חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנסטי אינטרנשיונל קוראת לקמפיין מכתבים נגד החוק למניעת הסתננות

נושאים זכויות אדם, עלו ברשת ב 8.11.09 6:05

אמנסטי אינטרנשיונל מפרסמים באתרם קריאה לאזרחים להצטרף לקמפיין מכתבים למניעת החוק נגד הסתננות

מתוך האתר:

תוך כדי שימוש ציני באצטלת ביטחון המדינה, רומסת הצעת החוק ברגל גסה את זכויותיהם של מבקשי המקלט, ומנוגדת למחויבויות הבינלאומיות של ישראל בעניין זכויות אדם ובפרט זכויות פליטים. היא אינה מתאימה לטיפול באוכלוסייה אזרחית הכוללת נשים וילדים, שכל חטאם הוא שנמלטו על חייהם. אם תעבור הצעת החוק, תפר מדינת ישראל שורה של אמנות בינלאומיות שעליהן היא חתומה, ותפגע אנושות בזכויותיה של אוכלוסייה נזקקת ופגיעה ביותר.

אמנסטי אינטרנשיונל קוראים לכם לכתוב מכתב סטנדרטי, באמצעות הטופס שבאתר, לשר הבטחון אהוד ברק, לסגנו מתן וילנאי ולראש ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דוד אזולאי.

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , , , , ,

6 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  סליחה, לא ברור. האם נאפשר הסתננות ונפקיר את בטחון המדינה?!

 2. ל רפי :

  כמות כה גדולה של שטויות בקטע כל כך קצר, לא קראתי כבר מזמן.
  המסקנה שאני מסיק מהקריאה של אמנסטי היא שהגיע הזמן לשקול הוצאתו של ארגון זה מחוץ לחוק בישראל, משום שפעולותיו רובן ככולן מנוגדות לאינטרסים הבסיסיים של מדינת ישראל.
  דומה שכל אירגוני יפי הנפש ההזויים בעולם, מרשים לעצמם ללמד את ישראל מה ראוי לה ומשרת את עמה ומה אינו ראוי, מבלי שיש להם אחריות מינימלית לאזרחי מדינת ישראל, בטחונם, שלומם, איכות חייהם ועוד. בסיסמאות לא בונים מדינה ולא מקיימים אותה. נראה שבחסות ה"עליהום" המדיני שמתנהל כיום נגד ישראל, והפרוש הדמוקרטי השגוי שאנו נותנים לחופש ההסתה, השיסוי והניגוח של המדינה, הם מבקשים "לחנך" אותנו ובה בעת להוכיח "נוכחות" והישגים בעולם הצבוע שלנו – מספיק!
  אם פרוש האמנות הבינלאומיות שעליהן חתומה ישראל הוא שעלינו להפקיר את האינטרסים החיוניים של ישראל לגחמות של אמנסטי ואחרים מסוגו, צריך לפרוש ללא דיחוי מהאמנות, עד אשר תצלחנה להבחין באופן חד-משמעי בין תוקף לניתקף, בין פושע לקורבן ובין מדינה לארגונים חסרי-אחריות.
  להוציא את אמנסטי לחופשה ממושכת. לאחר שיוכיח את כוחו בכל 114 המדינות של האו"ם שהצביעו בעד דו"ח גולדסטון (לפחות), נשקול להחזירו לפעולה גם במקומותינו.

 3. נדב פרץ :

  1: מה בין החוק הזה לבין בטחון המדינה? החוק הזה לא מפריע לאף אחד לתפוס את המחבלים ש(לא) מנסים להסתנן בגבול מצרים. הוא מאפשר לזרוק פליטים סודנים חזרה למצריים בלי לבדוק את טענותיהם לגבי הפליטות שלהם. קצת דומה למה שעשו לנוסעי הסנט לואיס.

  ל רפי:
  א. אני מבין. מהיום אסור להביע דעות שמנוגדות לאינטרסים של מדינת ישראל, כמו שאתה תופס אותם. אחלה דמוקרט אתה.
  ב. מכיוון שישראל בחרה לחתום על האמנה ולאשרר אותה, היא מחוייבת אליה – לפי החוק הישראלי. לא עניין של משפט בינ"ל.
  ג. איזה סיכון בטחוני מהווים מאות הפליטים שנמצאים בישראל בדיוק?

 4. נועם לקח :

  רפי היקר,
  למדינת ישראל יש כרגע חוק למניעת הסתננות, הצעת החוק המדוברת היא תיקון שלו.
  מדובר כאן על היחס למבקשי מקלט ועל הזכות הבסיסית לבקשת מקלט. חיילי צה"ל תפסו וימשיכו לתפוס את מי ש"מסתנן" למדינה.השאלה היא האם אנחנו מגרשים את מבקשי המקלט למצרים \ אוסרים אותם ל-7 שנים? או שאנחנו מאפשרים להם הליך הוגן של בקשת מקלט?
  מצרים הוגדרה כמסוכנת לפליטים לאחר שנרשמו עשרות מקרים של הרג פליטים ע"י חיילים מצריים בגבול ולאחר שמאות מבקשי מקלט הוחזרו למדינות המקור שלהם (כולל סודן ואריתריאה) ולא ידוע מה עלה בגורלם.
  הטיעון שאין לקלוט פליטים סודאנים כי הם אזרחי מדינת אויב הוא לא קביל בעיני, כפי שהוא לא היה קביל גם כשמדינות סירבו לקלוט פליטים יהודים מגרמניה בטענה שהם אזרחי מדינת אויב.

 5. יונתן :

  ישראל לא מפרה את אמנת הפליטים בשום צורה.
  מצריים היא המדינה הראשונה ליד סודן,כל הסודנים עוברים דרכה ומכאן שהמחויבות לקליטת פליטים מסודן היא של מצריים.

  אמנסטי אמורים להיות שייכים לאו"ם וחלק מהבעיתיות במצב קשורה אליהם,בעבר נתנו לטוענים למעמד פליטים להכנס ולהבדק ע"י סוכנות האו"ם שמעניקה מעמד לפליטים,מתוך 5000 בקשות למעמד פליט אושרו 140 (כל זה ע"י האו"ם) ובעיכוב של שנים.

 6. נדב פרץ :

  יונתן:
  א. העובדה שמצרים לא עומדת במחויבויותיה לפי האמנה לא משחררת את ישראל

  ב. אמנסטי לא קשורים לאו"ם

  ג. התיאור של תהליך האישור שאתה נותן כאן הוא רחוק מלהיות מדוייק.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.