חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פלאש-מוב נגד הצעת החוק למניעת הסתננות

נושאים זכויות אדם, מידע על פעילויות ב 5.01.10 6:05

ביום שישי 8 בינואר יתקיים אירוע הפלאש-מוב הראשון נגד הצעת החוק למניעת הסתננות. האירוע יתקיים בכיכר דיזנגוף, יתחיל בשעה 13.07 ויסתיים ב-13.17. האירוע הוא חלק ממאבק ציבורי נגד הצעת החוק, אשר תאפשר החזרה של מבקשי מקלט למדינות בהן נשקפת להם סכנת רדיפה, מאסר ועינויים, או לחלופין תתיר את כליאתם למשך שנים ארוכות


האירוע הוא חלק ממאבק ציבורי נגד הצעת החוק, אשר תאפשר החזרה של מבקשי מקלט למדינות בהן נשקפת להם סכנת רדיפה, מאסר ועינויים, או לחלופין תתיר את כליאתם למשך שנים ארוכות.

אתם/ן בוודאי תוהים/ות מה זה פלאש מוב?
פלאש מוב הוא אירוע שבו קבוצת אנשים מתארגנת באופן אקראי לכאורה במקום ציבורי, עושה פעילות כלשהי במשך מספר דקות ואז מפסיקה ומתפזרת כאילו לא קרה דבר

סרטון להמחשה: מעל מאתיים אנשים קפאו על מקומם לחמש דקות בגרנד סנטרל סטיישן בניו יורק

הנחיות

1. ביום שישי ה-8 בינואר, אנא כוון/י את שעונך לפי הלינק המצורף:

2. כדי שהאירוע יראה כמה שיותר ספונטני ואפקטיבי, התמקמו כבר בשעה 13:00 בצהריים ברחובות הסובבים את הכיכר, בטבעיות ומבלי לעורר חשד. דוכני שוק העתיקות הם מקום טוב למשוך בו זמן.

3. התחילו ללכת לכיוון הכיכר. חשוב להדגיש: נא לא להגיע למקום ההתקהלות לפני השעה 13:06.

4.בשעה 13:07 פעיל אחד עם צעיף אדום ישכב על רצפת הכיכר וידמה תנוחת כפיתה בשם “הליקופטר”. (הסבר בתחתית העמוד)

5. בשעה 13:08 נשכב כולנו יחד על ריצפת הכיכר ונדמה את תנוחות הכפיתה השונות.

6. בשעה 13:15 שני פעילים יפרסו שלט בד גדול ובו קריאה לעצור את הצעת החוק למניעת הסתננות.

7. בשעה 13:17 כל אחד יקום ויפנה לכיוון שלו כחלק משגרת יומו. מומלץ שאף אחד ישאר באזור עד שעה 13:19.

סכנת מעצר, עינויים ומוות הובילה אזרחים אריתראים להימלט מארצם ולבקש מקלט בישראל. הצעת החוק למניעת הסתננות אשר מקודמת על ידי ממשלת ישראל ומשרד הביטחון תשלח מבקשי מקלט אריתראים חזרה למצרים, אשר משיבה באופן קבוע פליטים לידי מענייהם. כמו כן, הצעת החוק תאפשר לכלוא מבקשי מקלט לתקופות של 5-20 שנים ומנוגדת למחויבויותה של מדינת ישראל תחת החוק הבינלאומי.

בואו למחות והזמינו חברות וחברים

פלאש–מוב נגד הצעת החוק למניעת הסתננות

מי אמר שאקטיביזם לא יכול להיות כיף?

אתר אמנסטי  – צפייה בסרטון

לפרטים ניתן לפנות לרונה מורןרכזת זכויות פליטים:

054-9430620, או במייל: [email protected]

קיום האירוע תלוי בתנאי מזג האווירעדכונים ימסרו בהמשך.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

14 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  אני אפילו לא יודע אם זה פתטי, מה שקראתי פה עכשיו, הודעה על ארגון הפגנה יעני ספונטנית של 10 דקות בלב תל אביב.צפי עד 100 פעילים שהפגנה של 10 דקות תספק להם קתרזיס ומה לספר על כוס קפה במשך כל הסופ"ש, הימין הפשיסטי ימשיך בהליך החקיקה כאילו כלום לא קרה ולמען האמת ממה שקראתי כאן, זה יהיה באמת כאילו כלום לא קרה. חבל
  פשוט חבל

 2. דניאל :

  טוכולסקי,
  אני יכול להבין שאתה סוף סוף תומך בכניסת מסתננים לשטח ישראל?

