חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תאגיד המחזור : הטיעונים כלפי נחמה רונן אינם רלוונטים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, דעות ב 19.11.09 6:01

בתגובה למאמרו של איתמר כהן, נמסר מתאגיד המחזור כי נחמה רונן מזוהה עם פעולות ירוקות וכל ניסיון להציגה באור אחר מסיט את הדיון מהנושאים המקצועיים לפן האישי. תגובת ערוץ 2, התוכנית מסקרת ידיעות פופולאריות מהארץ והעולם   

 

תגובת תאגיד המחזור :

מתאגיד המחזור נמסר בתגובה: "ניהול המשרד לאיכות הסביבה,  עמותת צלול להצלת מפרץ אילת, שיקום נחל הקישון, סגירת חירייה והובלת מהפכת המחזור בישראל  – הם רק חלק מהפעולות הירוקות שנחמה רונן מזוהה עימן, וכל ניסיון להציג זאת אחרת הוא ניסיון פחדני להסיט את הדיון מהנושאים המקצועיים לפן האישי.

'הפינה הירוקה'  מעולם לא התייחסה לחברה ספציפית אלא לתופעות בתחום איכות הסביבה, ולכן הטיעונים אינם רלוונטיים. הפינה מקבלת תגובות נלהבות מצופים המקבלים השראה מהחומרים המשודרים בה."

תגובת "קשת" ערוץ 2 :

שלום איתמר,

לאחר שהגיבו לך בשמה של נחמה רונן.

קבל את תגובת הפקת "מה קורה" :

" הפינה מסקרת ידיעות פופולריות בערוצים הירוקים בארץ ובעולם  ומעלה לסדר היום עניינים ירוקים חשובים  וכן קטעים מסרטים שנעשים בנושא .

 "מה קורה" המטפלת בחדשות הפופולריות במגוון ערוצים כמו כלכלה, תרבות, ופלילים מחוייבת לטפל גם בנושאים הירוקים  .

 תודה

הערות – איתמר כהן :

זיהום האוויר ממפעלי תעשייה אינו בעיה של "חברה ספציפית", אלא תופעה סביבתית כללית ומרכזית, שרונן מנועה מלהתייחס אליה, בהיותה דירקטורית במפעל מזהם. גם תאגידים שמפרים את החוק ואחראים למפגעים סביבתיים, אך מצליחים להתחמק מתשלום קנסות כבדים למדינה, היא בעיה סביבתית קשה וכללית, שאליה רונן מנועה מלהתייחס.

יש לציין כי רונן היא, אכן, אישה עתירת זכויות וניסיון בתחום הסביבה, ואין ספק שהיא גם עושה כמיטב יכולתה כדי שהעסקים שהיא מנהלת כרגע יפחיתו את הנזקים שהם גורמים לסביבה. אך אי אפשר לאחוז בחבל משני קצותיו. מוטב היה לו "קשת" הייתה בוחרת להגשת "הפינה הירוקה" דמות ציבורית, שהגשת הפינה לא תעמיד אותה בניגוד עניינים –למשל, כתבים לענייני סביבה בעיתונות הכתובה, אנשי אקדמיה מתחום מדעי הסביבה, או יו"ר של אחד הארגונים הסביבתיים.

הבלוג של איתמר כהן (אופנן) 

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. אורן :

    איתמר: תשובה ממלכתית ולעניין.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.