בסיום שביתת המורים).

להמשך קריאה

Tags: , , , , ,

One Response to “רפורמה בעל-יסודיים: דעה של מורה על הצעות האוצר”

  1. דליה הגיב:

    עוד דעה מודאגת על המו"מ עם האוצר ועל רצונו של האוצר לחסוך על גב המורים
    http://cafe.themarker.com/view.php?t=1403207&utm_source=walla.com&utm_medium=email&utm_content=text&utm_campaign=Daily_mail

Leave a Reply