חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תחנה פחמית: עשרות אלפי התנגדויות הוגשו לות"ל

נושאים בריאות ואיכות סביבה, כלכלה ותקציב ב 11.08.09 6:02

לועדה לתשתיות לאומיות בירושלים הוגשו אתמול (יום ב' 10 באוגוסט) 20 אלף התנגדויות להקמת תחנה פחמית באשקלון. עשרות מפגינים עלו לירושלים, למקום כינוס הועדה, להביע מחאתם במטרה לבלום את תוכנית הועדה.

20 אלף התנגדויות הוגשו אתמול (יום שני 10 באוגוסט) בעשרות ארגזים לוועדה לתשתיות לאומיות בירושלים. ההתנגדויות נאספו ע"י ארגוני הסביבה, עיריית אשקלון ורשויות נוספות במטרה לבלום את התוכנית של הוועדה לתשתיות לאומיות.  עשרות פעילי סביבה חברי מגמה ירוקה, גרינפיס, אדם טבע ודין, שתי"ל וחיים וסביבה, יחד עם עשרות ילדי אשקלון, עובדי עיריית אשקלון ותושבים, קיימו הפגנה במקום כינוס הועדה בירושלים.

צילום: קובי עמיאל kobi amiel

עו"ד ציפי איסר-איציק, מנכ"ל אדם טבע ודין: "במציאות שבה כל העולם מחפש מקורות אנרגיה חלופיים לדלקים פוסיליים, ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה  את הקמתה של תחנת כוח פחמית נוספת, שתקבע לחמישים השנים הבאות את התלות הלאומית בפחם. הגיע הזמן להפסיק את הטעיית הציבור בטענה המופרכת שאין אלטרנטיבה לתחנה הפחמית. ישראל לא עושה די לעבור לאנרגיות מתחדשות, היא אינה לוקחת בחשבון את גילוי מרבצי הגז כמקור מרכזי לייצור חשמל  לעשרים השנים הבאות וחמור מכל, אינה מייעלת את משק האנרגיה באופן שיוביל לצמצום צריכת האנרגיה על ידי הציבור. התנהלות נבונה ואחראית יותר מצד הרשויות והציבור בכללותו יכולה לחסוך לכולנו את הפרויקט המיותר ולמנוע את הנזקים הבריאותיים והסביבתיים הנלווים לו".

 עו"ד נילי גרוסמן, מנהלת קמפיין האנרגיה של גרינפיס: " עשרות אלפי ההתנגדויות שנחתמו לא מותירות ספק כי הקמת תחנת פחם נוספת, באשקלון או בכל מקום אחר, פירושה זלזול משווע בטובת הציבור. יש לישראל שלל חלופות אך מפגש אינטרסים בין חברת החשמל למשרד התשתיות מעוור את עיני מקבלי ההחלטות. אני קוראת לראש הממשלה להקשיב לרחשי ליבו של הציבור ולעמדתו הנחרצת, ולאפשר למי שטרם הספיק להגיש את התנגדותו לעשות כן. בסופו של יום, אלה האנשים שמהווים את החוסן הלאומי עליו נשענת מדינת ישראל ביום פקודה".

גיל יעקב, מנכ"ל מגמה ירוקה: " הממשלה להתחשב בציבור בוחריה ולשקול מחדש את ההחלטה שגוזרת את דינם של תושבי הדרום, הסובלים כבר עתה מתחלואה גבוהה של חולים בסרטן, באסטמה ומירידה ברמת תפקודי הריאות. אנו מצפים מראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיהיה הוגן כלפי הציבור שבחר בו להוביל את המדינה ושיבין כי אותו הציבור מתנגד נחרצות לבניית תחנה נוספת באשקלון. הממשלה מתעקשת לאטום את אוזניה ועיניה וממשיכה בתוכנית ההרסנית והמיותרת. ישנן חלופות רבות לבניית התחנה הפחמית והממשלה חייבת לשקול לאמץ את אחת החלופות אשר בעזרתן ניתן להמשיך ולספק את צורכי החשמל של האזרחים מבלי לגרום לסבל נורא לכל תושבי הדרום".

יוכי יעקבזון, דוברת מגמה ירוקה

תיאודורה קרצ'ובסקי, דוברת גרינפיס

אביעד אורן, דובר אדם טבע ודין

צילום: קובי עמיאל kobi amiel 3

 

  

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.