postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אזרח שקול מילים! המדינה מאזינה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אזרח שקול מילים! המדינה מאזינה

נושאים מכתבים ב 6.11.07 6:02

כתבי הזיכיון של חברות הסלולר וספקיות האינטרנט בישראל מכילים שני נספחים בטחוניים סודיים הקובעים כי לגופי הביטחון בישראל יש ותהיה גישה למערכות חברות התקשורת. יהונתן קלינגר – עו"ד וחבר בעבודה שחורה – פונה לנבחרי הציבור להקים ועדת חקירה פרלמנטרית, ולהעמיד לדין את הגורמים הרלוונטים אשר הפרו את חוקי מדינת ישראל

לכבוד:
ח"כ מנחם בן-ששון, יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט
ח"כ אופיר פינס, יו"ר ועדת הפנים
ח"כ אבישי ברוורמן
ח"כ שלי יחימוביץ'
ח"כ יואל חסון
ח"כ ישראל חסון
ח"כ רן כהן

הנדון: האזנת סתר שלא על פי חוק לאזרחי מדינת ישראל

חברי כנסת נכבדים,
עיתון 'הארץ' חושף הבוקר כי מדינת ישראל מצותתת לשיחות הטלפון והאינטרנט של אזרחיה ללא כל צו, וזאת באמצעות נספח סודי לתנאי רשיון הבזק שלה. אותו נספח, בעקרון, מאפשר לרשויות בטחון לגשת, ללא כל פיקוח שיפוטי, למידע על שיחות הטלפון (ואולי אף לתכנם) מבלי להדרש לצו ומביל להחזיק כל פיקוח על הנושא.

התנאים המופיעים ברשיון הינם בחזקת חוק נסתר, הם לא פורמסו ואזרחי מדינת ישראל אינם זכאים לעיין בהם. מדינת ישראל, כמו כן, פוגעת בזכויות חוקתיות כמו הזכות לפרטיות, לקניין ולכבוד האדם.

אני קורא לכם, כחברי כנסת האמונים על הציבור ואחראים לאמון הציבור במדינה, לדרוש הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית אשר תבחן את הסוגיה ותמליץ, באם תמצא לנכון, על העמדה לדין של הגורמים הרלוונטים אשר הפרו את חוקי מדינת ישראל.

מדינת ישראל, על שרי התקשורת לדורותיהם, שיקרה לאזרחיה. מדינת ישראל הפרה הסכם שלא לצותת לאזרחים – אותו הסכם המופיע בחוק האזנת סתר [הקישור אינו בתוקף], הקובע כי בעל שיחה הוא היחיד המוסמך להאזין לקווי טלפון. אם בוצעה האזנה בפועל על ידי רשויות בטחון תוך הפרת החוק, הרי שראשי רשויות הבטחון בישראל, שהאזינו לקווי טלפון ללא צו שופט, צריכים להיות מורשעים ויש לגזור עליהם חמש שנות מאסר על כל האזנה. שרי התקשורת היו שותפים לדבר עבירה, וגם עליהם יש לגזור את העונש.

תקשורת טלפונית הינה תקשורת מוצפנת. פתיחת אותה הצפנה על ידי רשויות החוק בישראל היא הפרה בוטה של חוק המחשבים. סעיף ארבע לחוק המחשבים קובע עונש של שלוש שנות מאסר על חדירה שלא כדין לחומר מחשב. כאן, אולם, ספקיות הטלפוניה שתפו פעולה וגם הן ראויות לתת את הדין לציבור.

כמובן שפרטיות הצדדים הופרה, וחוק הגנת הפרטיות קובע עונש של חמש שנים על האזנה אסורה, התחקות אחר אדם ועוד.

כמובן שבימים כאלו בהם חוק נתוני תקשורת עומד על הפרק, ראוי להכליל את ההתייחסות אליו כאן; אותו חוק אמור היה, בפועל, "להלבין" את הפעילות שמבוצעת כיום ולהקל על פעילות המשטרה ורשויות אכיפת החוק. השאלה שעולה כעת היא האם יש לאפשר לרשויות אכיפת החוק את הזכויות האלו, כאשר ברור לכולם שהפרתם הקלה מבוצעת בכל רגע ואותה הפרה תהווה, ככל הנראה, רק את קצה הקרחון כאשר יהיו לרשויות אכיפת החוק סמכויות אלו.

בתודה, ובתקווה לעתיד טוב יותר,

עו"ד יהונתן י. קלינגר

העתק ממכתב זה נשלח לאתר "עבודה שחורה" המפקח על פעילות חברי הכנסת ונועד לקדם שיח בין הבוחרים לנבחריהם.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , ,

5 תגובות

 1. אהרן לוינשטיין :

  אין חדש תחת השמש

  האח הגדול מאזין להכל
  ומידע פרושו כח ( השלטון)

  קשה לשנות את זה כי "הבטחון"
  מהווה תרוץ נפלא לדיכוי האזרח

 2. יהונתן :

  אהרן,
  לא מדובר בתרוץ בטחוני, שכם אם היה מדובר בתרוץ בטחוני היו מסמיכים את הרשויות על פי חוק. הבעיה שלי היא לא שמצותתים (או לא רק שמצותתים) אלא שעושים זאת ללא כל הסמכה בחוק.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אזרח שקול מילים! המדינה מאזינה…

  כתבי הזיכיון של חברות הסלולר וספקיות האינטרנט בישראל מכילים שני נספחים בטחוניים סודיים הקובעים כי לגופי הביטחון בישראל יש ותהיה גישה למע…

 4. עידו הרטוגזון :

  אם יש עצומה לחתום עליה אני חותם.
  חוצפה של ממשלת ישראל.

 5. הממסד חצה את הגבול ממזמן :

  ממש מיתאכזרים לאזרח אפשר ליספור עד מחר הנדלן בבועה ענקית חוק הדיור הציבורי בסכנה אבטלה גוברת השכר נישחק שכר הבכירים עולה ממש אינטרסנטים דמגוגים קוברים אותנו ולוקחים לעצמם את כל התנאים ועוינים את הציבור באופן גורף חומיניזם ניהיה פה האזנות ללא רישיון בחוק…רבותיי ניהיה פה ממש ס י ק ו ר י ט ט ה חבל שלא שמעתם באוזניכם את השיחה שהיתה לי אם דובר מישרד האוצר סתר את עצמו בשיחה ובסוף ניתק לי את השיחה פחדן עלוב לסיכום צריך לומר את האמת הממסד עויין את האזרח בגדול והכל במסווה של טוב הם יספרו לך שהם עובדים מאד קשה "ממש" לא רחוק היום ל מ ה פ כ ה אם חוק הדיור נופל שוב אני שורף את כרטיס המילואים שלי חיות שפלות למענכם להילחם חראאאאאאאאא

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.