חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המים הם של כולנו – הפגנה נגד ייקור תעריפי המים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב, מידע על פעילויות ב 4.12.09 0:14

ביום א', 6.12, בשעה 12:00 תיערך הפגנה נגד ייקור תעריפי המים מול משרדי האוצר ורשות המים בת"א, רח' המסגר 14 (פינת יד חרוצים). בהפגנה ישתתפו חברי הכנסת מחמד ברכה וד"ר דב חנין.  ההפגנה היא חלק מהמאבק הציבורי לביטול רוע הגזרה נגד ייקור המים שיפגע בעיקר באוכלוסיות המוחלשות

בסוף החודש צפויה הממשלה להנהיג רפורמה ברשות המים ובמסגרתה ייקור דראסטי של תעריפי המים: העלאה ראשונה, בשיעור של 25% כבר בינואר 2010; העלאה שנייה של 12.8%, ביולי 2010; והעלאה נוספת, בשיעור של 2%, בינואר 2011; בסך הכול יעלו תעריפי המים בממוצע בשיעור כולל של 44%. ייקור המים אינו על צריכה מוגברת בלבד אלא חל מהטיפה הראשונה, ולפיכך צפוי לפגוע בעיקר בשכבות מוחלשות. בחלק מן הישובים הערבים יתבטא הייקור בשיעור של כ-80% ויותר, בשל הנהגה לא מדורגת של אגרת הביוב, וביטול היטל הפיתוח המוטל כיום על תאגידי הבניה.

בעקבות צעדי הממשלה פתחה חד"ש במערכה נגד ייקור המים הכוללת, לצד הפעילות בכנסת, גם מאבק ציבורי, עצומה אזרחית ושורת הפגנות.

ההפגנה הראשונה ביוזמת חד"ש תתקיים ביום א' הקרוב, 6.12, 12:00, מול משרדי משרד האוצר ורשות המים בתל-אביב, רח' המסגר 14, פינת רח' יד חרוצים.

המפגינים מוחים על ייקור התעריפים בשירות בסיסי זה: "מים הם כמו אוויר לנשימה. החלטת הממשלה על ייקור המים היא אנטי חברתית ואנטי סביבתית. לא מדובר כאן על ייקור המים החל מצריכה גבוהה מסוימת, כמו במס הבצורת. הייקור המוצע הוא של מחירי הצריכה על שתייה, בישול, שטיפת ידיים, כביסה" אומרת נועה לוי, פעילת חד"ש מתל אביב–יפו, "הנתונים מראים שאזרחים רבים לא יוכלו להתמודד עם מחירי המים החדשים והם פשוט יצברו חובות, והמים ינותקו להם."

ח"כ מחמד ברכה (יו"ר חד"ש), שישתתף בהפגנה אומר כי "משרד האוצר מציע כי היטל הפיתוח, המוטל היום על בעלי נכסים ויזמים יבוטל, ובמקומו ישלמו כלל אזרחי ישראל את נטלם של אילי הנדל"ן. זאת שערורייה שאין כמותה. עוד שערורייה היא העלאת התעריפים הגבוהה במיוחד בישובים הערבים. אם ההעלאה של התעריפים בכ-40% בתל אביב, באר שבע וירושלים היא מזעזעת, הרי שאי אפשר כלל לתאר את חומרת ההעלאה שלהם בכ-80% בישובי הגליל התחתון."

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש) שישתתף גם הוא בהפגנה אומר כי "העלאת מחירי המים תהפוך מים למותרות. שלילת הזכות למים היא פגיעה קשה בעניים. העלאת המחירים תפגע קשות גם בשכבות הביניים. הממשלה מעבירה אל הציבור את הנטל ששילמו הקבלנים והנדל"ניסטים ולכן נדרש פה מאבק ציבורי רחב ונחוש כדי להעביר את רוע הגזרה."

לצד ההפגנה המתוכננת, פתחה חד"ש עצומה מקוונת בה נאמר: "החתומים מטה מתנגדים לייקור המים שיפגע בכולנו. רצונה של ממשלת ישראל לייקר את המים, כדי להפריט את השירות ולהפוך מצרך חיוני זה לעוד סחורה (יקרה מאוד!) בשוק, מנוגד לזכויות החברתיות הבסיסיות ביותר. המים הם של כולנו ואסור שתאגידי המים שבידי הרשויות המקומיות יפלו קרבן לתאוות הבצע של בעלי ההון."

לפרטים נוספים, תיאום ראיונות, וקבלת תמונות מההפגנה: אלון-לי גרין – 0506230249, 0542501662

לעצומה המקוונת: http://www.atzuma.co.il/againstwaterprice

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.