 3. יערה :

  מר טוכולוסקי, לך יש איזושהי תרופת פלא לעצירת החוק? לא? אז תן קצת כבוד לאנשים שעושים ומנסים בכל דרך אפשרית להעלות לכותרות נושא, שלא נמצא כרגע על סדר היום של אף אחד. אולי האירוע הזה ישמש להחמתה של מתנגדים נוספים להצעת החוק? אולי אתה לא יודע הכל?

 4. ק. טוכולסקי :

  לי נמאס מהפגנות בביצה למען המצב רוח הטוב של אנשי הביצה. מה תיתן ההפגנה בת עשר דקות שרק ההתארגנות אליה תגזול הרבה יותר אנרגיה? כותרת בויינט עם ארבעים טוקבקים נוטפי שנאה במקרה הטוב.

  תרופת הפלא לעצירת החוק היא חיזוקו של השמאל וזה לא יקרה בפלאשים, זה דורש עבודה מאומצת ופוליטית, לא מגניבה ולא מצולמת ובטח לא בשישי בצצהרים בכיכר דיזנגוף. הפלאש הזה הוא לא אקטיביזם אלא חרטאיזם, בלי שום עבודה שחורה שעשויה להניב תוצאות.
  צר לי השמאל פה נהיה פטתי. עד היום אני הולך להפגנות וחותם על עצומות וכותב ותורם, אבל בנעורי עמדתי מדי שישי בצומת גהה עם חברים לסניף נוער מרצ וחילקנו סטיקרים ופלאיירים. לא הופענו בשום עיתון, פשוט עשינו עבודה שחורה וקבועה של הסברה. בלי פלאשים ובלי דנסים. צומת גהה בין פתח תקווה לבני ברק לא הייתה המקום האידיאלי לפעילות שמאל אבל שם הינו לא בכיכר דיזנגוף. לא עשר דקות, לא עם יותר עבודה על יחצנות ודברור מאשר עבודה בפועל. לא פלא שהשמאל בישראל נראה כמו שהוא נראה, זה מה שקורה כשמצפים להישג אחרי 10 דקות עבודה.
  לפני שבועיים בשיח גראח הרגשתי שותף לקרקס. כשאני תולה פעם בשבוע במשך שעתיים שלוש מודעות של קמפוס לכולנו או אינזו אגדה בקמפוס הר הצופים בעברית אני עושה עבודה אמיתית אני מדבר עם אנשים, אני מפיץ מידע. 10 דקות לשכב בכיכר דיזנגוף, פשוט מעליב.

 5. יערה :

  מצויין, אז נשב ונחכה עד שמרצ שלך תקום מהאפר או עד שחד"ש יקבלו 10 מנדטים ורק אז נפנה לעסוק בזכויות הפליטים. סוג אחד של פעילות מחאה לא שולל סוג אחר. אתה מוזמן לעשות עבודת עומק, לבוא לשבת בועדות בכנסת, להחתים אנשים על עצומות וכו', אבל מי אתה שתגיד לאנשים שמוכנים לפעול שהמחאה שלהם לא לגיטימית.

  תנסה לחשוב לכמה אנשים הסרטון הזה יכול להגיע דרך האינטרנט, או לחלופין כמה קשה לגייס 100 -200 איש לפעולה כלשהי?

 6. ק. טוכולסקי :

  אולי פשוט נפעל להקמת מרצ מהאפר או חיזוקה של חדש או איחודן אולי במקום לשחק במחאה נבנה אלטרנטיבה שתהיה מסוגלת גם לעשות משהו.
  אני לא אמרתי לאף אחד שהמחאה שלו לא לגיטימית, מה שאני כן יכול להגיד זה את דעתי לגבי מתי המחאה היא אפקטיבית או מיותרת.
  מחאה לצורך מחאה בלבד, מחאה כתחליף, במקום עבודת בנייה אפורה של תנועה, מפלגה, מפקד ארגזים, היא הליך קל וסימבולי. במיוחד הפגנה של 10 דקות באמצע כיכר בלב תל אביב. דעתי היא שהמחאה הזו עלובה, חסרת טעם ותשפיע על גורל הפליטים, המסתננים ומבקשי המקלט או מהגרי העבודה כקליפת השום. אם את חושבת אחרת שיבושם לך, שכיבה מהנה בכיכר.

