חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנה נגד קסטרו – כך זה נראה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 8.09.07 13:39

הפגנת מחאה נגד הנהלת קסטרו התקיימה ביום שישי (7.9) בדיזנגוף סנטר. כמה עשרות פעילי שמאל, יחד עם תומכים במאבק העובדים התייצבו בכניסה לחנות הדגל של קסטרו בדיזנגוף סנטר. הפעילים חילקו חומר הסברה קצר, נשאו שלטים וקראו לאנשים שלא לקנות בחנות קסטרו.

חנות הדגל של קסטרו בדיזנגוף סנטר היא מהחנויות המושקעות בארץ. 3 קומות של בגדים, מספרה ובית קפה תופסים את הפינה הסואנת של הסנטר, במפגש הרחובות דיזנגוף והמלך ג'ורג'. החנות הנוצצת מקוררת על ידי מזגנים רבי עוצמה, כך שלקונים שרוצים להיות באופנה יהיה נעים.

הפגנה נגד קסטרו

לעובדי קסטרו במחסן בצריפין אין מזגן. גם שכרם הוא נמוך. כשרובם המוחץ התארגנו באופן מאוד מסודר כועד עובדים, ההנהלה התנגדה למהלך. לא רק שההנהלה להתאגדות העובדים, אלא שגם היא החלה להתנכל למארגני הועד.

העובדים, יחד עם פעילי זכויות עובדים כמו הפורום למאבק באבטלה סירבו לשתוק. כיוון שקסטרו היא חברת אופנה שכל הזמן נמצאת בתקשורת, לחץ ציבורי ותקשורתי בהחלט יכול להשפיע. לפני כשנה-שנתיים, היתה מחאה כנגד מכירת מעילי פרווה על ידי הרשת המצליחה. תדמית החברה נפגעה, והיא נאלצה להפסיק למכור פרווה.

מקרה הפרווה היה אחד הטיעונים כדי לשכנע את העוברים והשבים לתמוך במאבק. בתחילה ההפגנה התנהלה על מי מנוחות, כאשר המפגינים רק נשאו שלטים וחילקו חומר הסברה. בהמשך, מספר פעילי שמאל החלו לקרוא סיסמאות כגון "קסטרו גנבים, מפרים זכויות עובדים" ו "מפסיקים לפחד, מתחילים להתאגד".

קסטרו מפרים זכויות עובדים

האווירה התחממה עוד קצת כאשר המגאפון נכנס לפעולה. הבחור שהשתמש במגאפון פירט על המאבק, והזכיר שקסטרו הרוויחה 360 מליון ש"ח בשנה האחרונה.

בשלב מסויים, מנהל החנות יצא החוצה והסתכל על המפגינים במבט זועף. כנראה שלנוכחות המפגינים היתה השפעה על הפדיון היומי, שהוא גדול במיוחד בימי שישי.

את נתוני הפדיון בסניף בסנטר החברה בטח לא תפרסם, אבל נזק תדמיתי נעשה גם נעשה. נזק תדמיתי הופך במהרה לנזק כספי. מכיוון שבמדינת ישראל חוקי העבודה לא ממש נאכפים, לפגיעה שכזאת בתדמית ובכיס של חברה נצלנית יש ערך רב.

מאבק עובדי קסטרו בהנהלה ימשיך להתגלגל בימים ובשבועות הקרובים.

עמי וטורי בפרטים על תנאי ההעסקה בקסטרו.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

5 תגובות

 1. גילי :

  תודה על המידע החשוב

 2. » פוסט בבלוג זה כמו הודעה לעיתונות » וובסטר 3 - חנן כהן :

  […] כן, אני גם מתכוון אליכם, בעבודה שחורה. […]

 3. שווה קריאה :

  הפגנה נגד קסטרו – כך זה נראה…

  הפגנת מחאה נגד הנהלת קסטרו התקיימה ביום שישי (7.9) בדיזנגוף סנטר. כמה עשרות פעילי שמאל, יחד עם תומכים במאבק העובדים התייצבו בכניסה לחנות הדגל…

 4. אופנת קסטרו והתארגנות עובדים | בלוג על סנדלים :

  […] שישי האחרון התקיימות משמרות מחאה מול חנויות הרשת בערים הגדולות(תמונות מהמשמרת […]

 5. לימור :

  גם בשרות לקוחות של קסטרו השרות על הפנים לא יודעים לתת שרות כמו צריך זאת שבשרות לקחות לא יודעת לענות כמו צריך בטל' ועוד צועקת על הלקוח שבזכותו יש לה משכרות ומנתקת את הטל' בפנים של הלקוח אתם כל האזרחים לא צריכים לקנות בקסטרו ביום שיהיה לכם בעיה לא תקבלו שרות כמו שצריך תקבלו ניתוק טל' בלי בעיה מהשרות לקוחות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.