חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בורמה-מיאנמר: מפגינים רבים באו למחות נגד הדיכוי

נושאים זכויות אדם ב 1.10.07 10:41

עשרות רבות של מפגינים התייצבו ביום שני בבוקר, 1.10 מול השגרירות של בורמה (מיינמאר) כדי להפגין נגד הדיכוי האלים של המהומות בידי הכת הצבאית השלטת בבורמה. הנוכחות היתה מרשימה. חבל שהשוטרים שאיבטחו את ההפגנה ניצלו את ההזדמנות כדי לבדוק את הניירות של המפגינים הבורמזים.

הפגנה נגד הדיכוי בבורמה

עשרות רבות של מפגינים, ישראלים ובורמזים כאחד, הגיעו להפגנה בטיילת של תל אביב, מול שגרירות בורמה. למרות ההתראה הקצרה, המפגינים היו מאורגנים היטב: שלטים בעברית, אנגלית ובורמזית, סיסמאות בהם הקהל נראה מתורגל היטב, ונואמים משולהבים.

עלתה קריאה להפסיק את ההרג של הנזירים, ושאר המפגינים הלא-אלימים בבורמה. היתה גם קריאה לשחרור האסירים הפוליטיים ובינהם מנהיגי הסטודנטים וכמובן אונג סן סו קי, זוכת פרס נובל לשלום. נושא החזרת הדמוקרטיה למדינה הודגש אף הוא בנאומים ובסיסמאות.

היו גם שני דוברים ישראלים. דובר מטעם הפורום למען טיבט הדגיש את עוצמתו של המאבק הנחוש והלא-אלים. דובר נוסף, מטעם ארגון אמנסטי אינטרנשיונל הדגיש את נושא שלילת זכויות האדם בבורמה. בדבריהם היה חסר הפן הישראלי: מכירת נשק למשטר הצבאי בבורמה, וסוגיית ניתוק היחסים הדיפלומטיים.

בורמה - הפגנה בתל אביב

בסך הכל היתה הפגנה גדולה מהצפוי, שהוציאה קריאה חזקה (ובווליום גבוה) למען הפסקת ההרג של המפגינים בבורמה. נקוה שהמחאה הזאת, יחד עם מחאות דומות בעולם, יגרמו למנהיגי העולם ללחוץ על הממשלה הצבאית בבורמה לשחרר קצת את הרסן.

תוספת: סרט קצר מההפגנה, תודות ליהונתן.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

4 תגובות

 1. שווה קריאה :

  בורמה – מפגינים רבים באו למחות נגד הדיכוי…

  עשרות רבות של מפגינים התייצבו ביום שני בבוקר, 1.10 מול השגרירות של בורמה (מיינמאר) כדי להפגין נגד נדיכוי האלים של המהומות בידי הכת הצבאית השל…

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  בורמה – מפגינים רבים באו למחות נגד הדיכוי…

  עשרות רבות של מפגינים התייצבו ביום שני בבוקר, 1.10 מול השגרירות של בורמה (מיינמאר) כדי להפגין נגד נדיכוי האלים של המהומות בידי הכת הצבאית השל…

 3. יהונתן :

  יוחאי,
  וידיאו מההפגנה, אם אתה רוצה להוסיף.

 4. יוחאי :

  תודה, הסרט התווסף לפוסט.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.