 7. צ'יקי :

  מצטער שלא יצא לי להגיע, אהיה בדרום (גם באירוע באקרשטיין ירוחם).
  כל הכבוד על היוזמה ועל עשיית פלאש מוב פוליטי נגד החוק הנורא הזה.
  בניגוד לק', אני חושב שפלאש מוב הוא צעד נכון נגד חוק כזה, שבכלל לא קשור לשמאל או ימין, אלא לרוע. בניגוד לנושא הכיבוש שכבר נמצא בתודעה, זה נושא יחסית שלא מגיע לכותרות, ופלאש מוב יכול להאיר את הנושא.

 8. ק. טוכולסקי :

  אירוע אקרשטיין ירוחם זאת דוגמא מצויינת למה שצריך לעשות. בכלל רוצים לעזור למבקשי המקלט צאו לעשות הסברה בערד ואילת נגד הגזענות מספיק עם הקרקסים במרכז תל אביב מול קהל משוכנע.

 9. לקסי :

  קורט יקירי,
  השתגעת? שיבואו לערד? זה כל-כך רחוק מהשלולית. נו-באמת.
  כמה עולה לעשות "תנועת בזק"? גג שעה והקתרזיס עצום ואח"כ שומרים קישור ליו-טיוב ואפשר להראות לכל האנשים הנחשבים איך השתתפתי והקרבתי למען הפליטים…
  אתה בכלל יודע מה-זה אומר (לאזרחי חולדאי) לנסוע לערד?

 10. נדב פרץ :

  טוכולסקי: מה ההבדל הגדול בין הקראת שירה לבין פלאש-מוב?

 11. ק. טוכולסקי :

  י הבדל מהותי בין הפגנה בתל אביב בלב הקונצנזוס הרדיקלי וללא תכלית מלבד קתרזיס לבין מאבק בשטח. לצורך העניין משמרת מחאה ליד מפעל בתל אביב טובה כמו בירוחם אבל מפגנים איזוטרים שמבטאים רק חולשה וחוסר יכולת להרים התארגנות רצינית של עבודה שחורה ומתמדת.

 12. צ'יקי :

  אף שזה שם האתר כאן, עבודה שחורה אינה ערך כשלעצמה. יש הרבה דרכים למחות וטוב שאנשים ימחו ליד הבית שלהם וליד הסביבה הראשונית שלהם.
  ההחלטות מתקבלות בתל אביב וירושלים, ושם נמצאת התקשורת, ופעולות מחאה צריכות, מה לעשות, תקשורת.
  גם הבסטיליה נמצאה בפריז, וחומת ברלין לא נמצאה בעיר קטנה ועניה בדרום גרמניה.
  גם אי אפשר לדעת מה ייצור אפקט ומה לא. כל אחד עושה ככל שהוא יכול, והכוונה חשובה מאוד. גם לכתוב מאמר ב'עבודה שחורה' זה לשכנע את המשוכנעים, וגם זה חשוב. יש מקום לפעילות שטח ארוכה ליד פעילות הפגנתית תקשורתית או אינטרנטית.

 13. לצ'יקי :

  אתה צודק שכל אחד עושה מה שהוא טוב בו, וכל פעילות פוליטית-ציבורית עדיפה על אי פעילות. אני חושב שיש הבדל עקרוני והוא שאתר עבודה שחורה אינו אתר מחאה.

  לכתוב מאמר בעבודה שחורה זה בפירוש לא לשכנע את המשוכנעים, היות ששני שליש מקוראינו מגיעים בחיפוש מקרי דרך גוגל למשל בחיפוש אחרי ביטויים כמו שכר מינימום או רפורמת אופק חדש. אנשים דואגים לכיס שלהם וכך זוכים להצצה על הקשר בין הכיס שלהם למערכת הפוליטית, שרוב האנשים נרתעים ממנה.

  הדרך האפקטיבית ביותר להכפיל את כוח ההשפעה שלך היא להתפקד כחבר מפלגה (לא בהכרח זו שאתה מצביע לה) ולהחזיק פוליטיקאים בביצים.

  איתי

 14. לצ'יקי 2 :

  במקרה הנוכחי, התפקדות של עשרות אלפי התומכים והפעילים למען זכויות פליטים למפלגת העבודה יכולה לאיים ממש על מעמדם בפריימריס של שר הביטחון ברק וסגנו וילנאי. זה עולה חמישים שח לשנה.

  במקביל אפשר להחתים שמית אלפי חברים קיימים במפלגת העבודה, שאם החוק עובר, כל ח"כ או יור מפלגה שהצביע בעדו לא ייבחר בפריימריס.

  זה אפור ומשעמם ולא מצטלם ליו-טיוב, אבל הרבה יותר מועיל.

  לקריאה נוספת: הם מבינים רק כוח
  חנן כהן http://www.notes.co.il/hanan/18055.asp

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.