חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון מאמני הנוער בהפועל ירושלים הכריז על סכסוך עבודה מול ההנהלה

נושאים זכויות אדם, זכויות עובדים ותעסוקה ב 1.12.09 22:01

הלנת שכר ופגיעה בזכויות הסוציאליות עוררו 23 מאמני נוער להקים וועד עובדים ולהתארגן ב"כוח לעובדים". המטרה לנהל משא ומתן על תנאי העסקתם מול העמותה המנהלת את מחלקת הנוער. בשלב ראשוני הכריזו על סכסוך עבודה. הנהלת העמותה מסרבת לנהל משא ומתן עם הוועד שהוקם

לראשונה בספורט הישראלי  מוקם וועד עובדים למאמנים במסגרת אגודת ספורט עצמאית

ארגון מאמני הנוער בהפועל ירושלים המאוגדים ב"כוח לעובדים" הכריז על סכסוך עבודה מול הנהלת העמותה המנהלת את מחלקת הנוער בניהולו הכללי של גדי קידר.

העובדים מוחים על הלנת שכר מצד ההנהלה בשנה האחרונה ופגיעה במתן זכויות סוציאליות. " במהלך העונה שעברה קיבלנו רק שבע משכורות בזמן ובמלואן, יתר המשכורות שולמו באיחור רב או בחלקים. קיבלנו את התחושה שההנהלה מקלה ראש בכל הקשור לזכויות הבסיסיות המגיעות לנו". מבהיר המאמן רן וקסלר דובר ההתארגנות.  23 מאמנים  חברים בארגון המאמנים כ-70% מהעובדים בעמותה, זו הפעם הראשונה בישראל שבה מאמנים בתוך אגודה ספורט מתאגדים על מנת לנהל משא ומתן על תנאי העסקתם.

"קיים זלזול רב במעמד המאמנים בישראל בכלל ומאמני נוער- מי שאמורים להכשיר את דור העתיד –בפרט".מוסיף וקסלר. המצב בהפועל ירושלים חמור עוד יותר: משכורתם של המאמנים נמוכה ב-25% מן המשכורת הממוצעת למאמנים באגודות אחרות. " חוזה העסקה אמור לכלול את התנאים הסוציאליים המגיעים לנו כחוק, אך בפועל "מנוכים" התנאים הסוציאליים ישירות מהמשכורת לתשלום".אומר דניאל ששר מאמן קבוצת הנוער של הפועל ירושלים.

בעמותת הפועל ירושלים פעילים כמה מאות  ילדים מכל רחבי ירושלים והסביבה לרבות מבשרת ציון, אבו גוש, ושכונת קרית מנחם. "כולנו אנשי חינוך הרואים בעבודה שליחות, לגבי חלק מהילדים מדובר במסגרת החינוכית היחידה מחוץ לשעות הלימודים." מוסיף ששר" אנו חשים שמנצלים את אהבתנו למקצוע ולילדים,  והחלטנו לשנות את המצב. לצערנו כרגע, מסרבת ההנהלה לנהל עימנו משא ומתן".

אם לא תשנה ההנהלה את יחסה למאמנים, מתכוונים בארגון המאמנים לנקוט בצעדים ארגוניים לרבות פגיעה בעבודה הסדירה של מחלקת הנוער.

העמותה לקידום הנוער בכדורסל במתכונתה הנוכחית פועלת מזה כ – 13 שנים. עיקר פעולתה מתוקצב מתשלומי הורים, וכן מהקצבות שונות המגיעות מהטוטו, עיריית ירושלים ומשרד החינוך.

כוח לעובדים ארגון עובדים דמוקרטי | ע"ר 580483956

www.workers.org.il | גורדון 18 | חיפה | 32764

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.