חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יולי תמיר, כעת את בצד של המיעוט

נושאים דעות, חינוך ותרבות, פוליטי ב 6.08.09 6:02

מיכל, מורה המלמדת תחת 'אופק חדש', מותחת קו בין יחסו של אהוד ברק ל'קבוצת הארבעה', ובהם יולי תמיר, לבין יחסה של יולי תמיר למורים שהתנגדו לאופק חדש.

בכתבות, המתפרסמות בעיתונות מדווח, שהגב' יולי תמיר נמנית על המורדים בקרב מפלגת ה'עבודה' , המתנגדים בתוקף לשינויים שמתכנן אהוד ברק , ומאיימת בפילוג.

המתנגדים לקבוצת המורדים טוענים, שהתנהגותם אינה דמוקרטית, מאחר והם – המורדים – מסרבים לקבל את הכרעת הרוב במפלגה.

כעת מרגישה הגב' תמיר , המהווה מיעוט במפלגתה, את מה שחשים רוב המורים המתנגדים לכפיית רפורמת ה'אופק החדש '.

הגב' תמיר, שהייתה בעלת כוח רב כשרת חינוך, פעלה בדומה למי שעומד בראש מפלגתה.

הצעתי לעומד בראש מפלגת ה'עבודה' : קרא את תגובותיה של הגב' תמיר כלפי המתנגדים לרפורמת ה 'אופק החדש' , ואת הצעדים שנקטה ( משום שיכלה ) כנגד המתנגדים לרפורמה, כדי להוציא לפועל את השינויים, בהם אתה מעוניין.

דמוקרטיה , היא דרך מחשבה ואורח חיים.

מיכל

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , ,

6 תגובות

 1. שושי פולטין :

  למיכל,
  אהבתי את ההקבלה בין שתי הסיטואציות, אני בהחלט יכולה להבין על מה את מדברת, אך צר לי לאכזב אותך – אני מסופקת אם יולי תמיר הקדישה לזה ולו שנייה אחת של מחשבה….היא עדיין בטוחה בעצמה.
  אולי תכתבי לה ותאירי את נקודת המבט הזו , אולי אז יפול לה האסימון.

 2. ארטור :

  מובן שהגברת תמיר תטען ואולי אפילו במידה מסוימת של צדק שאי להקביל את 2 המקרים .
  אין לדעתה שום מחויבות של מעסיק להפעיל שיקולים דמוקרטיים בבואו לקבוע את תנאי ההעסקה של עובדיו .
  אך מכיוון שהדברים לא קרו מזמן וחלק ניכר מהמעורבים באופק עודנו זוכר את העובדות אז אציגן בשורה אחת .
  יולי הכריזה שהכניסה לאופק תהיה על פי רוב תומך בבתי הספר .דהינו גברת דמוקרטיה לקחה על עצמה את המחויבות להכניס לאופק אנשים על פי הרוב בבית ספרם .מיותר לציין שהיא שברה את הכלים כאשר הבינה שחלק ניכר מאד של המורים מתנגד .

  מסקנה : יולי תמיר הינה דמוקרטית כל עוד הכרעת הרוב הינה על פי השקפתה .כאשר אין זה כך -אין לה שום בעיה לשבור את הכלים ויעלה כמה שיעלה .

 3. ארטור :

  עוד 2 שורות להבהרה .
  בחתימה הראשונה על האופק היה ברור לכל המורים שיש להם עד 2013 זמן החלטה אם להכנס או לא אח"כ הוחלט שכדי לא להכנס נדרשת התנגדות של 50% ממורי בית הספר אח"כ זה הועלה ל 70% ולבסוף כאשר יולי הבינה שחלק ענק של המורים מבין את הנזק שבאופק אזי החלטתה היתה שרק משרד החינוך יקבע, ללא יכולת מתן אפשרות להתנגדות .

 4. מאוכזבת מאופק חדש :

  יולי תמיר מתיימרת להציג עצמה כאדם נאור הדוגל בדמוקרטיה. מילים לחוד ומעשים לחוד. יולי תמיר התגלתה כאדם שפל שמוכנה לעשות הכל כדי להאדיר את שמה. הדרך בה נקטה כלפי המורים היא אנטי דמוקרטית בעליל. יולי תמיר נהגה בהתנשאות ובזלזול והשפילה את המורים. כולי תקווה כי זו תהיה דרכה האחרונה בפוליטיקה. על הנזק שגרמה למערכת החינוך נדע אולי בערך בעוד 5 שנים בדיוק כשם שרק עתה התוודע הציבור ומשרד החינוך להנזק הבלתי הפיך שגרמה לימור לבנת ערב יציאתה בהכרזה על מגילת זכויות התלמידים. מטבעם של רפורמות בזק הנשלפות מהמותן להתגלות בכשלונן בטווח של כמה שנים. כולי תקווה כי יולי תמיר תזכה לראות את כשלון הרפורמה המתנפץ מול המציאות העגומה בדיוק כפי שקורה עתה ללימור לבנת.
  יולי תמיר , הגלגל הוא עגול, את ביקרת בחריפות את לימור לבנת בהיותה שרת החינוך ואת גם תזכי לבקורת נוקבת על גרימת כישלון מערכת החינוך. גב' תמיר לא לעולם חוסן.

 5. דני :

  כמו שנאמר- כל כלב מגיע יומו

 6. ענת שניידר :

  מומלץ לקרא את הבלוג של צ'לו רוזנברג היסטוריון "מי צודק – זה שיורד או זה שעולה?" בביקורתו על המבקרים בועידת העבודה מתיחס גם ליולי תמיר המבקרת …
  http://www.news1.co.il/Archive/003-D-40091-00.html?tag=16-00-11

  כך צ'לו רוזנברג כותב: "חברת הכנסת תמיר, הרואה את עצמה כליברלית ונגד הדיקטטורה של יושב-ראש המפלגה, גם היא איננה נקייה ממהלכים שרבים מאוד ראו בהם מעשים הגובלים בדיקטטורה. בתקופתה של תמיר כשרת החינוך היו ניסיונות בלתי פוסקים מצידה לשבור את השביתה הגדולה של המורים באמצעים לא ממש דמוקרטיים. גם הניסיון להכניס למערכת החינוך את הרפורמה המכונה "אופק חדש" גם הוא לא היה מן הליברליים ביותר, בלשון המעטה. תשאלו את עשרות אלפי המורים אשר אוימו להיכנס לרפורמה אחרת ימצאו את עצמם מחוץ למערכת. הביקורת שהוטחה נגד תמיר מצד יושב-ראש ארגון המורים העל-יסודיים הייתה קטלנית לא רק במהות אלא בכל הקשור להתנהלות השרה והאמצעים שהיא נוקטת. לכן, ראוי תמיד להביט במראה לפני שמותחים ביקורת על אחרים."

  מיכל וצ'לו על כך נאמר איך שגלגל מסתובב לו…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.