postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » משטרה עירונית, איך אבדה התקווה בפתח

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משטרה עירונית, איך אבדה התקווה בפתח

נושאים משפט ופלילים, עלו ברשת ב 15.10.09 6:00

מתי שמואלוף, משורר חוקר תרבות ופעיל חברתי, מזהיר מפני הפרטת הרשות המבצעת, ומגלה מציאות מבהילה וטוטליטרית שאת ניצניה ניתן לראות בהפרטת המשטרה בפתח תקווה

את הפוסט השלם ניתן לקרוא בבלוגו של מתי שמואלוף – המבוקש מס' 2 

הפרטת הרשות המבצעת בישראל

כאמור, בישראל אנו עדים לקולות רבים המבקשים להפריט את הרשות המבצעת. בין השאר מבקשים להפריט את בתי הסוהר (במהלך שנת 2005 הגישו חטיבת זכויות האדם במרכז האקדמי למשפט ולעסקים וגונדר (בדימוס) שלמה טוויזר עתירה לבג"ץ התוקפת מהלך זה). בנוסף רוצים להפריט את גופי המשטרה ולהעבירם לתאגידי כוח אדם. אחד מהצעדים שננקטו הוא ניסיון הפרטת מרכז ההדרכה של המשטרה, כלומר העברת פעילות ההדרכה של שוטרי ישראל מידי משטרת ישראל לידיו של גורם עסקי פרטי, כחלק מהפרטת סמכויות שלטוניות. ישנה התנגדות בכנסת למהלך זה משום שבית המשפט העליון עדיין לא הכריע בחוקתיות של הפרטת בית הסוהר כחלק מדיון בהפרטת הרשות המבצעת.

אין פתח לתקווה

התחקות אחר הפרטת המשטרה בפתח-תקוה מגלה מציאות מבהילה וטוטליטרית. המשטרה בפתח תקווה לא תיקח חלק במערך השיטור העירוני בעיר, כך הודיע בתחילת חודש אוקטובר מפקד מרחב השרון, תנ"צ שמעון שומרוני, לראש העיר איציק אוחיון. במשרד לביטחון פנים, לא פחות ולא יותר, הבהירו כי המערך יהיה תחת אחריות העירייה בלבד. ומי יחליף את המשטרה? יחידות מאומנות שהם לא שוטרים, אלא עובדי חברת אבטחה שיעברו לכאורה הכשרה. את פעילות חברות האבטחה אנו כבר מכירים מעושק עובדיהם, מגזילת פרנסה ומהחזקת לובי פוליטי חזק שלא יאפשר אכיפה של חוקי עבודה.

העירייה בפתח תקוה פרשה למען חברות האבטחה 65 מצלמות ברחבי העיר, כשהיעד הסופי הוא 300 בתוך כשנתיים. לכאורה המטרה של העירייה היא הרתעת משחיתים ועברייני תנועה, וכן פקיחת עין על המתרחש ברחובות העיר. חברות האבטחה ירצו לשמור על הסיירות העירוניות שלהם כשהן עובדות, אחרת אין צידוק לעובדים חסרי זכויות שסתם יסתובבו מתוסכלים. אז צריך לספק להם עבודה בכל פינה חשוכה תהיה מצלמה ויעמוד עובד (במדי שוטר) מדוכא ש"יחפש" את עבודתו.

העיר פתח תקוה עלתה לכותרות בעקבות ההפרדה הגזענית בין בתי ספר לאתיופים ולשאר האוכלוסייה. אך היא לא מסתפקת בחומות גזעניות בין יהודים. אלא היא העלתה רעיון נוסף להפרדה גזענית שתיושם על ידי המשטרה המופרטת שלה. כך הודיע העירייה כי היא תאתר נערות שמבלות עם ערבים אזרחי ישראל. כך ביחידת הנוער של עיריית פתח תקוה הוקם צוות מיוחד שיסייע לנערות שנוהגות להתרועע עם בני מיעוטים. במקביל יתהדק המעקב אחר שב"חים באמצעות מניעת השכרת דירות מפוצלות והגבלת שעות הבילוי שלהם בבתי הקפה עד 23:00 בלבד.

חברו אחד ועוד אחד וקבלו משטרה פרטית של חברות האבטחה שעוקפת חוקים גזעניים, מצלמת אותך בכל פינה ולבסוף דואגת לשמור על האינטרסים של חברות כוח האדם ולא של הציבור שאותו היא אמורה לשרת. מפחיד.

 

נערך על ידי גליה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  אני הולך לעבודה וחוזר מדוכא מרוב מידע, אני נכנס לקרוא מאמרים באתר המכובד הזה ומצב הרוח לא משתפר. אולי זה פשוט לא היום שלי, אבל לפעמים הייתי רוצה להיות אידיוט מאושר שרואה השרדות וחושב שישראל היא המדינה הטובה בעולם.
  חברות האבטחה הפרטיות הן פתח לשחיתות, אלימות, וחוסר יעילות. המדוכאים עבדים במדים ידכאו את האזרח מרוב תסכול, יקחו שוחד בכדי להתקיים ויפגינו אלימות כלפי החלשים מהם.פתח תקווה תמיד הייתה סמל לעיר מושחתת של קבלנים ששולטים בראשי עירייה. אבל זה כבר באמת מוגזם. מה לעשות שזאת רק ההתחלה. הימין יהיה פה עוד שנים ארוכות בשלטון ועד שהוא אולי בטעות כבר לא יהיה בשלטון אף אחד כבר לא יכיר שום דרך אחרת.

 2. שי קסירר :

  אפשר קצת סימכין לטענות – איפה מוצגת התוכנית בפתח תקווה? למעט הקישורים לתוך אתר עבודה שחורה כמובן…

 3. לשי בבקשה :

  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3785092,00.html

 4. עבודה שחורה » הארכת תוקף החוק המאפשר הקמתן של משטרות עירוניות :

  […] כזה. (ראו מאמרים אלה:  הפרטת המשטרה תביא להשחתת המשטרה, משטרה עירונית, איך אבדה התקווה בפתח, חוק ההסדרים 2011-2012 – הצעת חוק לייעול האכיפה ולשמירה על […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.